Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

I ja sam se tako preznojavao za datum rođenja kad sam hteo da promenim mejl sva sreća pa sam stavio pravi a uglavnom lupim nešto,ja sa bugarskim nalogu sa bugarskim suportom sve rešio brzo ljudi fini ljubazni. Možeš da povezeš i sa mobilnim nalog pa kad neko proba da se loguje treba mu i šifra sa koja se dobije na mobilni.

1. Može li se sada negde videti pod account settings koji je datum rođenja stavljen?
2. Zar prilikom reseta passworda ne traži security question/answer, a ne datum rođenja? Koja je svrha onda sec questiona?
3. Ako se uključi 2step verifiaction, kada se u budućnosti traži, jer prilikom paljenja svaki put ili samo kada se pristupa preko pc?
 
3. uvek kada se ulogujes sa lozinkom traži ti kod sa mobilnog da li vita/ps3/4/pc. Ovako na dnevnoj bazi kada palis konzolu ne traži.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
I ja sam se tako preznojavao za datum rođenja kad sam hteo da promenim mejl sva sreća pa sam stavio pravi a uglavnom lupim nešto,ja sa bugarskim nalogu sa bugarskim suportom sve rešio brzo ljudi fini ljubazni. Možeš da povezeš i sa mobilnim nalog pa kad neko proba da se loguje treba mu i šifra sa koja se dobije na mobilni.

To sam i uradio :D
 
Moguce da ce nekolicina clanova koji su registrovani na UK dobiti banove danas tj ovih dana, ne uzbudjujte se nije do vas.

PayPal vrsi masovne refundacije jer su Britanci kupovali preko PP-a americkog i da skratim pricu pare nisu stizale do Sonija, nego su lebdele "u vazduhu". PayPal je masovno poceo da vraca novac i to je rezultovalo automatskim banovima naloga. Sto je najgore, i oni koji nisu nikada koristili PP (na nase mislim) dobijaju ban. Tako da znate, do srece je...

http://www.playstationlifestyle.net...hargebacks-on-psn-ban-transactions-in-the-uk/
 
Pozdrav svima u ovom delu foruma, u ovoj temi sam pročitala prvi post, a toliko sam nestrpljiva da pitam par pitanja i to ne pre prvog paljenja nego pre kupovine i verujem da je to vama koji se razumete minut za odgovor. :) Do sada sam igrala samo ps2, tako da sam navikla na plug & play uz čip i mod konzole. Ovde koliko vidim moraš imati konekciju sa svetom i kreirati psn nalog.

1. Šta se sve tu plaća i na koji način u ps4 svetu?
2. Ako imam igrice na cd-u da li je to fora ubaci i igraj ili se mora čekati neki download i memorisanje na hard?
3. Da li na tom psn nalogu budu u nekom momentu besplatne igrice i bez ps+?
4. Da li postoji neka razmena igrica, poklanjanje ili se juri neki dobar oglas sa igrama? To pitam pošto se ne razumem u ono digitalno.
5. I kakve su ono brazilske fore što vidim po netu, jel to real deal i čemu to služi (da se igraju "pirati sa kariba")?

Znači da znam, ako kupim konzolu sa 1-3 igre, da li njih mogu da igram bez psn naloga i šta mi još ostaje od funkcija konzole, da li ima google, youtube, da li mogu uštekati fleš sa filmovima, itd? :) (Ili da idem na prebudženi ps3 za slične pare, dobijem 2 džojstika, 5+ igara što na hardu, što na cd-u, flešovan, modovan?)
 
Placas ps+ pretplatu ako zelis za online igranje I besplatne mesecne igre. Ostalo placas cenu za igru I to je to.

Ubacis ali mora skidanje na hard, samo u manjoj kolicini nego kad je digital verzija.

Ima besplatnih naslova ali su to uvek standard, nema redovnih I novih po nekom pravilu. Ali postoje. Tipa Paladins, Warframe I jos par nekih.

Postoji razmena sa nalozima ali nikad nista nije sigurno, uvek moze neko da zezne ali ne mora da znaci. Ima forum I za to, samo licno imam lose iskustvo. Procitaj o nosiocima, guestovima I skontaces sistem.

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Ako se nema gaming pc, moj izbor bi bio modovan ps3, u suprotnom ps4, e sad za filmove vec nez
 
Poslednja izmena:
Ako se nema gaming pc, moj izbor bi bio modovan ps3, u suprotnom ps4, e sad za filmove vec nez

LOL!

@Audiofilka :
Uzmi koji god PS4, posle ces odluciti da li ti PSN+ treba ili ne.....
PSN nalog ti je besplatan....
Mozes da razmenjujes igre bez problema, imas forum za to i koristi proverene ljude, zaboravi na te Brazilske fore....
Ja sam godinama tamo i nikada nisam imao nikakav problem.....
I i dalje je sve plug&play ( za razliku od PC plug&pray) :d
Naravno da mozes konzolu da koristis za surfovanje, da pustas na njoj ili strimujes filmove na nju (imas Media player na PS4)
 
Pozdrav svima u ovom delu foruma, u ovoj temi sam pročitala prvi post, a toliko sam nestrpljiva da pitam par pitanja i to ne pre prvog paljenja nego pre kupovine i verujem da je to vama koji se razumete minut za odgovor. :) Do sada sam igrala samo ps2, tako da sam navikla na plug & play uz čip i mod konzole. Ovde koliko vidim moraš imati konekciju sa svetom i kreirati psn nalog.

1. Šta se sve tu plaća i na koji način u ps4 svetu?
2. Ako imam igrice na cd-u da li je to fora ubaci i igraj ili se mora čekati neki download i memorisanje na hard?
3. Da li na tom psn nalogu budu u nekom momentu besplatne igrice i bez ps+?
4. Da li postoji neka razmena igrica, poklanjanje ili se juri neki dobar oglas sa igrama? To pitam pošto se ne razumem u ono digitalno.
5. I kakve su ono brazilske fore što vidim po netu, jel to real deal i čemu to služi (da se igraju "pirati sa kariba")?

Znači da znam, ako kupim konzolu sa 1-3 igre, da li njih mogu da igram bez psn naloga i šta mi još ostaje od funkcija konzole, da li ima google, youtube, da li mogu uštekati fleš sa filmovima, itd? :) (Ili da idem na prebudženi ps3 za slične pare, dobijem 2 džojstika, 5+ igara što na hardu, što na cd-u, flešovan, modovan?)

Moj ti je savet nikako ne uzimas PS3 , jer bezveze je malo uzimati nesto sto je u startu vec pregazilo vreme i sto je zastarelo.
Mislim da imas PS3 od ranije pa da ga koristis OK, i dalje na njemu mozes da igras brojne vrhunske igre, radis i neke druge stvari......itd , ali sad kupovati PS3 kao nesto novo malo je bezveze.
Doduse ja sam isto uzeo PS4 pre par dana i novi sam u PS vodama, jos sam guster , ali s obzirom da ono najbolje za PS4 tek dolazi (sto ekskluzive, sto multiplatform) mislim da je ovo odprilike neko idealno vreme da se pazari .
 
Hvala svima na savetima! Pa da, ima više smisla uzeti ps4 nego ps3, za sličnu cenu se uzme novije i ažurnije. :)
 
Poslednja izmena:
Tacno , PS4 Slim se vec moze naci nov i pod garancijom za nekih 210, 215 evra , a PS3 tesko da ces naci ispod nekih 150 evra (a vrlo cesto i polovne prodaju po slicnoj ceni)
 
Pozdrav, imam jedno pitanje, možda je glupo ali sam nov sa konzolom.

Vidim da u je u prodavnici moguće puniti wallet putem mobilnog telefona, pa me zanima da li je to mogue i kod nas? Pošto našeg regiona nema, da li je moguće uplatiti iznos kredita proporcionalan ceni koja se traži u funtama ili dolarima i onda kupiti igru?
 
Koliko ja znam kod nas to ne radi, jedina proverena varijanta jeste kupovina onih wallet kodova (koju licno koristim) i to je to. Jedina mana je sto ako ti zafali cent, moras da kupis kod od 10$ min :D
 
Koliko ja znam kod nas to ne radi, jedina proverena varijanta jeste kupovina onih wallet kodova (koju licno koristim) i to je to. Jedina mana je sto ako ti zafali cent, moras da kupis kod od 10$ min :D
Ima 5, a nadje se I 3 :)

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Ima li potrebe na g2a davati onih 3 dolara plus za nekakvu online podrsku
 
Ne. Jer ako je prodavac uhvatio caku I ne zeli da ti da refund u svakom slucaju ides kroz proces od nekoliko dana gde par puta on moze ili g2a staff neizmenicno da donese odluku. Tek nakon par puta 5-7 dana g2a prelomi. A to nije uvek fer jer rade bez osnova.

Tipa, ti kupis PSN gift, prodavcu iste sekunde stigne notifikacija I on aktivira key, ti kazes da je iskoriscen. G2A od tebe trazi da kontaktiras Sony da ti kazu na koji je mail iskoriscen. Ako zelis I odgovore ti, ili ne umes pa oni irade za tebe, dobiju odgovor da je taj I taj zlj mail.. sta sada ? Nista, kako im se cefne tako :) Oni ne dobijaju negativnu ocenu nego prodavac, u svakom slucaju postoje takse I na refund I na prodaju tako da je njima winwin a zasticeni su ko beli medvedi :)

Sta onda Shield znaci tu ? Apsolutno nista, I da ih kontaktiras na live chatu reci ce otvori tiket jer mora prodavac da se pita par pitanja, tipa proveri kod da nije doslo do greske I sl. Jos je losije ako kupujes PC stvari.

Ovo je sve relativno ali dobar deo ovako tamo mulja, samo biraj 1000+ pozitivne ocene sa 99/100 rating I ako nisi baksuz sve ce biti ok. Ali ne placaj ni cent vise :)

Sent from my HUAWEI CUN-L01 using Tapatalk
 
Moguce da ce nekolicina clanova koji su registrovani na UK dobiti banove danas tj ovih dana, ne uzbudjujte se nije do vas.

PayPal vrsi masovne refundacije jer su Britanci kupovali preko PP-a americkog i da skratim pricu pare nisu stizale do Sonija, nego su lebdele "u vazduhu". PayPal je masovno poceo da vraca novac i to je rezultovalo automatskim banovima naloga. Sto je najgore, i oni koji nisu nikada koristili PP (na nase mislim) dobijaju ban. Tako da znate, do srece je...

http://www.playstationlifestyle.net...hargebacks-on-psn-ban-transactions-in-the-uk/

Ne kontam uopste o kakvom se preksaju radi? Hoces reci da svi koji su ikad ista kupili na UK nalogu preko paypala dobijaju BAN?
 
Buraz, relax
 
Znaci opusteno da punim wallet kao i do sad i da pazarim nesto na ovome summer sale?
 
Upravo tako..

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
A koliko je na KP ?

"PlayStation®Plus prices are changing
From 00:01 BST on 31 August 2017 we are changing the prices of PlayStation®Plus.

- Annually, the price will change from £39.99 to £49.99 per annum.
- Quarterly, the price will change from £14.99 to £19.99 per quarter.
- Monthly, the price will change from £5.99 to £6.99 per month."
 
Poslednja izmena:
Sreća pa sam se osigurao za narednih par godina dok je bilo 30% popusta na godišnju pretplatu.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Bilo je pre par dana na ekupi.rs za 29.990, ne znam da li još ima.
Na kp su nove 215-220 evra sa 12 meseci garancije, znači nekih 50 evra jeftinije.

Ja sam juče uzeo na kp polovnu PS4 slim 1tb sa 2 kontrolera i PES 2017 za 240 evra. Sa još 1.5 godinom domaće garancije.

Pa ti proceni šta ti više odgovara.
 
Upozorenje za sve koji kupuju ili planiraju da kupe igre preko shareovanih naloga preko spacenet-a, http://gameshop.spacenet.rs : dobro razmislite pre nego što date pare.
Prestala je da mi radi igra kupljena pre oko godinu dana(pojavio se ključ). Njihov odgovor je bio " pa nemate garanciju prošlo je mnogo od datuma kupovine"....Naravno toga nema u njihovim uslovima. Jedino da nakupujete vise igara i trajno skinete PS4 sa neta dok ne odigrate iste. Kako god jos jednom ponavljam razmislite dobro, da sam znao da se tako ponašaju ne bih sigurno kupio igre kod njih. Svaka škola se plaća...

Update: Odgovorili su da je tada garancija bila 3 meseca :) te nemam pravo na zamenski nalog i da želim ja da njih prevarim i da ja dobijem besplatnu igru. :d Naravno na sajtu nigde ne stoji koliki je gar. rok. Način na koji komuniciraju sa kupcima pali još jednu crvenu lampicu. Zaobidjite u širokom luku osim ako ne koristite konzolu off line.
 
Poslednja izmena:
Šta te je i navelo na prvom mestu da se njima okreneš a ne RI forumu?

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno