Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Imam LG 55b7 oled
Ovaj TV ima HDMI 2.0
Da se razumemo kada stoji na auto HDR je uključen , ali kada zaključam rezoluciju na 4k tada onemogući HDR.
 
a jel dobijes 4k + HDR kad ti stoji na automatic?
ja imam LG65B9 i na automatic dobijam ovo
1614500882161.png
[/spoiler[
 
Kod mene ovako
 

Prilozi

  • 20210228_095631.jpg
    20210228_095631.jpg
    140.4 KB · Pregleda: 101
mozda ja nisam zahtevan user ali koliko igara se igra istovremeno? 3,4? 10, 20? igram jednu main i sa strane PES i neka trkica i tučica... i to uglavnom igram samo PES i tu main igru koju prelazimpredjem obrisem i udri dalje... za ps4 koliko vidim moze eksterni lepo da reši... e sad ako ps5 igre budu 250gb onda stvarno jeste problem sa prostorom
 
Ja nikad više od 2 instalirane. Ako malo utegnu svoje servere što se downloada tiče onda sa dobrim internetom mali storage nije problem.
 
meni konzola nije ni kablom vezama sasvim mi je ok wirelessom da za sat dva skine prosecnu igru i instalira
 
mozda ja nisam zahtevan user ali koliko igara se igra istovremeno? 3,4? 10, 20? igram jednu main i sa strane PES i neka trkica i tučica... i to uglavnom igram samo PES i tu main igru koju prelazimpredjem obrisem i udri dalje... za ps4 koliko vidim moze eksterni lepo da reši... e sad ako ps5 igre budu 250gb onda stvarno jeste problem sa prostorom
+1
Ko nema decu ili jos nekog sa kime deli konzolu, ne vidim uopste razlog da instalira ceo library na ssd... Taj koji paralelno igra vise multiplejer igara i nije gejmer, odnosno neozbiljan je :p
 
Ok je solo igranje, ali za društvo baš i nije. Kod mene u ovom trenutku to podrazumeva Fifu i to u obe verzije. Jer na PS5 verziji ne mogu da koristim DS4, a još nemam četiri dual sensa 😂

A od kada je ova situacija da je sve zatvoreno, to je što je od "izlazaka"...

Zatim tu je NBA 2k, on sam je trenutno na oko 130gb i MK11.

Ponekad upalim Warzone, a on je trnenutno sa HD texture packovima takođe na nekih 130-140gb i raste iz nedelje u nedelju.

I samo tu već nastaje problem, jer tek tu dolaze naslovi koje solo aktivno prelazim.
 
Ovaj članak nema puno smisla.

"Once a firmware update unlocks this ability, then PS5 owners should be able to replace the internal SSD with a larger one of their own choosing."

Interni SSD kod PS5 nije izmenjiv, tako da nema logike to što pišu. Sa druge strane, ne znam koliko brzina fanova ima uticaj na SSD koji se može dodati ispod stranice.

Pre bih rekao da Sony čeka da se na tržište pojavi veći broj SSD-ova koji zadovoljavaju propisane brzine čitanja i pisanja podataka, a to će verovatno biti do leta.

Meni znači više memorije. Volim da skinem dobar deo library-ja i da mogu da igram kad želim. Zato i imam eksterni HDD od 4TB priključen na konzolu.
 
što bi neko odlemNJivao zalemNJene nand čipeve i kontroler ? crni sine gavrančiću ?

radi se o apgrejdu preko m.2 slota koji se nalazi u okviru PS5 konzole,
a na tim brzinama protoka, aktivno hlađeni nvme disk je, po svemu sudeči, neophodan.
 
što bi neko odlemNJivao zalemNJene nand čipeve i kontroler ? crni sine gavrančiću ?

radi se o apgrejdu preko m.2 slota koji se nalazi u okviru PS5 konzole,
a na tim brzinama protoka, aktivno hlađeni nvme disk je, po svemu sudeči, neophodan.
Pa ne bi. O tome i govorim. U članku koji si linkovao piše da će "omogućiti zamenu internog SSD-", a to nije moguće. Već će biti moguće dodati SSD preko M.2 slota koji se nalazi ispod jedne od stranica konzole.
 
mišljenja sam skromnog da čak ni autori ovog texta nisu baš toliko neobavješteni,
da bi napisali štogođ tako suludo...
 
mišljenja sam skromnog da čak ni autori ovog texta nisu baš toliko neobavješteni,
da bi napisali štogođ tako suludo...
Ja sam citirao deo teksta, od reči do reči, i zato rekao da mi članak nema smisla. Nisam izmislio, pobogu. Lako je proveriti da tako stoji kod njih u članku. :)
 
Meni sa sve brzim netom, sve manje znaci da imam igre nagomilane na kompu ili konzoli. Zato i razmisljam da izbacim hard diskove iz kompa, ostavim 1-2 SSD-a i to je to.
Isto i za konzolu.

Cak sam primetio da mi u nekim slucajevima brze skine igru nego da mi uradi decripciju preload-a
 
Sve zavisi kako ko koristi konzolu..
I ja nemam nikad vise od 2-3 instalirane igre.

Ali neko ko ima decu koja se igraju i jos mu cesto dolazi drustvo pa se malo igra pes, fifa, mortal kombat, nba, trke, itd... Sve je jasno, taj ima pun disk jako brzo..

Malo izvlaci situaciju brzi net, ali nema ni to svako..
 
2-3 single player za mene, 2-3 decije za decu/zenu, PES + NBA + MK/Tekken za drustvo i ode interni storage + eksterni SSD od 500mb
 
2-3 single player za mene, 2-3 decije za decu/zenu, PES + NBA + MK/Tekken za drustvo i ode interni storage + eksterni SSD od 500mb
Pa to je druze 10tak igara uvek instalirano :D
Sta znam, ni na kompu ni na konzolu nikad vise od 2 koje trenutno igram, a uglavnom igram jednu...Druga i ponekad treca na kompu stoje jer ih igram neko vreme u cugu jednom u nekoliko meseci. Tipa nova liga u Path of Exile.

Ali slazem se svakako da ljudi koji imaju drugacije afinitete, lagano popune PS5 SSD i jos jedan prosecni sa strane.
 
Ja retko brisem igre [samo kad mi bas treba mesta], jer muka je downloadovati ih ponovo sa jako sporim netom.
 
Sad je jedna igra 500 gb , kome je to dovoljno ne znam 🤣
 
Bas zbog te situacije sa decom sam ja uzeo externi hdd od 4 TB za PS4 igre.

Mada, i oni igraju 2 ili 3 igre, ali kad vec ima prostora, na njemu je 10ak igara + par na samoj konzoli.

No, uz 200/70 optiku, i nemam neku potrebu da ih gomilam...
 
Kupili su laptopove za mining, šta ih sprečava da kupe PS5? Još je odličan odnos cena/MH/s.
Mada izgleda da je PS5 mining slika fake.
 
Obzirom na (ne)postojeću ponudu next gen igara, ja ću ako bude moguće 99% rudariti.
Edit: i ja mislim da je fake slika i clickbait
 
Maquette se pojavio na PS+ free, nadam se da ce biti zanimljiva i zabavna.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210302_102436.jpg
    Screenshot_20210302_102436.jpg
    102.1 KB · Pregleda: 46
Jesam, ali kad se ulogujem sa US nalogom na konzoli ne vidi mi PS plus pretplatu (barem ne vidim žuti plusić) koju imam na UK nalogu na istoj konzoli. Jel' treba oba naloga da budu aktivirani kao primarni pod account settings "Activate as primary"? Ili samo jedan od njih da bi se PS plus pretplata videla na oba accounta? Znam da igre iz Plus ne mogu da se vide na oba usera, ali multiplayer funkcionalnost valjda može na oba.
Nećeš imati žuti plusic na ostalim akauntima, samo na onom gdje je ps+ aktiviran, ali imaš ps plus za sve akaunte
igre skupljas i skidas sa akaunta gdje je ps plus, ali igraš ih sa kojeg hoćeš akaunta
 
Pozdrav narode. Bih da povežem slusalice Sony wf 1000xm3 sa PS5. Zna li ko koji mi BT dongle treba za to..... da ne narucujem nešto što ne pije vodu.
 
Nazad
Vrh Dno