Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Aha, znaci nemas podatke, pa luperas.
Sve kul.
Nemoj da se uznemiravaš, tebi ni iz džepa ni u džep. Odmah braniš MS kao kad je neko na "vašoj" temi napisao da je masa ljudi naručila X umesto series X :) Naručio sam juče Series S pa imam info. Zovi CL pa pitaj :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Srbija je uvek bila Sony zemlja, cak i za vreme x360.
Nista cudno.
 
Nemoj da se uznemiravaš, tebi ni iz džepa ni u džep. Odmah braniš MS kao kad je neko na "vašoj" temi napisao da je masa ljudi naručila X umesto series X :) Naručio sam juče Series S pa imam info. Zovi CL pa pitaj :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Ne, nego ne volim paušalne izjave i lupetanja.
Pogotovo od ljudi koji zbog neke svoje agende hoće da omalovaže nešto što oni ne vole.
U ovom slučaju je to Xbox, pa sad da li je to broj prodanih jedinica (koje niko ne zna) ili je to "masovna konfuzija oko imena" koja ne postoji.
Razumeš? Laž nervira.

P.S.
Je l' si zvao i Amazon, pa znaš da je i tako i US?
 
Što se tiče US-a.

Update, 2:50 p.m. PT: As with the PS5 and Xbox Series S, it seems that the first round of Xbox Series X preorders sold out at most retailers immediately. If more units become available, we'll let you know about it here.

Mada zvanični MS account je tvitovao ovo:

We are humbled by the record-breaking demand for Xbox Series X and S. Huge thanks to everyone for the excitement.
 
Trenutno na CL sajtu kod moje naruzbenice za PS5 stoji status "ceka se od dobavljaca", a ranije je bilo status "nova". To verovatno znaci da nisam upao u prvu turu :|
Jel ima neko sa statusom koji nije nova ili ceka se od dobavljaca? Ili neki novi info od CL?
 
Trenutno na CL sajtu kod moje naruzbenice za PS5 stoji status "ceka se od dobavljaca", a ranije je bilo status "nova". To verovatno znaci da nisam upao u prvu turu :|
Jel ima neko sa statusom koji nije nova ili ceka se od dobavljaca? Ili neki novi info od CL?
Kad naručiš onda je nova, pređe u status na čekanju posle određenog vremena. Tako je svima

Ne znači ništa još uvek.
CL ne zna koliko će dobiti komada PS5

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koji ti je br. porudžbine? Ona poslednja 3 broja

Jel mogu da se naruči bez registracije na sajtu? Imam mail sa webshopa sa narudzbenicom ali izgleda nisam se registrovao.
 
Poslednja izmena:
Može li se zaključiti koji si po redu u Gigatronu na osnovu broja porudžbine? Kod njih je format ovakav:

xxxxxx-YYYYMMDDHHmmXX

xxxxxx - ne znam šta je ovo, možda šifra artikla
YYYY - godina
MM - mesec
DD - dan
HHmm - vreme
XX - možda su ove dve cifre na kraju redni broj?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ja narucio dobio poruzbenicu na mail sli nemam nista na sajtu pod nalogom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Au dal je realno da se toliko nasviralo, ja mislim da sam 102. Mada nisu to samo brojevi za Soni već za sve porudbine
To su brojevi za sve preordere, razlikuje se broj kod regularnih narudžbina. Ona prva četiri broja su znak da je preorder. Al realno, u tih 102 su većinom PS5 konzole :) Ja 105.

A nasviralo se samo tako. Nekoliko sati pre puštanja Xbox preordera kod njih, uzeo sam daljinski za PS5 i broj mi je 256


Sent from my M2002J9G using Tapatalk

127a54078e9a39b9dd3450bb2b693583.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne znam koliko su ti brojevi realni, znam za Xbox Series S konzolu koja je naručena prvi dan recimo u večernjim satima da ima broj nešto oko 280. Nemoguće da je toliko komada poručeno u CL za par sati. Inače meni za PS5 Digital stoji da sam 95-ti.
 
Gde citate to... te brojeve


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam koliko su ti brojevi realni, znam za Xbox Series S konzolu koja je naručena prvi dan recimo u večernjim satima da ima broj nešto oko 280. Nemoguće da je toliko komada poručeno u CL za par sati. Inače meni za PS5 Digital stoji da sam 95-ti.
Editovao sam post, broj 256 sam bio kad sam uzimao daljinski za PS5 nekoliko sati pre objave preordera za Series SX :)

A danas u 14.56 sam uzeo kameru, broj 333 :D

Kao arheološki sloj, imate period jasno definisan :D

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
4a3c632c14b0d88e8cdbe9012b89eb03.jpg
 
Poslednja izmena:
Ispade ko da se deli za DZ. :D

Jel neko kontaktiran od strane CL-a?
 
Ja nisam baš ispratio temu pa ću postaviti par glupih pitanja:
1. Da li za PS5 treba novi PSN nalog ili ne?
2. Da li one gratis igre koje se dobijaju uz PS5 idu samo uz preorder ili i kasnije u slobodnoj prodaji PS5?
3. Koja je stopa kompatibilnosti?
4. Da li će konačno Srbija i kartice srpskih banaka biti podržane na PSN?
 
Ja nisam baš ispratio temu pa ću postaviti par glupih pitanja:
1. Da li za PS5 treba novi PSN nalog ili ne?
2. Da li one gratis igre koje se dobijaju uz PS5 idu samo uz preorder ili i kasnije u slobodnoj prodaji PS5?
3. Koja je stopa kompatibilnosti?
4. Da li će konačno Srbija i kartice srpskih banaka biti podržane na PSN?

1. Ne
2. Koliko sam razumeo kad god
3. 99% PS4 igara će biti backwards compatible-no
4. Naravno da neće

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ja nisam baš ispratio temu pa ću postaviti par glupih pitanja:
1. Da li za PS5 treba novi PSN nalog ili ne?
2. Da li one gratis igre koje se dobijaju uz PS5 idu samo uz preorder ili i kasnije u slobodnoj prodaji PS5?
3. Koja je stopa kompatibilnosti?
4. Da li će konačno Srbija i kartice srpskih banaka biti podržane na PSN?

1. Ne
2. To je PS Plus kolekcija, kad god kupiš PS5 i imaš Ps plus dobićeš i te igre
3. Kažu 99% Viđećemo :)
4. Ja se nadam Srbija nikad ali kartice da otključaju da mogu plaćati na US/UK store e to bi valjalo :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 
Treba napomenuti da će te igre moći da se igraju samo dok imate pretplatu... kao i one sto dele besplatno svaki mesec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To se podrazumeva, tako je oduvek.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mislim da nisu svesni, ako ti dobijaš znači imaće preko 100 komada što je realno mnogo (u ovom trenutku). Videćemo ovih dana, treba da kažu bar i jave ako ništa na mail dobijaš ili ne da se zna.
 
Ma nemaju oni pojma.. bzv zoves.
 
Rekao bih da ko je poručio prvog dana u CL-u, dobija konzolu u prvoj turi. Sve ostalo je neizvesno.

Čisto reference radi, oko porudžbenice broja 40 su krenuli preoderi za PS5 u CL. Da možete okvirno da izračunate gde ste. :) Po svemu sudeći, par stotina porudžbina je napravljeno u samo 3 dana od kako je pušten preorder za PS5.
 
Poslednja izmena:
Ja sam 123, ako je tako i pod predpostavkom da su svi ps5 digital poručivali, onda dodjem na 123-40 =83, tj da sam 83.
Imamo Gamecentar, games, cl i gigatron, ne znam da li je još neko u Srbiji odradio PreOrder, ali barem svako do njih treba da dobije po 100 digital i 100 disk verzija...ili je cifra velika?

Ipak, verovatno su spremili barem tih 200x4(prodavnice), tj 800 komada za zemlju od 6,5 miliona stanovnika, pa koliko god da smo siromašni...
 
Poslednja izmena:
Ne bih da zvucim pesimisticno, ali mislim da si jako optimistican po pitanju broja konzola za nase trziste...

Ja bih rekao da su ti brojevi visestruko manji. I mislim da su mnogi prihvatali preorder iako su znali da nece imati te kolicine, jer se nadaju da ce Sony nesto izmeniti u naredna 2 meseca, pa da ce dobiti vece kolicine...
 
Ja sam 123, ako je tako i pod predpostavkom da su svi ps5 digital poručivali, onda dodjem na 123-40 =83, tj da sam 83.
Imamo Gamecentar, games, cl i gigatron, ne znam da li je još neko u Srbiji odradio PreOrder, ali barem svako do njih treba da dobije po 100 digital i 100 disk verzija...ili je cifra velika?

Ipak, verovatno su spremili barem tih 200x4(prodavnice), tj 800 komada za zemlju od 6,5 miliona stanovnika, pa koliko god da smo siromašni...

Nažalost, nisi ni blizu sa ovim pretpostavkama.
Već su se vodile diskusije na ovu temu pre par dana, baci pogled...
I ne radi se o tome da li prodavnice hoće da nabave, radi se o tome da NEMA konzola.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sony je najavio da korona neće uticati na proizvodnju. Ako neko ima insajderske informacije neka podeli.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Ja mislim da ce do launcha da stignu potrebne kolicine, ne verujem da ce Sony da dozvoli sebi da ne proda konzola koliko god moze. Malo se pravi hype, marketing radi svoj posao i sa potencijalnom nestasicom se razvlace jos vece price. Mozda su stvarno inicijalne kolicine male, sobzirom koliko nas je kupovalo preko madjara ne cudi me uopste, ali kad vide kolika je potraznja povecace i isporuku kod nas.
 
Nazad
Vrh Dno