Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Odlucih se ipak za s350db, porucih ih, u tranzitu su. Sad gledam Lusya DAC sto hvalite, koji konkretno? I da li ima neki a da nije sa Alija da ga cekam tri meseca?
 
Lusya se hvali zbog cijene najviše, konkurentna je recimo Dragonfly Black DAC-u a jeftinija višestruko, bar je takva priča bila.
 
Ti zvucnici imaju DAC.
Pojačavam/smanjujem zvuk na eon/mts boxu. Jedino me zeza Roku pošto nema volume tastere pa tu moram da podesim zvuk preko potenciomera na zvučniku.
Aha, znaci TV out je nepromenjiv kao i kod mene, samo kontrolises box izlaz. Meni to nazalost ne pomaze, ali svakako nije losa opcija. A taj Roku ne podrzava HDMI CEC?
 
Edifier zvučnici su povezani optički sa TV-om kod mene npr.
Na televizoru možeš jedino da utičeš na njegove ugrađene zvučnike sa tasterom od televizora.
Audio TV out je uvek nepromenljiv i ja bar nisam video TV koji ima opciju da ga podesiš. Verovatno, sigurno u stvari, postoje, ali nisam ih do sada video.
Tako da nema tu šta da zbunjuje, na čemu se pušta sadržaj tu se i reguliše.
Zvučnici naravno imaju svoje pojačalo ako su aktivni, pa ih podesiš po želji.
Ne razumem šta se očekuje drugo pa sam izneo gore to što sam izneo.

Mislio sam da uzmem neki dac za edifier 1280 pa sam shvatio da mi ne treba. Bolje probaj prvo sa tim što ima u zvučnicima.
 
Uzeo danas Sonicgear morro x5, da ostavim utiske kad sam već ovde bio pitao kakvi su ako neko bude čitao i planirao da možda baš ovo kupuje. Kad ne očekuješ mnogo ne možeš ni da se razočaraš. Ova dva satelita su baš mala pa se stariji altec nekako jače i jasnije čuju iako je za altec deklarisana manja jačina mada to i nema nešto mnogo uticaja na kvalitet zvuka generalno.

Sama vufer kutija je dosta mala, čini mi se otprilike duplo manja od alteca (VS2421) pa je zato i vufer drajver 4 inča dok je kod alteca 5.5, pa se iako se kad se odvrne bas čuje zadovoljavajuće, ali ne gruva ko altec, koji i kad je bio na najslabiju jačinu ako je bas bio više odvrnut baš se osećao, kod ovih ako hoću da čujem jači bas moram i da odvrnem mnogo jače, možda to i može bolje da se podesi softverski, nisam probao i mrzi me. Slična stvar i kod podešavanja za treble što je opet i prednost ovog sonicgear sistema što barem ima pored podešavanja basa i to fizičko podešavanje za treble dok mnogi skuplji ni nemaju tu mogućnost, mada pošto sam omateoreo da mi nešto to mnogo gruva mi i ne treba pa i nije strašno. Još jedna mana mi se čini baš zbog veličina satelita da čim se malo udaljim od stola dok sedim da se osećaju nekako te oscilacije u zvuku, ne mogu da objasnim drugačije od toga, ne sećam se da je tako kod alteca bilo, srećom sateliti od alteca rade pa mogu da ih kombinujem s ovim vuferom nekad čisto da ispitam razliku. Jedna prednost u odnosu na altec je što se neki tonovi kod ovih čuju dok kod alteca jedva ili uopšte, to sam probao za konkretno jednu pesmu za koju sam siguran da se kod alteca taj zvuk trube/saksofona iz pozadine nije čuo.

E sad, po meni najveća mana ovog sistema je sam žičani kontroler, nema "kočnicu" pa se onaj točkić stalno okreće tako da kad stigne do najjačeg zvuka može i dalje da se okreće pa kad se smanji onda ona tačkica na kontoloru i nema neku funkciju jer može da se nađe i na maksimumu a da je utišano. Onda barem na nižoj jačini ako malo pojačam kao da od na primer 5-10% preko točkića ode na 30%, teško mi je da podesim neku zadovoljavajuću jačinu za neko laganije slušanje i imam utisak da moram da podešavam jačinu od pesme do pesme, ne znam dal je to karakteristika celokupne serije il se meni nešto ovako zapalo, kod alteca je to bilo mnogo bolje. Kada se ubace slušalice u kontroler može da se podešava preko njega jačina zvuka slušalica ali se onda prigušeni zvuk i dalje čuje iz oba drajvera, ne glasno da bi probudio nekog na primer ali ne bi smelo ništa da se čuje, kolko sam čitao to nije samo mana ovih nego i mnogih drugih zvučnika, mada mi se čini da skuplji 2.1 sistemi nemaju ovaj problem. Prethodni nikad prežaljeni altec nije imao ovu falinku.

Nisam mnogo probao da odvrnem na neke veće jačine jer se po meni na kompu na običnu intregrušu od matične dosta glasnije čuju u poredjenju kad se povežu na mobilni, barem na kompu imaju sasvim zadovoljavajuću jačinu za kućnu upotrebu, tu su negde sa altecom, sasvim dovoljno za moje potrebe, mada sam primetio kad se odvrne do kraja da ima distorzije, ali to je tako i sa ostalim 2.1 koliko sam uspeo da se informišem, možda neki dosta skupji nemaju distorzije, za komp setup sasvim dovoljno.

Kablovi su jedva dovoljno dugački da sve povežem, još jedna velika mana, od samih satelita i daljinskog su manji od 1.5m, možda 1.2m, ko ima viši ili/i širi sto nek izbegava da pazari ovo.

Sve u svemu, za 6300 kolko sam ih platio nije loše ali da mogu menjao bi žičani konroler što je po meni najveća mana. Kome treba bas da gruva da mu se trese ispod nogu i da se to fizički oseti, nek izbegava ove zvučnike, drajver vufera je mali, to se primeti i po veličini same kutije. Za takve potrebe bolje uzeti Z333 koji je skuplji za nekih 25-30e, ali cela serija njih i koliko sam čitao z523 koji su i skuplji imaju manu da vufer zuji a najviše primetno kada se isključi, to me je najviše i bilo odvratilo od kupovine Z333 koji da nema tog problema sam siguran da bi bili bolji od ovih po svim parametrima. Kod ovih zvučnika barem za sada nema zujanja i pištanja, čuje se neki blagi šum samo kad nema nikakvog zvuka, al baš treba da se načulje uši, pa onda i ne smeta XD.
 
Poslednja izmena:
Potrebne preporuke za 2.0 ili 2.1 zvučnike koji bi išli na TV, jer postojeći zvučni "Harman Kardon" ne zadovoljava očekivanja.
GLedao sam sve preporuke odavde i uglavnom odskaču od budžeta koji bi bio 3-4 000. Možda i koji din više ako treba.
Uglavnom se traži nešto što će da "pojača" TV.
 
Fali ti jedna nula u budžetu :D
 
Ih, nešto najsnovnije što će da radi posao. Deluje mi da su ovi Harmanovci u TV-u neka marketinška fora. Ne mogu da se setim gde sam ih čuo, ali su razbijali, dok na TV-u moram baš baš da odvrnem.

Onda jedino da jurim ove mnogo puta pomenute FC330.
 
FC330 su iznad tog budžeta. a i lako može da se desi da TV nema odgovarajući izlaz i da će biti potreban DAC.
 
Najviše bi odgovarao ovakav sistem koji je @Poolmaker preporučio. Taman pored TV-a da stavim.

Gledah nešto tako, naravno, malko van budžeta, Microlab B72.

A od ulaza su 3.5 i optički.
 
Bilo koji 2.1 Mikrolab.
 
minimum minimuma je fc330.
bolji od svih mid-tier soundbar+sub rešenja, a košta sitno.

Stereo toslink-RCA dac košta 500din na kp i sličnim portalima. Povežeš optičkim, napaja se iz USB na televizoru, i rešen prob.

doduše, morao bi da pojačavaš ručno na microlab SW, toslink veza ne podržava volume control sa TVa.
 
Covek se zali na jacinu a ne kvalitet, budzet mu je 3000-4000, tako da je FC330 previse. A taj DAC je bezveze, izlaz nista jaci od 3.5mm a izgubi kontrolu jacine sa TVa.
 
Za kvalitet što se tiče mog audio sistema treba od 700 evrića. 1000-1200 da bude iznad srednje klase. Po komadu 😁

Elem, najbolji bi išao 2.0 sistem, taman stane pored TV-a. 2.1 zahteva malo improvizacije. Ništa strašno. Za sada još tražim.
 
Meni nikad nije bio problem jacina zvuka na tv, to se moze odvrnuti da svira preglasno a i nepotrebno je toliko jako, ne zelim uznemiravati ukucane ni komsiluk, dok je kvaliteta zvuka cesto bio problem...
Znate ono kad gledate i slusate domacu seriju ili film na tv pa ne razumete sta govori, tiho prica ili mrmlja glumac, e pa kad stavim BT slusalice bolje razumem te nerazumljive delove koje slusam sa zvucnika od tv...
Ne znam za sta ce prasinaru "jaci" zvucni sistem ali sam siguran da nam svima treba kavitetniji zvucni izvor za gledanje tv.
 
@Zeha
Da si malo pratio ili čitao, znao bi da mi treba jači zvučni sistem, jer imam teško oštećenje sluha i uz postojeće slušne aparate i "H&K" zvučnike na TV-u zvuk mi je preslab, tako da je meni ipak potrebna jačina pre kvaliteta.
Ili da kupim neke zvučnike, pa da ih povežem sa TV-om što svakako moram da uradim ili da kupim novije i bolje slušne aparate. To je 50+ naprema 1000+ (po komadu) evrića odnos.

Tako da, zvučnici se moraju uzeti i u jednom i u drugom slučaju.

Tema: našao sam neke stare zvučnike od mini linije prilikom sređivanja jedne prostorije. Postoji li neka jeftina verzija pojačala da se to sve poveže?
 
Tema: našao sam neke stare zvučnike od mini linije prilikom sređivanja jedne prostorije. Postoji li neka jeftina verzija pojačala da se to sve poveže?
 
Da li neko ima iskustva sa Microlab M600BT 2.1? Prelazim sa nekih Genius 2.1 matorih 10+ godina (sw-g2.1 1250) tako da nisam zahtevan sto se tice zvuka.
Ovi mi prvenstveno odgovaraju zbog velicine satelita, ne staje mi na sto nesto glomazno (inace bih verovatno uzeo neke Edifier 2.0) + estetika je fina.
Nisam siguran za volume tockic kolko je dugotrajan. Ako ih neko ima ili planira uzeti moze podeliti misljenje.
 
Razmisljam se izmedju 2 opcije:

1. Edifier S1000MKII
2. Edifier S350DB

Oba ce biti povezana TOSLINK kabelom, ali imam nekoliko nedoumica u veci toga kakav zvuk mogu ocekivati na jednim i na drugim, tj. da li je S1000MKII uskracen za bass u odnosu na S350DB, zatim kolika je razlika u kvalitetu mid/high S1000MKII u odnosu na S350DB i najvece pitanje svih pitanja, kako bi S1000MKII stajao na stolu koji je nesto povecanih dimenzija (160x90) i vrlo masivan (80kg) i da li bi bili preveliki za sto? Gledao sam i stalke koji se nude i zbog nemogucnosti znacajnog udaljavanja stalaka od stola po pitanju "dubine" nisam siguran da njihova visina od 60cm radi u slucaju stola koji je 75cm. Ako je sve relativno blizu mozda bi to izgledalo cudno/smesno i bilo lose pozicionirano. Zanm da postoji opcija da napravim stam stalke visine 75cm ali mi se stvarno ne ulazi jos i u tu pricu, vijanja maistora, cimanja itd.
Nisam siguran sta izabrati.
Trenutno imam br.2 Logitech Z906 ali polako "odlazi u vecna lovista" posle samo 4 godine (pre njih isti sistem br.1 radio 6 godina i riknuo), a bas sam ih lepo na neke lagane podesive stative sa navojem i svernim zglobom nakacio i sve lepo ima svoje mesto i idealno stoji, ali dzaba kad kvaliteta nema i crkavaju u proseku nakon samo 5 godina. Dakle Logitech out, Edifier in, samo je pitanje koji?
 
mislim da je ova tema pogodnija i da je neko već naveo iskustva sa makar jednim od ta 2 modela pošto pitaš samo za Edifier
 
hteo sam da pitam kakav je Edifier S350DB u odnosu na Logitech Z533 (koji imam) a onda sam video cenu 😁 skuplje ~3x 😁 cenim da je samo zbog toga zvučno bolji
 
hteo sam da pitam kakav je Edifier S350DB u odnosu na Logitech Z533 (koji imam) a onda sam video cenu 😁 skuplje ~3x 😁 cenim da je samo zbog toga zvučno bolji

Edifier S350DB masa 17,5 kg, Logitech Z533 masa 5 kg. Ako ništa drugo, tri puta više materijala su potrošili, pa samim tim opravdavaju 3x veću cenu. A to što su verovatno koristili kvalitetnije materijale, to je tek posebna priča.
 
Edifier ne moze da se poredi sa Logitech plastikanerima po kvalitetu.
 
Kupio bih zvučnike za komp do max. 50€, gotovo da sam se odlučio za Creative Pebble V3, koji mi odgovaraju i po izgledu i ceni. Prednost mi je i što imaju samo dva kabla (jedan sa kojim su međusobno povezani i drugi usb c sa kojim se povezuju sa kompom i preko kog se i napajaju). Snaga zvučnika mi nije preterano bitna jer ne slušam previše glasno šta god da je u pitanju i želeo bih što kompaktniji sistem sa što manje kablova.
Listajući ponudu u Mađarskoj videh i Sharp HT-SB107 soundbar, po snazi je višestruko jači od Pebble-a, ali kao što rekoh snaga mi nije prioritet, ali pretpostavljam da je i zvuk kvalitetniji. Možda i grešim. Soundbar bih povezao toslink kablom.
 
Nazad
Vrh Dno