Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Ne verujem da se neko seća moje priče oko zvučnika pa ću brzinski da rezimiram
  • Odlučujem se na kupovinu novih zvučnika zbog lošeg stanja u kom su bili stari Microlab.
  • Kupujem Edifier R1700 i pravim grešku. Zvučnici nisu bili ono što sam očekivao. Nisu bili dovoljno jaki što se tiče niskih tonova, a i imali su neki problem što se tiče visokotonca u desnom zvučniku.
  • Vraćam R1700
  • Kupujem Microlab FC 330 koje već koristim oko godinu dana. Sad pošto ovih dana nemam nekog posla, mozak krenuo da razmatra gde potrošiti novac koji inače nemam 😁 Microlab-om sam zadovoljan, zvučnici su skroz OK, ali ta tema zvučnika mi je i dalje "Unfinished Business". Imao sam mnogo veće kriterijume za kupovinu i na kraju završio sa FC330. Kao farbanje srebrne medalje zlatnim sprejom koji je vremenom izbledeo. Moja neostvarena želja jeste Edifier S350DB 🤤 Probao bih nekako da prikupim za te zvučnike koji su oko 230 eur na KP, ali opet imam neku dozu rezervisanosti i straha da se opet ne pokajem pri kupovini.
 
Dobar je to komplet, mislim da se nećeš pokajati
 
Ako si bio zadovoljan sa microlab-om sa sd350 bićeš prezadovoljan.Dobićeš i na kvalitetu i na jačini.Pišem ti iz svog iskustva pošto ih posedujem.
 
Kakvi su NZXT zvucnici? Vidim da im cena nije bas mala, da li su opravdano skupi ili samo zbog izgleda? :D
 
Sigurno da za te pare ima i bolje ali u toj dimenziji i da tako lijepo izgledaju, teško.

U suštini su kopija Audioengine A2+ zvučnika (gotovo i izgledaju identično) ali ipak nešto jači.

Meni su super, ja sam zadovoljan posle par mjeseci korišćenja s tim što sam ipak morao da im dodam i sub iz iste serije da bi niski tonovi bili kako trebaju.
 
Pozdrav. Kod nas nema ništa od ovoga o čemu vi ovdje pričate. Jeli neko imao iskustva sa genius sp hf 1800a ii 50 2-0 zvučnicima. Ja sam nekada davno imao neke Genius trosistemce i bio sam zadovoljan. Ne treba mi snaga, treba mi da se sve fino čuje.
 
genius je u audio svetu poznat kao đubre. i u tom pravilu nema izuzetaka.

gde to živiš, da ti kažemo šta da juriš?
 
Pozdrav. Kod nas nema ništa od ovoga o čemu vi ovdje pričate. Jeli neko imao iskustva sa genius sp hf 1800a ii 50 2-0 zvučnicima. Ja sam nekada davno imao neke Genius trosistemce i bio sam zadovoljan. Ne treba mi snaga, treba mi da se sve fino čuje.

ako te još uvek zanima, ja msm da je microlab i dalje najbolji u jeftinijim računarskim zvučnicima 2.0.
prve serije solo 6C i 7C i dan danas rade pa razbijaju zvuk skoro pa ko monitorski, čist, bez izobličenja, ravan,
nema dodavanja basa ili visokih...malo i dosadno zapravo mnogima.
 
Ima li šta kršteno do 15k? Može i radnja i KP.. Za igre i multimediju.. Ne tražim anemične studijske monitore, nego da zvuk bude pun, živahan i detaljan. Poželjno da ima BT i da bude 2.1..
 
Zapao mi je za oko Edifier r1700bt, a drugar mi je predlozio Edifier MR4.. Nemam predstavu kakav je ni jedan ni drugi..
 
Ne verujem da se neko seća moje priče oko zvučnika pa ću brzinski da rezimiram
  • Odlučujem se na kupovinu novih zvučnika zbog lošeg stanja u kom su bili stari Microlab.
  • Kupujem Edifier R1700 i pravim grešku. Zvučnici nisu bili ono što sam očekivao. Nisu bili dovoljno jaki što se tiče niskih tonova, a i imali su neki problem što se tiče visokotonca u desnom zvučniku.
  • Vraćam R1700
  • Kupujem Microlab FC 330 koje već koristim oko godinu dana. Sad pošto ovih dana nemam nekog posla, mozak krenuo da razmatra gde potrošiti novac koji inače nemam 😁 Microlab-om sam zadovoljan, zvučnici su skroz OK, ali ta tema zvučnika mi je i dalje "Unfinished Business". Imao sam mnogo veće kriterijume za kupovinu i na kraju završio sa FC330. Kao farbanje srebrne medalje zlatnim sprejom koji je vremenom izbledeo. Moja neostvarena želja jeste Edifier S350DB 🤤 Probao bih nekako da prikupim za te zvučnike koji su oko 230 eur na KP, ali opet imam neku dozu rezervisanosti i straha da se opet ne pokajem pri kupovini.
Ako je tema i dalje aktuelna dajem glas za S350DB. Ja inače imam Yamaha NS-F51 na starom Technics pojačalu. Brat je sebi kupio S350DB i ja sam se usro kad sam ih čuo. Bas ima snage na pretek a nije previše dominantan. Visoki tonovi vrlo jasni i nisu agresivni. Jedini minus što se mene tiče je estetika, ali zvučnici su da sviraju, ne da se gledaju.
 
Imam MR4, razočarao me je manjak basa jer sam godinama na različitim 2.1 sistemima, upario sam ga sada sa vuferom Harman Kardon HKTS 210 i milina.
 
Znači slabo, da zaobiđem.. 🙁
 
Nazad
Vrh Dno