Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ma naravno, vec prvog dana po izlasku, iako sam uzeo petak slobodan dan sa posla, da se posvetim igranju natenane do kasnih sati, sam posle 3h igranja odlucio da ipak mora da saceka neko bolje vreme ili pak novu konzolu... Igra kao igra je bila kul i zabavna ali dzaba kada je bila jedva igriva... Ali opet da sam u startu znao da ce tako biti, verovatno bih cekao neki popust ili vreme kad je igra zapechena i igriva. Sve u svemu da ne davimo ovde, da dozivimo da stignu nove kolicine konzola u narednih par meseci :D
 
Kako mogu da se kupe njihove akcije? :D
 
Za sve koji cekaju PS5 , ja sam hteo da uzmem jos jedan pa sam se raspitivao svuda. Ono sto je tacno i potvrdjeno sa vise strana - pS5 stize u martu ili aprilu. Sve ovo sto kao vidite da je Janko Marko uzeo to je sve preorder i to ce tako da se gura jos, 5-6 konzola ovamo , 5-6 tamo ali nista ozbiljno. Znaci ko hoce da normalno ode i kupi u radnji ceka do marta aprila. Ono sto je zanimljivo jeste da sam dobio potvrdu opet sa vise strana jer sam zvao nekih 30-tak brojeva jeste da ce tek od Juna biti toliko konzola u srbiji da se zadovolji potraznja, a to su kao navodno dobili garancije od sonija za ovo. Toliko od mene.
 
brzo ce mart-april, proleti tih par meseci..
 
Taman krenu i PS5 igre. Još da stave veći SSD [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam okretao brojeve, cak i oni koji su hvaljeni i sami se hvalili svojim postenjem su poceli ocigledno preko veze da prodaju ps5. Mozda prvu turu ispostovali ali vec sada su se pokvarili i oni. Sve se pominju spiskovi a na spisku koji si to je vec postalo poslovna tajna. Jedni daju reksonama, drugi daju drugima, svi su isti k.
 
Sta ste drugo i očekivali u Srbiji :) naravno da će pre da da svom rođaku koji će da ga utopi za 900e nego nekom random liku sa spiska :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam bez promila veze ispoštovan, prijavio se pre mesec dana za disk verziju i dobio konzolu juče :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Nekog ispostuju nesto preko veze. Napisao sam ovo najvise zbog toga sto su dizani ovde u nebesa da su posle toga i sami poceli sebe da hvale po instagramu. Dzabe se dogovoris sa njima lepo kad sagledaju celu situaciju ako nemas youtube ili nisi poznanik rodjak.
 
Ja sam preorder uradio u Gamecentru, u roku od pola h od kad su poceli. Platio odmah. Sve je bilo na mestu. Kod njih sam uzeo jer su mi prvi javili. Bio sam na listama u Games, Computerland. Niko nije javio da su preorder krenuli osim njih. A i ovaj gamecentar mi u komsiliku pa jos bolje ispalo. Samo mi krivo.sto ne uzeh punjac odmah dok su imali. Nije najbolja baterija na Dualsense.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma jok, dobili su par konzola i dali ko je bio na spisku. Ja sam se prijavio al pušinela za digital verziju.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
@mars onaj dock punjac?

Sent from my Pixel 4a using Tapatalk
 
Igra li neko Demons Souls? Ostalo mi jos par trofeja. Jedan od njih je pomoc drugom playeru da dobije Bossa. Ako nekom treba pomoc nek' javi. [emoji16]


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
^ arheolog je kupio iz Mađarske
 
^ arheolog je kupio iz Mađarske
Nisam uzeo u Mađarskoj, domaća konzola :) Zbog poznatih razloga ne mogu da navedem od koga... moderacija briše poruke u najmanju ruku :)
Na dva mesta "preorderovao" istog dana kada je pušten preorder... niko me zvao nije. Kod ovih trećih se prijavio pre mesec dana i dobih... a oni dobili kupca za sve što mi ikada bude trebalo u vezi gejminga :)


Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Sve radnje koje su u preorderu uzimale punu uplatu unapred su ispoštovale svakog kupca.

To je bio i jedini način da se napravi validan preorder. Sve ostalo je bilo...
 
Stizu ponegde u svetu druge ture. U Singapur su juce stigle kolicine za isporuku do nove godine, cekam da vidim da li cu da upadnem...
 
Pozdrav, nisam pratio temu par meseci, interesuje me par stvari.

Sta se ispostavilo kao bilja kupovina, digitalna ili sa diskom?

Koliko vidim i nema ih u prodaji?

Da li je tacno da igre sa ps4 mogu igrati na ps5?

Ako postoji jos neka bitna stavka, napisite mi molim Vas. Spremio sam pare, a informacija nikad manje nisam imao..

Hvala.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
[emoji444]...džabe care sve te tvoje pare...[emoji444]
Verovatno do Marta/Aprila neće moći da se uzme u slobodnoj prodaji.
Ako imaš kolekciju igara koje bi da obrneš na ps5 u 60fps(ne sve naravno), onda idi na disk. Može ~95% igara sa ps4 na ps5, tako kaže Sony.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
[emoji444]...džabe care sve te tvoje pare...[emoji444]
Verovatno do Marta/Aprila neće moći da se uzme u slobodnoj prodaji.
Ako imaš kolekciju igara koje bi da obrneš na ps5 u 60fps(ne sve naravno), onda idi na disk. Može ~95% igara sa ps4 na ps5, tako kaže Sony.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Hvala na odgovoru druze, nemam ni jednu igru na disku. Ja sam PES/MTK guy, eventualno CTR [emoji846] Probao bih CP77, RDR i slicne igre, sa godinama mi deluju primaljive..

Mart, april, to vec menja stvari drasticno, mislim da ne mogu da cekam toliko...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Mart, april, to vec menja stvari drasticno, mislim da ne mogu da cekam toliko...

Onda ti je jedina opcija da kupiš za 1000e i to digital verziju. Danas okačen oglas. Mislim da ih pre marta neće biti po normalnim cenama.
 
Onda ti je jedina opcija da kupiš za 1000e i to digital verziju. Danas okačen oglas. Mislim da ih pre marta neće biti po normalnim cenama.
Ma ne, to je sumanuto.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ja imam obe konzole iz prosle generacije (XBOX One X i PS4 Pro) sa gomilom igara na obe. Obe konzole imaju svojih prednosti i mana ali ako bih morao da biram i da ostavim samo jednu od njih, ne bih razmisljao ni delic sekunde i odabrao bih Playstation.

Te price "eksluzive me ne zanimaju" su za malu decu, to moze da kaze samo onaj ko nije igrao Bloodborne, Uncharted, HDZ, God of War, TLOU 1 i 2... - spisak je dug.

Uzeo sam GamePass (3 meseca za jedan €), ima svasta da se igra ali malo sta tu moze da se nosi sa Sony ekskluzivama.

Ma da, GamePass je ok, ali nije to tako spektakularno kako se reklamira. Ja u zadnjih godinu dana nijednu igru nisam našao za shodno da odigram, a plaćam svaki mesec. Ne dolaze na red od igara koje kupim na Steam/Epic/uPlay. Zadnjih nekoliko meseci skoro sve su neke indie igre, sem par izuzetaka. Otkazujem vrlo uskoro...

A to što dobiješ uz pretplatu na PS5 bi bar 50% odigrao rado.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam obe konzole iz prosle generacije (XBOX One X i PS4 Pro) sa gomilom igara na obe. Obe konzole imaju svojih prednosti i mana ali ako bih morao da biram i da ostavim samo jednu od njih, ne bih razmisljao ni delic sekunde i odabrao bih Playstation.

Te price "eksluzive me ne zanimaju" su za malu decu, to moze da kaze samo onaj ko nije igrao Bloodborne, Uncharted, HDZ, God of War, TLOU 1 i 2... - spisak je dug.

Uzeo sam GamePass (3 meseca za jedan €), ima svasta da se igra ali malo sta tu moze da se nosi sa Sony ekskluzivama.

Zapravo ne moze nista da se nosi sa Sony ekskluzivama. Iako sam neko ko je u sestoj i sedmoj generaciji konzola bio VELIKI fan Xbox konzola, pogotovo prvog Xbox-a (to mi je inace omiljena konzola od svih koje postoje), u proslog generaciji, a i u ovoj sam na strani PS-a. Jednostavno MS nema ni jednu kvalitetnu ekskluzivu, a Halo oko kog je toliki hajp vladao pred izlazak svakog dela je danas samo jedna obicna igrica. Od kad je Bungie napustio Halo i kormilo preuzeo 343 Industries igra je polako i sigurno propadala. Cetvrti deo je bio los, peti katastrofa, a 6 ce biti uzas. Kada sam gledao trejler za Halo Infinite imao sam utisak da gledam neki Doom klon, a ne gameplay igrice koja je nekada bila sami vrh i koja je donela toliko revolucija u FPS igrama koje danas apsolutna svaki FPS koristi (prvi deo regenerisuci health, drugi deo matchmaking, tj. onlajn igranje). MS je sa prvim Xbox-om napravio odlican potez (dosta hardverski superiornija konzola od PS2-a i pre svega Xbox Live), sa Xbox 360 je nastavio dominaciju i izjednacio se sa prodajom PS3, a od 2010 pa na ovamo kao da su odlucili da bace sve u vodu sto su do sada uradili. Secam se najava i predvidjanja pred izlazak osme generacije video konzola i svih MS nebuloza poput region loka, zahtevanjem stalne internet konekcije itd. Sami su sebi pucali u nogu, a eksluzive koje su nekada obarale sa nogu su postale obicne igre i nista vise od toga. I najveci problem je sto ja trenutno ne vidim ni jedan jedini razlog zasto bi neko ko je u mogucnosi da svake dve godine apgrejduje PC (pre svega GPU) pazario Xbox konzola kada su mu sve igre sa Xbox-a dostupne na PC-u. Sto se mene tice ja cu i ovu generaciju provesti na PS jer Sony stvarno ima vrhunske ekskluzive, a MS ako ima nameru da bude konkurentan kao u sedmoj generaciji morace da poradi na ekskluzivama ili da napravi neki novi serijal jer Halo koji je prodavao Xbox vise nikada nece biti taj isti Halo, jer 343 Industries jednostavno nije sposoban i ne zna da napravi kvalitetan Halo kao Bungie.
 
Komša me pita, PS5 ili xbox X?
I pita me u vezi neke mesečne pretplate, sa li radi kod nas?
Ja stvarno nemam veze sa konzolama.. imao sam segu pa PS1 i od tada me nisu ni zanimale....

Hvala svima na sugestijama...
IMG_20201224_144741.jpg
 
PS5 tema broski, sklanjaj tu kutijetinu :D Evo za ravnotežu, da je ne moram u Tapatalk gledati :)
ffdd2236ef38e3b0b6069516a60de4bc.jpg


Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno