Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Koristi li još neko Focusrite Skarlet uređaje za zvučnike?
Jebeš mi sve, penje mi se na glavu sa tolikim problemima, ima užasne drajvere za Windows, najpre se posle nekog vremena javljala distorzija zvuka, šumovi i sl, dok ne prekinem playback i onda ponovo aktiviram. Sad izađoše novi drajveri za koje sam mislio da će rešiti problem, ali umesto tog zvuka punog šuma, sad se javlja kašnjenje od par sekundi. Isto posle nekog vremena, nekad bude posle 10 minuta, nekad pola sata, nekad sat vremena, nelogično mi je. Nevezano dal slušam muziku preko Tidal aplikacije, media playera, gledam YT video.

Koristim balanced in/out, no razmišljam da uzmem RCA kablove, odjebem Skarlet solo i nakačim ih na FiiO DAC, pošto su aktivni zvučnici onda bi on služio valjda kao pre/amp. Jedino zbog mikrofona mi je potreban Focusrite skarlet.
Gledajući po netu stotinu threadova o istom problemu, mogu samo da kažem - bežite od jebenog Focusrite-a, nije vredno cimanja :D A u istom cenovnom rangu ima proizvoda koji rade svoj posao.

Što se zvučnika tiče, odlični su iako zbog skučene sobe u kojoj sam i ne mogu da iskoristim njihov pun potencijal, a još su pribijeni uz zid pa su mutnije te niže frekvencije nego što bih hteo, pored toga su poprilično neutralni. U tom cenovnom rangu su najveća konkurencija Presonus Eris monitorima, koji su kod nas dosta popularni. Njih sam jednom slušao, čine mi se okej, ali ipak se odlučih za ove.
f5.jpeg
 
Koristi li još neko Focusrite Skarlet uređaje za zvučnike?
Jebeš mi sve, penje mi se na glavu sa tolikim problemima, ima užasne drajvere za Windows, najpre se posle nekog vremena javljala distorzija zvuka, šumovi i sl, dok ne prekinem playback i onda ponovo aktiviram. Sad izađoše novi drajveri za koje sam mislio da će rešiti problem, ali umesto tog zvuka punog šuma, sad se javlja kašnjenje od par sekundi. Isto posle nekog vremena, nekad bude posle 10 minuta, nekad pola sata, nekad sat vremena, nelogično mi je. Nevezano dal slušam muziku preko Tidal aplikacije, media playera, gledam YT video.

Koristim balanced in/out, no razmišljam da uzmem RCA kablove, odjebem Skarlet solo i nakačim ih na FiiO DAC, pošto su aktivni zvučnici onda bi on služio valjda kao pre/amp. Jedino zbog mikrofona mi je potreban Focusrite skarlet.
Gledajući po netu stotinu threadova o istom problemu, mogu samo da kažem - bežite od jebenog Focusrite-a, nije vredno cimanja :D A u istom cenovnom rangu ima proizvoda koji rade svoj posao.

Što se zvučnika tiče, odlični su iako zbog skučene sobe u kojoj sam i ne mogu da iskoristim njihov pun potencijal, a još su pribijeni uz zid pa su mutnije te niže frekvencije nego što bih hteo, pored toga su poprilično neutralni. U tom cenovnom rangu su najveća konkurencija Presonus Eris monitorima, koji su kod nas dosta popularni. Njih sam jednom slušao, čine mi se okej, ali ipak se odlučih za ove.
Pogledajte prilog 347873
focusrite koristi cirus logic chip, isto kao i asus xonar kartice koje pate od slicnih problema. gubi se jedan kanal, javlja se glasan sum... sranje nevidzeno
 
Iz FC330 se svako malo čuje zvuk sličan onom kad pričate s nekim ko je na vetru - brbotanje pa tišina pa brbotanje pa tišina i tako na svakih nekoliko sekundi. Šta može da bude problem?

Konkretno, čuje se iz vufera ispod stola, i to čak i kada je računar ugašen, a zvučnici raskačeni sa njega. Kapiram da je do struje, ali ne znam šta tačno treba da uradim da bi ovo prestalo. Danas se prvi put čuje.

Ovo baš postaje nepodnošljivo. Da li može kvalitet produžnog kabla da bude problem? Zvuk koji se čuje je sličan onom kad gledate snimak nekoga ko je bio na vetru, pa se taj vetar čuje u tom snimku.

Nije do satelita i konekcije sa računarom, pošto se čuje i kada izbodem satelite i kabl koji spaja vufer i računar. Kad promenim šteker, tj. kad uključim samo vufer u neku drugu utičnicu, ovoga nema, niti se javljalo dok sam koristio računar na drugoj lokaciji, sa drugim produžnim kablom.
 
Набави квалитетнију апц струјну летву за почетак. Лично имам три микролаб 2.1 система и на сваком сам мењао комплетно ожичење, струјно и сигнално. Звуче неупоредиво боље него пре али и нема никаквих сметњи.
 
Za unutrašnjost zvučnika?

Stvarno nemam vremena da se bavim time, zanima me da ubodem zvučnike u struju i računar i da to radi bez problema, kupiću drugi produžni ako treba, ali ne mogu da čačkam ništa unutra, niti da nosim bilo kome da nešto petlja.
 
Сигурнија струјна летва попут апц би сигурно значила али можда проблем није у летви већ у тој шуко утичници. Имаш ваљда још неки "продужни" па пробај.
Рекао сам да сам ја мењао ожичење јер су сви комп звучници урађени са најбеднијим жицама, колико да ради. Често су лошијег квалитета па могу купити сметње из околине.
 
Pa ne može se ni očekivati dobra žica na zvučniku od 50€.
 
Нисам мислио брендирана, скупа жица него жица која личи на жицу или макар бакарна жица...
 
Trebala mi preporuka za zvucnike koji u isto vreme mogu biti povezani na PC i na Playstation5. Ne bih petljao sa externim zvucnim karticama, DAC ovima ako ne moram. Gledao sam Logitech G560, ali osim jednog posta na Reditu, nigde nisam video da je neko uspeo da ove zvucnike poveze na Playstation preko USB-a.
 
Jel preko TV-a igraš Ps5? Preko njega je jedino moguće povezati zvučnike za konzolu ako ima odgovarajuće portove, jer je ps5 izuzetno ograničen po tom pitanju.
Druga opcija je HDMI ekstraktor sa RCA portovima putem kojih možeš da spojiš zvučnike i konzolu, znam da si pomenuo da ne želiš da se petljaš s eksternim stvarčicama al nažalost to je jedna od validnijih opcija kad je PS5 u pitanju. Čak je i četvorka imala optički port, ps5 nema ni to.
 
Koje jeftine 2.0 zvucnike kupiti a da ne zuje kada je komp ugasen? Trenutno imam neke kineske za drvenim kucistem, kabel za drugi zvucnik je bio prekinut pa sam morao da ga zalemim i zbog toga dosta zuji kad komp nije upaljen.
 
Koristi li još neko Focusrite Skarlet uređaje za zvučnike?
Jebeš mi sve, penje mi se na glavu sa tolikim problemima, ima užasne drajvere za Windows, najpre se posle nekog vremena javljala distorzija zvuka, šumovi i sl, dok ne prekinem playback i onda ponovo aktiviram. Sad izađoše novi drajveri za koje sam mislio da će rešiti problem, ali umesto tog zvuka punog šuma, sad se javlja kašnjenje od par sekundi. Isto posle nekog vremena, nekad bude posle 10 minuta, nekad pola sata, nekad sat vremena, nelogično mi je. Nevezano dal slušam muziku preko Tidal aplikacije, media playera, gledam YT video.

Koristim balanced in/out, no razmišljam da uzmem RCA kablove, odjebem Skarlet solo i nakačim ih na FiiO DAC, pošto su aktivni zvučnici onda bi on služio valjda kao pre/amp. Jedino zbog mikrofona mi je potreban Focusrite skarlet.
Gledajući po netu stotinu threadova o istom problemu, mogu samo da kažem - bežite od jebenog Focusrite-a, nije vredno cimanja :D A u istom cenovnom rangu ima proizvoda koji rade svoj posao.

Što se zvučnika tiče, odlični su iako zbog skučene sobe u kojoj sam i ne mogu da iskoristim njihov pun potencijal, a još su pribijeni uz zid pa su mutnije te niže frekvencije nego što bih hteo, pored toga su poprilično neutralni. U tom cenovnom rangu su najveća konkurencija Presonus Eris monitorima, koji su kod nas dosta popularni. Njih sam jednom slušao, čine mi se okej, ali ipak se odlučih za ove.
Koristim i nemam problema 3rd Gen, kupio sam je da bi snimao gitaru kroz nju (pa na kraju i to cak retko) zvucnici Edifier R1280DB.
 
Koje jeftine 2.0 zvucnike kupiti a da ne zuje kada je komp ugasen? Trenutno imam neke kineske za drvenim kucistem, kabel za drugi zvucnik je bio prekinut pa sam morao da ga zalemim i zbog toga dosta zuji kad komp nije upaljen.
Vidi kuda idu kablovi, možda idu pored nekog trafoa, ili 220v kabla pa zuje? Da je do njih, to bi moralo biti od starta.
 
Treba mi za slusanje podkasta na 2x brzini, vazno mi je da bude cist zvuk bez basa. Zanima neki jefitiniji 2.0 sistem do 100e koji ima najcistiji zvuk.
 
Treba mi za slusanje podkasta na 2x brzini, vazno mi je da bude cist zvuk bez basa. Zanima neki jefitiniji 2.0 sistem do 100e koji ima najcistiji zvuk.

Microlab b77

I E1100 Edifier


Sto se tice zvuka. Od 2.0 resenja.

Nesto skuplje imas Micro Lab Solo 6c

Ili Fluid Audio C5 monitorce koje ja imam vec neko Vreme prezadovoljan sam.

.
.
Ali za njih bi stvarno valjalo da imas neki Dac/Amp da dodju do punog izrazaja.
 
koristim ja a2+ povremeno u drugoj sobi. uzeo ih na popustu za 160€, inace su oko 270. za moju malu sobu su overkill. zvuk je skroz ok za gabarite ali mislim da ne vrede bas 270€.
pre bih rekao da bi mozda a5+ trebali da kostaju toliko.
u drugoj sobi imam bose companion 3 vec 10 godina koji su neverovatno ozvucenje gledajuci opet velicinu i opet bih iste kupio...
Da povampirim post jer radih pretragu Audioengine-a :)
Kakvi su tvoji utisci sa A2+ u odnosu na Bose Companion 3? Ja imam Bose (Series II) ali je počeo je da me smara woofer i kablovi, bih da pređem na neki dobar 2.0 sistem pa gledam baš A2+, eventualno A5+?
 
Poslednja izmena:
Odlicni su, za svoje gabarite bas lepo i kvalitetno sviraju. Meni je bila prednost to sto su jako kompaktni i aktivni. A5 su poskupi ali ih nisam cuo do sada.
Bose Companion 3 series II su ipak glasniji i imaju jaci bas zbog vufera. Sve zavisi sta i kako slusas, kolika je prostorija...
 
Ne bih dirao bose na tvom mestu
 
Želim da si kupim zvučnike. Želim sistem 2.1 ili 2.0 za 50 do 60e. Koristio bih za sve, slušanje muzike, YT, poneki film, igrice. Posle puno biranja i surfovanja po netu dopali su mi se ovi:


GENIUS zvučnici SW-G2.1 1250 v2​

Pitanje kako vam se čini moj izbor, da li vrede te pare , da li ih neko već ima da podeli iskustva itd. Svaka sugestija mi mnogo znači jer nemam baš puno pojma o izboru zvučnika.
Hvala unapred na izdvojenom vrmenu.
 
Kao i vecina drugih 2.1 zvucnika nize cenovnog ranga, ti zvucnici imaju male satelite pa ne treba ocekivati neki super full range zvuk u visokim i srednjim.
Bass je sigurno bar ok , radi velicine kutije/vufera, mada i tu ne treba ocekivati da zvuk ne bude relativno blatnjav...

Po meni se isplati samo ako ces ih koristiti ,za filmove ilii malo gaminga, ali za casual muziku, editing/mixing /kriticko slusanje za preciznost za sve ostalo ne bih ih uzeo .
Kupi 2.0 sistem kao npr ovaj.


Link 1. Edifier E1080
Link 2. Microlab B77BT
Link 3. Edifier R1100.
Tu ti otpriike ide ovako, od dna do vrha. 5.1 i 7.1 bioskope ne racunam.

Od 2.1 sistema Microlab, Fc 330 svi ga vole na forumu.



6.Najnizi rang neki random plastikaneri, 2.0 il 1.0 BT modeli jeftiniji
5.Prosecni Consumer 2.1 sistemi,/gaming navlake.
4. Prosecni 2.0 Polu hifi sistemi.
3. Dobri 2.1, sistemi.
2. Dobri 2.0, sistemi
1. Monitorski zvucnici aktivni sa dobrim Dac-om / Hifi Pasivni zvucnici sa custom pojacalima i dobrim Dac-om.
 
Poslednja izmena:
2.0 sistem ništa ispod 5 inča wufer, ako hoćeš primetan bass u muzici. Ako gledaš takve sisteme npr Edifier R2000 pa ili jače, ako kupuješ jeftinije stvari razočaraćeš se. Ako si ograničen sa parama Microlab FC 330, ali NIŠTA ne kupuj bez probe.
Inače hvala svim članovima Benchmark foruma na pomoći i savetima u momentima kad mi je gorelo pod nogama. :)
Imao i ja 1700BT, vratio sam ih samo jer mi nisu odgovarali, zvuk je bio solidan ali su bili previše plitki. Srećom su mi zamenili za R2000DB Piano black (u aprilu su bili oko 21k sa nekim bodovima) i klasa iznad po zvuku kao i kvalitetu izade u odnosu na R1700DB. Bass snažniji i dublji i osetno definisaniji zvuk, pogotovo kada se sluša na tiho, ispod 20% snage. Tako da preporuka ako neko planira da da 20ak hiljada za Bookshelf kutije...Bluetooth nisam koristio i ne znam kako funkcioniše, stalno su spojeni kablom (QED Profile) na PC...

Isplati li se uzeti DAC usb? Vidim da se dosta ovde hvali Lusya. Sa vremna na vreme me zeza izlaz na ploči pa moram da izvadim i vratim kabl pa zato odlučih da jurim neki budžet USB DAC...

EDIT: Vidim da su sada u Gigatronu i ostalim radnjama 32999... 🤬
 
Imao i ja 1700BT, vratio sam ih samo jer mi nisu odgovarali, zvuk je bio solidan ali su bili previše plitki. Srećom su mi zamenili za R2000DB Piano black (u aprilu su bili oko 21k sa nekim bodovima) i klasa iznad po zvuku kao i kvalitetu izade u odnosu na R1700DB. Bass snažniji i dublji i osetno definisaniji zvuk, pogotovo kada se sluša na tiho, ispod 20% snage. Tako da preporuka ako neko planira da da 20ak hiljada za Bookshelf kutije...Bluetooth nisam koristio i ne znam kako funkcioniše, stalno su spojeni kablom (QED Profile) na PC...

Isplati li se uzeti DAC usb? Vidim da se dosta ovde hvali Lusya. Sa vremna na vreme me zeza izlaz na ploči pa moram da izvadim i vratim kabl pa zato odlučih da jurim neki budžet USB DAC...

EDIT: Vidim da su sada u Gigatronu i ostalim radnjama 32999... 🤬
Lusya je prilično dobra stvar, trenutno je koristim na Altecu 4121 i planiram da nabavim još jedan komad za FC330. Između Lusye i integrisane volim da koristim ovo poređenje. U "doba" analogne TV nisu svi kanali imali sliku istog kvaliteta. Recimo imaš RTS 1 sa predajnika za tvoje mesto, i imaš RTS 1 sa predajnika za susedni grad. Možeš da gledaš i tamo i ovamo, ali slika sa lokalnog predajnika je dosta kvalitetnija. Sa Lusyom dobijaš oštriji zvuk, detaljnije pozadinske zvukove, bolji puniji bass itd... Igrao sam prvi Apex Legends gejm preko Lusye, čujem vetar i zagleđujem se u okolno drveće koje se njiše, čuo sam neke grmljavine koje ranije se nisu čule. Znači kao da sam igrao nešto sasvim drugo.
Što se tiče bookšelfova be bih se više usudio da idem na Edifier, nakon iskustva sa R1700. Da nađem 200 eur na ulici koje bih morao da uložim u zvučnike, neki apsolutni minimum koji bi uzeo u razmatranje je Microlab Solo 7c. Ustanovio sam da sam ljubitelj Bass-a i neki minimum za 2.0 sistem je membrana od 6.5", Solo 7c ih ima 2 po zvučniku tako da mislim da bih bio zadovoljan.
 
Da se upisem i ja sa preporukom za FC330, imam ih vec 3 godine, neverovatan zvuk za shaku dinara. Ko god da je dosao i cuo, mislio je da imam ko zna kakvo ozvucenje, pa se iznenade kad cuju koliko sam platio :)
 
Da se upisem i ja sa preporukom za FC330, imam ih vec 3 godine, neverovatan zvuk za shaku dinara. Ko god da je dosao i cuo, mislio je da imam ko zna kakvo ozvucenje, pa se iznenade kad cuju koliko sam platio :)
Ja sam bacio oko na njih. Komsije se ne zale? 🤣
 
Хехе, немој се шалиш. :)
Није то кадар да прође кроз зидове... једино у ћошак поред радијатора...
Имам нешто слично FC530, а другар има баш FC330 и просвирало је тек после промене ожичења и конектора..
 
Nazad
Vrh Dno