Šta je novo?

PlayStation 4 - Šta treba znati o prvom uključivanju, korišćenju i održavanju

Pozdrav, da te sluzi dugo i da odigras dosta kvalitetnih igara na njemu.

Za ovu prodavnicu ne znam a sto se tice naslova koje si pomenuo trenutno je letnja rasprodaja na britanskom playstation store-u. Resident evil nije na snizenju i kosta 16 funti dok je Bloodborne na snizenju i obicna verzija kosta 16 funti a Game of the Year verzija u kojoj dolazi i DLC sadrzaj kosta 25 funti. Ako si PS Plus pretplatnik onda je popust jos veci (13 funti obicna, 21 funta GoY verzija).

PS Plus pretplata je trenutno na akciji gde ako uzmes na 12 meseci dobijas jos 3 meseca gratis. Po meni je ovo dobra ponuda jer ce uskoro pretplata da poskupi pa ako planiras da igras neke online multiplayer igre onda ti je moj savet da uzmes pretplatu sada. Uz tu pretplatu dobijas i dve besplatne igre mesecno dokle god traje pretplata i cesto znaju da budu dodatni popusti kao sto je sada situacija sa Bloodborne-om tako da i ako ne planiras online da igras nije lose imati pretplatu.

Sto se tice kupovine na Playstation Store-u ne mozes da kupujes sa nasim karticama niti sa PayPal-om nego moras da kupujes dopune. Najsigurnija varijanta ti je Amazon a jeftinije varijante su ti cdkeys i G2A. Na G2A se dosta ljudi plasi da uzima jer se ne zna kako se doslo do tih dopuna (kradeno, placano kradenim PayPal nalozima) pa se boje bana. Ja sam licno uvek dopune uzimao odatle i nisam imao nikakvih problema mada ne mora da znaci da necu imati u buducnosti ali je dosta jeftinije.

Ako te jos nesto zanima pitaj, nisam neki poznavalac posebno sto se tice share-a ali ako znam tu sam da pomognem.
 
Hvala puno na odgovoru.

Citao sam dosta o share-u. Koliko sam skapirao dogovara se preko foruma trojica coveka i zatim se realizuje.

Ako se registrujem na UK, mocicu sa drugog account-a na americki? Trenutno istih popusta nema na Americkom?

Nasao sam i neke konzole na kupujem prodajem koje su jos povoljnije, a imaju i fizicku prodavnicu u Beogradu.

Paypal mi je svakako potreban za kupovinu tih dopuna, zar ne?

Hvala na strpljenju :)
 
Da li ps plus pretplata moze da se uzme direktno sa stora ako imam para u waletu ili mora da se kupi kod sa amazona, g2a... Pa da se uradi redem coda u store?
 
Ja nisam mogao iako sam imao para na store.... Tako da budi pazljiv.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mozes da napravis nalog i na UK i na USA samo sa razlicitim email adresama. Dodas oba naloga na konzolu i postavis ih kao primarne da bi sa jednog naloga mogao da igras igre koje su na drugom nalogu. Popusti nisu isti na USA i na UK prodavnici. Ovaj popust za Bloodborne istice u sredu da znas ako si resio da uzmes da ne zakasnis. Dopune mozes i PayPal-om a mozes i karticom direktno.

@Masster
Sto se tice pretplate dosta njih se zalilo da nisu mogli da uzmu sa parama iz wallet-a dok je meni proslo bez problema. Ako vec imas para na wallett-u probaj pa vidi da li ces uspeti. Takodje mislim da ta akcija ne vazi ako aktiviras kod koji si negde kupio nego samo ako kupis na store-u ali nemoj me drzati za rec. Sad mi pade na pamet da je mozda proslo iz wallet-a zato sto sam prvi put uzimao pretplatu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam do sada svaku (US) PS Plus pretplatu i 90% igara kupio preko novca iz PSN wallet-a, tako da mi je čudno da postoji problem da ne mogu da ti skinu novac koji je upisan da postoji.
Jel to PSN izbaci neku grešku ili jednostavno odbija da skine novac i izvrši transakciju?

Inače kao i do sada, ta akcija važi samo za direktnu kupovinu sa PS Store-a.
 
Hvala jos jednom.

Imam i pitanje vazano za garanciju konzole. Mnoge imaju pisane garancije od jedne do dve godine prodavnice u kojoj se prodaju. Da li moze neko da mi pojasni da li da jurim originalnu ili je ok i ova? Kontam da su ''vezene'' iz Madjarske pa nemaju Sonijevu direktno.
 
Evo ima jedna Pro ovde u oglasima sa 24m garancije po lepoj ceni.
 
Uff da sam bliže uzeo bih bez razmišljanja. Ovde ni polovnjaci nisu približno toj sumi.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Sto se tice kupovine konzole moja preporuka za Istvana sa kupujem prodajem.

Video sam mu ponude, trenutno ima samo pakete 1 TB sa igrom. Jako dobru reputaciju ima zaista. Pozvacu ga popodne da vidim za cene, posto nisu okacene.

Po komentarima sam zakljucio da i on ima neku svoju privatnu, da se tako izrazim, garanciju? Forsiram ovo jer mi nije bas jasna fora oko garantnih listova za PS4.
 
Brisanje poruke

Sto se tice kupovine konzole moja preporuka za Istvana sa kupujem prodajem.

Video sam mu ponude, trenutno ima samo pakete 1 TB sa igrom. Jako dobru reputaciju ima zaista. Pozvacu ga popodne da vidim za cene, posto nisu okacene.

Po komentarima sam zakljucio da i on ima neku svoju privatnu, da se tako izrazim, garanciju? Forsiram ovo jer mi nije bas jasna fora oko garantnih listova za PS4.
 
Poslednja izmena:
Nije privatna vec regularna garancija od radnje u HU gde je on kupio konzolu.

Ako se nesto desi saljes njemu a on dalje radnji.
 
Posto cekam da mi legne plata, razgledam prodavce jos uvek. Na kupujem prodajem se nalaze odlicne ponude prodavca pod imenom ''Konzole i igre bg'', imaju prodavnicu u Beogradu pod nazivom GL Computers. Imaju garanciju 24 meseca. Da li neko zna nesto o njima?

Takodje sam gledao proizvode korisnika Gameland i Consolemaniu.
 
Fiskalni racun mozes da dobijes samo na regularno uvezene konzole. Sve ostale varijante su sverc madjarska i slovacka. Kod nas u ovlascenom servisu ne primaju "strance"...
 
izmena

Kupio konzolu u petak. Garanciju dobio pisanu, malo je vise hvalio prodavac, nego sto je fakticko stanje. Bilo malo vlage na kutiji, bas sam se iscimao, ali konzola lepo radi. Skinuo sa UK naloga Resident Evil 5 i Shadow of Mordor. Izaslo me manje od 20 funti, jer je trenutno akcija velikog broja igara za ispod 16 funti, pa preporucujem.

Hvala puno na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Jel ko uzimao sta sa cdkeys nedavno? Probao uzeti 20 funti za ps store, unesem karticu i zaglavi stranica, vrti u prazno.
Pre je radilo sve normalno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jel igre koje se kupe preko Amazona ili drugde sa digital kodom mogu da se igraju offline posle isteka ps+ pretplate?

Jel se igrice kupuju samo preko Gift card sa kojim se puni wallet?

Jel za nas iz Evrope vise odgovara US ili UK nalog?
 
Jel igre koje se kupe preko Amazona ili drugde sa digital kodom mogu da se igraju offline posle isteka ps+ pretplate?

Jel se igrice kupuju samo preko Gift card sa kojim se puni wallet?

Jel za nas iz Evrope vise odgovara US ili UK nalog?

Aj posto nema odgovora od iskusnijih clanova, da probam ja.

1. Offline mozes koliko znam na svakoj igri da igras bez pretplate.

2. Digitalne igre se preko store-a kupuju na taj nacin, sa sajtova amazon ili g2, imas i kod nas na sajtovima od korisnika da kupujes. Razmena igara.

3. Napravi oba naloga i gledaj periode kada koji ima popuste za igre koje zelis.
 
Aj posto nema odgovora od iskusnijih clanova, da probam ja.

1. Offline mozes koliko znam na svakoj igri da igras bez pretplate.

2. Digitalne igre se preko store-a kupuju na taj nacin, sa sajtova amazon ili g2, imas i kod nas na sajtovima od korisnika da kupujes. Razmena igara.

3. Napravi oba naloga i gledaj periode kada koji ima popuste za igre koje zelis.

Ok, hvala. :)
 
Cek, sta...

Mozes da imas nalog na USA i nalog na EU, da kupujes igre sa oba naloga (ofc da se iskoriste popusti gde je sta povoljnije) i da ih igram na jednom glavnom nalogu (u mom slucaju USA) bez problema?
 
Gospode boze koji sam ja ******.

Hvala <3

PS: Koju zemlju da biram za taj EU acc?
 
Poslednja izmena:
Mozes da imas nalog na USA i nalog na EU, da kupujes igre sa oba naloga (ofc da se iskoriste popusti gde je sta povoljnije) i da ih igram na jednom glavnom nalogu (u mom slucaju USA) bez problema?

Mozes da drzis do 16 naloga odjednom na konzoli i ukoliko su svih 15 aktivirani kao takozvani "nosilac" na tvojoj konzoli, sve igre kupljene preko tih 15 naloga mozes da igras na svom prvom glavnom accountu. Svih tih 16 naloga teoretski mogui imati razlicit region ali za tim nema potrebe jer su kod nas u upotrebi samo 2, US i UK. US je nekada davno bio povoljniji ali od kada je dolar ojacao a funta pala, to nije vise slucaj ali, generalno, gleda se region gde je u datom trenutku najpoovoljnije uzeti igru, koliko kostaju US i UK kodovi u datom trenutku, pa se iskombinuje neka kupovina igre na namenskom PSN nalogu. Idi na Razmenu, tako menjaju igre, prodaju kada predju i iznajmljuju ih. Daleko najjeftiniji nacin igranja "originala" kod nas.
 
ljudi, kakav je vama download speed?
nisam palio ps4 duze vreme i izgiboh danas da ga nateram da skine nesto. vuce se ko dial up. probao sam sve sto sam nasao na netu ali mu se sve svede na isto...
 
wifi-jem, nemam mogucnost preko kabla. skidam witchera, pisalo je 99 pa 60 pa na kraju 15 sati. u medjuvremenu sam isprobavao sve sto sam nasao na netu, kucao manuelno ip adrese, menjao dns servere ali najbolje sto sam postigao je 7 sati remaining time. imam paket 80/5.
mozes li da mi postavis neki screenshot kakva su podesavanja kod tebe jer ne znam vise sta da radim i kako da resim ovo?
 
Poslednja izmena:
Mislim da ne postoji grdja stvar od wi-fi-ja na PS4.
 
Nazad
Vrh Dno