Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

a jos sam i pre neki dan otkrio kako da prebacim pare sa paypal-a na moneybookers i obrnuto, progledao sam....
inace, sale 10og imam ispit posle toga kad god oces
 
Ima Srbije na listi...Samo da snimim upustvo i okacicu da vidite.pozz

edit:Evo snimio sam...

Da, ali nema Srbija kada otvarash account, tako da si ti i dalje "Austrijanac" bez obzira shto si kasnije ubacio adresu sa Srbijiom, ja imam pet adresa iz razlichitih zemalja ubachenih, ali mi je primarna Austrija i to ne moze da se promeni, i ja se vodim kao Austrijanac na ebayu, jer kada povezesh ebay i paypal naloge (a bez toga je mnogo komplikovano funkcionisati), ebay povuche sve podatke, pa ti pod drzavom pishe Austrija, a kada placash uvek je primarna adresa po defaultu.
 
a jos sam i pre neki dan otkrio kako da prebacim pare sa paypal-a na moneybookers i obrnuto, progledao sam....
inace, sale 10og imam ispit posle toga kad god oces

Ajde malo pojasni kako to funkcionise prebacivanje sa paypal-a na moneybookers i obrnuto.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Ajde malo pojasni kako to funkcionise prebacivanje sa paypal-a na moneybookers i obrnuto.
Pozdrav

Pa sajt se zove getafreelancer.com. Tu se registrujes, pa zatim odes u account details pa tu obavis transakciju MB->PP ili PP->MB. Prva transakcija se obavlja za 15 dana , dok posle tog perioda svaka sledeca je momentalna.
E da, naravno provizija je o.75e
Nadam se da sam pomogao...
Pozz
 
ima tu provizija kad se sve sabere preko 10%, probao sam ja ali mi se ne isplati...
 
kako moze biti 10%, kad meni na 30$ uzmu 0.75$ ??
Mozda ima jos neka zackoljica!
 
sa PP na GFL - Fee: $0.30 fixed and 2.40% fee is taken
sa GFL na MB - $0.75 fee is taken


konkretno na 30$ i ako se na PP nalaze $ izadje 5,8% al za vece sume odnos je bolji...
ja imam lovu uvek u EUR na PP pa onda ide i konverzija u $ po PP tarifi oko 2,8% provizije preko
u svakom slucaju mnogo bolje nego prosle godine kada sam se zanimao time.

Jos sam ja isao i dalje, da podignem novac ovde pa je isla i provizija MB za withdraw na moju karticu i provizija banke...
 
Pa sajt se zove getafreelancer.com. Tu se registrujes, pa zatim odes u account details pa tu obavis transakciju MB->PP ili PP->MB. Prva transakcija se obavlja za 15 dana , dok posle tog perioda svaka sledeca je momentalna.
E da, naravno provizija je o.75e
Nadam se da sam pomogao...
Pozz

Sajt je sa nekim projektima?
Registrovao sam se ali nikako da nadjem account details?
Poz
 
Sajt je sa nekim projektima?
Registrovao sam se ali nikako da nadjem account details?
Poz

Imas na gornjoj strani manage accounts, pa kad udjes tu, onda s leve strane ides valjda na payment transactions.
Tu dalje ides na deposit, i valjda ces se snaci posle toga...
pozz
 
Imas na gornjoj strani manage accounts, pa kad udjes tu, onda s leve strane ides valjda na payment transactions.
Tu dalje ides na deposit, i valjda ces se snaci posle toga...
pozz

Hvala, pronasao sam.
Imaju i dobru master karticu za podizanje novca, sigurno moze i kod nas.
Pozdrav
 
ne znam, nisam to isprobao, za sada samo transfer novca...
 
Imam maestro karticu iz Intese, pa me interesuje da li mogu preko nje (nisam jos nikada placao online nesto preko iste) da uplatim pare na paypal (koji ce biti registrovan u Italiji najverovatnije)?
I da li moram pri registrovanju paypala odmah da kazem broj kartice,ili mogu posle da dodam neku?
P.S. Ako nesto znaci ne treba mi za ebay.
unapred hvala
 
nisam skapirao..
pri registraciji jel se kucaju svi podaci od nekog madjara (ime prez adr tel tj sve) ili samo zemlja i tel. a ostalo moje?

nije mi jasno jer ako je ovo prvo (ko sto neki kazu) koja je onda svrha da u state pisem srbija? imalo bi smisla ako je moje ime i adresa..
 
@kimi: samo zemlja i telefon, sve ostalo tvoje!
 
Samo da dodam da mi je na PayPalu stavljen Limit na ACC na kom sam imao pare iz razloga sto mi je Zemlja Austrija na Sajtu i sada mi traze da potvrdim to,znaci da im posaljem papire gde stanujem i ostalo...nemojte se igrati tim stvarima jer mozete izgubiti novac,razmisljam da ih kontaktiram i kazem istinu odakle sam i ko sam,jer izgleda nema nacina da povratim novac sa paypala!
pozz
 
razmisljam da ih kontaktiram i kazem istinu odakle sam i ko sam,jer izgleda nema nacina da povratim novac sa paypala!

Samo napred, reci im istinu ako želiš da izgubiš pare. :S:
(to sigurno jedva čekaju, pošto odmah priznaješ da nisi poštovao stavke iz ugovora kad si se registrovao)
Znači, 3 proverene stvari: deny, deny, deny. :d

Upotrebi Photoshop na skeniranim računima, nađi nekog gastarbajtera iz Austrije da se javi na neki telefon i sl.
 
nema potrebe za javljanjem na telefon, a obradu u photoshopu uradi samo ako znas lepo s tim da se bavis...
 
Samo napred, reci im istinu ako želiš da izgubiš pare. :S:
(to sigurno jedva čekaju, pošto odmah priznaješ da nisi poštovao stavke iz ugovora kad si se registrovao)
Znači, 3 proverene stvari: deny, deny, deny. :d

Upotrebi Photoshop na skeniranim računima, nađi nekog gastarbajtera iz Austrije da se javi na neki telefon i sl.

cekaj bre polako,prvo traze mi brdo papira i to da saljem faxom,znaci kako da posaljem racun za struju ako mi traze ono sra.e o mestu stanovanja...:)

Drugo u pravu si ovo ako im kazem istinu odose pare ali ako cutim i neobracam paznju na njihove mailove koje mi salju i sada? Onda po onom sto su smislili nemogu da mi uzmu pare...znaci resenje cekati da srbija udje u EU:)
Pazi sta je problem imam ja druga u becu ima njihove papire ima sve ali brate kako kad nemozes da promenis ime na paypalu i to otpada...neznam nesto cu smisliti videcu!!!
 
@dgp: pa covece nek ti on posalje njegove racune za struju, telefon, i sl. i ti ih samo obradih u photoshopu(promenis ime i adresu), i to je to. Deluje lako...
 
cekaj bre polako,prvo traze mi brdo papira i to da saljem faxom,znaci kako da posaljem racun za struju ako mi traze ono sra.e o mestu stanovanja...:)

Drugo u pravu si ovo ako im kazem istinu odose pare ali ako cutim i neobracam paznju na njihove mailove koje mi salju i sada? Onda po onom sto su smislili nemogu da mi uzmu pare...znaci resenje cekati da srbija udje u EU:)
Pazi sta je problem imam ja druga u becu ima njihove papire ima sve ali brate kako kad nemozes da promenis ime na paypalu i to otpada...neznam nesto cu smisliti videcu!!!

Ili da čekaš još petnaestak godina dok ne uđemo u EU ili da daš nekome vičnom photoshopu da stavi tvoje ime na te račune iz Austrije. Izbor je tvoj. :p
 
bitno je samo da ti stavis svoje na racun za struju recimo(bolje nego fon...) iz Austrije i samo obradis i posaljes, ne gledaju oni detalje, samo im je bitno ime i adresu da budu "tacni" i to je to. Evo mene su cimali zadnjih mesec dana da im skeniram licnu kartu, pa da posaljem taj racun da ja kao zaista zivim na toj i toj adresi, i pre par dana su mi odblokirali racun(s tim sto ja zaista zivim tamo i tamo, tj. nisam nista obradjivao u PS). Ali, kazem ti, SLOBODNO obradi kad dobijes taj racun , i skeniraj njegovu licnu pa obradi i to za svaki slucaj.
 
bitno je samo da ti stavis svoje na racun za struju recimo(bolje nego fon...) iz Austrije i samo obradis i posaljes, ne gledaju oni detalje, samo im je bitno ime i adresu da budu "tacni" i to je to. Evo mene su cimali zadnjih mesec dana da im skeniram licnu kartu, pa da posaljem taj racun da ja kao zaista zivim na toj i toj adresi, i pre par dana su mi odblokirali racun(s tim sto ja zaista zivim tamo i tamo, tj. nisam nista obradjivao u PS). Ali, kazem ti, SLOBODNO obradi kad dobijes taj racun , i skeniraj njegovu licnu pa obradi i to za svaki slucaj.
Upravu si evo sad sam ipak pogledao na sajtu,traze licnu kartu ili pasos i potvrdu o mestu stanovanja...
ha ha sva sreca pa postoji CS3...probacu nekosta nista...ako uspem da izvucem lovu imate po vopi ;)
 
Samo da dodam da mi je na PayPalu stavljen Limit na ACC na kom sam imao pare iz razloga sto mi je Zemlja Austrija na Sajtu i sada mi traze da potvrdim to,znaci da im posaljem papire gde stanujem i ostalo...nemojte se igrati tim stvarima jer mozete izgubiti novac,razmisljam da ih kontaktiram i kazem istinu odakle sam i ko sam,jer izgleda nema nacina da povratim novac sa paypala!
pozz

a da li ovu potvrdu traze od tebe samo kad prdjes odredjeni limit ,odredjenu transakciju ili za sve clanove koji imaju otvoren nalog

i koja Amerikan kartica od intese je najbolja blue green i gold, ili je to nebitno
 
@dzo: za karticu ne znam
ali znam ovo ostalo: meni su zablokirali racun posle odredjene transakcije, recimo 3-4 transakcije, i tu su mi rekli da su nasumicno blokirali moj racun kako bih ga ja potvrdio sa kopijom licne karte, pasosem, sve to naravno uz njihovo izvinjenje kako je to " zbog moje sigurnosti", tako da sam ja sve to odradio posle skoro mesec dana mucenja, i nisam nista photoshopovao.
Mislim da su napisali da su mi blokirali racun "zbog moguce sumnjicave radnje sa mojim racunom", a to je bilo verovatno kada sam pokusavao da prebacim pare sa paypala na moneybookers(nisam uspeo na kraju, smrc, smrc...)
pozdrav
 
bitno je samo da ti stavis svoje na racun za struju recimo(bolje nego fon...) iz Austrije i samo obradis i posaljes, ne gledaju oni detalje, samo im je bitno ime i adresu da budu "tacni" i to je to. Evo mene su cimali zadnjih mesec dana da im skeniram licnu kartu, pa da posaljem taj racun da ja kao zaista zivim na toj i toj adresi, i pre par dana su mi odblokirali racun(s tim sto ja zaista zivim tamo i tamo, tj. nisam nista obradjivao u PS). Ali, kazem ti, SLOBODNO obradi kad dobijes taj racun , i skeniraj njegovu licnu pa obradi i to za svaki slucaj.

mora da se obradi - meni su odbili neobradjenu
 
hm evo i meni su blokirali ne mogu da saljem mogu samo da primam pare. Traze karticu i potvrdu adrese (nemam ni jedno ni drugo). Sta sad? Pare mi se gomilaju a ne mogu nista sa njima :(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno