Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Posle logovanja na eBay dobio sam poruku kojoj pise da treba da potvrdim moji indentitet i 2 opcije za to :

2. Receive a call from us to enter a pin that will be provided...

Naravno ovo 2 kada sam probao pise mi : we are calling you .... Ali to tako stoji evo sada jedno 10 minuta i nista a kada odem na ovo 1 da ih zovem ne znam sta da ukucam u Skype da bi mogao da pozzovem jer ukucao sam i kao zove se broj ali cuti nista...

:/

Ima neko resenje ?
unesi fiksni broj 38111xxxxxxx

381 pozivni za srbiju, 11 za grad (primer beograd), xxxxxxx za broj

Ne mogu da obrišem nalog jer je limited, baš sam se začudio.
Dobio sam naravno drugu karticu sa istim brojem.
Probaću samo karticu da obrišem i da napravim novi nalig.
Hteo sam da mi ostane stari mail za PP, sli krastavac očigledno neće da može.
ne mozes da promenis karticu na limitiranom nalogu

moras novu da izvadis za novi nalog
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozvao sam ih i sada mi je eBay nalog blokiran dok im ne posaljem podatke moje pa ce mi odblokirati ali su mi zakomplikovali sto moram da posaljem iskljucivo faksom :/
 
ne mozes da promenis karticu na limitiranom nalogu

moras novu da izvadis za novi nalog

Dal vredi ga ih nazovem? Jel imaju kojim cudom tehnicku podrsku koja prica srpski? :D

Napravio sam novi nalog sa drugom karticom, ali radje bi da mi ovaj Intesa Internet bude vezana za PP nalog.
 
Mom ortaku bili blokirali nalog,3 meseca je cekao na odgovor(nije ovo prvi put)...sto govori da im je uzasna podrska....
 
Mom ortaku bili blokirali nalog,3 meseca je cekao na odgovor(nije ovo prvi put)...sto govori da im je uzasna podrska....
sve zavisi, ja sam PayPal na desetine puta kontaktirao i uvek odgovore u razumnom roku. Poslednji put u noci kada je pusten i Srbiji, dobio sam pomoc u roku od 5-6 sati, sto je odmah, posebno uzimajuci u obzir da je iste noci ubacena nova zemlja i sa ko zna koliko novih pitanja...

svi koji su blokirani limitirani, 100% je problem sa njihove strane sto pogresnom ili nikakvom kontaktu, zloupotrebom, neinformisanoscu itd..., a ne u PayPalu
 
Poslednja izmena:
Ja ne znamšto se narod Srbije toliko euforičan prema paypal-u. Kupovna moć u Srbiji je izuzetno mala, bezcarinske stope za pa pal jako niska. Jedino što se trenutno može kupiti preko paypala su neke sitnice knjige, dvd, časopisi itsl. Od kvalitetne garderobe i tehnike mali broj ljudi će da kupuje, jer 50/70 evra kolika je bescarinjenje nemate skoro ništa da kupite kvalitetno. Markirana jakna preko je minimum 30-40e + usluge transporta, a sve to možete i kod nas naći... Paypal će idealan biti za kolekcionare koji se bave raznim oblastim numizmatika, filatelija, maketarstvo itsl gde će moći da popunjavaju svoje kolekcije.
 
Drugari, može li pomoć za moju prvi PayPal transakciju? :smoke:

Ne mogu da pošaljem novac osobi koja mi je poslala PayPal invoice. Verifikovao sam karticu i imam dovoljno novca na istoj, nisam uploadovao novac na PayPal račun. Evo slike problema, na kojoj se vidi da imam već unetu "aktivnu" karticu, ali mi traži drugu (?):


pppayment.png


Zvao sam banku više puta, potvrdili su da nije bilo pokušaja da se skine novac sa računa (no bouncing requests).

Zašto ne mogu da pošaljem novac ovom korisniku (koji ima račun otvoren u Sloveniji)?

* * *

Pre sedam dana uspešno sam dodao i verifikovao karticu, i status mi je "verified". Kad odem na Send Money i unesem njegovu adresu i iznos, klikom na Continue dobijem poruku: "This transaction cannot be completed...":

ppproblem.png


Ako unesem test-adresu "[email protected]" i kliknem na Continue, uspešno prelazim na naredni korak, gde me obaveštava da korisnik nije registrovan, i nudi da izaberem svoju shipping adresu i propratnu poruku, što se ne dešava u gornjem slučaju.

Sačekao sam da prođe 12h i od jutros opet neće. Da li je problem možda do njegovog naloga (sa kog sam dobio Payment Request) ili možda zato što sa nalogom iz SRB želim da platim nekome ko je registrovan u SLO?

Svaki savet je dobrodošao, veliko hvala! :)
 
Ja mislim da je problem do njega, a ne tebe.
 
Za slanje faksa imate faxzero.com radi slanje skroz fraj i radi sa ebay ok.
Paypal uvek odgovori na mail u roku od 24h, ne znam ko toliko ceka, a support nemaju na sprskom, potpisujem :D
 
Ja mislim da je problem do njega, a ne tebe.
Kakav problem? Kontaktirao sam ga, poslao iste ove slike. Čim je mogao da mi pošalje Money Request na email sa PayPal-a, znači da njegov nalog može da primi novac. Ovo mi je prva transakcija, i -- mućak. :(
 
Ja ne znamšto se narod Srbije toliko euforičan prema paypal-u. Kupovna moć u Srbiji je izuzetno mala, bezcarinske stope za pa pal jako niska. Jedino što se trenutno može kupiti preko paypala su neke sitnice knjige, dvd, časopisi itsl. Od kvalitetne garderobe i tehnike mali broj ljudi će da kupuje, jer 50/70 evra kolika je bescarinjenje nemate skoro ništa da kupite kvalitetno. Markirana jakna preko je minimum 30-40e + usluge transporta, a sve to možete i kod nas naći... Paypal će idealan biti za kolekcionare koji se bave raznim oblastim numizmatika, filatelija, maketarstvo itsl gde će moći da popunjavaju svoje kolekcije.

Kome treba pay pal treba kome ne treba njemu ne treba :)....euforija je zato sto je pay pal univerzalni internet servis za placanje na kome nismo bili i to ce olaksati ljudima zivot. Mozda malo i doprineti da se osecamo kako deo sveta, u kome nismo na zalost vec duze vreme...
 
Kakav problem? Kontaktirao sam ga, poslao iste ove slike. Čim je mogao da mi pošalje Money Request na email sa PayPal-a, znači da njegov nalog može da primi novac. Ovo mi je prva transakcija, i -- mućak. :(

A sto ne pozoves ili posaljes mail PP - u ?

Ocigledno PP izgleda da i ako se pojavio u Srbiji nije u podpunosti funkcionalan :(

Ja da sam na tvom mestu ne bi cekao nego bi ih zvao preko Skajpa...
 
Poslednja izmena:
^ Sad sam im poslao email. Mislio sam da je mozda moja pocetnicka greska/previd, pa da pitam najpre vas koji imate PP iskustva. :) Iscimao sam se sinoc oko ove transakcije.

Usput, da nisam ovde na forumu nasao URL za web-kontakt formu, ne znam kako bih poslao mail, jer nigde nisam nasao link za to na PP sajtu; samo broj telefona.
 
Poslednja izmena:
Ljudi sinoc mi je stigao email navodno od ebaya, adresa [email protected] sto mi je bilo malo sumnjivo. Pise Congratulations! We're happy you got what you wanted. We hope you'll enjoy more from eBay. i ispod su linkovi na neke predmete ebaya, sad ne znam, pismo ima formu kao od ebaya, cak dole pise ono standardno lokacija, copyright i ostale stvari...ali nakon malo guglanja nasao sam ovo o prevarama i pominju ovu formu adrese ebaya http://www.foxbusiness.com/personal-finance/2010/08/04/dont-fall-victim-latest-e-mail-scam/ jel je jos nekome stigao ovaj mail nakon prve kupovine?
 
Ja ne znamšto se narod Srbije toliko euforičan prema paypal-u. Kupovna moć u Srbiji je izuzetno mala, bezcarinske stope za pa pal jako niska. Jedino što se trenutno može kupiti preko paypala su neke sitnice knjige, dvd, časopisi itsl. Od kvalitetne garderobe i tehnike mali broj ljudi će da kupuje, jer 50/70 evra kolika je bescarinjenje nemate skoro ništa da kupite kvalitetno. Markirana jakna preko je minimum 30-40e + usluge transporta, a sve to možete i kod nas naći... Paypal će idealan biti za kolekcionare koji se bave raznim oblastim numizmatika, filatelija, maketarstvo itsl gde će moći da popunjavaju svoje kolekcije.

I šta sad, to što nema ono što tebi treba znači da nema ništa ni za koga?
Konkretno mene zanima fotografska oprema i oprema za ribolov, a toga ima KOLIKO HOĆEŠ PA I MALO VIŠE OD TOGA, pa još besplatna isporuka, pa ispod 50 eur nema ni carine... a recimo imaš štap za pecanje koji je ovde 400 eur tamo za 200 usd, pa se za njega isplati platiti i carinu i pdv, opet će biti jeftiniji nego ovde.
Shvataš da tamo ima od igle do lokomotive, pa naravno da NIJE SVE JEFTINIJE NEGO OVDE!

S druge strane nije paypal samo za ebay, ja sam evo preko paypal-a platio neki časopis... ali što se mene tiče samo ebay zlata vredi UPRAVO ZA NAS SIROTINJU!!!
Evo iskreno razmišljam, ovo je za mene posle ukidanja sankcija najbolje što nam se desilo u poslednjih 20 godina (nema smajlija, ozbiljno)
 
I šta sad, to što nema ono što tebi treba znači da nema ništa ni za koga?
Konkretno mene zanima fotografska oprema i oprema za ribolov, a toga ima KOLIKO HOĆEŠ PA I MALO VIŠE OD TOGA, pa još besplatna isporuka, pa ispod 50 eur nema ni carine... a recimo imaš štap za pecanje koji je ovde 400 eur tamo za 200 usd, pa se za njega isplati platiti i carinu i pdv, opet će biti jeftiniji nego ovde.
Shvataš da tamo ima od igle do lokomotive, pa naravno da NIJE SVE JEFTINIJE NEGO OVDE!

S druge strane nije paypal samo za ebay, ja sam evo preko paypal-a platio neki časopis... ali što se mene tiče samo ebay zlata vredi UPRAVO ZA NAS SIROTINJU!!!
Evo iskreno razmišljam, ovo je za mene posle ukidanja sankcija najbolje što nam se desilo u poslednjih 20 godina (nema smajlija, ozbiljno)

+1
 
I šta sad, to što nema ono što tebi treba znači da nema ništa ni za koga?
Konkretno mene zanima fotografska oprema i oprema za ribolov, a toga ima KOLIKO HOĆEŠ PA I MALO VIŠE OD TOGA, pa još besplatna isporuka, pa ispod 50 eur nema ni carine... a recimo imaš štap za pecanje koji je ovde 400 eur tamo za 200 usd, pa se za njega isplati platiti i carinu i pdv, opet će biti jeftiniji nego ovde.
Shvataš da tamo ima od igle do lokomotive, pa naravno da NIJE SVE JEFTINIJE NEGO OVDE!

S druge strane nije paypal samo za ebay, ja sam evo preko paypal-a platio neki časopis... ali što se mene tiče samo ebay zlata vredi UPRAVO ZA NAS SIROTINJU!!!
Evo iskreno razmišljam, ovo je za mene posle ukidanja sankcija najbolje što nam se desilo u poslednjih 20 godina (nema smajlija, ozbiljno)

+1
 
Ne mogu da pošaljem novac osobi koja mi je poslala PayPal invoice. Verifikovao sam karticu i imam dovoljno novca na istoj, nisam uploadovao novac na PayPal račun.
Znam da nije od neke pomoci ali imao sam isti problem - covek mi prvo poslao njegov PayPal email a nakon toga Invoice. Nistam uspeo nikako da platim direktno ali proslo je preko irskog eBaya.
 
Jedino sto moze da se radi jeste da im se smara support i od pay pala i od ebaya...to je jedino resenje.
 
Znam da nije od neke pomoci ali imao sam isti problem - covek mi prvo poslao njegov PayPal email a nakon toga Invoice. Nistam uspeo nikako da platim direktno ali proslo je preko irskog eBaya.
Hvala. Da li si imao istu poruku kao i ja? Sta mislis, zasto nisi mogao da platis direktno? Alternativa je da se obratim nekome ko je ranije vrsio usluzno placanje PP-om u moje ime, uz proviziju. Ali, kako da znam da on moci da plati koristeci austrijski PP (prethodno mu prebacim novac)?
 
Identicne poruke. Registrovane i verifikovane kartice od 2 razlicite banke. Kupio sam nesto na ebayu i nije prolazilo placanje. Nakon toga sam prvo zamolio coveka da mi da njegov PayPal mail a kad ni to nije proslo da mi posalje Invoice na PayPal (btw, stvarno je prodavac uradio sve sto sam mu trazio bez prigovaranja). Na kraju sam platio preko ebay.ie. Nemam pojma sta ne valja posto mi je placanje na sajtu koji koristi PayPal sistem za checkout proslo bez problema. Guglao sam prilicno i nema pravog odgovora - misljenje je da PayPal ima neke svoje sigurnosne mehanizme koji rade automatski i u odredjenim slucajevima ne dopustaju placanje mada mi je logicnije da nije sve dobro podeseno za korisnike iz Srbije.
 
Poslednja izmena:
Ljudi sinoc mi je stigao email navodno od ebaya, adresa [email protected] sto mi je bilo malo sumnjivo. Pise Congratulations! We're happy you got what you wanted. We hope you'll enjoy more from eBay. i ispod su linkovi na neke predmete ebaya, sad ne znam, pismo ima formu kao od ebaya, cak dole pise ono standardno lokacija, copyright i ostale stvari...ali nakon malo guglanja nasao sam ovo o prevarama i pominju ovu formu adrese ebaya http://www.foxbusiness.com/personal-finance/2010/08/04/dont-fall-victim-latest-e-mail-scam/ jel je jos nekome stigao ovaj mail nakon prve kupovine?

Meni je stigao isti mail, ali samo sam ga izignorisao :)
 
I šta sad, to što nema ono što tebi treba znači da nema ništa ni za koga?
Konkretno mene zanima fotografska oprema i oprema za ribolov, a toga ima KOLIKO HOĆEŠ PA I MALO VIŠE OD TOGA, pa još besplatna isporuka, pa ispod 50 eur nema ni carine... a recimo imaš štap za pecanje koji je ovde 400 eur tamo za 200 usd, pa se za njega isplati platiti i carinu i pdv, opet će biti jeftiniji nego ovde.
Shvataš da tamo ima od igle do lokomotive, pa naravno da NIJE SVE JEFTINIJE NEGO OVDE!

S druge strane nije paypal samo za ebay, ja sam evo preko paypal-a platio neki časopis... ali što se mene tiče samo ebay zlata vredi UPRAVO ZA NAS SIROTINJU!!!
Evo iskreno razmišljam, ovo je za mene posle ukidanja sankcija najbolje što nam se desilo u poslednjih 20 godina (nema smajlija, ozbiljno)

+100 KRALJU
 
Ja ne znamšto se narod Srbije toliko euforičan prema paypal-u. Kupovna moć u Srbiji je izuzetno mala, bezcarinske stope za pa pal jako niska. Jedino što se trenutno može kupiti preko paypala su neke sitnice knjige, dvd, časopisi itsl. Od kvalitetne garderobe i tehnike mali broj ljudi će da kupuje, jer 50/70 evra kolika je bescarinjenje nemate skoro ništa da kupite kvalitetno. Markirana jakna preko je minimum 30-40e + usluge transporta, a sve to možete i kod nas naći... Paypal će idealan biti za kolekcionare koji se bave raznim oblastim numizmatika, filatelija, maketarstvo itsl gde će moći da popunjavaju svoje kolekcije.
Na eBay i na drugim sajtovima ima dosta sitnica koje ti pominjes a koje ne mogu da nadjem u Srbiji. Konkretno mene interesuju neki delovi za bicikl kao i Toslinkov DAC (koga uzgred budi receno nigde nema u Srbiji). E zato sam srecan sto cu moci da koristim PP a tebe niko ne bije po usima da koristis PP ako neces. Jedino sto me malo nervira u svoj ovoj prici oko PP-a su bagovi koji nastaju pri registrovanju i placanju ali predpostavljam kao sto sam vec negde napisao da su to "decije bolesti" koje moraju da se preleze kada je rec o PP-u Srbiji.
 
Na eBay i na drugim sajtovima ima dosta sitnica koje ti pominjes a koje ne mogu da nadjem u Srbiji. Konkretno mene interesuju neki delovi za bicikl kao i Toslinkov DAC (koga uzgred budi receno nigde nema u Srbiji). E zato sam srecan sto cu moci da koristim PP a tebe niko ne bije po usima da koristis PP ako neces. Jedino sto me malo nervira u svoj ovoj prici oko PP-a su bagovi koji nastaju pri registrovanju i placanju ali predpostavljam kao sto sam vec negde napisao da su to "decije bolesti" koje moraju da se preleze kada je rec o PP-u Srbiji.

A možda se desi i google prica sad ga vidiš a sad ga ne vidiš :p...nadam se da neće doći do toga.
 
Zasto mi u pp nalogu za neke stvari pise da nisu poslate a na ebay nalogu za iste stvari lepo stoji cekirano da je item poslat(a i mail ebay je stigao u kom pise da je poslata posiljka)....ima li neko ideju ?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno