Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Bas sam sada proverio, pezeronio.
Ovi poznatiji su dobri i jako brzo odgovaraju. Desavalo mi se da je nalog blokiran i ljudi to rese za sat vremena.
 
+1 za razmenu igara, za sada je stvarno sve bilo kako treba, a boga mi i pozajmljivao sam igre ljudima da probaju ili da pređu za vikend, nekoliko puta mi se dešavalo i da sam ja zeznuo stvar (pošaljem pogrešne podatke), nikad ružna reč ili problem.
 
Ne bih da pitam gluposti ali opet here we are, dal je moguce da nemate jednog ortaka sa kojim delite acc? Barem jednog? :D Kupujete sve po pola i nema zime dal ce neko da se popismani i menja pass i vara vas itd...
 
Ok drugari @rAMA, @old_bookmaker i @Phoenix92 moguće je vratiti nalog i moguće je da na taj način budeš prevaren, ali evo baš pretrčah kroz temu "CRNA LISTA" na razmeni, i ne znam da li ima jedan-dva problema sa PS+ nalozima za sve ove godine, i to su u pitanju nesporazumi (tipa nosilac se nije izlogovao iz naloga već je ostao ulogovan iako je preuzeo igru, pa gost ne može da uđe na nalog), a stotine ljudi deli PS+ nalog sa kolegom sa tog foruma, bez ikakvih problema...

Uglavnom neka kolega @CarnX sam odluči...
Ma naravno slazem se sa tobom, i sam uzimam 90% igara na taj nacin, i eto i ja sam imao problem samo jednom.

Ali opet kazem jedna je stvar kad uzmes nalog sa jednom igrom, predjes i preprodas dalje. A ovde treba placati ps plus pretplatu, i koristiti nalog na duze staze. Veca je verovatnoca da se desi neki problem. Naravno covek sam neka odluci da li ce da rizikuje malo i dobije jos brdo igara, ili ce da placa pretplatu od pocetka na svom nalogu.
 
Da, ali šta ako ne igramo iste igre? šta da radim sa igrom kada je pređem?
Nadjes drugog ortaka :D
Btw prica je bila za ps+ kolko pratim temu. I dobro, nisam uzimao u obzir tu prodaju, al ja tako ne radim pa gledam iz svoje perspektive, ne meshetarim to trange frange, ok mi je da imam tu igru u slucaju da mi se priigra opet nekad, nije sto dukata narocito ako uzimas na popustima i podelis na 2.
 
Svakako ako mi se igra opet, nadjem i kupim, što bih čuvao igru koju sam prešao i ne igra mi se vise. Stalno se vrte igre i uvek može da se nadje šta ti treba za par dana maksimum.
 
Nadjes drugog ortaka :D
Btw prica je bila za ps+ kolko pratim temu. I dobro, nisam uzimao u obzir tu prodaju, al ja tako ne radim pa gledam iz svoje perspektive, ne meshetarim to trange frange, ok mi je da imam tu igru u slucaju da mi se priigra opet nekad, nije sto dukata narocito ako uzimas na popustima i podelis na 2.
Pa nema mešetarenja, sve legalno...
Nisam nikad razumeo zašto neko pored ovakve ponude ima potrebu da igra više puta SP jedne igre, osim ako igra nije GEM, ili ako je SP doživljaj različ pri svakom prelasku.

Neračunajući FO1 i 2, Baldursgate 1 i 2, D2, ja nijednu igru (osim nedavno TLOU1) nisam prešao dva ili više puta...

Jednostavno igram samo SP i ne znam u čemu je ugođaj da igram jedan te isti scenario...
 
Ok, ko kako voli u to necu da ulazim, ali i dalje se pitanje odnosilo na PS+ posto se ovo ispinovalo malo :D
Aj sad kao pa posle cu da prodam acc na kom je bilo godinu dana plusa pa se nakupilo igara...
 
+1 za razmenu igara, imam preko 30 transakcija, više kupovina od prodaje, ima i razmena nalog za nalog, neki dobri ljudi su čak i pozajmljivali, nekima sam ja pozajmljivao bez nadoknade. Sa poznatim članovima se vrlo lako dogovori da se odradi share. Preorderovanu igru čim završim najpre tamo prodam, spusti se stotinak dinara i proda se vrlo lako. Za sve naloge vodim evidenciju, od koga je kupljen, koliko plaćen, kome dalje prodan, ko je kreator/nosilac/gost, i nijedan problem do sada, uglavnom su svi ok. Desi se eto nekome kiks kao gorepomenutom članu sa razmene "_kosta", ali to je jako jako retko i po meni sitnica, u odnosu na koliko taj forum doprinosi. Čak i ja imam jedan nalog (2 god. star) od tog člana, ali za sada je sve ok... pa i da mi se desi zaključavanje, nije smak sveta, nije neki gubitak.
 
Ok, ko kako voli u to necu da ulazim, ali i dalje se pitanje odnosilo na PS+ posto se ovo ispinovalo malo :D
Aj sad kao pa posle cu da prodam acc na kom je bilo godinu dana plusa pa se nakupilo igara...
?
Pa proda nalog ili deo naloga, u čemu je problem.
Ja sam lično pre jedno četiri-pet godina tako kupio gost deo naloga sa PS+ pretplatom od člana koji je bio kreator naloga i ostao nosilac.
Nije imao tada nešto puno igara, ali nije imao ni malo.
Dve godine od toga mi je napisao da on više ne želi da bude nosilac jer ne stiže da igra, i pitao da li ja želim da budem nosilac, na šta sam pristao. Posle toga je on prodao gost deo naloga trećem članu i evo tri godine funkcionišemo besprekorno, iako se ne znamo lično, jednom smo se uživo čuli, i dopisujemo se jednom godišnje oko produženja naloga i to je to...

Teorijski bi kreator naloga (koji je prodao svoj udeo) možda i mogao da povrati nalog, ali ja uredno imam sve nove šifre (i od naloga i od maila), uplate produženja PS+ sa mog PP računa u prethodne tri godine i sl, ali svakako čoveku ne pada napamet da to pokuša...

Ubeđen sam da ovaj moj slučaj nije ništa neobično i da pola Srbije ovako funkcioniše, bez ikakvih problema...

P.S. ja kad sam kupovao nalog platio sam samo 40% iznosa pretplate (jer je neko pravilo da nosilac i gost dele troškove 60% : 40%), dakle čovek mi je "ustupio" svoje prethodno stečene igre bez neke dodatne naknade. Ovi koji imaju višegodišnje naloge uzimaju neku kintu preko vrednosti pretplate, ali ko je prvi put u konzola vodama, svakako mu se isplati da iskešira par hiljada za desetine igara, pa makar odigrao svega 4-5...

P.S. 2 sad vidim da sam malo "naduvao", nije "četiri-pet" godina, nego "tri", i razdelili smo se pre "dve" a ne "tri" godine, ali poenta ostaje...
 
Poslednja izmena:
To sam stavio kao da ce biti argument sto se tako uzima plus. I dalje ne mogu da poverujem u to da nemate barem jednog ortaka sa kojim mozete da delite plus po pola.
Opet ne sumnjam da je kolko tolko pouzdano, i sam sam prvi put kada sam uzeo konzolu pazario acc sa nba 2k19 pa sam skontao koji je fazon, ali opet zasto ne naci druga nego se zezati sa randomima iako nije neka peripetija ali ako vec nema potrebe :D
 
Ma meni je ovo kupovanje naloga iskreno ok.
Ja i sad imam jedan nalog od decka kome sam prosledio jedan ps5 do koga sam dosao (prvi put u zivotu video coveka), on placa ps+ i ima neke igre vec... Nego on taj nalog koristi kao glavni na svom ps5 a igra sa drugog svog naloga (jel je to nosilac?), a i ja ga koristim kao glavni na svom ps5 a igram sa svog naloga (da bih imao save-ove i trofeje na svom nalogu - ne znam da li mi uopste sve to treba na mom nalogu).
Kada mi je dao nalog rekao mi je da igram na tom nalogu (to je guest rekao bih). U sustini gledao sam da uplatim ps+ ja, ili da kupim neki nalog jer me smara da se medjusobno izbacujemo (mada se iskreno to nije desilo ni jednom do sad jer nemamo puno vremena za igru - obojica imamo malo dete) ali postoji potencijalni problem :)
 
Da, guest moze da igra samo sa naloga na kome se nalazi igra, dok nosilac moze sa svog naloga (da bi imao trofeje i sl.).
Inace, razmena je super, ako niste sigurni, samo proverite ko je posrednik (ko je pravio share) i onda ste sigurni.
 
Koliko filozofiranja oko:

Da je legalno preprodavati PS+ naloge (pa i same igre koje su došle uz njega) ne bi banovali one koji du to zloupotrebljavali:

PlayStation 5 owners are reportedly being banned by Sony for selling access to the PS Plus Collection that they got for free, to PlayStation 4 players.
Nekima je to sića 20-30$, nekome nije. Svako neka radi po svom nahođenju ali da je to legalno, nije.
 
Meni su na primer 2 puta dodavane te igre i nije mi radilo na PS4. Prvi put sam platio ovde na forumu liku i izvisio (ebiga, ocekivao sam tako neki scenario), drugi put mi je drugar dodao sve ponovo i i dalje su mi bile igre zakljucane na ps4. Zapravo, i sada su mi zakljucane na ps4 a mogu da ih igram na ps5 a konzole su na istoj mrezi :D
 
Ma meni je ovo kupovanje naloga iskreno ok.
Ja i sad imam jedan nalog od decka kome sam prosledio jedan ps5 do koga sam dosao (prvi put u zivotu video coveka), on placa ps+ i ima neke igre vec... Nego on taj nalog koristi kao glavni na svom ps5 a igra sa drugog svog naloga (jel je to nosilac?), a i ja ga koristim kao glavni na svom ps5 a igram sa svog naloga (da bih imao save-ove i trofeje na svom nalogu - ne znam da li mi uopste sve to treba na mom nalogu).
Kada mi je dao nalog rekao mi je da igram na tom nalogu (to je guest rekao bih). U sustini gledao sam da uplatim ps+ ja, ili da kupim neki nalog jer me smara da se medjusobno izbacujemo (mada se iskreno to nije desilo ni jednom do sad jer nemamo puno vremena za igru - obojica imamo malo dete) ali postoji potencijalni problem :)
Niko nikoga ne mora da izbacuje, jedino on kao nosilac na PS plus nalog uđe tek toliko da stavi igru na download i onda se izloguje, loguje na svoj primarni nalog i igra igre sa svog primarnog naloga. A ti, kao gost, igraš igre sa tog naloga gde je PS plus.
 
Sad ste prešli sa preprodaje na share što su potpuno različite stvari.
 
da li neko možda ima informaciju da li miš i tastatura šljakaju u Far Cry 6 za PS5?
 
Evo Grk testirao WD NVME bez heatsink-a i sa njim... ne bi trebalo da bude problema ni bez, samo da se ne vraća poklopac od SSD-a nazad
 
Ugasim PS5 spojen na LG oled65c1.
Gledam npr YouTube, ugasim TV, automatski se upali PS5, ne kapiram zašto i kako to da ugasim?
Imate neke preporuke za soundbar sistem za PS5? Da zamenim konačno ove Z5500
 
Ides u System Settings i ugasis HDMI Device Link
 
ima li kakvog zvuka kod vas kad se priblizi uvo skroz samoj konzoli? u trenucima kad se upali i kad pokrene igru? kod mene se jedva nazire nekakva blaga vrsta bzzzz zvuka kad bas pridjem na 2cm od konzole, i pojaca se za nijansu kad pokrenem igru, a citam po redditu mnogo ljudi pominje razne buzz/coil whine zvuke znacajno primetne. Zapao mi dobar primerak ili je kod i vas tako?
 
Coil whine ce nestati vremenom, samo neka radi sto duze. :D I ako je na 2cm, onda se opusti, ume da se cuje i na 2m pa i vise.
 
ima li kakvog zvuka kod vas kad se priblizi uvo skroz samoj konzoli? u trenucima kad se upali i kad pokrene igru? kod mene se jedva nazire nekakva blaga vrsta bzzzz zvuka kad bas pridjem na 2cm od konzole, i pojaca se za nijansu kad pokrenem igru, a citam po redditu mnogo ljudi pominje razne buzz/coil whine zvuke znacajno primetne. Zapao mi dobar primerak ili je kod i vas tako?
Nema nikakvog zvuka totalno tiha konzola (CFI11xx digital)
 
Da, guest moze da igra samo sa naloga na kome se nalazi igra, dok nosilac moze MORA sa svog naloga (da bi imao trofeje i sl.).
Inace, razmena je super, ako niste sigurni, samo proverite ko je posrednik (ko je pravio share) i onda ste sigurni.
Ne samo zbog trofeja, jer ako je nosilac igra na PS+ nalogu gost neće moći da ga koristi.
Dakle nosilac ulazi u PS+ nalog samo koliko mu treba da igru iz library stavi na download, i odmah se izloguju i loguje na svoj primarni nalog i u "notification" prati kad se download zyvrši i igra igru sa svog primarnog naloga, a ne sa PS+ naloga.

Iz nekog iskustva zaključujem da je baš ovo nepoznavanje procedure (tipa nosilac ostaje ulogovan na PS+ nalog, pa gost ne može da se uloguju, ili ulazi svako malo bez razloga i izbacuje gosta)i glavni razlog povremenih trzavica na relaciji nosilac-gost, nema tu zle namere.

P.S. Izvinjavam se za OFF, ali stvarno smatram a se ovo treba razjasniti, da se deljenje naloga ne smatra za bauk i ilegalu.
 
Nazad
Vrh Dno