Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

kakve u ove silne diadora patike u n-sportu za 3-5k, zasto je to toliko jeftino, kakav je kvalitet u pitanju?
Ja sam kupio Diadorine neke jeftine kao rezervne pre jedno 3 godine, skroz su bile ok. Nisam ih nosio intenzivno ali nisu se ni raspale ni odlepile, rekao bih da je kvalitet dobar za te novce. Jos ih imam, neraspadnute, ali sad su vec presle u nizu ligu, sad su patike za majstorisanje.
 
kod nas ima x-sport, n-sport, sportvision, djak, e-planeta, tref sport... zasto je n-sport najjeftiniji, a svi prodaju robu iz istog izvora?
 
kod nas ima x-sport, n-sport, sportvision, djak, e-planeta, tref sport... zasto je n-sport najjeftiniji, a svi prodaju robu iz istog izvora?
Зависи од бренда до бренда. Не знам за који конкретно причаш али за неке је Н спорт главни увозник тако да на основу тога и има најнижу цену јер је прва рука такорећи (Пума, Диадора, Адидас/Рибок, Он Клауд). Најки и Њу Баланс би требали бити јефтинију и Спорт Вижн-у, Саломон у Бео спорт-у...
 
Sta kupiti za zimu neke cizme, poluduboke, svake godine kupim, raspadnu se iznutra ili negde spolja propuste ili neudobne uzas, treba mi za neku kisu i kada je sneg, ali ne duboki vec ono par cm
Gledao sam na military shopu neke artra poluduboke 7000 din
ili uzeti neke adidas terrex sad ne znam da li uzeti sa gtx membranom ili ne
Ili nesto trece kao lowa ili salomon
Najvise me nervira to sto svake zime kupujem neke 7-9k dinara i one propadnu posle 4 meseca, nije problem dati ni vise ali da traju 3-5 zima i da budu ok udobne ne treba mi za sumu niti neku planinu, mozda odem 3 puta godisnje na sneg rekreativno, nista skijanje i to, vise grudvamje🤣
Ps na ove sam mislio https://www.militaryshop.rs/shop/obuca/vojne-cizme/artra-cizme/arsenal-poluduboka-cizma-artra-954/
Lowa можеш да прескочиш. Не знам какве су Haix, били су некад добра фирма.
 
kod nas ima x-sport, n-sport, sportvision, djak, e-planeta, tref sport... zasto je n-sport najjeftiniji, a svi prodaju robu iz istog izvora?
Prosto, u velikim su problemima i keš im je preko potreban. Pisao sam na tu temu, njima su oko 10 dana u mesecu plate i uvek daju dodatnih 10/20% na sniženo, plus sada ulazi SS24 roba koju treba finansirati..

Distributer za Pumu, Rasel koji niko ni ne kupuje i to je to. Izgubili su distribuciju za Filu (ne zanima ih), On rade direktno kao i SV, Triple Jump, Djak.

Adidas se radi preko Adidas Serbia koji se gasi i sve ide preko ZG, Reebok je preuzeo Kvantum sport (UA distributer).

Nike i NB nikad nisu jeftiniji u SV, SV drzi popuste od 10-30% max, retko kada se otvaraju jer im je to politika osim ako nije roba iz SS22/FW22. Beo Sport takođe.
 
, plus sada ulazi SS24 roba koju treba finansirati..

Vidim da si u toku :)
Jel imaš ideju sta se dešava?
Evo kraj april, a sezona 24 za trkačku obuću još nije izlistana.

Sport Vision, koji uvozi Hoka, drži oznaku Novo na nekim modelima od prošlog proleća. Nekako računam, kada krene ss24, da će prethodne sezone na popust :)
 
Ili možda tebi ne odgovara model :)
 
Vidim da si u toku :)
Jel imaš ideju sta se dešava?
Evo kraj april, a sezona 24 za trkačku obuću još nije izlistana.

Sport Vision, koji uvozi Hoka, drži oznaku Novo na nekim modelima od prošlog proleća. Nekako računam, kada krene ss24, da će prethodne sezone na popust :)

CO modeli, koji se ponavljaju iz sezone u sezonu kao npr adidas superstar, RBK klasik crne i bele patike, Air Force itd. Samo im menjaju cene u zavisnosti od nabavne, secam se kad sam nabavljao superstar da je RRP cena bila 10.990, sad su 14.490 :)

Kasni roba nažalost, valjda će im stići nešto do BG maratona. Hoku nabavljaju svi iz Slovenije, mislim da je Logos trend distributer, rade UGG i jos jedan brend.

Inače, u Italiji se Hoka nenormalno pljuje, priznaju jedino Saucony i Asics za running :) bio sam službeno pre 3 nedelje u Marche oblasti, raj za Fashion/Sport ljubitelje obuće.
 
Jel poručivao neko Jordan 4 model od preko? I ako jeste, odakle je?
 
Kad rece Jordanke, to me vratilo u mladje godine. Da li neko zna gde se mogu uzeti stari modeli patika koji se vec godinama ne proizvode? Da li postoje neki sajtovi suludih kolekcionara koji su kupovali zaostale modele iz magacina i slicno?
Konkretno bih voleo da kupim Iverson I3 Off the Clock Reebok model ako bi se iskopalo bilo gde. :)

Ovaj model
 
CO modeli, koji se ponavljaju iz sezone u sezonu kao npr adidas superstar, RBK klasik crne i bele patike, Air Force itd. Samo im menjaju cene u zavisnosti od nabavne, secam se kad sam nabavljao superstar da je RRP cena bila 10.990, sad su 14.490 :)

Kasni roba nažalost, valjda će im stići nešto do BG maratona. Hoku nabavljaju svi iz Slovenije, mislim da je Logos trend distributer, rade UGG i jos jedan brend.

Inače, u Italiji se Hoka nenormalno pljuje, priznaju jedino Saucony i Asics za running :) bio sam službeno pre 3 nedelje u Marche oblasti, raj za Fashion/Sport ljubitelje obuće.

Odlična info za Logos trend.

Na njihovom malopordajnom sajtu u Sloveniji se tačno vidi koji su to modeli od prethodnih godina. Recimo, boja patike koja je kod naš još uvek označena kao nova je kod njih na 20% popusta, a boja od prethodne godine im je na istom procentu popusta, ali je base cena niža. Uz manji izbor brojeva.

Puna cena za taj model je za boju koja kod nas još uvek nije bila dostuona, tako da verovatno ona stiže sa sledećim uvozom.

Što se izbora/pljuvanja neke patike tiče, zaista je stvar lične prefernecije. Poslednjih nekoliko bitnih maratona, u prvih 10 plasiranih, brendovi patika nikada nisu bili šareniji. Danas svi ozbiljni proizvodjači imaju i ozbiljne modele.

Hoka bi recimo i kod nas mogla da izadje na loš glas u narednom periodu, jer se pojavio određeni broj falsifikata. Prodaju se preko KupujemProdajem i preko Facebook/Instagram grupa. Ja sam u ruci držao i probao Rocket X2, a čujem da ima i drugih.

Online praktično nema nikakvih tekstova o tome. Ja sam ih provalio po šavu, a na fotkama, tek kasnije da logo na djonu nije u ravni. Karbonske ploča ima print karbon paterna, kao da je od plastike. I kada ih raspakuješ miris me je podsetio na šangajke iz devedesetih. Neka drnč guma. Inače su true fit, boje originalne (nije kao Solomon fake, da lupe neke bezveze boje), čak na probu deluju udubno. Ko nije probao original, ne bi provalio da nešto nije uredu.
Screenshot_20240325-081814_Gallery.jpgScreenshot_20240325-081834_Gallery.jpg
 
Sve se falsifikuje, eno Nimbus 25 sam viđao nekoliko komada na kp, očigledno fejk i sa slike.
 
Na KP sam video jedan oglas za top tier Nike, piše "100% identične originalu". Pošteno? Ili ipak ne.

Za te kopije vrhunski skinutog izgleda je muka što magacinski radnici mogu da ih zamene sa originalom. U drugoj industriji je svojevremeno postojao ozbiljan problem sa tim.

Ovaj prodavac Hoka insistira da nije falš, već da je to za drugo tržište, a i da se on ne razume u to, pa ko zna šta je. Ali prvo je vratio čoveku pare, pa to rekao. I izvinio se na cimanju. Skoro da poveruješ u priču da su i njega naivnog nasankali.
 
Tih Hoka patika je imalo jedno vreme na AliExpressu nenormalno. Jedno 3-4 modela čini mi se i onda povremeno nestanu, izgleda ih obrišu zbog autorskih prava.
Kupio moj kolega, na prvi pogled stvarno izgledaju kao original, ali što rekoste gore imaju taj miris odvratan i kad se zagledaš u detalje vidi se da nije to to.
 
Kad rece Jordanke, to me vratilo u mladje godine. Da li neko zna gde se mogu uzeti stari modeli patika koji se vec godinama ne proizvode? Da li postoje neki sajtovi suludih kolekcionara koji su kupovali zaostale modele iz magacina i slicno?
Konkretno bih voleo da kupim Iverson I3 Off the Clock Reebok model ako bi se iskopalo bilo gde. :)

Ovaj model

Potraži ovde: https://stockx.com/
 
Da slučajno neko ne zna gde mogu da se nadju Sketchers go run consistent?
Patiku sam imao pre 2 godine odlicna za moje potrebe, vise je nema kod nas u radnjama, ni na netu ne vidim, ali nada poslednja umire, rekoh mozda neko zna
 
Zdravo ljudi, imam dilemu da li uzeti nike invincible 3 ili asics Superblast. Koristio bih i za trening i za trku. Planiram prvi maraton da isrcim sada 28 aprila. Vidim da superblast, koje svi hvale, nema nigde na stanju u Srbiji. Dok su Nike oko 20k. Da li da sacekam jos neko vreme ili da kupim nike. Ako neko imaoba para, da je velika razlika izmedju ova 2 para.
 
Биле су ти за викенд 16к у Н спорт-у Инвинсибл...
 
Hoka Mach X je 17.990 na Run and more, pročitaj neki reivew. Meni je ona patika za trening, ali deluje kao kandidat za trku posle 150km. Isprva sam mislio da sam se zeznuo, ali je posle par desetina km baš dobro proradila.

Taj Nike deluje kao patika za sporije treninge. Da li si siguran da je to što ti je potrebno? U čemu sad trčiš i koja distanca?
 
Hoka Mach X je 17.990 na Run and more, pročitaj neki reivew. Meni je ona patika za trening, ali deluje kao kandidat za trku posle 150km. Isprva sam mislio da sam se zeznuo, ali je posle par desetina km baš dobro proradila.

Taj Nike deluje kao patika za sporije treninge. Da li si siguran da je to što ti je potrebno? U čemu sad trčiš i koja distanca?
Trčim u Nike Pegasus 40, sve treninge kao i trke do sada. Negde u oktobru sam krenuo da trčim i kupio pegasus kao preporučene all around budzet patike. U njima sam odradio sve treninga uz 2 polumaratona. Trčao sam i duže distance u njima(30km+ sa pace ~7:10). Sada se trenutno spremam za maraton, i s obzirom da mi vreme nije prioritet, mada bi bilo top da bude sub 4h. Video sam na netu i redditu da se superblast bas hvali kao all around dobra patika i trening i trku. I da se konstanto poredi sa nike invincible. Pogledaću Mach X, hvala na savetu. :D
 
Superblast je baš hvaljena patika za tip patike bez ploče i maksimalnom udobnosti. Mislim da je i Invincible isti segment. Nemam iskustva ni sa jednom, tj. ni nemam patike maksimalno mekane, ali ako si navikao na Pegasus i sve ti je OK, ja sam sto posto siguran da si spreman za nešto poput X. Probaj i javljaj šta si uradio i kako si zadovoljan.
 
Za neobavezan trening su ok, koliko para toliko muzike, ne očekuj nivo amortizacije kao kod skupljih modela, nisu za maraton, ali za 5-10km po stazi sasvim ok. Takodje povedi racuna da Peregrine model ima heel droop od samo 4mm, tj da su jako ravne.
 
Nazad
Vrh Dno