Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Ne znam više šta da mislim, iskreno :D Videćemo sutra kakva je situacija

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Oplakao sam... [emoji23]
e771ab7d1538768906855494f25e7464.jpg


Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Gledao juče onaj hardver od series x, i zamišljam šta će tate iz Sonija da izbace [emoji23]

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Misliš ili se zezaš, meni baš deluje obrnuto, ali Daj Bože, pomozi Bože, jer sam perfekcionista I stvarno će mi biti jako žao svih mojih neodigranih PS4 igara, svih PSVR naslova, svega što trenutno posedujem. Samo da ne štede na RAM memoriji poput Microsofta jer mislim da je 16Gb GDDR6 RAM samo za gaming minimum za generaciju koja treba da traje 7 godina. Ili još bolje bi bilo da izbace dve verzije. Ja mislim da pak ništa bitno neće reći o konzoli već će biti reči više o igrama nego o samim specifikacijama. Ovo nije SONY-je udarac, nego SONY-jeva reakcija na sve što je Microsoft uradio, a uradio je baš puno yoga i jako mi se sviđa kako se skockali konzolu iznutra, simplicity, veoma kako za čišćenje, odličan cooling system i lak upgrade SSD skladišnog prostora...
Ae, pomozi Bože!!!

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Nema potrebe da se opterećuješ time. Da je PS5 i na 9.2TF, opet će igre biti gotovo identične.

Što se tiče RAM memorije, ne bih da ti rušim sliku, ali... samo je 13.5GB dostupno za igre na novom Xbox-u. Tako slično očekuj i kod Sonija. Ali opet ponavljam, gledaj šta su napravili sa SAMO 5.5GB na sadašnjoj generaciji. Ono što je glavno kod oba proizvođača u odnosu na ovu generaciju je što neće biti slabog procesora i što su ubacili SSD koji će totalno promeniti način igranja.

Inače sve bitno o njoj će reći sutra, a najmanje o igrama. Doduše ne sve. Ne očekujem da prikažu kako izgleda i koliko košta.
 
Nema potrebe da se opterećuješ time. Da je PS5 i na 9.2TF, opet će igre biti gotovo identične.

Što se tiče RAM memorije, ne bih da ti rušim sliku, ali... samo je 13.5GB dostupno za igre na novom Xbox-u. Tako slično očekuj i kod Sonija. Ali opet ponavljam, gledaj šta su napravili sa SAMO 5.5GB na sadašnjoj generaciji. Ono što je glavno kod oba proizvođača u odnosu na ovu generaciju je što neće biti slabog procesora i što su ubacili SSD koji će totalno promeniti način igranja.

Inače sve bitno o njoj će reći sutra, a najmanje o igrama. Doduše ne sve. Ne očekujem da prikažu kako izgleda i koliko košta.
Hvala na odgovorima druže... Nadam se da će bar biti blizu XBSX jer ukoliko ne bude uzeću ipak XBSX i čekati Pro varijantu...


Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Gledao juče onaj hardver od series x, i zamišljam šta će tate iz Sonija da izbace [emoji23]

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
Jesi li pogledao konzolu kako je skockana iznutra i koliko je dobar sistem hlađenja, kao i mogućnost čišćenja svih delova? Teško da će po specifikacijama PS5 da priđe XBSX, msm voleo bih jako ali teško - gotovo pa "nemoguća" misija. A što se tiče samog izgleda PS5 konzole biće sigurno mnogo ružniji od XBSX, daj Bože da grešim, ali živi bili pa videli...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Apsolutno me ne zanima izgled i hlađenje, sve dok to savršeno radi 10-12h dok se peglaju maratoni.

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk
 
Cisto sumnjam da ce da objave u sitna crevca kao Xbox.. Ja bi voleo sve u milimetar da se zna, ali ne verujem, da su bar nesto objavili do sada nego bas nista, nekako mi ne ide da odjednom sve kazu.
 
Ja vec cekam 4k bluray compatibility. Samo sam zbog toga imao i xbox. Kad sam cuo da stize ps5 odmah sam ga prodao :)
 
Samo da ne bude glasno kao usisivac. :d

^ ovo.

MS od S verzije u tom delu odlično radi posao i Sony bi mogao dosta toga da primeni kod sebe. Uz to, sada bi trebalo da se obori i sama temperatura unutar kućišta za koji stepen, s obzirom da je hard disk zamenjen SSD-om.
 
Mozda bude vodeno hladjenje pa ne moramo da se brinemo da ce biti glasan
 
Sigurno.

Možda i freon budu koristili.
 
Misliš ili se zezaš, meni baš deluje obrnuto, ali Daj Bože, pomozi Bože, jer sam perfekcionista I stvarno će mi biti jako žao svih mojih neodigranih PS4 igara, svih PSVR naslova, svega što trenutno posedujem. Samo da ne štede na RAM memoriji poput Microsofta jer mislim da je 16Gb GDDR6 RAM samo za gaming minimum za generaciju koja treba da traje 7 godina. Ili još bolje bi bilo da izbace dve verzije. Ja mislim da pak ništa bitno neće reći o konzoli već će biti reči više o igrama nego o samim specifikacijama. Ovo nije SONY-je udarac, nego SONY-jeva reakcija na sve što je Microsoft uradio, a uradio je baš puno yoga i jako mi se sviđa kako se skockali konzolu iznutra, simplicity, veoma kako za čišćenje, odličan cooling system i lak upgrade SSD skladišnog prostora...
Ae, pomozi Bože!!!

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Zaista mislim. Da imaju drasticno slabiju konzolu, cekali bi jos i pokusali da je "dorade" (u mogucnosti su ipak da to urade, s obzirom koliko su dotukli MS i ovoj generaciji). A posto je MS otvorio karte i ovi videli tacno sa cime raspoloze MS, shvatili su da imaju sasvim pristojan proizvod u odnosu na MS (to je to sto kazem, nije mnogo slabija ako je uopste) i odlucili da pokazu.
Sony je mogao opusteno da cuti do kraja juna i da tek onda krene u ofanzivu. Njih ionako cekaju jos 3 veoma velike ekskluzive samo do kraja juna (FF VII Remake, TLOU 2, Ghost of Tsushima).
 
Poslednja izmena:
Ljudi, ne ide to tako. I MS i Sony znaju mesecima unazad kojim hardverom raspolažu. Ništa ne bi mogli da dorade jer je proizvodnja uveliko planirana za ovaj period godine.

Ovo što će sutra objaviti je svakako bilo planirano za otkazanu GDC prezentaciju ove nedelje. Izašli bi sa tim detaljima i u slučaju jače ili slabije konzole.

Sony sve vreme ćuti jer pored toga što je marketingom fokusiran na 3 ekskluzive sa kojima završavaju sadašnju generaciju, ujedno i prati situaciju epidemije virusa.

Sve ovo lako može da se u narednim mesecima odloži i za narednu godinu.
 
Zaista mislim. Da imaju drasticno slabiju konzolu, cekali bi jos i pokusali da je "dorade" (u mogucnosti su ipak da to urade, s obzirom koliko su dotukli MS i ovoj generaciji).

Uopste ne mora da znaci, sta ih sprecava da sutra najjave konzolu iste ili jace snage, iako je trenutno nemaju... oni ce samo da najave i pokazu prototip, mogu da doradjuju do izlaska.

Ja sam prilicno siguran da imaju slabiju konzolu od M$, ali ce ih excluzive izvuci kao i uvek, zato im je i svejedno.

Razlog zasto vec sutra reaguju vidim samo zbog toga, sto neko rece u umanjenju wow efekta... M$ je povukao korak i sada moraju i oni da pokazu sta imaju, jer zna se kakvi su ameri i potrosacka masa, odma zele da znaju sta mogu da dobiju od oba konkurentna proizvoda, isto kao sto nvidia juri da odma izbaci odgovor kad amd pusti neku graficku za segment koji oni ne drze trenutno...

Dakle da sumiram, sutra od Sony-a ocekujem da imaju slabiji hardver, ali da imaju gomilu impresivnih stvarcica koje znace igracima, jer poseduju tu genijalnost, koja im donosi uspeh bez obzira na hardver... dakle imace sve sem hardvera, ali nema veze i sa slabijim hardverom, opet ce biti jaci, sad but true...
 
Poslednja izmena:
Čak i da nemaju te ekskluzive, nešto slabija konzola ujedno znači i jeftinija, i to je ono što većina ljudi prvo gleda. Cenu.
 
Čak i da nemaju te ekskluzive, nešto slabija konzola ujedno znači i jeftinija, i to je ono što većina ljudi prvo gleda. Cenu.
Hm, interesantno, ja uvek gledam da je skuplje i bolje, ali kolika se to razlika očekuje, ako je to mizerna razlika onda im Microsoft ne može ništa, a drugo moraju malo da promene servise koji se plaćaju, jer im je PS+ u odnosu na GamePass očajan, i ako to malo znači razlika u brzini CPU do 200Mhz per core (što nije malo, al ajde) i 1 TeraFlops i manje u snazi GPU, pod uslovom da je GPU RDNA2.0 arhitekture, razloga za brigu nema, ali ako te 9.2 TeraFlops-a ja je neću kupiti, uzeću XBSX I čekati Pro varijantu...
SONY držim ti palčeve, i ja msm da ima vremena za doradu GPU, APU-a i sl, jer bi Microsoft još brže izneo sve ove podatke, ovako su oni "malo nabudžili" APU u saradnji sa AMD-om ili bez nje i ja iskreno - NE OČEKUJEM od SONY-ja i PlayStation kompanije koja ovo radi godinama slabiji već jači hardwer kao i kod svih pređašnjih konzola u odnosu na Xbox, ali sve će se videti sutra, osim cene i izgleda konzole, sa tim se potpuno slažem...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Opustite se, nijanse ce biti u pitanju. I u teorijskom i u prakticnom smislu.

Najbitnije i najznacajnije je da sve nove konzole dobijaju dosta jak CPU i naravno SSD umesto harda.
 
MS je razbio sa Xbox specifikacijom ali jedna stvar koju treba imati na umu je da igre ekskluzivno za taj hardwer nece dugo da se vide jer sve sto izlazi podrzava i starije konzole a to znaci da ce biti i engine/gameplay scallinga za slabiji hardware. Nadam se da Sony ne ide ovim putem i da ce od starta imati ekskluzive pravljene samo za PS5 kao nekad za prethodne i trenutnu generaciju.
 
Hm, interesantno, ja uvek gledam da je skuplje i bolje, ali kolika se to razlika očekuje, ako je to mizerna razlika onda im Microsoft ne može ništa, a drugo moraju malo da promene servise koji se plaćaju, jer im je PS+ u odnosu na GamePass očajan, i ako to malo znači razlika u brzini CPU do 200Mhz per core (što nije malo, al ajde) i 1 TeraFlops i manje u snazi GPU, pod uslovom da je GPU RDNA2.0 arhitekture, razloga za brigu nema, ali ako te 9.2 TeraFlops-a ja je neću kupiti, uzeću XBSX I čekati Pro varijantu...
SONY držim ti palčeve, i ja msm da ima vremena za doradu GPU, APU-a i sl, jer bi Microsoft još brže izneo sve ove podatke, ovako su oni "malo nabudžili" APU u saradnji sa AMD-om ili bez nje i ja iskreno - NE OČEKUJEM od SONY-ja i PlayStation kompanije koja ovo radi godinama slabiji već jači hardwer kao i kod svih pređašnjih konzola u odnosu na Xbox, ali sve će se videti sutra, osim cene i izgleda konzole, sa tim se potpuno slažem...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Gde si testera 100 godina i par novih naloga u medjuvremenu... Ne znam zasto moderacija ceka i zasto nije odstranjen sa foruma nakon onih poslednjih havarija koje je imao, zar dupli/novi nalozi za prethodno banovane nisu zabranjeni? :d

Kupi sta je skuplje testera, samo nemoj ovde na ovom forumu "nas" (ukljucujuci i moderaciju), koje si kvalitetno psovao i vrlo kreativno vredjao btw., da pitas bilo sta.
 
Poslednja izmena:
Hm, interesantno, ja uvek gledam da je skuplje i bolje, ali kolika se to razlika očekuje, ako je to mizerna razlika onda im Microsoft ne može ništa, a drugo moraju malo da promene servise koji se plaćaju, jer im je PS+ u odnosu na GamePass očajan, i ako to malo znači razlika u brzini CPU do 200Mhz per core (što nije malo, al ajde) i 1 TeraFlops i manje u snazi GPU, pod uslovom da je GPU RDNA2.0 arhitekture, razloga za brigu nema, ali ako te 9.2 TeraFlops-a ja je neću kupiti, uzeću XBSX I čekati Pro varijantu...
SONY držim ti palčeve, i ja msm da ima vremena za doradu GPU, APU-a i sl, jer bi Microsoft još brže izneo sve ove podatke, ovako su oni "malo nabudžili" APU u saradnji sa AMD-om ili bez nje i ja iskreno - NE OČEKUJEM od SONY-ja i PlayStation kompanije koja ovo radi godinama slabiji već jači hardwer kao i kod svih pređašnjih konzola u odnosu na Xbox, ali sve će se videti sutra, osim cene i izgleda konzole, sa tim se potpuno slažem...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Nikako skuplje nije bolje. Odlična cena napravi bolju prolaznost nego sve Sega-Mega-Giga-Ultra specifikacije. Na tržištu postoji jača i samim tim skuplja konzola od Pro, pa eto opet nije uspela da poveća broj prodatih jedinica specijalno. Kad sam već napisao Sega... Sony je njih praktično zakopao samo jednom rečju. A ona je glasila "$299", nakon što je Sega najavila Saturn za US tržište po ceni od $399. Da ne idem previše u off sa drugim primerima poput na papiru jačeg PS3 na kojem igre rade lošije u odnosu na Xbox 360 koji košta $100 manje. A imaš i skorašnji primer sa XB1. Koštao je $100 više od PS4, a bio je slabiji.

Tako da kao što sam već rekao, nema nikakve dorade hardvera i na ovo što MS i Sony rade dan za danom gledaj kao na to da bi ovakav redosled bio i na GDC-u.

MS je razbio sa Xbox specifikacijom ali jedna stvar koju treba imati na umu je da igre ekskluzivno za taj hardwer nece dugo da se vide jer sve sto izlazi podrzava i starije konzole a to znaci da ce biti i engine/gameplay scallinga za slabiji hardware. Nadam se da Sony ne ide ovim putem i da ce od starta imati ekskluzive pravljene samo za PS5 kao nekad za prethodne i trenutnu generaciju.

Objavili su da oko toga nema nikakvih promena i da se drže kao do sada da igre izlaze za aktuelni hardver. Naravno ovo se odnosi na njihove 1st party naslove. Ostali će izbacivati barem godinu dve minimum.
 
Mnogo ljudi ovde gledaju kao na PC što je i razumljivo ovo je PC,IT forum ali 90% kupaca konzola zabole za teraflopse i ramove itd. Nego interesuje ih cena koliko se kontrolera dobija i koje igre su dostupne

Ali vole PC korisnici koji nemaju konzole da "testerisu" za sve pare, sto bi rekao Yoji :d
 
A sta ces sa nama koji imamo oba? I nas zanima ta prica o TFlops-ima i bandwidthu i ostalo.
 
Hm, interesantno, ja uvek gledam da je skuplje i bolje, ali kolika se to razlika očekuje, ako je to mizerna razlika onda im Microsoft ne može ništa, a drugo moraju malo da promene servise koji se plaćaju, jer im je PS+ u odnosu na GamePass očajan, i ako to malo znači razlika u brzini CPU do 200Mhz per core (što nije malo, al ajde) i 1 TeraFlops i manje u snazi GPU, pod uslovom da je GPU RDNA2.0 arhitekture, razloga za brigu nema, ali ako te 9.2 TeraFlops-a ja je neću kupiti, uzeću XBSX I čekati Pro varijantu...
SONY držim ti palčeve, i ja msm da ima vremena za doradu GPU, APU-a i sl, jer bi Microsoft još brže izneo sve ove podatke, ovako su oni "malo nabudžili" APU u saradnji sa AMD-om ili bez nje i ja iskreno - NE OČEKUJEM od SONY-ja i PlayStation kompanije koja ovo radi godinama slabiji već jači hardwer kao i kod svih pređašnjih konzola u odnosu na Xbox, ali sve će se videti sutra, osim cene i izgleda konzole, sa tim se potpuno slažem...

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Porediš babe i žabe PS+ i Gamepass nisu za poređenje. PS+ i gold live mogu da se porede a tu je MS očajan pogotov što je potreban gold i za igranje f2p igara a igre koje nude su lošije u proseku. Gamepass može da se poredi sa PS NOW tu je MS u maloj prednosti jedino zbog cene jer ga često daju za male pare,a to rade jer znaju da su ovu generaciju izgubili pa da barem na to privuku po nekog korisnika.
 
Kako ljudi koji rezonuju da Sony ima slabiju konzolu misle da se prezentovanjem toga 2 dana nakon MS "ublazava wow efekat"?
Zar to ne bi samo pojacalo wow efekat koji je postigao MS? Ne razumem...
Kako god, za manje od 24h ce sve biti poznato :) jedva cekam!
 
Kako ljudi koji rezonuju da Sony ima slabiju konzolu misle da se prezentovanjem toga 2 dana nakon MS "ublazava wow efekat"?
Zar to ne bi samo pojacalo wow efekat koji je postigao MS? Ne razumem...
Kako god, za manje od 24h ce sve biti poznato :) jedva cekam!

Tako sto ce pokazati druge stvari gde su bolji, moraju imati neki kec u rukavu ako vec imaju slabiju konzolu...

Ja licno ne verujem da mogu prestici M$ graficku, ni blizu 12 teraflopsa, ali videcemo sutra, meni tako deluje na osnovu svega vidjenog do sad.
 
U principu ne moraju nista. Osim da imaju za 100-150$ nizu cenu.
 
Glupo pitanje , ali ne zna se ni okvirna cena za osnovni model ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno