Šta je novo?

PaySend

Kod mene MC Poštanske štedionice nije prošla, dok je Visa Kombank bez problema.
 
Neće ni kod mene mts/pš. Ako budete saznali gde je problem, javite
 
Najpre da pohvalim temu i one koji sa svojim iskustvom iscrpno to dele sa ostalima. Međutim, meni ipak nedostaje neki primer koje bi mi razjasnio kakav je status mog transfera. Uplatu sam vršio preko master mobi banke preko ibam za fizičko lice u Grčkoj (depozit za letovanje). Već više od dva sata je status "slanje". Da li je to uobičajno ili to baš ne ide svojim tokom, tj.negde je zapelo? Unapred zahvalan svakom odgovoru...pozz
Pogledajte prilog 374069
 
Recimo verifikacija identiteta ako je nov nalog koči slanje, ali najbolje je da kontaktiraš support pa da ti oni navedu pravi razlog zbog koga je transfer i dalje na čekanju.
 
Nadam se da nisi platio “u dinarima”
Mene zanima da li moze da se plati u EUR. Imam deviznu karticu i EUR na njoj. Placam u EUR a u aplikaciji prikazuje dinare i neki malo losiji kurs. Ako izaberem to verujem da ce banka iskoristiti priliku da konveruje duplo i da cu biti u dobrom minusu? Molim za savet. Hitno je
Poslao već dve uplate, pare stigle, ali Intesa još nije izvršila konačno knjiženje.
Malo me je iznenadilo da su rezervisali iznad 7%, iako nema valutnog rizika. Saćekaču da konačno proknjiže, očekujem da trošak bude nula.
Jel si imao posle neku konverziju duplu EUR dinar? Ja želim da platim u EUR sa devizne Master ali mi Paysend applikacija pokazuje dinare i neki nepovoljan kurs. Hvala
 
@MarioB
U to vreme je bilo eur za eur. Skinuto tačno koliko sam poslao, ni Paysend ni Intesa nisu naplatili ništa.
To više nije tako, mislim da se svaka kartica izdata u Srbiji zadužuje u RSD. Ako je kartica vezana za devizni račun, imaćeš duplu konverziju plus loš kurs.
Paysend sam prestao da koristim, broker (primalac) je takođe imao zamerke što su oni u lancu transakcije.
 
Treba da prebacim kolegi koji je u EU neki novac (manji je iznos u pitanju).
Da li je ovo najzgodnija opcija trenutno?
Da li i dalje postoji problem sa master karticom mts banke (PS)?
 
Ja nisam uspeo da prebacim novac preko Paysenda na račun u Grčkoj. Imam i BIC i IBAN i lične podatke ali tražili su mi potpisan pristanak primaoca za ovaj transfer (neki njihov consent formular) kao i selfi sliku primaoca sa ID dokumentom sa slikom da bi kao moglo da prođe. Kako ste vi ovo radili? Ja sam išao na swift wire transfer. Prosto mi je neverovatno da svaki primalac naročito kod ovih depozita za letovanje hoće da potpiše saglasnost i slika selfi sa svojim ID dokumentom sa slikom, jer ova moja neće. Radi se o Grkinji sa računom u Pireus banci.
 
Prosto mi je neverovatno da svaki primalac naročito kod ovih depozita za letovanje hoće da potpiše saglasnost i slika selfi sa svojim ID dokumentom sa slikom, jer ova moja neće.
Prošle godine to nije bilo potrebno.
 
Ja nisam uspeo da prebacim novac preko Paysenda na račun u Grčkoj. Imam i BIC i IBAN i lične podatke ali tražili su mi potpisan pristanak primaoca za ovaj transfer (neki njihov consent formular) kao i selfi sliku primaoca sa ID dokumentom sa slikom da bi kao moglo da prođe. Kako ste vi ovo radili? Ja sam išao na swift wire transfer. Prosto mi je neverovatno da svaki primalac naročito kod ovih depozita za letovanje hoće da potpiše saglasnost i slika selfi sa svojim ID dokumentom sa slikom, jer ova moja neće. Radi se o Grkinji sa računom u Pireus banci.
Ko ti to traži? Banka? PaySend?
 
@MarioB
U to vreme je bilo eur za eur. Skinuto tačno koliko sam poslao, ni Paysend ni Intesa nisu naplatili ništa.
To više nije tako, mislim da se svaka kartica izdata u Srbiji zadužuje u RSD. Ako je kartica vezana za devizni račun, imaćeš duplu konverziju plus loš kurs.
Paysend sam prestao da koristim, broker (primalac) je takođe imao zamerke što su oni u lancu transakcije.
Izgleda da opet mogu da se šalju evri preko paysenda.
 
Ko ti to traži? Banka? PaySend?
Traži PaySend da bi mogla da prođe transakcija. Njihova kontakt služba kaže: izgleda kao da smo blokirali ovaj transfer pošto da bi prošao moramo prvo da verifikujemo primaoca i onda su mi dali taj consent formular da potpiše primalac kao i da se slika sa svojim ID-em sa slikom. Ona naravno to ništa neće, neće ni karticu da mi da. Dala mi je svoje lične podatke kao i Iban i BiC i to je to. Moj je račun u Intesi i bar jedno 15 godina plaćam preko neta. Jedino što nisam probao je da umesto da za njen tip računa umesto individual stavim company, da nije to jedino, drugo mi ništa ne pada na pamet. probao sam svoje dve različite Visa kartice za plaćanje preko neta. Intesa inače uzima 1100 rsd fixno plus 0,7% od iznosa....
 
Nisam se susretao s tim. Slao sam u Hrvatsku i Holandiju i bez problema je prolazilo.
 
Posaljete na broj telefona preko weba (nema iz app), pa neka oni na prijemu to popune / posalju.
 
I dalje možeš samo dinare koristiti za slanje, ili su vratili da može EUR?
 
Moze ponovo i u eur da se salje.
 
Pozdrav ljudi. Moze pojasnjenje oko paysenda. Skines app sa play story, vrv logovanje itd i biras sumu koju zelis na iban korisniku jel tako?
 
iskustvio 26.04.2023.
pc desktop aplikacija u padajućem meniju nudi izbor RSD ili EUR ali nije moguće izabrati EUR
kontaktiran support, dobijen odgovor da je verovatno u pitanju bug i savet da se proba sa mobilnom aplikacijom
preko paysend mobilne app uspešno izvšeno plaćanje EUR-> EUR, (Grku novac bio na računu za nekoliko sati)
 
Dobar dan, treba mi pomoć oko Paysend aplikacije, jer sam pre 5 dana imala uplatu preko paysenda na moju deviznu karticu Banca Intese. Novac mi nije na kartici još uvek a u pitanju je veća suma. Niko ne zna ništa da mi kaže, ni iz banke ni iz podrške paysenda. Da li je neko bio u sličnoj situaciji?
 
Nazad
Vrh Dno