Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema



U sustini skracena verzija The road to PS5 prezentacije uz jos poneke detalje o kompresiji/igrama od lansiranja konzole.
 
Krenuo black friday. Mogu reci fini popusti za neke igre. Uzeo TLOU2 MK11 Ultimate
 
Jel koristite Playstation aplikaciju? Jel vredi registrovati dodatan G nalog na US zbog nje?
 
Meni je G account na Srbiju podesen, ne moze da se skine app za nasu zemlju. Skinuo sam sa Aptoide.
 
Imate i aplikaciju PS Deals (iOS) koja prikazuje nove popuste, kao i npr cene za dopune i PS+ na raznim sajtovima (CDKeys...). Mozete da pravite i Wish liste i slicno. :)
 
Ja PS Deals i koristim, korisno je dosta sto prikazuje unazad koje su cene bile i koliko su ucestali popusti. Naravno i opcija obavestenja je vrh :D
 
Skineš samo noviju apk verziju i problem rešen.
 
Ukljucite VPN pa skinite app sa google play-a. Tako ce te imate uvek najnoviji update plus je aplikacija sigurna, ko zna da li je neko cackao te neoficijalne aplikacije,nije da se ps accounti ne kradu.
 
2FA za sve.
 
Ko ima pristup telefonu, ima i pristup 2FA 😋
 
2FA + screen lock 😁
 
Да ли је неко играо Бетлфилд 4 на четворци са тастатуром и мишом?
Да ли постоји начин да се на ПС5 игра ова игра са тастатуром и мишом?
 
Jel se igra neko na 120Hz 4K TV-u? Kakve su performanse, koliko igara podrzava uopste 120Hz?
 
Native 4k 120fps malo igara.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211124-095830.jpg
    Screenshot_20211124-095830.jpg
    115.9 KB · Pregleda: 80
S tim u vezi teorijsko pitanje, ako sad na prste jedne ruke možeš nabrojati igre koje sa na PS5 mogu igrati 4k 120fps/Hz, i činjenica da su to uglavnom igre grafičke prezentacije na nivou malo nabudženijeg tetrisa, šta da se očekuje u budućnosti jer HW će ostati manje-više isti, a nisu devovi svemoćni da sve peglaju dobrom optimizacijom igara (ili možda jesu).

Ako nisu ili neće biti u mogućnosti da to realzuju do kraja životnog veka PS5 (ja bih rekao da bi poštenije bilo bar do polovine), ostade 4k 120fps/Hz gaming na PS5 ipak "lažno" obećanje...
 
Planiram da uzmem 75" TV kad naleti nesto po dobroj ceni, ali pitanje je da li uopste ici na 120Hz varijantu. Grafika iz PS5 je nesto jaca od 5700XT, nema teoretske sanse da pridje 120fps u nativnoj 4K za moderne igre, a na toj velicini TV-a pitanje je kako bi nesto izgledalo u nizoj rezoluciji.

Bice da je ta podrska za 4K 120Hz vise marketing, kao sto je bilo za PS4 Pro i 4K rezoluciju u kojoj je bilo sta zahtevnije bilo neigrivo (sto je i logicno s obzirom da je grafika u rangu RX 470).
 
4k 120hz je output konzole i da ima dosta igara (uglavnom kompetitivnih) koje to podrzavaju kao sto je navedeno u listi. Veoma su retke one koje imaju native 4k output dok vecina koristi dinamicno skaliranje sa rezolucijama koje se nekad krecu oko 1440p i vise a ponekad i manje.

Pre pojave novih konzola prica o 120fps se uglavnom odbacivala, dok je sada ocigledno da je to vec trend i bice ih u buducnosti jos i vise.
 
Ja nisam nikad ni ocekivao od hardvera sa cenom $500 da cini cuda na 120hz.
Meni licno je 60hz sasvim dovoljno, moze i 120hz nije da mi smeta ali pod uslovom da mi ne diras rezoluciju i kvalitet slike. Svestan sam da ps5 to nece moci da izgura i uvek ce biti evo ti 120hz po ceni kvaliteta slike, iz tog razloga nisam ni uzeo TV sa 2.1 hdmi i nisam se pokajao, ustedeo sam poprilicno na TVu na necemu sto mi nece nikad zatrebati.
Mozda sledeca generacija ps-a, od ove je sasvim dovoljno sto su postavili standard za 60hz.
 
uzeo bih SSD od 1tb da prosirim interni kapacitet konzole
ovo sto sam gledao na black friday akcijama, uglavnom su modeli od 500gb solidno jeftiniji nego inace
ako je neko naleteo na neki dobar deal, bilo bi lepo da okaci ovde
 
Najbolji deal je bio WD 1 tb, sa kupujem prodajem, 13.000 din
 
ono sto sam video za te novce nema heatsink i sporije je od 5000Mbs
ja sam se nadao da negde oko 150-160e mogu da uzmem 1tb, 5000MBs+ sa heatsinkom
 
Poslednja izmena:
Heatsink smo uzeli sa EKWB online za 17 evra sa slanjem. WD SN 850 radi na 6550 Mbps ako se ne varam. Tako da je to cena koji trazis.
 
Jel koristi neko neki gaming monitor za PS5? Uzeo bih nesto za komp pa da spojim lepo i korisno, ali da ne bude bas shishanje. Neku varijantu od 27'', jel ima neko nekih iskustava? LG UltraGear 27GN800-B mi ne deluje kao losa opcija?
 
Nazad
Vrh Dno