Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Pa lepo sam napisao unesi rec "Srbija" a ne da izaberes kao opciju od zemalja.:wall:


Treba promeniti polje Country of Citizenship u opciju Serbia and Montenegro , jel ?
Dexi BTW, nemoj se nervirati , samo sledeci put budi precizniji :) ..


registrovao sam account , skinuo mi je 1 USD , extra :) !
 
Poslednja izmena:
Treba promeniti polje Country of Citizenship u opciju Serbia and Montenegro , jel ?
Dexi BTW, nemoj se nervirati , samo sledeci put budi precizniji :) ..


registrovao sam account , skinuo mi je 1 USD , extra :) !

Ne brini ne nerviram se :smoke:
Predpostavljam da si se registrovao na Austriju, ali mi nije jasno zasto ti je skinuo 1$US, ako gresim reci na ciju zemlju si se registrovao. :wave:
 
Mozesh batice Mozes Samo ga Registrujesh Na Drugu zemlju Koko Je Jedan Od Sagovornika Opisao.
Ja Nisam Imao Problema Sa Tim Nikada.
Jos Imam Kreditnu Karticu Sa Depozitom Koji Ja Odredim.
Kupovao Sam naloge Sa Rapid-a.
Kao I Koristio Na ebay Kupovini.
 
okej bre, ajde natenane neko da objasni ceo proces, ko je to zaista i uradio, i da nama neukima objasni sve od pochetka -

1. moze li se registrovati Paypal, u ovom trenutku, iz srbije, i shta znachi to shto drop down lista nema "serbia" vec ti pishesh manuelno, jel to ispravan postupak ?

2. nakon obavljanja takve registracije, da li se tvoj paypal akaunt vodi kao validan, odnosno da li funkcionishe kao i svima ostalima iz drugih zemalja ?

3. koja se kartica koje banke preporuchuje za pokushaj/proces registracije na paypal ?

4. moze li neko, ukoliko su odgovori na 1,2 i 3 odrichni da napishe - detalj po detalj - kako se kupuje sa ebay-a "alternativnim" metodama, i da li bi taj neko bio dovoljno dobar da napishe sve cake koje zna za kupovinu ?

note - ona tema sa paypal je toliko nepregledna i nekorisna, shto zbog datuma postova, shto zbog relativnog spamm-a, da bih ja zaista predlozio lock, i eventualno neki novi sticky sa uputstvima za trenutno izvodljive varijante
 
ona tema sa paypal je toliko nepregledna i nekorisna, shto zbog datuma postova, shto zbog relativnog spamm-a, da bih ja zaista predlozio lock, i eventualno neki novi sticky sa uputstvima za trenutno izvodljive varijante

Ta tema je vrlo korisna, a to ti moze potvrditi gomila ljudi koji su registrovali pp naloge.
Jeste da je malo opsirnija, ali vredi se malo potruditi. Ima mnogo varijanti i razlicitih iskustava i vrlo je tesko dati jednostavan recopis how to do.
Neko je to uradio iz cuga, neko se namucio, a nekome nije nikada uspelo.
Prema tome, citaj pazljivo, pisi na papir i sve ce ti biti jasno. SVE PISE TAMO.

Pozz i puno uspeha.
 
1. Imati Neku od kartica konkretno ja koristim Master card od EFG-a i od Intese rade obe

2. Pri registraciji izabrati Sloveniju recimo i kao ja i naci br. telefona koji je u Sloveniji nije vazno ciji je vazno je da je validan - ja sam licno koristio broj telefona od prijatelja a kod komsije sam koristio telefon od neke firme iz Slovenije ( Google )

3. Nakon registracije oni naplate neku sumu , iskreno nesecam se koliko - nesto sitno samo da bi verifikovali karticu uz naplatu salju kod koji se prikazuje u izvestaju od Banke veoma je bitno uzeti izvestaj i taj kod iskoristiti za verifikaciju nakon verifikacije paypal vraca taj novac

Ja mislim da je prilicno jednostavno uvrstiti nasu drzavu u listu, ali to su politicke teme tako da necemo o tom. Ja sam PayPal koristio za eBay, Rapidshare, a i slao prijateljima pare na njihov PayPal nelog da bi oni za mene nesto kupili i nekim cudom mi poslali ovamo :) .

pozdrav
 

Prilozi

  • 2008-05-24_120947.jpg
    2008-05-24_120947.jpg
    127.8 KB · Pregleda: 657
Poslednja izmena:
Radi i Visa Internet Banke Inteze, clanarina se ne placa, nemoras da si zaposlen, i kartica je debitna,znaci koliko imas na racunu toliko mozes da potrosis,verifikacija prodje bez problema, samo da ne provale i pocnu da traze neke potvrde u vidu racuna itd, inace sam se prijavio na PayPal kao da sam iz Madjaske,karticu sam cekao oko 20 dana :type:.
 
Da ali ovo za Sloveniju nije istina ..... bar kod mene meni radi bez problema
 
Meni nije radio - znaci da je manja verovatnoca da ce raditi.
A trazimo resenje koje ima najvecu verovatnocu da ce da radi.
 
i krajnji zakljucak je......radi pay pal.....ili?
 
Radi.
 
Radi.

A moze i ovako:

1. Registrujes se na eBay (na UK trenutno ne treba platna kartica).
2. Otvoris PayPal akaunt (takodje bez kartice na zemlju po izboru).
3. Nadjes nekog odavde ili iz inostranstva da ti salje pare na PayPal.

i vrsis placanja bez problema, a dajes kes onome ko ti salje pare na PP ili sta se vec dogovorite.
 
Igvan i ostali, slovenci, madjari ... :)
Da li takav paypal nalog mogu da koristim za prodaju preko ebaya,
a posle pare da povratim na kreditnu/debitnu karticu.
 
Ima Srbije na listi...Samo da snimim upustvo i okacicu da vidite.pozz

edit:Evo snimio sam...
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    118.3 KB · Pregleda: 640
  • 2.JPG
    2.JPG
    123.7 KB · Pregleda: 597
  • 3.JPG
    3.JPG
    103 KB · Pregleda: 608
Poslednja izmena:
Igvan i ostali, slovenci, madjari ... :)
Da li takav paypal nalog mogu da koristim za prodaju preko ebaya,
a posle pare da povratim na kreditnu/debitnu karticu.

Moze za prodaju ali pare ne mozes da prebacis na karticu ili racun u Srbiji.
Jedino da kupujes drugima ( sto je prilicno zamorno) a oni tebi daju kes...tako u stvari podizes novac...
I obrati paznju da je receiving limit 2500EUR za godinu dana. Ako hoces jos moras da saljes dodatna dokumenta PayPal-u. Skenove licne karte ili pasosa + nekog racuna koji potvrdjuje tvoju adresu. A to nema teorije da nabavis.
I pazi na koju se zemlju registrujes jer recimo Hrvatska uopste nema mogucnost za primanje novca na racun. Samo placanje.

Ja sam inace Austrijanac.;)
 
Ima Srbije na listi...Samo da snimim upustvo i okacicu da vidite.pozz
Sta je konkretno korist ovoga sto si izabrao da si iz Austrije, a posle koliko kapiram izabrao da ti je adresa u Srbiji ?
Da li na ovaj nacin bez brige mogu da se koriste nase kartice, i da se nalog na pp verifikuje pravim podacima (sem ako zatraze austrijski pasos ? :))?

Jos jedno pitanje za sve koji su registrovali pp na neko ime iz madjarskog, slovenackog itd. imenika. Koliko se secam pp na tu adresu posle nekog vremena salje pismo o potvrdi ili tako nesto (bar je tako nekada bilo). Sto znaci bi znacilo, da ovaj sto je primio pismo moze odmah da vam zatvori nalog kada kontaktira pp, ako ga ne mrzi.
 
Ok ljudi shvatio sam ovo,ali ja imam drugi problem...Imam mrtvu Visu Virtuon kod Rajfazena jer sam student i nezaposlen sam a treba mi pay pal akaunt naravno zbog neta :D,pa je pitanje sledece...Da li je neko uspeo da se registruje na Pay pal sa ovom mrtvom karticom i na koju foru????
 
Sta je konkretno korist ovoga sto si izabrao da si iz Austrije, a posle koliko kapiram izabrao da ti je adresa u Srbiji ?
Da li na ovaj nacin bez brige mogu da se koriste nase kartice, i da se nalog na pp verifikuje pravim podacima (sem ako zatraze austrijski pasos ? :))?

Jos jedno pitanje za sve koji su registrovali pp na neko ime iz madjarskog, slovenackog itd. imenika. Koliko se secam pp na tu adresu posle nekog vremena salje pismo o potvrdi ili tako nesto (bar je tako nekada bilo). Sto znaci bi znacilo, da ovaj sto je primio pismo moze odmah da vam zatvori nalog kada kontaktira pp, ako ga ne mrzi.

Izabrao sam Austriu sa liste i kada sam nju izabrao otvorila mi se nova stranica i mogao sam da izaberem i Srbiju kao drzavu.Za kartice ne znam..Maloletan sam pa ne mogu da imam karticu.pozz
 
Da li PayPal zatrazi verifikaciju naloga nakon sto izvrsite transakcije u vrednosti vecoj od 150$ ili kada vam se u nekom trenutku nadje vise od 150$ na racunu ?
 
Ja sam slao i 500$ pa mi nista nisu trazili. U ptanju je Premier akaunt.
 
Sad sam se regovao bez problema na PayPalu (Pod imenom chuvenog kosharkashkog trenera lol XD) ... Josh da dodam karticu i here I am online shopping (Ako bog da ...)
 
Poslednja izmena:
izvinite ljudi zbog upadanja...ja bih da pitam samo dva kratka pitanja:
1.Koja Kartica Ja Najbolja za PayPal...navedite mi bar 2..
2.Kada ce PayPal BITI legalan i za Srbiju Znaci nema biranja madjarske ili austrije....nego Serbia??
 
EVO, ako neko zeli ja mogu da mu kupim nesto preko paypal-a(imam racun u banci u francuskoj)
sve je legalno dobija se na kucnu adresu itd...
Dakle, nista skupo , RS akaunte(skype...) ili tako nesto, a vi bi mi dali kes u bg-u ili dodjite do mene u obrenovac pa da porazgovaramo :)
pozz
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno