Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Sta mora da se ima da bi se dobio taj kurs online? Da li je dovoljno otvoriti dinarski stedni, ili mora tekuci? Imam devizni u Intesi vec.
Ја имам Инеза xит рачун, дал може са обичним рачуном не знам, ја користим мобилну апликацију.
 
Moze Net kurs sa običnim racunom i bez mobipne aplikacije. Probao. Ne mora dinarski stedni.
 
Poslednja izmena:
Па њему је лакше отворити штедни у динарима него текући јер вјероватно има текући у некој другој банци.Требало би да важи курс и уз штедни по виђењу(само логично размишљам јер не знам сигурно),мада ја имам текући дин. и девизни,основни, без моб. апликације као што Оwim каже i radi bez problema.Најбоље да провјериш са банком ако се неко са конкретним искуством не јави прије тога.:)
 
Ranije je moglo sa a-vista dinarskog stednog da se placa i na njega stavlja novac. Ako nisu nesto menjali onda mogu i menjacke usluge.
 
Erste devizna MasterCard, ali nije potvrdjeno u praksi da tako radi! Verovatno i ne radi. PJ je pomenuo :)

Sto se ostalog tice, nista ti vise od Intese ne mogu ponuditi. Jedino bi dobro bilo da ne moras u poslovnice kao u Intesi!
https://www.erstebank.rs/rs/Stanovnistvo/Kartice/MasterCard/Maestro_kartica
Prilikom onlajn autorizacije i knjiženja transakcija, najpre se zadužuje originalna valuta u raspoloživom iznosu. Ukoliko na računu nema dovoljno raspoloživih sredstava u originalnoj valuti, rezervacija/knjiženje se vrši u preostalim raspoloživim valutama sa deviznog računa i to prema sledećem redosledu: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, DKK, JPY, NOK, SEK.
Колико сам схвати оригинална валута је евро?
 
Bez da neko isproba u praksi, necemo znati.
 
Pise "najpre se zaduzuje originalna valuta", to je to. Mog drug ima multivalutni racun u SG i kaze da uvek prvo skidaju valutu u kojoj se placa (recimo $), da nema konverzije, ali nije on bas pouzdan. ;)
 
Isteklo 60 min, nastavak kao nova poruka. Međutim, celo to objašnjenje baš i ne pije vodu, jer su mi više puta u Intezinom odeljenju za kartice rekli da je plaćanje samo kroz evro za Srbiju stvar koju je odredila Viza a ne oni. U Intezi ako imaš $, Viza će praviti konverziju u Evre. Viza, generalno, ima ok kurs. Imam utisak da su ljudi koji su mi to rekli upućeni. Otuda verujem da je slično i u drugim bankama iz Srbije kada se plaća preko Vize. Oni klijentima kažu "najpre se zadužuje originalna valuta", skine se originalna valuta, a Viza zapravo odradi konverziju kroz evro koja se nigde ne prikazuje. I onda se desi da neko stavi $ na račun, plati Vizom nešto sa američkog Amazona u $, i zapravo dobije Viza konverziju $ --> € --> $.

Naravno, ne tvrdim da je ovako, verujem da @alfa zna više. ;)
 
Pise "najpre se zaduzuje originalna valuta", to je to. Mog drug ima multivalutni racun u SG i kaze da uvek prvo skidaju valutu u kojoj se placa (recimo $), da nema konverzije, ali nije on bas pouzdan. ;)
Немој тако за друга:)Пише им у Тарифама да је конверзија 1% за валуте које нису евро.
 
Tek prosli mesec sam dobio karticu u danas mi je stigla poruka da me u poslovnici ceka izvod za Mart mesec. Da li mi to treba, tj da li to moram da podignem iz banke?

Potrosio sam 1e samo na nova launcher prime tako da nema nekih transakcija koje bi trebao da proveravam da li je u redu ili sta vec...
 
Да ли се може користити плаћање преко нета на више уређаја, конкретно на телефону и на таблету. До сад сам користио на компјутеру и моби апликацију на телефону још од самог почетка. Данас сам набавио таблет па ме занима да ли могу две моби апкикације.
 
Do sad nije moglo.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Не може ни сад,само на једном уређају је моби дозвољена.
 
imao sam povraćaj od 5,5€ a na kartici piše da imam samo 2, da ne uzimaju sad neke procente i za povraćaj ili šta je u pitanju?
 
Nedospele obaveze?;)
 
ma izgleda da još nije leglo, sad sam bacio pogled na one posednje promene na računu
tako i sa ebaya je leglo tek posle mesec dana, mislio sam da ide brže sa sport directa (čak i piše tri dana) ali ne
 
I kod mene je tako.
 
Iskljucite skroz browser, sacekajte 20ak sekundi da se proces skroz zavrsi.pa probajte.
Takav problem ima RF. Mora za svaki login da bude skroz restartovan.browser.
 
mozda su do sad sredili ali meni radi normalno :-devil-:
 
^ Iz Chrome-a ne mora nikakav restart. Chrome resetujem jednom u 10 dana, kad i komp. Inace, samo hibernacija. Za to vreme logujem se dosta puta - bez problema.
 
Nikad ne gasis ceo Chrone?
 
Ne. :D Sve radi, nema usporenja ni posle 2 sedmice.
 
Интеза је недавно по ноћи радила редовно одржавање система па се мало заглупила послије тога.Ево шта се мени појављује а прије тога није било:) на Фајерфоксу.
1461256519061.png
 
@tarantula888
Možda ne vidim dobro, ali čini mi se da ti piše da imaš staru Javu. Voliš da živiš na ivici? :D
 
Јесте,јава у прегледачу није ни укључена као ни флеш а јава на систему(икс-пе)и не може бити новија:)
 
Vrh Dno