Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

State of play koji sam nekada nestrpljivo čekao sada odgledao potpuno ravnodušan . Čeka se Kojimin novi IP da vidimo i tu film/igru ?Jedino me je Judas zaintrigirao jer sam veliki fan Bioshock serijala a ostalo meh .
 
Kupio sam sonijev punjac za dva dzojstika, da li dzojstik sme da stoji tu sve vreme i ako je pun?
 
maltene svi novi uređaji imaju overcharge protection tako da može da stoji kol'ko 'oćeš
 
Kako ne izlazi ništa? Poenta je da možeš sve aktuelne igre da igraš koje izlaze i na PC, plus poneku ekskluzivu, po ceni celog sistema koliko danas košta osrednja grafička kartica.
Mislim da je ovo osnovni problem kod prosečnog korisnika, on ne kupuje konzolu zbog igara, nego očekuje ekskluzive, triple A, ako ne sedmično, ono bar jednom mesečno jer to opravdava samo postojanje konzole koju poseduje.
Dakle, oni ne igraju igre, oni igraju ekskluzive.
I potpuno se slažem, platiš povoljno, umesto da se igraš, onda zanovetaj kako nemaš šta da igraš, jer eto, Soni ili Xbox ne izdaju ekskluzive....
 
Pre će biti da prosečan korisnik kupuje da bi igrao fifu, nba i ponekad vozio neka kola.
Znam ljude koji imaju PS a nikada nisu čuli za The Last of Us niti ih to interesuje.

Ja sam lično kupio konzolu zbog eksluziva pošto mi je PC glavna platforma. Na PS4 su me navukli ali sad vidim da će tek PS6 biti dobra kupovina. PS5 ostaje prelazno rešenje.
 
Samo sto se ne nadam nesto preterano za broj novih naslova i za PS6...
Bice opet najezda remastera/rimejka jacih naslova iz trenutne ere za 50e...
Ne verujem da ce hteti da odrade free patcheve kao za neke igre...
Pritom licno naleteh na par iz PS4 naslova koje ne rade na PS5, ako to bude slucaj i za PS6 bice veselo.
 
Pa za peticu su se ocekivali makar solidni nastavci jacih naslova sa cetvorke...
Malo nas je ocekivalo da izadju prvo nastavci koji su izasli krajem PS4 ere (GoW, HZ, Spiderman, DS), jos manje da ce generalno biti ovoliko malo ekskluziva.
ispalo je da je ovo vise konzola koja je PS4pro trebala da bude, jer vecina naslova tek sa PS5 mogu "krsteno" da rade.
Zbog Sonijeve "ljubavi" prema 30fps se i najvise jezim za naslove koji nas ocekuju naredne 2-3 godine.
 
Po meni 7ice kao fizicke konzole neće ni biti. U to neko vreme cemo imati gaming platforme zasnovane na streaming. Negde se i nadam tome posto ce konkurencija da bude veca od glavna 3 igraca. Preci ce palica na studije i izdavace. Mada koliko su jaki Ms, Soby i Nintendo verujem da ce se dugo boriti da se odlozi ta prica.
 
@eufrat

Sleeping Dogs DE (nece da pokrene, izbaci poruku i zatvori)
Mafia 3 DE zeza + izlece ponekad
Nba 2k19
TWD S1 (isto kao SD gore)

Nisam cesljao redom celu PS4 biblioteku i testirao sve naslove ponaosob ali verujem da bi jos koji iskocio.
+edit
U planu mi je da ponovim Batman Arkham Trilogiju + Origins... Ne bi me cudilo da neki od tih naslova zeza
 
@Yojinbo Ma jok, verovatno je do tebe tj tvoje konzole. krastavac dešava se.
Ja sam npr. obrnuo Mafia 3 DE bez ikakvih problema na PS5...

Ove igre zvanično (as of 12.2023.) ne rade na PS5 putem Backwards Compatibility-a.
Screenshot_2024-02-04-12-38-01-356_com.brave.browser-edit.jpg
 
@Yojinbo

Ja takodje obrnuo sve sezone TWD-a bez problema, igrao onaj Definitive Edition gde su sve sezone u jednom paketu.
 
Nemam DE sa svim sezonama u jednom paketu...
 
Ja sam pokušavao više puta, izbaci poruku prilikom startovanja da je "Ps4 naslov koji možda neće da radi jer nije ps5 optimized" I prilikom svakog startovanja new game učita onaj loading screen ali me izbaci iz igre na PS5 home screen...
Obrisao sam posle toga jer nije bilo svrhe kada sam našao na netu da je jedan od naslova koji ima problema.
 
Po svemu sudeći sprema se totalni zaokret Microsoft-a u gaming diviziji, tako da će najverovatnije većina ekskluziva postati dostupna na PS. Krenulo je sa leakovima za HiFi Rush i Sea of thieves, sad se već priča i o Starfieldu, Indiana Jones-u I Hellblade 2:

 
Xbox ekluzive su tesko smece, tako i da ih puste na PS, meh.. :D
Jedino Forza moze da se igra, mada i na kompu sam je igrao for free par dana kada izasla i smorila me. :D

Plus u ovome samo za The Elder Scrolls VI, ako i njega nisu unistili...
 
Ja sam se bas bio zagrejao za Starfield, ozbiljno razmisljao i nabavku Xbox-a (pre S nego X), ali kada sam onda video fijasko vezano za istu... shvatio sam da nema potrebe i da ako mi se igra nesto sa tom tematikom, da krenem sa Mass Effect-om. :)
 
Ima Xbox zaista solidnih ekskluziva, ne naravno kao Sony, ali definitivno ima šta da se probere (Forza, Ori, Gearsi, Ryse, Quantum Break...)

Sa jedne strane, možda i bolje, neću morati da posedujem dve konzole u kući, a sa druge strane bojim se da će Sony tek sad da divlja sa cenama, znamo koliko je dobro na tržištu umesto dva igrača imati samo jednoga.
 
Nazad
Vrh Dno