Šta je novo?

Pilici - Velika Youtube prevara i manipulacija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mige

Slavan
Učlanjen(a)
17.09.2005
Poruke
2,651
Poena
390
Juce su drugaru ladno obrisali ytb klipove i to ne obicne.
Vecina vas je cula sa one decije klipove pod nazivom Pilici.
E ladno se Srbi ( ko bi drugi) kad su videli kako covek ima gledane klipove po 50 milki po klipu,
dosetili da mu preotmu dela i biznis. Znaci ekipa okupljena pod imenom iDJVideos koji produciraju i snimaju
one shabanske spotove na ytb su mu prvo napisali mejl gde su ga upoznali da su kupili prava na Pilice
i da traze da ukloni svoje radove sa youtubea. Naravno da on to nije ucinio i ladno sinoc su neki klipovi
blokirani. A ovi su traljavo preradili te pilice i osnovali iDJVideos kids kanal.

Ovo je verzija koju je napravio Nikola, inache i clan ove zajednice ovde, verujem da ce se i sam javiti ovde

Pilici (Chickens) - Full Version - (2011) Popular Song for Children

https://youtu.be/55uMwzuvGV8

Sinoc je dobio Copyright Claim na 7 videa gde se nalazi njegov ostali autorski rad : "Pilici", "Chickens" (English, German, Italian), "Dečiji Video Mix" sa svojim animacijama (uključujući i "Children's Video Mix" - engleska varijanta) sa svim popularnim crtacima koje je pravio poslednjih godina. Svi videi su blokirani i kada su iDJVideos bili uvereni da je sam Youtube blokirao content - uploadovali su budjavo preradjen video sa istim nazivom:

Pilici (Chickens) - Mi Smo Pilici (2015) Popular Song for Children

https://youtu.be/s_bH05IejvA

Inache Nikola kada se bavio muzikom na kompjuterima ovi sabani iz iDJVideos nisu znali sta je sempl ni midi. Mislim da ni komodor 64 nisu uzivo videli. Covek preko 25 godina radi i stvara muziku na kompjuteru. Jos od Amige 500. Ja ga znam od Amiga vremena. Kada sam cuo sta se desilo, oseco sam se usrano. Dotakli smo dno. Ovo je tezak udarac za Nikolu, nadam se da ce se izboriti za shabanima.
Voleo bih od ostalih clanova misljenje.

145847710151890405872928.jpg
 
Poslednja izmena:
Nista mene vise ne cudi u ovoj zemlji!
 
Uzas, kako je moguce ovo? Zasto on nije zastitio te svoje klipove? Kako je moguce da samo tako ukradu i postave na svoj kanal tudji rad? "Kupili prava"?
Ovome mora da se stane na put.
 
Auu Mige, da li je ovo moguce? Kako su oni kupili prava na pilice? Kako je uopste YT mogao da mu obrise ???
 
Najbolje neka se posavetuje sa advokatom. Ako je delo izvorno njegovo niko ne moze da polaze pravo na njega osim autora.
 
Uzas, kako je moguce ovo? Zasto on nije zastitio te svoje klipove? Kako je moguce da samo tako ukradu i postave na svoj kanal tudji rad? "Kupili prava"?
Ovome mora da se stane na put.

Mislim da su numere zasticene u SOKOJ-u.
 
Jel ti on rekao da su ga prevarili ili si to sam zakljucio? Posto ima puno nelogicnosti u tvom opisu.

Edit: Sad sam odgledao njihovu verziju i sve mi je jasno. Oni su njega optuzili za kopiranje pilica i YT mu obrisao klipove. A oni izmenili muziku i tekst da ne bi bilo copyrighta.
 
Poslednja izmena:
Da li je on registrovao taj naziv "pilici" kada je krenuo sa radom?



Oni osnovali preduzece i zastitili taj termin pilici i odmah ga prijavili za krsenje prava . Ne znam kako ide to kod nas ,lici mi na to.

Oni mu nisu ukrali klipove vec ga prijavili za krsenje autorskih prava a napravili slicno nesto....
 
Poslednja izmena:
Mislim da su numere zasticene u SOKOJ-u.

Neka tuzi ove iz idjvideos. Ako je on uradio tu pesmicu i ako je to njegovo delo.

Edit: Sad slusam ovo sa idjvideos kanala i secam se pesmice "Pilici", u pitanju je drugacija pesmica.
Dakle oni su izgleda registrovali taj naziv, iskopirali ideju i postavili svoju verziju. A njegovu skinuli. :S:
 
Poslednja izmena:
Da li je on registrovao taj naziv "pilici" kada je krenuo sa radom?



Oni osnovali preduzece i zastitili taj termin pilici i odmah ga prijavili za krsenje prava . Ne znam kako ide to kod nas ,lici mi na to.

Oni mu nisu ukrali klipove vec ga prijavili za krsenje autorskih prava a napravili slicno nesto....

Pa da nije imao vise od 200k nikad ne bi osnovali preduzece. To je poenta. Nikola ocito nije zastitio termin pilici.
Kad su videli da se blizi klip 50 milki, onda su verovatno se iscimali da vide dal je ime zasticeno, kad su videli da nije, onda dolazi onaj jajarski deo.
 
Moraće on to da tuži napolju, jer od naših sudova ja mislim da nema nikakve vajde. Iza tog iDJVideos stoji Andrej Ilić, sin Sanje Ilića Balkanike koji je, jelte, fora u Sokoju i ko zna čemu još.
 
e a mozda se decko javi ... i kaze ... e drugari prodao sam autorska prava ? :) inace naravno da treba da tuzi ove papke ...
 
Imaće posla sa ovim likom (koji neodoljivo podseća na onog gastoza iz parova, verujem da je istog mentalnog sklopa) i naravno sa sinom Sanje Ilića.



Pa vi deco slušajte domaći "hip hop" ;)
 
Zanimljivo je što se rasprava vodi, a čovjek se lično ne uključuje.
Ako nije zaštitio svoj proizvod onda je tu stvar prilično jasna.

Meni ova nova verzija uopšte nije loša. A vidim da se i djeci sviđa, evo traže je već 10-ti put.
 
Nisu pilići nego piuići :)

naravno da znamo nikolu, evo njegove teme ovde:

http://forum.benchmark.rs/showthread.php?263721-Pilići-domaći-animirani-spotić

Pozz svima!

Bacite oko na ovaj video koji sam radio jedno 3-4 nedelje:

http://www.youtube.com/watch?v=EkQxlhcFCdk

Ми смо Пилићи - Пилићи смо Ми - краћа верзија
We are Chickens - Chickens are We! - short version
Види Пилиће / See Chickens: http://www.pilici.com
Играј Пилиће на Фејсу / Play Chickens on FaceBook:
http://www.facebook.com/moji.pilici
музика и анимација / Music & Animation:
djnick [deetronic] http://www.djnick.rs
продукција / made in: Nebit Nebit Production

Muziku sam odradio od svog glasa za svega par sati u mom omiljenom trekeru Renoise i frikompotovao da bude u fazonu megakomercijalnog Gummy Bear-a

Inache, radi se o domacoj igrici za FaceBook a uskoro i za iOS [iPad] i Android... iPhone verzija je in consideration.

Ako imate klince, dobro ce vam doci, posto se hipnotishu videom :) Ako vam skachu po glavi, eto prilike da se odmorite par minuta.

Svaki komentar je dobrodoshao :)
 
Stvarno bruka i sramota sta sve ljudi nece uraditi kako bi dosli do para i popularnosti.
Secam se da se Nikola pojavljivao i na televiziji, pricao o svom radu.
Tako da je ovde veoma jasno ko je od koga ukrao.
 
Ja se napravih nevest pa postavih pitanje sta je sa starim pilicima koje nigde ne nalazim ( posto nam zele da uzivamo u novoj verziji ). Zeleo sam da ih isprovociram i vidim njihovu reakciju ( sigurno ne bi pomenuli da su ukrali tudju ideju ) pa da ih onda poklopim...No vi mi pokvariste koncepciju:)
 
Užas stvarno... Nadam se da je zastitio u svetu i da ce da ih osuri...

Njihova verzija podseća na Oshikuru iz dva i po muškarca...
 
Taj Merlin (sticajem okolnosti sam saznao) je blokirao i video male Lene sa Pinkovih zvezdica koja je imala oko 3.000.000 pregleda... očigledno je da su đubrad, a glup mi je i sistem na YouTube, gde svaka ****** može da se poziva na autorska prava...
 
Iz bojkota nisam i necu pogledati tu njihovu verziju.
 
Nikola je legenda i ovo je zaista neverovatno... Ja prosto ne mogu da verujem da je ovako nesto moguce i da to pritom pije vodu!

Nadam se da ce Dj Nik izvojevati pobedu a ovim IDJ videos likovima zelim da izgore...
 
Nisam siguran da li će to naštetiti Nicku, ali ja sam njihov klip prijavio za kršenje kopirajta. Ako imate tjub nalog od koga ne zarađujete možete uraditi isto, pa da vidimo šta će da bude.

Minimalno što možete da uradite jeste da im lupite minus.
 
Znamo za Nikolin rad, i mnogi od nas su smirivali klince njegovim klipovima. Čovek zaista zaslužuje poštovanje, i ošigledno je da ima talenat za pravljenje dečjih hitova, ali dok se on ne javi, lično mi liči da koliko god da je talentovan za produkciju nije imao ko da ga poduči o pravnim zavrzlamama, i neko je sada to zloupotrebio. Sa ovom šačicom informacija, liči da im slabo šta može sem da nauči lekciju na skuplji i teži način.

Ali ponavljam, čovek se nije javljao, i ne znamo od koga su kupljena prava i da li on ima neka zaštićena prava.
 
Poslednja izmena:
Koliko mogu da primetim prilicno su azurni sa brisanjem posteva...
 
Да ли постоји могућност да као форумска заједница упутимо допис, доказ или било шта друго где се недвосмислено види ко је прави аутор?!
Мени је ова крађа толико љигава да немам речи! Просто ми дође да потражим лопова и да му.....?!
 
Да ли постоји могућност да као форумска заједница упутимо допис, доказ или било шта друго где се недвосмислено види ко је прави аутор?!
Мени је ова крађа толико љигава да немам речи! Просто ми дође да потражим лопова и да му.....?!
I meni isto, nisam mogao da spavam nocas bukvalno. Znam da ne smem da ih taknem prstom, ali bih izazvao ekipu iz iDJVideos koji hoce u ring. Jedan na jedan.
Javice se originalni autor kasnije ovde. Nije za kompom trenutno
 
Reportovao sam ih, ali to nije dovoljno mislim.. Treba ih gole sibati centrom grada, da im ovakve gluposti vise ne padnu na pamet.. Sramota...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno