Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Cek cek, dakle i ne treba fizicki gamepad da bi se igralo, vec moze da se koristi virtuelni? 🤔
Edit: vidim sada screenshot sa aplikacije, da ima tu mogucnost.
 
Jel nabavio neko playstation portal?
Meni jako lose radi remote play preko telefona cak i u lokalnoj mrezi, tako da mi je zanimljiv playstation portal. Ali cena mu je malo jaca, i smaraci nisu ubacili blutut podrsku za slusalice
I još kada se pojavi čuveni drift, biće veselo 😁
 
A da li je bitno koji je gamepad koristi?
Ako nešto znači, ja redovno koristim Remote Play sa Backbone kontrolerom u koji stavim iPhone 14 PM i to radi sasvim dobro ako je brzina interneta dobra (uglavnom igram preko A1 4G veze). PS je kod kuće povezan na SBB 600/60 preko Wi-Fi.
 
Како функционише Playstation remote play? Ако сам добро разумео, например идем на море у Грчку и тамо могу да играм игрице на рецимо телефону или лаптопу без да носим конзолу. Само понесем контролер.
Шта покреће игрицу, конзола која је кући, па се интернетом пребацује на телефон, лаптоп...
 
Remote play app. Ne pojavljuje se u nasem play store. Ja sam je skinuo sa truskim gmailom koji sam napravi sa vpn windscribe mozda moze samo sa vpn da se pojavi ne secam se. Windsribe ima free server za Istanbul. Za laptom nisam probao. Mada ja to ne koristim pa bolje ce neko drugi objasniti ali to bi trebalo da je to.
 
Pre polaska na put i nezvesnosti, prvo sve testirajte u lokalu. Radi, ništa nije komplikovano, samo treba proći par koraka koji su lepo dokumentovani.
 
Uuu, ekstra. Vidim da moze da se namesti i na drugom TVu, tj ne moram uvek i iskljucivo da zauzmem ovaj u dnevnoj.
 
Kako gamepadovi rade ako bi igrao na drugom TV-u remote ?
 
Ako ide direktno na TVu preko Remote Play app, mozda moze i da se poveze gamepad sa TV preko bluetooth-a?

To mi jedino logicno zvuci, da li je izvodljivo ne znam... cisto sumnjam da misli da ce mu hvatati domet sa konzolom iz drugog dela stana/kuce.
 
Да ли WebOS подржава remote play, LG телевизор је у питању?
 
Ne podržava.
 
Meni se ne dopada degradacija u kvalitetu slike sa remote play. Kao divx da gledam. I input lag dok igram WRC10 cini da je igra skoro pa neigriva kompetitivno. Ima igara gde brzina reakcije nije najvaznija i gde je grafika takva da se ne primeti mnogo pad kvaliteta.
 
Posto planiram da preselim sony u gaming cose za simRacing a opet zelim da zadrzim funkcionalnost da deca igraju kad im dodje drustvo u dnevnoj pretrazujuci net naisao sam na sledeci YT kanal https://www.youtube.com/@fgpr999 , decko je napravio 3rd party psPlay/ mirrorLink app koja savrseno radi na appleTVu u mom slucaju. Koliko vidim po recenzijama ljudi koji su kao neki ovde imali problem sa konekcijom ili performansama preko official app ,u ovoj app su nasli spas jer ova app daje vise slobode za podesavanja a i koristi najnovije kodeke.
NAPOMENA: app bar na appleTVu je besplatna s odredjenim ogranicenjima, za full uzivanje mora da se kupi PRO verzija of $5, koliko sam video na google store kosta 860din
Pa mozda ovo pomogne nekome ko ima performance issues ili zeli da uradi slicno kao i ja
 
Jel može link do AppleTV aplikacije?
 
Baš ću probati večeras u kućnom okruženju kako ovo da Remote play funkcioniše.

EDIT: Jel neko probao one kontrolere sa ALIje (ala Backbone) kako to funkcioniše na drugim uređajima u ovom remote play okruženju?
 
Meni se ne dopada degradacija u kvalitetu slike sa remote play. Kao divx da gledam. I input lag dok igram WRC10 cini da je igra skoro pa neigriva kompetitivno. Ima igara gde brzina reakcije nije najvaznija i gde je grafika takva da se ne primeti mnogo pad kvaliteta.
Ne znam kakav je kvalitet slike ako se strimuje preko interneta na udaljenoj lokaciji, verovatno zavisi od brzine neta i laga, ja sam probao kući u lokalnoj mreži preko kompa na 1080p monitoru, radilo je sve besprekorno, kvalitet slike odličan i bez laga, kao da igram direktno sa sonija, jedino sam dzojstik morao da uštekam preko kabla u pc, drugu opciju nisam imao.
 
Jel može link do AppleTV aplikacije?
LINK
Ne znam kakav je kvalitet slike ako se strimuje preko interneta na udaljenoj lokaciji, verovatno zavisi od brzine neta i laga, ja sam probao kući u lokalnoj mreži preko kompa na 1080p monitoru, radilo je sve besprekorno, kvalitet slike odličan i bez laga, kao da igram direktno sa sonija, jedino sam dzojstik morao da uštekam preko kabla u pc, drugu opciju nisam imao.
Slika preko app koju sam ja dao je 1080p 30 ili 60 fpsa mozes da biras, dobra je naravno ako imas 4k tv kao ja vidi se da je losija slika nego kad je soni povezan direktno preko HDMI i radi u 4K.
Sto se tice laga iz dzojstika ako se kupi pro app moze da se podesava refresh rate komunikacije, i lag moze biti neprimetan, doduse da se ogradim ovo je u lokalnim uslovima.
 
Hvala, kupio (6,99€ je na RS AppStore), probaću za vikend :)

Počeo sam da nosim na duža putovanja AppleTV pošto sada imam 2 kod kuće, taman razlog više :)
 
Jel neko probao na EONu da koristi Remote Play?

Probao sam pre par godina i bagovalo je jako. A na tom istom EONu sam pola RDR2 presao koristeci Moonlight da strimujem sa PC. PC hvatao signal od DS4 iz druge sobe.
 
Hvala, kupio (6,99€ je na RS AppStore), probaću za vikend :)

Počeo sam da nosim na duža putovanja AppleTV pošto sada imam 2 kod kuće, taman razlog više :)
Radi super, jedini problem je free verzija, jer bez paid verzije ne mogu da se podesavaju mapiranja dugmica, a appletv PS dugme gleda kao click na krug pa aktivira side menu, tako da mora da se uzme PRO verzija da bi sve funkcionisalo savrseno, kad se podesi mapiranje i refresh rate za kontroler ja nemam nikakvih problema sa lagovanjem kontrolera bukvalno sve radi kao na PS osim sto je u 1080p kao sto rekoh
 
Коначно стигло.
 

Prilozi

  • IMG_20240120_105251.jpg
    IMG_20240120_105251.jpg
    120.7 KB · Pregleda: 83
За почетак ће бити довољно. Ни овај ми још није пун, мада чујем да GT7 доста заузима, и MK11.
 
Ананас/Spark са ваучером 11199.
 
Nazad
Vrh Dno