Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Meni više liče na radne cipele nego na patike, ali o ukusima se ne raspravlja...
 
Krajem juna prosle godine, kupio sam Nike Renew Ride 2 Premium patike u Planeti. Pre nekoliko dana, primetio sam da se materijal na mrezici bas istanjio, tako da se danas pojavila rupica.
Da li imam pravo sada na reklamaciju, i kolika je uopste zakonska garancija na patike? Krivo mi jer sam ih uzeo preko administrativne zabrane na 12 rata, a one vec pukle...
 
Krajem juna prosle godine, kupio sam Nike Renew Ride 2 Premium patike u Planeti. Pre nekoliko dana, primetio sam da se materijal na mrezici bas istanjio, tako da se danas pojavila rupica.
Da li imam pravo sada na reklamaciju, i kolika je uopste zakonska garancija na patike? Krivo mi jer sam ih uzeo preko administrativne zabrane na 12 rata, a one vec pukle...
Провери у фирми у којој си узео. Требало би да је 24 месеца.
Пошто је протекло више од шест месеци, не можеш добити по закону новац назад, већ замену за друге патике.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Ovo što sam napisao "ma da" ustvari potvrđujem tvoje pisanje u vezi Salomon XA PRO, nisam skeptičan...

Što se tiče ovog drugog dela, ja stvarno nemam dilemu da je military grade obuća i sve ostalo (što bi AV rekao oprema za namensku industriju), bolja i kvalitetnija, više testirana, od opreme za civilnu upotrebu. Dakle nije ovde poređenje obuća za nemačko tržište vs Srbija, nego obuća pravljena za vojsku vs civilna obuća... Verujem da je i ona Mile Dragić obuća deset u glavu za bilo koju civilnu obuću, ali to se ne može zbaviti osim da se samoregrutuješ u JNA (a i tu bi me zapale neke titovke iz 1965)...
Праве miltary grade чизме су Дермал чизме. Ал хајде ти то нађи. Нема нигде.
 
Pošalješ im mail i pitaš gde može da se kupi. Dermal je koliko vidim iz BiH, zaista su male šanse da nema kod nas da se nabavi.
 
Drustvo, je l' primetio neko u tref prodavnicama one retke Air Force 1 patike? Velika je sansa su u pitanju fejk komadi. Pitao sam radnicu direktno za informaciju da li je moguce da nisu original i pitao ko je distributer, sta pise na deklaraciji. Odgovore nisam dobio, napustio sam objekat uz smeh.
 
Nikad nista kod njih nisam kupio, a ni usao u prodavnicu. Moj neki savet je da se nike modeli uzimaju u nike shopu, nikako u buzz-u (gde vise nista ne kupujem) i mozda tike, mada kod njih nikad nisam uzeo patike, ne znam kakvi su.
Odbili su mi reklamaciju u buzz-u, razlog mehanicko ostecenje, a iz Efektive su mi rekli da jedino ako ja hocu sam da pokrenem tuzbu, oni nista ne mogu da urade posto su patike starije od 6meseci i da imaju dobre odnose sa ministarstvom i da svakome odbijaju reklamacije i njihov savet je da se nista ne uzima kod njih i u sv.
 
Drustvo, je l' primetio neko u tref prodavnicama one retke Air Force 1 patike? Velika je sansa su u pitanju fejk komadi. Pitao sam radnicu direktno za informaciju da li je moguce da nisu original i pitao ko je distributer, sta pise na deklaraciji. Odgovore nisam dobio, napustio sam objekat uz smeh.
koje?
 
Nikad nista kod njih nisam kupio, a ni usao u prodavnicu. Moj neki savet je da se nike modeli uzimaju u nike shopu, nikako u buzz-u (gde vise nista ne kupujem) i mozda tike, mada kod njih nikad nisam uzeo patike, ne znam kakvi su.
Odbili su mi reklamaciju u buzz-u, razlog mehanicko ostecenje, a iz Efektive su mi rekli da jedino ako ja hocu sam da pokrenem tuzbu, oni nista ne mogu da urade posto su patike starije od 6meseci i da imaju dobre odnose sa ministarstvom i da svakome odbijaju reklamacije i njihov savet je da se nista ne uzima kod njih i u sv.
Vlasnik Tike prodavnice je isti kao i za Buzz, Sport vision, Extra sport. Mozda ima jos neku, ali za ove znam xD
 
Ako je Sport Vision, onda je je njihov i Run'n More u Uzun Mirkovoj. Većina zaposlenih su trkači, tako da uvek imaju dobar savet ili preporuku.
Mada znaju nekad da budu i surovi, drugarici nisi dali da kupi jedan model patika za trčanje, jer je overweight 😬
Birali su reči, ali je poruka bila jasna. I iskrena. I realna 😁
 
I meni su rekli da Hoka nisu za moju građu (102kg na 191cm), cenim takve sugestije.

Što se tiče Trefa, pisao sam o svom iskustvu sa loptom kupljenom kod njih, ništa im više ne verujem i neću kupovati tamo bilo šta. Da li su oni uopšte zvanično ovlašćeni za prodaju Asics patika i opreme ili ne?
 
Sve to drže isti ljudi(čovek). Nike, Tike, SportVision, Buzz, ExtraSport, Run’n More, Under Armour, msm čak i Planetu ili imaju neki udeo u njoj.
 
Drustvo, je l' primetio neko u tref prodavnicama one retke Air Force 1 patike? Velika je sansa su u pitanju fejk komadi. Pitao sam radnicu direktno za informaciju da li je moguce da nisu original i pitao ko je distributer, sta pise na deklaraciji. Odgovore nisam dobio, napustio sam objekat uz smeh.
A Tref? Ima li neko iskustva sa kopijama? Bas sam se smorio kad sam video…
 
Sve to drže isti ljudi(čovek). Nike, Tike, SportVision, Buzz, ExtraSport, Run’n More, Under Armour, msm čak i Planetu ili imaju neki udeo u njoj.
51% Planete , Carvel (ovlasćeni za Rider/Ipanema/Cartago brendove) i Sport Time - ovlašćeni za Nike. Nisam siguran za Under Armour, Kvantum Sport ih radi a Borko valjda nije zategao i njih.

Mada Carvel je u raspadu, vlasnik je previse stvari zeleo a onda krenuo da gradi vilu na Kosmaju.. Predvidjam skorije zatvaranje svih MPO.


Tref ne radi Asics, izgubili su distribuciju jer su i oni u raspadu ali nekako uspevaju da nabave novije modele. Pogodite ko je odmah uleteo i preuzeo Asics :)
 
Ja sam u trefu ispao naivac pre jedno 15ak godina. Možda sam i ovde pisao o tome. Uzeo sam fejk adidas superstar nba edition. Tek sam posle video da umesto san antonio spurs piše ban antonio spurs :D. Tako da sve je moguće.
 
Ove "fake" iz video klipa nema šanse da provališ da su lažne.
 
Ko bude imao vremena, neka ode u prodavnicu i sam ce videti. Nosim AF jako i znam sta je AF, ono nije. Odmah se oseti pod rukom, materijali, savovi i ostali detalji. Sve je nekako tacno, ali nije ono pravo. I dalje sam sokiran.
 
Jedino ostaje da su dobra kopija. Najbolje ako ima negde pored nike ili tike shop i odes prvo kod njih pa u tref i primetices tad sigurno da li su kopija ili original.
 
Po slici gore jedino validno uporednjivanje su rupice sa strane, na fake-u su mnogo nize od originala, sve ostalo mi je mislim isto. Nisam se previse udubljivao. :D
 
Nikad nista kod njih nisam kupio, a ni usao u prodavnicu. Moj neki savet je da se nike modeli uzimaju u nike shopu, nikako u buzz-u (gde vise nista ne kupujem) i mozda tike, mada kod njih nikad nisam uzeo patike, ne znam kakvi su.
Odbili su mi reklamaciju u buzz-u, razlog mehanicko ostecenje, a iz Efektive su mi rekli da jedino ako ja hocu sam da pokrenem tuzbu, oni nista ne mogu da urade posto su patike starije od 6meseci i da imaju dobre odnose sa ministarstvom i da svakome odbijaju reklamacije i njihov savet je da se nista ne uzima kod njih i u sv.
Isto ti je uzeo u Buzz-u ili Nike, isti je vlasnik. Sport vision, extra sport, Nike, Buzz, Under Armour i Tike imaju istog vlasnika. Sto se tice reklamacije, isti bi odgovor dobio da si uzeo patike u bilo kojoj drugoj prodavnici(Spot, Adidas, Office, Lacoste itd). Svi oni rade na isti fazon, posle 6 meseci jako tesko mozes nesto da uradis.

Meni su u Office prhvatili reklamaciju posle 5 meseci i 13 dana, trazio sam zamenu i ponovo su se patike rasprale nakon 10 meseci, odbili su me sa pricom da nisu pravilno odrzavane. Nikada vise Lacoste patike, smece od kvaliteta bukvalno sve koje sam imao ne znam da li su godinu dan izdrazle.
 
Krajem juna prosle godine, kupio sam Nike Renew Ride 2 Premium patike u Planeti. Pre nekoliko dana, primetio sam da se materijal na mrezici bas istanjio, tako da se danas pojavila rupica.
Da li imam pravo sada na reklamaciju, i kolika je uopste zakonska garancija na patike? Krivo mi jer sam ih uzeo preko administrativne zabrane na 12 rata, a one vec pukle...
Isti slucaj sa puma patikama za trcanje, kupljene u n sport. Meni prsti malo duzi i palac napravi rupice na vrhu obe patike. Doduse 3500 sam ih platio, ali opet nisam ih nosio ni 3-4 meseca.
 
@veljkoka ako si patike koristio za trčanje, ne za šetnju, i generalno imaš problem sa palčevima, probaj Mizuno modele. Imaju ojačanje napred.
Svakako za trčanje idi na pola broja veću patiku, posebno sad za leto.
 
Odneo danas na reklamaciju, ali vec znam sta ce biti...
 

Prilozi

  • viber_slika_2022-04-07_21-57-57-383.jpg
    viber_slika_2022-04-07_21-57-57-383.jpg
    399.1 KB · Pregleda: 104
Nazad
Vrh Dno