Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

@Ulrich
Meni je glavni kriterijum bio kvalitet zvuka, cime sam zadovoljan ... Ostalo mi ne predstavlja problem.
To sto si ti dodao jesu realno mane, ali opet, kako za koga, svako ima svoje prioritete i zelje, nije svaki uredjaj za svakoga ...
Od mene, kao i od mnogih ovde ide preporuka.
 
Bilo bi zanimljivo da neko moze da uporedi 330 i 360 model sto se tice zvuka...

Eto,360 model ima taj dodatni "panel"koji ide na sto a gde se mogu ukljucivati zvucnici i regulisati ton a da se ne zavlacite ispod stola i gde se metnu slusalice.....
 
FC 330 2.1


FC 360 2.1


FC 360 5.1
 
e, tako se to radi !
 
Da li mozete da mi potvrdite da su ovo solidnu zvucnici do 5.000


Kupujem prve zvucnike nakon skoro vise od decenije starih Genius nekih, ne treba mi nista posebno sem za gledanje filmova, serija i muziku, a ovi su mi ponajvise zapali za oko zbog izgleda i lepo bi se uklopili uz beli set perfierija koji sam narucio.
 
@Earthbound
Ne vrede te novce. Sem estetike ništa specijalno, slušao sam ih. Da su 20e koliko su nekada koštali onda bi bili ok.
 
Da, mogu reci da mi estetika bitnija od zvuka... Ja sam bio zadovoljan i prastarim nekim genius, nisam neki audiofil pa sad da zahtevam wow zvuk. A beli su skoro nepostojeci.
 
Da li mozete da mi potvrdite da su ovo solidnu zvucnici do 5.000


Kupujem prve zvucnike nakon skoro vise od decenije starih Genius nekih, ne treba mi nista posebno sem za gledanje filmova, serija i muziku, a ovi su mi ponajvise zapali za oko zbog izgleda i lepo bi se uklopili uz beli set perfierija koji sam narucio.
Mozda bi ti se ovi bolje uklopili u enterijer.
Microlab M 600BT
image59259233df757.jpg
 
Kako se pokazao Logitech Z623 što se tiče kvaliteta zvuka? Znam da imaju snagu i prilično jak subwoofer, ali me zanima kvalitet zvuka?
 
Kako se pokazao Logitech Z623 što se tiče kvaliteta zvuka? Znam da imaju snagu i prilično jak subwoofer, ali me zanima kvalitet zvuka?
Meni je prikacen na tv i android boks,kao sto kazes prilično jak subwoofer ali mi se cini da je malo slabiji na visokim tonovima. ili ja nemam puno mogucnosti preko tv-a i boksa.Verovatno bi se dosta vise izvuklo iz njega preko kompa i neke bolje zvucne. Ja sam generalno zadovoljan jos kad bi imao daljinac ih :)
 
Logično kad nemaju visokotonce :) Gledam na oglasima ima dosta njih, ali su uglavnom izlupani primerci.
 
@NevenG
Uzeo M-300BT, isti kao taj samo ima bluetooth, zvuk bio ispod ocekivanja, vratio pa kupio FC330 i njima zadovoljan... :)
 
Šta bi ste mi onda preporučili u tom cenovnom rangu od oko 50ak evra? Koristicu ih uglavnom za Youtube, filmove i malo muziku.
 
Ljudi, jedno glupo pitanje - U specifikaciji laptopa pise da ima combo stereo headphone/mic jack. Jel moguce na njega prikljuciti npr. Microlab FC530 zvucnike?
 
Može. Treba ti adapter koji će razdvojiti zvučnike i mikrofon, to je par stotina dinara.

image5be1914d44f45.png
 
  • Like
Reagovanja: ale
Zahvaljujem!

ps. Jel ovaj adapter vrsi istu funkciju kao i oni kablovi? Sad se setio da ga imam :D
 

Prilozi

  • image5ce697b95ae8d.png
    image5ce697b95ae8d.png
    60.9 KB · Pregleda: 59
Ne, treba ti adapter 4 polni muški, na 2 x 3 polni ženski 3,5 mm. Ovaj što ti imaš je 3 polni muški na 2 x 3 polni ženski. Verovatno bi radio samo jedan zvučnik pošto se ne poklapa kontakt za ground.

Edit:
Moram da se ispravim. Radiće ti zvučnici i bez ikakvog adaptera. Problem bi bio da bodeš kabel sa 4 polnim konektorom u 3 polni ulaz, a 3 polni konektor u 4 polni ulaz radi. Onaj adapter što sam spomenuo je potreban samo ako ti treba i mikrofon i zvučnici.
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: ale
Pitanje za vlasnike FC330 zvucnika - Da li pise negde koji je levi, a koji desni zvucnik? Ili je svejedno u koji ulaz ce se ubosti zvucnici?
 
Sateliti su identični. Levi je onaj koji ubodeš u L, a desni je onaj koji ubodeš u R.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Zahvaljujem!

Sta ovde izabrati?
 

Prilozi

  • dfggggfgf.png
    dfggggfgf.png
    38.9 KB · Pregleda: 65
Da li mozete da mi potvrdite da su ovo solidnu zvucnici do 5.000


Kupujem prve zvucnike nakon skoro vise od decenije starih Genius nekih, ne treba mi nista posebno sem za gledanje filmova, serija i muziku, a ovi su mi ponajvise zapali za oko zbog izgleda i lepo bi se uklopili uz beli set perfierija koji sam narucio.
ako nije kasno sad, ja sam uzeo pebble zvucnike i odlicni su. dobar zvuk i izrada, 25e su :)
 
Zahvaljujem!

Sta ovde izabrati?

Pozdrav!
Ta opcija koja je trenutno označena i izabrana je OK, a kvalitet zvuka i jačina izlaza sa zvučne kartice zavisiće od njenog kvaliteta (proizvodjača čipa, a delimicno i od drajvera). Nadalje, i adekvatan program za slušanje muzike (kod mene je Foobar u upotrebi već dugi niz godina) ima uticaja na krajnji rezultat zvučnog doživljaja. Zvuk sa računara je teren za eksperimentisanje, sa šarenolikim rezultatima...
 
Ponovo ja :(

Primetio sam da se cuje blago brujanje iz vufera i zvucnika. Kada izvadim 3.5mm kabl iz laptopa, to brujanje prestaje, ali ako npr. malo dodirnem prstom bas onaj ulaz ponovo se cuje brijanje ali i pucketanje u zvucnicima, i ako je kabl iskljucen iz laptopa.
Da li zna neko zasto se to desava?
 
Ponovo ja :(

Primetio sam da se cuje blago brujanje iz vufera i zvucnika. Kada izvadim 3.5mm kabl iz laptopa, to brujanje prestaje, ali ako npr. malo dodirnem prstom bas onaj ulaz ponovo se cuje brijanje ali i pucketanje u zvucnicima, i ako je kabl iskljucen iz laptopa.
Da li zna neko zasto se to desava?
Verovatno su neke smetnje na el. mrezi. Da li su ti zvucnici ukljuceni direktno u zid?
 
Nazad
Vrh Dno