Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Konačno našao malo vremena da ubacim ssd.
Wd Sn850 1tb sa Ekwb hladnjakom (18e direktno sa njihovog sajta, stiglo za 4 dana)

Posle formatiranja, read speed 6556MB/s, nekih 5% manje od deklarisane brzine, možda u nekom desktopu sa dobrom pločom bi pokazao i full brzinu.

Probao da iskopiram sa glavnog ssd na dodatni
Fifa 21 43GB, 1.2GB/s

Kopiranje sa Usb (neki adata 1tb nvme, ne znam tačnu oznaku)
BF 5 107GB, 0.36GB/s

Upravo mi je stigao isti disk.
Imam Thermalright hladnjak.
Jesi li hladnjak montirao preko nalepnica ili skidao? (Kontam da se gubi garancija)
 
Upravo mi je stigao isti disk.
Imam Thermalright hladnjak.
Jesi li hladnjak montirao preko nalepnica ili skidao? (Kontam da se gubi garancija)
Preko nalepnica, zbog garancije. Možda sam trebao, ali pokazaće vreme dal ce da se upali 😂
@Corvus Corax odlicna cena 👍🏻
 
Video sam to, i ja sm hteo da uzmem Samsung (navikao na njih)
ali sam posle par testova i klipova odlučio da malo promenim i predjem na Wd.
Mada mislim da i brzina koju si ti dobio neće previše uticati na performanse prilikom igranja.
Kao sto sam cini mi se napisao, tokom igranja ne primecujem nikakve probleme s performansama, videcemo na duze staze ali za sad ne. Mozda ce se osetiti kad izadju prave nextGen igre koje najavljuju. Mada sam na 980PRo prebacio igre koje klinac igra (uglavnom PS4) i s njima nema problema, a interni prostor ostavio za nextGen PS5 igre kad izadju.

gde ste uzimali inkolko vas izadje na kraju?
napolju , oko 130e bez hladanjaka, hladnjak jos nekih 10e
 
Da li je neko pokusao da testira koliko max MB PS5 moze da "povuce" prilikom skidanja igre? 🤔
Doduse, uglavnom nam je svima sada bottleneck internet u poredjenju sa PS4
 
Kod mene brzina dosta varira a imam 1000/200Mbps.
PS4 Pro mi je na primer bio limitiran na 350 dl i igre nisu mogle da se skidaju preko nekih 40MBps i uglavnom je bila ta brzina.

PS5 deluje da nema takvog limita obzirom na gigabitni adapter, ali brzina kroz onaj njihov test seta od 600 pa navise. Brzina skidanja igara verovatno zavisi od opterecenja sa njihove strane, i uglavnom ide nekih 50MBps, jedino mi je Destiny 2 juce leteo sa nekih 120MBps i svih 74GB su se svukli za oko 10 min
 
Pa uzeše im deo kolača. Sad će oni svoje crne za duplo više para ;)
 
Jel nosite konzolu u goste? Nekako mi je glomazna za takve akcije.
 
Ja samo uzmem veliku kesu zadnji put ono crnu za djubre, nabacao sve od konzole, gepek, i drustvu poneo da igraju 😂 nije to toliko nezna stvar
 
Pa nece i kamion da se baca konzola pa da treba kofer ovakav 😁
Samo neki malo veći ranac i nema problema
 
Pozdrav svima. Zanima me kada se prelazi sa PS4 na PS5 i postoji aktivna pretplata za PS Plus da li igre koje postoje na nalogu mogu da se igraju i na PS5 ili mora od nule da se krene sa skupljanjem igara. Znam da se na početku dobije 15ak igara ko ima aktivnu pretplatu, ali nisam siguran šta se dešava sa igrama koje su od ranije prikupljene.
 
Pozdrav svima. Zanima me kada se prelazi sa PS4 na PS5 i postoji aktivna pretplata za PS Plus da li igre koje postoje na nalogu mogu da se igraju i na PS5 ili mora od nule da se krene sa skupljanjem igara. Znam da se na početku dobije 15ak igara ko ima aktivnu pretplatu, ali nisam siguran šta se dešava sa igrama koje su od ranije prikupljene.
Ostaju na tvom nalogu. Igre se vezuju za nalog, ne za konzolu.
 
Da li neko moze da mi pojasni u vezi ps5
Ako mi je nalog na ps4 pravljen na hrvatski region jer je uz ps4 dobijen ps plus za hrv region, na kom je odavno istekla pretplata, kupljen nekoliko puta godisnji ps plus (random region)preko spaceneta, trenutno i fifa 22 koju dosta igram, da li postoji mogucnost da prebacim nekako i fifu i ps plus koji je aktivan na ps4 na eventualno ps5 koji bih kupio...
Izvinjavam se na konfuznom pitanju.
Hvala
 
Da sa istim userom naravno. Samo se logujes u taj postojeci user.
...

Sutra Playstation: State of Play.
 
Au ovaj state of play… bas lose, bas nista
 
Odličan mesec za vlasnike PSVR! The Persistance i The Walking Dead: Saints and Sinners uz PS+! Pored toga, Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning je solidan naslov.

Ukusi se razlikuju, ali lično sam vrlo zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno