Šta je novo?

PaySend

Да ли је неко имао случај да Paysend наплаћује провизију ПРИМАОЦУ?
Користим овај сервис већ пар година, за резервацију летовања, и никада нисам имао такву ситуацију. Али прошле недеље сам послао 40 евра и јуче ми се јавио Грк и послао извод из банке где стоји да ми је послато 40 евра, али је наплаћена „стандардна провизија 3,5 евра”. Притом је мени већ била наплаћена провизија, око 170 динара, приликом слања. Не сећам се да је приликом слања била опција да бирам коме се наплаћује провизија (пошиљаоцу или примаоцу).
Није проблем у 3,5 евра (јефтиније је него WU, MG...), али је проблем Гиросима што нису добили колико су тражили :)
 
Grk-ova banka verovatno naplaćuje proviziju za prilive, čim tako piše i u izvodu. Ta provizija nema ništa da radi sa PaySend-om
 
  • Like
Reagovanja: uji
Do sada još nisam koristila paysend, pa me interesuje da li mogu da svog deviznog računa da uplatim direktno na racun (imam iban) osobe koja nema paysend ili mora i druga osoba da ima app.?
 
@Little_S uplata može direktno na iban sa deviznom karticom (Viza ili Master), ali ka zemljama u evrozoni, odnosno koje su deo sepa sistema (Švajcarska i Engleska).
 
Dovoljan ti je njegov IBAN
Mislim da ti je povoljnije da prilikom slanja izabereš dinare. Vidi koliko uzimaju za RSD, a koliko za €.
 
@Little_S uplata može direktno na iban sa deviznom karticom (Viza ili Master), ali ka zemljama u evrozoni, odnosno koje su deo sepa sistema (Švajcarska i Engleska).
Super. Hvala puno na odgovoru.🤗 Probacu sa manjim iznosom prvo u ponedeljak, dok ne probijem led. Mada sam na gplay-u citala recenzije da u poslednje vreme uplate ne prolaze a ps zadržava pare(valjda misle na proviziju) .
 
Super. Hvala puno na odgovoru.🤗 Probacu sa manjim iznosom prvo u ponedeljak, dok ne probijem led. Mada sam na gplay-u citala recenzije da u poslednje vreme uplate ne prolaze a ps zadržava pare(valjda misle na proviziju) .
Ja sam juče pokušao da pošaljem novac iz Srbije preko PaySend-a ali nije htelo. Koristio sam moju dinarsku Visa karticu, a primalac mi je dostavio broj MasterCard u češkim krunama. Obe kartice je izdala Rajfajzen banka, srpska i češka.
 
Imam pitanje vezano za primanje novca iz inostranstva na PR racun (otvorila bih devizni eur u Rajfajzenu). Paysend mi zvuci dosta povoljno u odnosu na ostale sisteme jer primam mesecno svega nekoliko uplata do 200e, pa me zanima da li ja mogu da otvorim Paysend account sa svojim PR racunom i onda saljem payment requests?
 
U principu i ne moras da imas paysend ,posiljalac ti paysendom salje direktno na racun ili na karticu.
No sacekaj jos neciji savet. Ja sam koristio samo za slanje direktno na racun.
 
Imam pitanje vezano za primanje novca iz inostranstva na PR racun (otvorila bih devizni eur u Rajfajzenu). Paysend mi zvuci dosta povoljno u odnosu na ostale sisteme jer primam mesecno svega nekoliko uplata do 200e, pa me zanima da li ja mogu da otvorim Paysend account sa svojim PR racunom i onda saljem payment requests?
Možeš da otvoriš dinarski i devizni biznis iRačun u istom video razgovoru. Postoji mogućnost da ti Master biznis kartica (posle otvaranja ideš kod bankarskog savetnika u poslovnicu, nažalost, kartice ne stižu poštom) koja te sleduje bude vezana za taj tekući devizni, što je bolje, ako ćeš samo da prodaješ te devize za dinare, odnosno koristiš u inostranstvu i radi swift transfera. Kupovinu deviza bi pak mogla da obaviš na namenskom kartičnom ili posebnom računu za kupoprodaju deviza pa šalješ zahtev na [email protected] sa memorandumom i potpisom da ti prebace sredstva sa tog na tekući devizni. Daješ samo broj kartice od 16 cifara onima koji bi trebalo da ti uplate. Prvi transfer uz referal link/kod je besplatan paysend.com/referral/04t697 dok svaki naredni je od 1,5€ odnosno 1% preko 150€.
 
Možeš da otvoriš dinarski i devizni biznis iRačun u istom video razgovoru. Postoji mogućnost da ti Master biznis kartica (posle otvaranja ideš kod bankarskog savetnika u poslovnicu, nažalost, kartice ne stižu poštom) koja te sleduje bude vezana za taj tekući devizni, što je bolje, ako ćeš samo da prodaješ te devize za dinare, odnosno koristiš u inostranstvu i radi swift transfera. Kupovinu deviza bi pak mogla da obaviš na namenskom kartičnom ili posebnom računu za kupoprodaju deviza pa šalješ zahtev na [email protected] sa memorandumom i potpisom da ti prebace sredstva sa tog na tekući devizni. Daješ samo broj kartice od 16 cifara onima koji bi trebalo da ti uplate. Prvi transfer uz referal link/kod je besplatan paysend.com/referral/04t697 dok svaki naredni je od 1,5€ odnosno 1% preko 150€.
A da li bi mogla da prima uplate iz inostranstva na dinarski tekući PR račun, odnosno karticu vezanu za njega? Onda nema konverzije u RF već to radi Paysend, kurs je tu negde kao i u RF.
 
A da li bi mogla da prima uplate iz inostranstva na dinarski tekući PR račun, odnosno karticu vezanu za njega? Onda nema konverzije u RF već to radi Paysend, kurs je tu negde kao i u RF.
Trebalo bi da moze, posto prilikom slanja za Srbiju imas mogucnost izbora RSD, EUR i USD
 
A da li bi mogla da prima uplate iz inostranstva na dinarski tekući PR račun, odnosno karticu vezanu za njega? Onda nema konverzije u RF već to radi Paysend, kurs je tu negde kao i u RF.
Ima konverzije svakako, jer je obračunska valuta za potrošnju u inostranstvu evro (što i piše na izvodu ako se valuta razlikuje, u mom slučaju banka knjiži pristigle dolare sa PayPal-a kao da sam taj iznos u evrima potrošio, po Visa exchange rate kalkulatoru). Dakle, ako bi pristigli dinari, Visa (ili Master, nebitno) bi ih obračunali u evrima, a taj iznos banka preračunala po svom kursu od oko 114 dinara.
 
Ima konverzije svakako, jer je obračunska valuta za potrošnju u inostranstvu evro (što i piše na izvodu ako se valuta razlikuje, u mom slučaju banka knjiži pristigle dolare sa PayPal-a kao da sam taj iznos u evrima potrošio, po Visa exchange rate kalkulatoru). Dakle, ako bi pristigli dinari, Visa (ili Master, nebitno) bi ih obračunali u evrima, a taj iznos banka preračunala po svom kursu od oko 114 dinara.
Da, verujem da je upravo tako. Mada, onda Paysend ne bi mogao da garantuje polje "recipient gets" odnosno iznos koji će biti primljen u RSD.
 
Ima izuzetaka, ili barem tako tvrde oni koji preko PayPal-a u Mobi i UniCredit-u povuku dinare na Masteru, knjiže im taj iznos, a (Mobi i naplati još 3% za uplatu na karticu), ali isto tako, Rajfajzen, Komercijalna, Inteza i Poštanska na primer ne rade na taj način i drže se toga da je dinar obračunska valuta u zemlji, a evro u inostranstvu. Isto tako, slanje dinara na devizni iban je protivpravno i većina banaka vraća takve uplate (jer valuta u kojoj se vodi račun se razlikuje), ali Erste na primer proknjiži na dinarskom ako vide da klijent ima tekući, itd.
 
Dobro veče, ide sezona letovanja i uplata depozita našim dragim Grcima.
Trebao sam preko Paysend da prebacim 160 eur, sa provizijom 161.60 eur uredno mi je sa deviznog računa skinuto oko 170 eur, ali sam posle 10 min dobio email od Strane Paysend da transfer nije odobren i da će u narednih 3 dana izvršiti povraćaj novca.
Imam par pitanja:
  • Da li Banca Intesa dozvoljava eur uplatu od strane Paysenda na moj devizni račun?
  • Koliko će vremena biti potrebno da se vrati novac?
  • I koliko treba očekivati da se u celoj ovoj papazjaniji izgubi novca zbog raznih provizija?
 
uredno mi je sa deviznog računa skinuto oko 170 eur
Banca Intesa rezerviše više para nego što je potrebno, ali da je transakcija izvršena do kraja video bi da bi ti se skinuo tačan iznos (161.60 EUR)
Da li Banca Intesa dozvoljava eur uplatu od strane Paysenda na moj devizni račun?
Da, jer se ovo vodi refundacija karticnog plaćanja (isto kao da očekuješ refundaciju od Play Store-a, neke online prodavnice ili nečeg sličnog)
Koliko će vremena biti potrebno da se vrati novac?
Generalno oko 2 do 5 dana nakon iniciranja refundacije, ali ume nekad da zabode pa da traje duže. Maksimalni rok je ako se ne varam 30 dana, ali me ispravite ako grešim.
I koliko treba očekivati da se u celoj ovoj papazjaniji izgubi novca zbog raznih provizija?
Pošto je ovo refundacija kartičnog plaćanja koja nema provizije trebao bi da dobiješ pun iznos nazad (161,60 EUR ako vraćaju i trošak provizije ili 160 EUR ako ne vraćaju trošak provizije)
 
Banca Intesa rezerviše više para nego što je potrebno, ali da je transakcija izvršena do kraja video bi da bi ti se skinuo tačan iznos (161.60 EUR)
Pošto transakcija nije bila uspešna onda mogu očekivati i povrat sredstava koja su bila više rezervisana od strane Banca Intesa?
Da li će ta sredstva biti vraćena nezavisno od refundacije Paysend ili tek kada se izvrši refundacija?
 
Transakcija na nivou banke je bila uspešna proknjižiće se 161.60 EUR, tj. vratiće se razlika na račun. To je do banke i nema veze sa refundacijom.
 
Samo da javim, nakon dva dana i odlaska u banku, novac vraćen na devizni račun u cent tačno.
Pokušao opet da prebacim novac preko paysend na drugi IBAN u Gr nije prošlo pomocu transakcije eur sa deviznog računa, nije prošlo ni sa dinarske kartice, transakcija u rsd.
Za sada odustajem jer ne znam gde je problem, da li je aplikacija ta koja pravi muku ili problem sa Grkom i njegova dva IBAN-a.
 
И ја сам данас пробао да платим преко Paysend, али никако није хтела да прође верификација (не прихвата онај трофирени код картице). Изгледа нешто није у реду са Paysend системом. Штета, последњих година сам тако резервисао летовање.
Видех да препоручују Wise систем плаћања, јер је бржи и има мању провизију. Има ли неко искуства са Wise?
Пробао сам и одустао на пола процеса када је тражио да скенирам докумен... шта ће има моја слика да бих послао новац?
 
Klasična KYC procedura. Prošlo je vreme anonimnih bankarskih usluga.
 
Знам шта је KYC, али ни Paysend ни Paypal ни WU нe тражe KYC.
Посебно питање је шта ће им, обзиром да не држим никаква средства код њих?
 
Meni je skoro stiglo da posaljem sliku licne karte i racun sa svojim imenom za PayPal tako da to ne vazi.
 
Paysend zeza, ni ja nisam uspeo da pošaljem u Grčku na devizni račun.
Menjali su nešto, pre je bio SWIFT bank transfer a sada piše SEPA...
 
Nazad
Vrh Dno