Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Sad čitam ovaj blog.

Meni disk verzija sve više ima smisla.
 
Zbog čega?

Edit: Iskreno me zanima zašto. Ja lično samo zato što mi lepše izgleda digital verzija čekam tu.
 
Wireless headsets from third-party companies that use a Bluetooth connection will not be supported on PS5, though most USB and analog headsets will be supported.

Ovo je malo bezveze... kao misle na igrače, šta li, da im ne kasni zvuk preko bt :)
 
I mene zanima koja je preporuka, dal uzeti sa ili bez diska?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
4K bluray filmovi, igre na diskovima koje posle možete da zamenite ili prodate, viša prodajna vrednost same konzole posle...
 
Zbog čega?

Edit: Iskreno me zanima zašto. Ja lično samo zato što mi lepše izgleda digital verzija čekam tu.
Napomena: Nisam imo ni jedan PS, pa mozda grešim u pretpostavkama.

* možeš da kupiš polovnu PS4 igru za male pare i igraš

* Ne moraš da imaš poseban BR player u kući

* Lakše mi se kajati 100 puta da sam "bacio" 100e nego jednom da mi zatreba BR, a ja nemam.
 
Niste me baš ubedili.

Odigrao sam brdo igara na PS4 od toga 2 (i slovima: DVE) na disku, od toga jedna moja i jedna od drugara, sve ostale digitalne...

Opredelio sam se za digitalne igre JER:
- su lakše dostupne (na par klikova, nema odlaska do radnje, kupovine online, pa čekanja isporuke),
- ne zauzimaju mesto i ne praše se,
- su sigurnije jer nema mogućnosti da se na digitalnoj igri pojavi ris na DVDu jer DVDa nema, i naposletku
- su digitalne igre višestruko (bar duplo) jeftinije.

Na sve to nikad nisam imao problem da pređenu digitalnu igru prodam ili zamenim za neku drugu koja mi se igra.

Nikad nisam osetio potrebu i neophodnost BR drajva.

Na sve to PS5 bez diska izgleda pristojno, PS5 sa diskom je neproporcijalna i izuzetno ružna konzola...
 
Poslednja izmena:
Digitalna igra duplo jeftinija od diska?
Ja nešto nisam primetio iskreno
 
US PSN + kada su akcije, opasan kombo. Diskovi ne mogu da pariraju ceni :)

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
U CL-u će kasniti sa isporukom u radnji, to jedino znaju. Zahebali smo se sa cl-om izgleda [emoji52]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Digitalna igra duplo jeftinija od diska?
Ja nešto nisam primetio iskreno

Podeliš nalog na nosilac-gost pa jeste...

Drugo, digitalne igre su non-stop na akcijama, za DVD si osuđen na naše distributere i preprodavce koji šišaju ovce sa cenama... Pogledaj npr. cene polovnih DVD igara u G***su, i ja ću svaku tu igru naći duplo jeftinije u digitalnom formatu... Za nove i da ne govorim...
 
Poslednja izmena:
Go figure... :/

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Napomena: Nisam imo ni jedan PS, pa mozda grešim u pretpostavkama.

* možeš da kupiš polovnu PS4 igru za male pare i igraš

* Ne moraš da imaš poseban BR player u kući

* Lakše mi se kajati 100 puta da sam "bacio" 100e nego jednom da mi zatreba BR, a ja nemam.

Da, ok, razumem. Ja sam full digital u svakom pogledu (striming servisi + plex), pa se mnogo začudim kad mi neko pomene gledanje filmova na disku[emoji3]

Pravo da ti kažem, sa smo negde gde postoji nešto kao gamestop pa možeš da menjaš igre, kupiš polovne za normalne pre i sl., razmislio bih.

Moj prvi ps je četvorka, i to sam je koristio manje od 3 godine - sve uzimao ili na ps store na popusti ili kroz share.

Ali za kajanje i tu situaciju, podržavam skroz :)
 
Kao neko sto je uzeo sve igre osim W3 i Cyberpunka digital, naigrao sam se na diskovima za male pare, i to uvek igrao nove igre u prvim danima po izlasku, i gle cuda, nisam ni jednu uzeo u nasoj prodavnici jer ko normalan i razmatra tu opciju.. :D

Last of Us 2 sam prodao jedno 10 komada, isla kao alva.. :D Tsushimu preorder uzeo, igrao casual do platine mesec dana, prodao za 500din. manje nego sto je placena, a 500 din na store bice za 2 godine, a mozda ni tad...

Sve ima svoje prednosti, za mene je disk verzija mama! Plus sada kada su igre 70-80e, kupis je day one na store-u, taj value nikad neces da povratis. A i plus ni jedna igra ne vredi toliko novac, i 50e bilo mnogo, a kamoli ovoliko.

I podrazumeva se da imam svoj nalog, koga mazim i pazim, ovo korisnjenje ruskih i preprodaja, to je vec drugo nesto, drugi oblik spikulanata.. :D
 
Poslednja izmena:
U CL-u će kasniti sa isporukom u radnji, to jedino znaju. Zahebali smo se sa cl-om izgleda [emoji52]

Sent from my GM1910 using Tapatalk
Kako to misliš, sa "isporukom u radnji"? A mi koji smo poručili preko sajta?
 
Evo cela prepiska:
Poštovani,

 

 

 

Sve zavisi od toga koja će nam količina stići u ovoj prvoj nazovimo turi. A mi još uvek nemamo tačne informacije koja količina pristiže, za sada samo znamo da će kasniti sa isporukom kod nas u radnji.

Isporuka će zavisiti od datuma porudžbine.

 

 



Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Aha, pa to samo znači da neće biti izloženih primeraka, za kupovinu u radnji, što nije ni čudno s obzirom na to da je preko sajta unapred rezervisano barem 200 komada. Takva situacija će biti i kod ostalih prodavnica prvo vreme.
 
Ma kad stigne-stigne, ja sam se pomirio da nece stici u Novembru(98. sam po redu vrv).

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Delimično tačno, a njihova izjava blago izvučena iz konteksta.
Neće oni imati ni za offline, ali ni za online kupce.
Ni ostali neće imati ništa u radnjama na d1, ali će ispoštovati ove koji su uradili preorder.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videćemo šta će biti. Ja sam prvi na spisku za digital verziju kod njih. Ako dobiju neku količinu i isporuče, svakako javljam.
 
Pa sta se cimate oko day one, i ovako nema sta da se igra, kad stigne stigne.. Ja sam se pomirio da nece biti day one i odustao sam, inace bi se samo nervirao..
 
Znaci, mi koji smo uradili i uplatili preorder jos nemamo razloga da placemo? Ili da ipak preventivno pustimo koju, pa posle sta nam bog da...?

PS Ja se uzdam u GC ;)
 
Pioneerko, kada misliš da bi bilo realno nadati se da udjes kao gospodin u radnju i kupis konzolu? Ovo je bas nevidjena agonija i glupost
 
@ Pioneerko

Ne place se meni radi mene, vec radi mojih zivaca, jer ako je ne dobijem D1... Kad me deca dohvate, trebace mi HESOYAM da izvucem zivu glavu :D
 
Pioneerko, kada misliš da bi bilo realno nadati se da udjes kao gospodin u radnju i kupis konzolu? Ovo je bas nevidjena agonija i glupost

Ovo je malo teže prognozirati, ali mislim da su male šanse da se situacija normalizuje pre februara.

@j1ggy, biće to dobro, imam neki "predosećaj" [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Delimično tačno, a njihova izjava blago izvučena iz konteksta.
Neće oni imati ni za offline, ali ni za online kupce.
Ni ostali neće imati ništa u radnjama na d1, ali će ispoštovati ove koji su uradili preorder.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kada onda mozemo da se nadamo konzoli mi koji smo uradili preorder preko CL-a, takodje verujem da cemo mi "digitalci' duze cekati u odnosu na obican?
 
U najboljem slučaju do kraja godine.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno