Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Kod CDR prodavca je PS5 66000din, sa diskom da se rezerviše, a nije mi hitno, sa sve fikslanim. Digital je 52000. Isplati li se dati dodatno 14000?
Ako mozes da postavis link, ne znam sta je CDR?
Dugo citam ovu temu niko jos nije nasao tako povoljno, a da moze regularno da se kupi.
 
Pošto sam van tokova, da li je sada zvanično PS prodavnica stigla i u Srbiju, tj. da li možemo otvoriti nalog na Srbiju i plaćati regularno Plus pretplatu? Godišnje 60 EUR nije mnogo...
Po onome što vidim ovde, da https://www.playstation.com/sr-rs/ps-plus/
Isto tako, igrice se mogu regularno kupovati, bez ograničenja na zemlju?
Siguran sam da ima odgovora u ovoj temi, ali u zadnje 4 strane nisam konkretno našao, tako da se izvinjavam na ponavljanju.

PSN prodavnica i dalje nije zvanično dostupna kod nas, pa ćeš tako morati da otvoriš (ili koristiš postojeći sa prethodne konzole) nalog sa nekog drugog regiona (US, UK, EU) i dopunjuješ wallet kodovima za kupovinu.
 
Evo i linka X (rezervacija je u pitanju)
Ako je protiv pravila, obrišite
Ovaj sajt prvi put vidim.
Sad je pitanje kad ce dobiti konzolu i koju kolicinu, pa onda kolika im je lista rezervacije. I onda kao i kod drugih, da li ce da namestaju svojima kombinaciju :)
Ali eto, rezervacija, ako ne traze pare u napred, ne kosta nista.
 
Rezervacija ne obavezuje da uzmeš konzolu tako da sam ja rezervisao verziju sa diskom, mada možda bolje digital 😂

@mare037 hvala
 
Ja sam se prijavio u CDR-u 15.06. dobio i povratni mail o porudžbini, na tome je i ostalo.
 
Da podsetim, postoji posebna tema "Gde kupiti PS5" u podforumu namenjenom za to. Ovde je to offtopic i nije dozvoljeno postavljanje linkova.
 
Irish singer/songwriter AVA says she recorded music for a remake of a PlayStation game, and it’s set to be revealed this December.

While Sony may have acquired Bluepoint Games, which is best known for its remakes of classic games like Shadow Of The Colossus and Demon’s Souls, the studio is hard at work on an entirely original project.
 
PS4 Pro sam imao godinu dana, do sredine prošle godine pa je prodao, sada gledam PS5.
Kod CDR prodavca je PS5 66000din, sa diskom da se rezerviše, a nije mi hitno, sa sve fikslanim. Digital je 52000. Isplati li se dati dodatno 14000?
Dobra stvar kod diskova je što igraš igricu i preprodaš je lagano za malo manji novac.

Pošto sam van tokova, da li je sada zvanično PS prodavnica stigla i u Srbiju, tj. da li možemo otvoriti nalog na Srbiju i plaćati regularno Plus pretplatu? Godišnje 60 EUR nije mnogo...
Po onome što vidim ovde, da https://www.playstation.com/sr-rs/ps-plus/
Isto tako, igrice se mogu regularno kupovati, bez ograničenja na zemlju?
Siguran sam da ima odgovora u ovoj temi, ali u zadnje 4 strane nisam konkretno našao, tako da se izvinjavam na ponavljanju.
Mislim da to veze nema sa našim Store, i dalje kupujem sve na US nalogu.
Mnogo je 60 evra kad imaš za US vrlo često za oko 30$ cdkeys, Amazon na black Friday i verovatno još neki sajtovi.
S obzirom na cene igara digital verziju ne bi gledao. Kupiš polovnu igru na disku pređeš, prodaš za skoro isti iznos.
Isto tako možeš i sa kupovinom, prodajom naloga sa ramenaigara, meni je to malo gimnastika odvikao se.
 
Koliko sam ja vidjao pominje se Last of Us remake, sto je po meni bas bezveze, Legacy of Kain, Silent Hill. Za MGS bi bilo super, ali ne znam kakvi su sa Konamijem oko prava..
 
Sve vise rimejkova. Nema stare dobre igre koja nije dobila rimejk u zadnjih par godna.
Pecaju ljude na nostalgiju, a ljudi misle da ce za $30 da se vrate u srednju skolu.
Meni licno ako se igra starija igra, igracu je u originalu, takvu je i pamtim sa krs teksturama i smesnom fizikom.

Pomalo rastuzuje kad vidis da su se dobre,kreativne igre drasticno proredile, pogledajte samo kakav je E3 bio pre 5-6 godina, danas sve neki rimejkovi ili dosadna stancovanja (fifa, nba, cod, bf, far cry...).

Mislim da je i mobilna platforma pomalo kriva za to. Ovi ovamo se ubise par godina da naprave AAA igru i uzmu $100M a oni tamo naprave novi Candy Crash gde kupujes kojekakve zlatne kovcege za $100 i uzmu samo takvu lovu.
 
Koliko sam ja vidjao pominje se Last of Us remake, sto je po meni bas bezveze, Legacy of Kain, Silent Hill. Za MGS bi bilo super, ali ne znam kakvi su sa Konamijem oko prava..
Bilo bi poprilicno glup potez ako se radi o TLoU... jer kao sto je spomenuto, to bi bio remake remake-a koji je ne tako davno izasao i isto je dostupan i na PS5.

A posto je sve iznela irska pevacica, onda jos manje ukazuje na to da je TLoU u pitanju, barem neko moje vidjenje svega. :)
 
Ide serija na HBO. Po meni je logično je da će na tom hype da guraju igru. Imaće čak i novu publiku. Milina

Pay Day Money GIF
 
Remaster I remake nisu isto.
Bilo bi poprilicno glup potez ako se radi o TLoU... jer kao sto je spomenuto, to bi bio remake remake-a koji je ne tako davno izasao i isto je dostupan i na PS5.

A posto je sve iznela irska pevacica, onda jos manje ukazuje na to da je TLoU u pitanju, barem neko moje vidjenje svega. :)
Ono nije bio remake, već remaster. Nisu to iste stvari.

Mada svakako je bezveze
 
Da, zapravo to jesi u pravu... ono je bio remaster.

Pored serije, znam da rade i dalje na multiplayer-u koji ce vrv biti standalone igra... ili pak to planiraju da izbace zajedno sa remake-om s obzirom da je TLoU imao i MP.

Ovo je pevacica izjavila u okviru neke emisije na radiju:
It will be announced around Christmas - the name of the game. I know what it is and I can confirm that it is a huge title and that is great. There will be an Irish language song in the game and that is brilliant.
 
Ono čak nije bio ni remaster.
Sećate se na zalasku PS3, kad je PS4 tek bio u povoju.. naravno na početku nije bilo dovoljno igara. A s'obzirom na to da je PS3 imao onu Cell arhitekturu, po glavešinama iz Sonija backward compatibility nije bio moguć (ili nije bio lak i jeftin). Zato su svaku igru u to doba izdavali i kao reizdanje za PS4 i uvek su dodavali "remaster". U suštini su to bili glorifikovani portovi.
Možda sa ovom irskom tematikom nema veze TLOU Remake, ali o tome se već neko vreme priča nevezano za ovaj leak. Što neko reče dogodine će i serija, a bundle TLOU 1 i 2 u novom endžinu na PS5 će biti jako dobra ponuda.
 
У оној Савезној Републици Југославији купиш нову графичку картицу, повећаш резолувију дупло и укључиш све опције. А сада купиш нову игру и још даш 30$
 
Sve vise rimejkova. Nema stare dobre igre koja nije dobila rimejk u zadnjih par godna.
Pecaju ljude na nostalgiju, a ljudi misle da ce za $30 da se vrate u srednju skolu.
Meni licno ako se igra starija igra, igracu je u originalu, takvu je i pamtim sa krs teksturama i smesnom fizikom.

Pomalo rastuzuje kad vidis da su se dobre,kreativne igre drasticno proredile, pogledajte samo kakav je E3 bio pre 5-6 godina, danas sve neki rimejkovi ili dosadna stancovanja (fifa, nba, cod, bf, far cry...).

Mislim da je i mobilna platforma pomalo kriva za to. Ovi ovamo se ubise par godina da naprave AAA igru i uzmu $100M a oni tamo naprave novi Candy Crash gde kupujes kojekakve zlatne kovcege za $100 i uzmu samo takvu lovu.
Mnogo više su krivi GTA Online, FUT i Fortnite jer sad izdavači koji su u istom rangu sa Take Two i EA kompanijom misle da moraju da imaju takvu live service igru koja će biti isto popularna i biti njihova krava muzara i da su rang niže ako ne mogu da im konkurišu, pogotovo kompanije koje nemaju izdanja koja izlaze svake godine poput sportskih igara ili COD-a . To se najviše vidi kod kompanija poput Ubisoft-a, Konami-a i Square Enix-a ali i ostali rade na tome da imaju takvu igru.
 
Konačno našao malo vremena da ubacim ssd.
Wd Sn850 1tb sa Ekwb hladnjakom (18e direktno sa njihovog sajta, stiglo za 4 dana)

Posle formatiranja, read speed 6556MB/s, nekih 5% manje od deklarisane brzine, možda u nekom desktopu sa dobrom pločom bi pokazao i full brzinu.

Probao da iskopiram sa glavnog ssd na dodatni
Fifa 21 43GB, 1.2GB/s

Kopiranje sa Usb (neki adata 1tb nvme, ne znam tačnu oznaku)
BF 5 107GB, 0.36GB/s
 

Prilozi

  • 20211011_125251.jpg
    20211011_125251.jpg
    285.5 KB · Pregleda: 52
  • 20211011_131552.jpg
    20211011_131552.jpg
    338.9 KB · Pregleda: 52
  • 20211012_103539.jpg
    20211012_103539.jpg
    225.6 KB · Pregleda: 53
Wd Sn850 1tb sa Ekwb hladnjakom

Jesi li aktivirao gaming mod u WD softveru na računaru pre ubacivanja u konzolu? Interesuje me da li ima razlike između standard i gaming moda za korišćenje u PS5. I meni danas treba da stigne SN850 1TB, uzeo sam ga za PS5.
 
Nemam pojma da to postoji, pravo da ti kažem 😂
Direkt iz kutije u hladnjak pa u konzolu 😉
 
Nemam pojma da to postoji, pravo da ti kažem 😂
Direkt iz kutije u hladnjak pa u konzolu 😉
TO je ono o cemu sam ja pricao za moj 980PRo, OoB nema ni blizu deklarisanu brzinu cak i sa poslednjim fw koji otklanja probleme sa brzinom, a eto SN850 samo malo manja brzina u odnosu na deklarisanu
 
Video sam to, i ja sm hteo da uzmem Samsung (navikao na njih)
ali sam posle par testova i klipova odlučio da malo promenim i predjem na Wd.
Mada mislim da i brzina koju si ti dobio neće previše uticati na performanse prilikom igranja.
 
Ja sam moj uzeo u WW pre dva meseca, 26700
 
Dodatni ssd kao pola konzole, al je racunica. :D

Mogli da pojacaju konzolu fabricki sa kapacitetom, za neku malu razliku u ceni.
 
Nazad
Vrh Dno