Šta je novo?

PES 2022

Vratiće sigurno, tako je bilo i prošle godine na početku da je falilo masu klubova.

Moguće da kada se igra online quick match da mogu da se biraju timovi, to nisam probao jer ja igram Dream Team i svidja mi se.
 
Ako su prve dve stvari implementirali onda svaka im čast, moracu da probam. To me toliko nerviralo da nemam reči.

A sto se tice modova i klubova ne bih se bunio ni da plaćam za svaku ligu ali dajte više pobogu. Da li oni čekaju FIFU (organizaciju) da izbace svoj fudbal pa da odgovore ili toliko para zaradjuju od mikrotransakcija da im ne pada na pamet da ista menjaju.
 
Zaradjuju sigurno... evo ja prvi sam do sada mislim dva puta kupio coins-e. :D

A sad trenutno ima da se kupi za 20$ special pack sa Messi-ijem i jos 10 njegovih saigraca i dobiju se neke jos sitnice.

Ocekujem da ce mozda u nekom trenutku tako i naplacivati za dodatne mode-ove.
 
Изгуби смисао све врло брзо са буџењем тимова.
Ја бих да платим да све буде од лига као у 21!
 
Videli su koliko se EA ubija od para od FUTa i onda su oni resili da krenu tim putem.

S tim da oni mislim najvise uzimaju na mobile verziji.
 
Па то ни мени није јасне.
Пара на пару.
Ово са куповином играча може да држи пажњу неко време.
После схватиш да је свака онлајн текма са 90% истих играча. Све изгуби неку драж...
 
Tako bi izgubili dosta igraca koji trenutno igraju jer nemaju izbora. Kada smisle kako da naplacuju ML vratice je, da uvedu coine u ML To bi mozda i progutao.
 
Da li oni čekaju FIFU (organizaciju) da izbace svoj fudbal pa da odgovore ili toliko para zaradjuju od mikrotransakcija da im ne pada na pamet da ista menjaju.
Jedino ako hoće oni da kupe FIFA licencu i ime inače nema razloga za čekanje. Što se tiče igre svako ko je igrao neku online igru za mobilne duži period zna da se stalno obećavaju velike stvari a da onda samo malo poprave neke stvari i dodaju stvari za kupiti u okviru igre tako da ne bih mnogo očekivao dok god je ista verzija za mobilne i za konzole/PC. Jedini razlog zbog čega ne bih otpisao dodavanje mogućnosti da se kupi ML,lige i drugi modovi je što se i DLC-evi računaju kao mikrotransakcije ali ovoliko čekanje da se to ubaci ne uliva nadu.
 
Probao sinoc jednu tekmu, ma ovo je sve isto nikakve razlike u gameplayu ne vidim. Nasminkali UI i promenili muziku. Jedino sto su dream teamu produzili klupu, sto moze biti korisno ali me ne zanima da ponovo igram online...stoga dok ne ubace ML samo 1na1 eventualno.

Mogla bi tema da promeni ime, s obzirom da je 2024 a i zove se eFootball. Mozda da tema bude samo eFootball.
 
Никакве разлике нема у односу на 23.
После неких 15 утакмица ништа ново не видим.
Само тај нови изглед позадине и то је то...
 
Не знам шта се десило,јуче сам био у 3 дивизији са 10 бодова,сад упалио кад оно 6 дивизија??
 
Poslednja izmena:
Tako je i meni bilo, dok nisam provalio da je ograniceno... tj imas skoro mesec dana, dok ne krene nova faza.

I ja sam najvise stigao do 3. divizije i nisam ni pokusavao dalje, jer nalecem skoro na jednu te istu ekipu sa Romarijom napred i izgubim volju da igram protiv takvih.
 
Види тим који је лик имао 😃
PXL_20230928_173329747.jpg
Не разумем како дође до оцене веће од 100? Месија сам догурао до 95 као CF и не може даље.
Како лудаци овако набуџе играче?
 
To sve zavisi kog mendazera stavis i koji stil igre izaberes...

Ja npr imam Pepa i igram na posed, ali nemam igrace koji mi idu preko 100. Jedino mi Mbappe dogura do 100, ali ima dosta njih sa 99.

Ali imas te specijalne karte, na osnovu real life igara, legende i sl. koje same po sebi imaju tipa 96-97 i sa pravim menadzerom i stilom igre idu preko 100.

Evo i moje trenutne ekipe sa kojom igram, mada imam bas dosta igraca... pa kombinujem, isprobavam jer smara da se igra napred sa Mbapeom, Halandom, Mesijem, itd.Screenshot 2023-09-28 at 22.11.28.png

EDIT: A ovaj Mesi je sa boost-om sto su uveli sad u 2024, a da bi se dobio treba da se kupi dodatni paket od 20$. Tu dobijas njega i jos 10ak igraca, vecinom argentinskih.
 
А да ли може да се прода играч?
Имам сад доста играча и да ли може да се прода неки и да се паре искористе за куповину неког другог?
 
А да ли може да се прода играч?
Имам сад доста играча и да ли може да се прода неки и да се паре искористе за куповину неког другог?

Nema ovde opcije trgovanja kao na FUT… jedino sto možeš je da “otpustis” igrača ali za to dobiješ nešto mizerno novca i neku trening karticu.

Imaš opciju Legacy transfera, gde jednog igrača izabereš i sve XP prebaciš na drugog i to košta.
Sto npr nije loše ako si izvukao nekog novog igrača na izvlačenju, kojeg možeš da levelujes.

Ili čak ako dobiješ istog igrača… pa možeš da ga odmah levelujes ako “žrtvuješ” nekog/starog istog igrača. Ja npr imam tri Kejna, jednog kupio a dva izvukao. Bas evo vcrs sam izvukao ovog najnovijeg. :)
 
Za to placas… tipa ja sam dao Frimponga, sav njegov XP prebacio na Garnaca koji je onda imao 26/29 Lvl i to me koštalo oko 90k.

EDIT: I skill-ovi se prebacuju na drugog, ako si dodelio neke dodatne tog igraču koga “penzionises”.
 
Ne želite da vidite moj tim, zlo i naopako ali preko 3 sa njima ne mogu niti ihram odavno. Sa 15 puta slabijim timom sam dosao u 2 diviziju svojevremeno. Poenta je u raspolozenju igraca, tada su mi skoro svi bili dobro raspolozeni nedelju dana kad sam drao kroz 3 diviziju, kao kad prebacis igru na easy. Sta da vam kazem kad je sidro u napadu bio B.Dost i Salamanca. A sada imam Zika, Gutija, Del Piera... dzabe
 
Ma najgore mi je kada igram, ubijam u pojam protivnika i on na celoj utakmici sutne 2 puta na gol i pobedi... i to uglavnom bude iz neke kontre, gde napred ima neke brze igrace.

Plus, ne znam sta se desava ali kada povedem, prvi sledeci napad protivnika bude gol... sigurno na 50% utakmica.

To me najvise nervira.

Zato ne pokusavam uopste da igram ligu, 3-4 divizija mi je dovoljna. Radije igram druge mode-ove gde mogu da dobijem coins-e koju cu da stancam u nadi da cu imati dovoljno kada dodju neke Man Utd. legende, da mogu da ih pokupim. Najradije Skols, Bekam, Ruud. :D
 
Pa igra ima skriptu i svaki update je menja kako reaguje. Secam se jedno vreme divizija 9 je imala neki boost svaki šut gol.

Elem ako vam se cima čitajte reddit tamo su sveze info o updateu i kako se manifestuju izmene.

Imaju i razne formacije koje su OP, tipa 3 u napad i 3 u odbranu sa brzim bekovima u sredini. To je za posed dobra prica. Medjutim meni je najvise uspeha doneo long ball counter sa nekim sidrom u napadu a na strani dve brzalice. Menadzer Murinjo.

Svakako igra koja nije vredna zivaca a mene je bas nervirala.
 
Tako sam i ja igrao u pocetku, tri napred i long counter... ali me smorilo, vise mi se svidja kako funkcionise kada igram na possession, mogu lepo da sirim igru, menjam stranu i saljem dijagonale. :)

Sa tri napred, svi igraju i samo first time pass, odigra sidro na krilo, protrci i uglavnom sutne ili vrati povratnu. Kao sto rekoh, smor... :D
 
Slazem se, zato sam i menjao pristup ali pored nerviranja i lepe igre i sjajnih akcija nisam mnogo dobio . Samo kad bi nam dali ML sve bih im oprostio.
 
To jeste, vise se nerviras kada te neko dobije na taj sablon a zapravo "nema pojma"... a ti joga bonito fazon! :)
Moracu da se posvetim malo driblinzima, da ih naucim... koji su znatno bolji nego sto je to slucaj u EA FC.
 
Нисам знао да се лига ресетује.
То ме сморило.
А овај са слике где му Меси има 103 ме убио. 3:0 и посед 70/30.
Лопту нисам могао да му узмем.
 
Imas te slucaje, sa tim "legendarnim" igracima. Igrao sam jednom protiv Ronaldinja, tri puta je sutnuo sa razdaljine oko 20-25m i svaki put je lopta usla u gol. Bili su plasirani sutevi, iako ja imam odlicnog golmana mislim da tu igra "manipulise" i prosto ne moze golman to da odbrani jer je to ipak Ronaldinjo sa 101-103 ocenom.
 
Nazad
Vrh Dno