Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

U koliko sati je po nasem vremenu State of Play, zanima me gameplay iz Ratcheta :) ?
 
Mislio sam da ce biti jos nesto... brutalan Ratchet, najzad da se iskoristi joypad.
 
I prvi deo kao i igrani film su prelepo jedno iskustvo... Jedva cekam da kupim konzolu i odigram ovo kad izadje :D
Ja imam prvi deo, al ga jos nisam odigrao. Bice taman pre izlaska drugog. :D
Insomniac se pokazuje kao jedna o boljih Sonijevih kupovina.
 
Ja imam prvi deo, al ga jos nisam odigrao. Bice taman pre izlaska drugog. :D
Insomniac se pokazuje kao jedna o boljih Sonijevih kupovina.
Mislim da nema patch za ps5 i da se ne dobija nesto cekanjem, tako da udri sad taj prvi deo sta cekas! :D Mnogo je dobar gejm, meni sigurno top 5 na PS-u :)
 
Ja prvi nisam nikad presao, smorio me puno a do nekih 70% sam stigao i izbrisao ga
 
Mislim da nema patch za ps5 i da se ne dobija nesto cekanjem
Nedavno je izašao patch koji omogućava 60fps na PS5. To je jedina stvar koja mi je nedostajala dok sam ga igrao. Odlična je igra Ratchet & Clank. Očekujem da i ovaj novi deo bude na tom nivou.
 
Mislim da nema patch za ps5 i da se ne dobija nesto cekanjem, tako da udri sad taj prvi deo sta cekas! :D Mnogo je dobar gejm, meni sigurno top 5 na PS-u :)
Bio je patch za 60fps.. nista mi vise ne treba. :D
Hocu, hocu, samo je trenutno Ghost of Tsushima na redu ali bice uskoro.
 
Nedavno je izašao patch koji omogućava 60fps na PS5. To je jedina stvar koja mi je nedostajala dok sam ga igrao. Odlična je igra Ratchet & Clank. Očekujem da i ovaj novi deo bude na tom nivou.
Hm hm ;D Tu sam uzeo platinum ne znam dal cu moci da odigram to jos jednom ali verovatno u nekoj buducnosti :D
Bio je patch za 60fps.. nista mi vise ne treba. :D
Hocu, hocu, samo je trenutno Ghost of Tsushima na redu ali bice uskoro.
I GOT je u tih top 5 :D tu nema greske, i za to je izasao patch za ps5 :( i tu sam uzeo platinum, mozda ga odigram opet za par god :D
 
Ja iskreno nikad nisam video poentu u jurenju platine i slicno u singleplayer igrama.
Pod pretpostavkom da je igra sa dobrom pricom, jednom kad sam je presao, to je to.
Tesko da cu je opet odigrati, cak iako ima recimo razlicitih krajeva (rpg like igre).

Davno (ne toliko davno kao vecina ovde) sam presao Uncharted prvi deo i to je to.
Sta sad treba da ga prelazim opet i da jurim chelendze tipa ubij 100 protivnika sa ovim oruzjem i slicno, meni je to nekako dosadno.
A nije samo sto sam ostario, nisam to jurio ni ranije :D

Druga sasvim prica je u MP igrama, tu mi nekako ima smisla juriti medalje i slicno jer igras protiv zivih protivnika.
Mada tu zna da ima previse igraca koji su ispod prosecnog AI-ja u SP igrama :D
 
Ma sve je to ok, ko zeli i voli....
Npr, ja se secam 8 ( valjda bese toliko ) razlicitih krajeva Silent Hill-a koji su te terali da opet prelazis igru....
A opet, vecina mojih platina je iz BF-a....
 
Ja nikad nisam razumeo ko juri trofeje u igrama posebno singl, ne kontam nikako sto je bitan trofej kad prelazis igru u story modu i cemu oni trofeji kad na kraju krajeva ne sluze nicemu
 
Ja isto kao @Radiohead prelazim igru, ako usput slučajno uradim nešto i pokupim i neki trofej, pokupio sam ga, nikad ne gledam šta trebam da uradim za trofej.
Jedino gde sam "na silu" gurao je ona hunters lodge misija upinjujući za perfektan skor i sve golden sun u HZD zbog onog prebrutalnog luka.
I možda par misija u Witcher 3 kad sam zbog armora igrao kvestove koje inače ne bi...
 
Kad se jednog milenijuma nakanim da krenem da igram W3, cenim da cu igrati sve side questove.
To mi je uslo u krv sa par odigranih Assassin's Creed igara.
Iako su repetitivni do bola, igrao sam ih sa zadovoljstvom, pogotovo recimo u drugom delu.

To i nije klasicno jurenje platine, jer ne igras celu igru ili neki nivo ispocetka, vec je sve u kontinuitetu.
 
Ja iskreno nikad nisam video poentu u jurenju platine i slicno u singleplayer igrama.
Pod pretpostavkom da je igra sa dobrom pricom, jednom kad sam je presao, to je to.
Tesko da cu je opet odigrati, cak iako ima recimo razlicitih krajeva (rpg like igre).

Davno (ne toliko davno kao vecina ovde) sam presao Uncharted prvi deo i to je to.
Sta sad treba da ga prelazim opet i da jurim chelendze tipa ubij 100 protivnika sa ovim oruzjem i slicno, meni je to nekako dosadno.
A nije samo sto sam ostario, nisam to jurio ni ranije :D

Druga sasvim prica je u MP igrama, tu mi nekako ima smisla juriti medalje i slicno jer igras protiv zivih protivnika.
Mada tu zna da ima previse igraca koji su ispod prosecnog AI-ja u SP igrama :D
Ta bolest mi je ostala iz blizzardovih igara, WoW, D3, SC2...
Gotivno mi je bilo da uradim neki achievment po mogucstvu sto redji to bolji :D
Sto se tice PS-a, otkad sam pazario konzolu, igre za kojima bas odlepim sam u fazonu da hocu da ih ispostujem i uradim sve sto je moguce u toj igri. Cim igra ima vise playthrough-a za tu platinu, uglavnom precrtam i naravno da me mrzi da prelazim 16 puta. Ali te ekskluzive, gow, hzd, spiderman, tsushima i jos par naslova sam odradio, ali one i nisu zahtevale vise prelaza. Inace imam taj trip da obrnem svaki kamen i pogledam sta se krije gde tako da na kraju kad zavrsim igru, vidim sta je ostalo od trofeja i ako nije smaranje izdvojim jedno vece i pokupim to sto sam preskocio :D krastavac ko kako voli :D
 
Ja iskreno nikad nisam video poentu u jurenju platine i slicno u singleplayer igrama.
Pod pretpostavkom da je igra sa dobrom pricom, jednom kad sam je presao, to je to.
Tesko da cu je opet odigrati, cak iako ima recimo razlicitih krajeva (rpg like igre).

Davno (ne toliko davno kao vecina ovde) sam presao Uncharted prvi deo i to je to.
Sta sad treba da ga prelazim opet i da jurim chelendze tipa ubij 100 protivnika sa ovim oruzjem i slicno, meni je to nekako dosadno.
A nije samo sto sam ostario, nisam to jurio ni ranije :D

Druga sasvim prica je u MP igrama, tu mi nekako ima smisla juriti medalje i slicno jer igras protiv zivih protivnika.
Mada tu zna da ima previse igraca koji su ispod prosecnog AI-ja u SP igrama :D
Postoji neki osecaj kompletiranja. Ako je igra brutalno dobro ne zelim da je "preletim" i cao. Jurnjava platine me tera da igru igram dosta vise od onih 15h story-ja pritom imam osecaj da postoji neki cilj, i na kraju osecaj 100% kompletiranja igre gde mogu istu da obrisem jer znam da sam zavrsio sve sto ima da se vidi.
 
Da odmah razjasnimo i da se ne lažemo, do platine se ne dolazi tako "što prevrneš svaki kamen" jer i ja to manje-više radim iz navike i u želji da što detaljnije iskonzumiram igru koju mi se dopada, već do platine dolazite tako što se skine neki step by step walktrough i onda se kao mazohista pokušava reprodukovati neki besmislen scenario (tipa u predvečerje ubiti xy monstera levom rukom na kojoj imaš zlatnu rukavicu i to koristeći perorez kupljen od riđeg dwarfa bez prednjih zuba). Mislim LOL, kome bi uopšte palo na pamet da radi takvo šta, a da nije pročitao da to mora da uradi. Meni se npr. često desi da slučajno kroz igru osvojim vredan i težak trofej čije osvajanje je teško ali logično i prirodno, ali vala neću da trošim vreme da bih ubrao 12 buketa đurđevaka (niti znam da oni donose trofej)... Ukratko, ko vija platinu to ne radi spontano (niti je to moguće)...
 
Branje 10 djurdjevaka traje 5 sekundi i takvi trofeji se osvoje jako brzo. Ono sto je pomalo tesko je preci igru na najtezem nivou tezine i slicno.
Trenutno zavrsavam Uncharted 4 na Chellenger nivou tezine i moram priznati da mi nikad ne bi palo na pamet da igram istu na ovoj tezini da nije tog trofeja.
Obrnuo bi je na normal i ajd zdravo a steta je na proci na najtezem gde moras praviti taktiku kako ces sta.
Nakon toga me ceka speedrun trofej sto je takodje meni zanimljivo jer sam i ranije na pc-u radio speedrun u raznim igrama.
Platina nije nista bitno, ali daje neki smisao da vise igras igru, da se vise mucis na nekim delovima i provedes vise vremena u igri. Ja verujem da nista od ovog ne bih igrao da nije te platine.
Prosao bih story na normal lagano i posle obrisao igru.
 
Trenutno zavrsavam Uncharted 4 na Chellenger nivou tezine i moram priznati da mi nikad ne bi palo na pamet da igram istu na ovoj tezini da nije tog trofeja.
Obrnuo bi je na normal i ajd zdravo a steta je na proci na najtezem gde moras praviti taktiku kako ces sta.
Ovo ima smisla itekako.
Nakon toga me ceka speedrun trofej sto je takodje meni zanimljivo jer sam i ranije na pc-u radio speedrun u raznim igrama.
Ali ovo ama bas nikakvog smisla nema :)
 
Ali ovo ama bas nikakvog smisla nema :)

Meni isto nema smisla da ljudi trose stotine dolara na nekakve kozmeticke kartice u gta5 i slicnim igrama ali hej... ko sam ja da sudim o zabavi.
Mene je oduvek privlacio speedrun nakon sto obrnem istu. Ali mislim na "legalan" speedrun bez gliceva, iskoriscavanja bagova itd... znaci trcanje i preskakanje svega sto se moze preskociti da se sto pre dodje do kraja.
Kapiram da je ovo ljudima cudno ali zabava je relativan pojam.
Speedrun je dobio svoju kategoriju i to mi govori da nisam jedini koga ovo privlaci.
 
Da odmah razjasnimo i da se ne lažemo, do platine se ne dolazi tako "što prevrneš svaki kamen" jer i ja to manje-više radim iz navike i u želji da što detaljnije iskonzumiram igru koju mi se dopada, već do platine dolazite tako što se skine neki step by step walktrough i onda se kao mazohista pokušava reprodukovati neki besmislen scenario (tipa u predvečerje ubiti xy monstera levom rukom na kojoj imaš zlatnu rukavicu i to koristeći perorez kupljen od riđeg dwarfa bez prednjih zuba). Mislim LOL, kome bi uopšte palo na pamet da radi takvo šta, a da nije pročitao da to mora da uradi. Meni se npr. često desi da slučajno kroz igru osvojim vredan i težak trofej čije osvajanje je teško ali logično i prirodno, ali vala neću da trošim vreme da bih ubrao 12 buketa đurđevaka (niti znam da oni donose trofej)... Ukratko, ko vija platinu to ne radi spontano (niti je to moguće)...
Maltene svaka ekskluziva i nema neke preteske trofeje i nije tako kao sto pricas. Svakako pre igre uzmem i pogledam od prilike sta su trofeji jer mi za to treba 5minuta. Po zavrsetku igre kao sto rekoh odradim jos jedan trophy run, i ispreskacem sve sto mi je promaklo i na to potrosim jedno vece. Ili kad krenem neki nivo stavim pauzu i pogledam u listi trofeja da li ima nesto za taj nivo da se ne bih vracao. I meni se naravno desavaju trofeji slicajno kao i svima, e sad sto ti nemas taj trip da skupljas trofeje je druga stvar, svako radi ono sto mu je zabavno sta da ti kazem. tuzi me :D
 
Maltene svaka ekskluziva i nema neke preteske trofeje i nije tako kao sto pricas. Svakako pre igre uzmem i pogledam od prilike sta su trofeji jer mi za to treba 5minuta. Po zavrsetku igre kao sto rekoh odradim jos jedan trophy run, i ispreskacem sve sto mi je promaklo i na to potrosim jedno vece. Ili kad krenem neki nivo stavim pauzu i pogledam u listi trofeja da li ima nesto za taj nivo da se ne bih vracao. I meni se naravno desavaju trofeji slicajno kao i svima, e sad sto ti nemas taj trip da skupljas trofeje je druga stvar, svako radi ono sto mu je zabavno sta da ti kazem. tuzi me :D
Ghost of Tsushima, God of War, Last of Us 2 svi imaju lagane i zanimljive platine. Naravno da mi ne bi palo na pamet da jurim platinu u Petak 13. gde je jedan od uslova igraj 1000 puta kao Jason ali ovo je uživanje. Naravno, nikad ne gledam tutorijale... ako ne nađem iz dva-tri igranja više se ne trudim u sledećim jer postane zamorno gledanje u svaki ćošak. Ja sam od igrača koji jednu igru mogu igrati 10 puta ako je dobra... prvi Last of Us sam odigrao bar 12 puta ali nisam uzeo platinu jer je dobar deo trofeja multiplejer a to slabo igram.
 
Ghost of Tsushima, God of War, Last of Us 2 svi imaju lagane i zanimljive platine. Naravno da mi ne bi palo na pamet da jurim platinu u Petak 13. gde je jedan od uslova igraj 1000 puta kao Jason ali ovo je uživanje. Naravno, nikad ne gledam tutorijale... ako ne nađem iz dva-tri igranja više se ne trudim u sledećim jer postane zamorno gledanje u svaki ćošak. Ja sam od igrača koji jednu igru mogu igrati 10 puta ako je dobra... prvi Last of Us sam odigrao bar 12 puta ali nisam uzeo platinu jer je dobar deo trofeja multiplejer a to slabo igram.
Isto, doduse TLOU sto ti kazes video sam da ima brdo nekih retardiranih trofeja i to sam skipovao, a dvojku cekam da odigram na petici kad je bude... Dok GOT, GOW, HZD, Spajdi, tu mi je bila milina i uzivancija da ih uzmem :) Ali zato RDR2 sam isto preskocio plat, tako da, zavisi kako gde i koliko mi je zabavno i ne repetativno, odnosno ne zahteva prelazak igre xy puta. R&C sam isto uzeo plat iako je trebalo dva prelaza, ali je drugi bio fejsrol, bukvalno sam protrcao kroz igru, ali sam jednostavno zeleo da tu imam Platinum i sve odradjeno sto ima da se odradi :)
 
Branje 10 djurdjevaka traje 5 sekundi i takvi trofeji se osvoje jako brzo. Ono sto je pomalo tesko je preci igru na najtezem nivou tezine i slicno.
Trenutno zavrsavam Uncharted 4 na Chellenger nivou tezine i moram priznati da mi nikad ne bi palo na pamet da igram istu na ovoj tezini da nije tog trofeja.
Obrnuo bi je na normal i ajd zdravo a steta je na proci na najtezem gde moras praviti taktiku kako ces sta.
Nakon toga me ceka speedrun trofej sto je takodje meni zanimljivo jer sam i ranije na pc-u radio speedrun u raznim igrama.
Platina nije nista bitno, ali daje neki smisao da vise igras igru, da se vise mucis na nekim delovima i provedes vise vremena u igri. Ja verujem da nista od ovog ne bih igrao da nije te platine.
Prosao bih story na normal lagano i posle obrisao igru.
Sa malo vremena, a puno neodigranih igara, igeanje 100 puta jedne te iste igre je besmisleno. Ali sto ljudi sto ćudi...

Edit: @orckristeg poenta mog pisanija je da osvojena platina nije nikakav dokaz o detaljnosti igranja, još manje je pokazatelj užitka u istoj, pre je dokaz koliko je ko spreman na repetitivno ponavljanje i praćenje skripti kako bi uzeo trofej za koji realno ne bi nikad ni znao da postoji. Da se razumemo, ne osuđujem ovaj mazohizam, svako sa svojim vremenom radi šta hoće...

Edit2: Sada je neki standard a AAA naslovi pružaju bar 30č igranja, open world igre i duplo toliko (sportske igre neograničen broj sati)... I sad ja koji maksimalno navučem 10-12 sati nedeljno, treba da ponavljam jednu te istu igru zarad platine, neka hvala... Ovako, evo npr. Days gone igram već jače od mesec, za to vreme samo na Ps plus sam dobio tri nove igre, dok pređem biće još dve, imam u rezervi dosta neodigranih, ne znam zašto bi neku igru ponavo igrao zbog nekog trofeja za koji i ne znam da postoji?

Ovo sve ne znači da igre ne igram detaljno. Takođe, ja nisam od onih koji se sile da igru pređu po svaku cenu. Ako mi neka igra ne legne, ja je batalim.
 
Poslednja izmena:
Ili kad krenem neki nivo stavim pauzu i pogledam u listi trofeja da li ima nesto za taj nivo da se ne bih vracao.
Šta je u ovome zanimljivo? Na ovaj način samo sebi spojluješ igru i doživljaj.

Valjda je draž u tome da otkrivaš sam, a ne da pratiš uputstva...
 
Šta je u ovome zanimljivo? Na ovaj način samo sebi spojluješ igru i doživljaj.

Valjda je draž u tome da otkrivaš sam, a ne da pratiš uputstva...
Sto je spojlovanje bilo cega ako pogledas spisak trofeja? Ne vidim sto ce mi "Oguli 20 koza" ili "Skupi 10 kovcega" ili sta god unistiti dozivljaj... Nije da sam procitao kraj knjige pre samog citanja... Ne pamtim da mi se desilo da mi je sam trofej otkrio nesto vezano za samu pricu igre da bih bio u fazonu "jao nisam trebao da procitam". Sta znam, nemam taj trip.
 
Returnal je ozbiljno dobar, očekivao sam dosta kao i uvek kad su Sony eksluzive u pitanju ali je uspeo da premaši očekivanja :) Takođe je ozbiljno težak, tek sam prvog bosa prešao a sad sam video i drugog... međutim, svaki novi pokušaj je drugačiji tako da je krajnje zanimljiv. Protivnici su raznovrsni, oružja sam za sad otkrio 4 tipa ali svaki put oružje ima drugačiji perk ili više njih kao i drugačiji alt fire (njih sam video 5). Perkovi na oružjima se otključavaju korišćenjem ali kad se otključaju ostaju trajno. I gomila drugih mehanika, da ne spojlujem... treba probati jednostavno :)
 
Nazad
Vrh Dno