Šta je novo?

OrionTV (aplikacija )

Ako je ovako kao što je napisao Strale to mora biti vidljivo bolje zbog 50 FPS.
Nije ništa ako nego jeste tako. Orion TV ima 50fps kanale i tačka. Druga stvar, jedina je (legalna) IPTV Prepaid (a od nedavno i Postpaid) platforma sa 50fps Arenama, opet tačka. Jedina stvar koja nije transparentna kod Oriona na sajtu je kvalitet svakog pojedinačnog kanala i koji kanal ima CUTV a koji ne. Za Arene sam napisao 👇

Iris GO/Smart, Move 'n GO/Smart, Arena Cloud, sve 25fps, to im je mana sramotna. Prednost ova tri, premotavanje kod svih kanala i imaju sve Arene. SN Move ima pregršt kanala, iris ni 40+...

Mana Oriona, premotavanje samo kod A1P i A2P. Druga mana, AS 6-8 su SD. Teća mana, nema AS 1×2, AS 9 i 10. Orion za uživo gledanje, SN+iris za CUTV. Kod nas sve moraš imati duplo... Ako te ne zanima pilićarska liga Srbije koja ide na AS 10 nego PL, LaLiga i UEFA i ostale top lige i gledaš 99% prenosa uživo, onda znaš šta ti je uzeti.

Mobilna aplikacija Oriona je ok ali kanali ne, mobilna app ima samo SD kanale (720x576). Da barem 720p kanale puste, ovako nisam je koristio ni 10 minuta zadnjih 6 meseci ne liči ni našta ni na telefonu a ne 10" tabletu. Aktiviraš samo Smart TV/Box uređaje u kući.

Imaj na umu da su se pojedini članovi žalili na kvalitet strimova kod Oriona u tom probnom periodu, ili je loša procena koja je ovde jako česta ili je Orion ograničio kvalitet na trial periodu što bi bilo bizarno, time bi pucali sami sebi u nogu. Neko se mislim žalio da ne može da promeni kvalitet, a po default-u je možda Srednji (720p) i onda kreću razne dezinformacije da Orion TV uopšte i nema 1080p, a ima...
 
Evo već 2 dana upoređujem Orion tv AndroidTV aplikaciju sa supernova/iris smart i mogu reći da sam pomalo razočaran.

Iako se vidi da je to malo bolja slika u odnosu na move smart i iris smart i dalje nije to glatko kako bi trebalo da bude sa 50 FPS i fullHD rezolucijom.

Slika je slična ako ne i malo lošija kada uporedim sa piratskom Nordic IPTV listom u tivimate IPTV plejeru.

A ona je u 25 FPS

nordik.png

A trebalo bi da je prilično bolja ako je u 50 FPS i ako je bitrate oko 8 mbps kod Oriona.

Onda za primer pustim Denver Nuggets na IPTV listi i tu se definitivno vidi kako treba da izgleda fullHD u 50/60 fps. Oni uzimaju te strimove sa NBA League Pass-a i bitrate je oko 7-8 mbps baš toliko koliko je i na Orion aplikaciji. Slika je primetno bolja preko piratske IPTV liste.

denver.png


Što se tiče kanala, pošto me zanimaju samo sportski kanali situacija je sledeća:

AS1 P: HD i može vraćanje programa
AS2 P: HD i može vraćanje programa
AS3 P: HD nema vraćanja
AS1: HD nema vraćanja
AS2: HD nema vraćanja
AS3: HD nema vraćanja
AS4: HD nema vraćanja
AS5: HD nema vraćanja
AS6: SD raspad
AS7: SD raspad
AS8: SD raspad
AS9: ne postoji
AS10: ne postoji
AS1x2: ne postoji
ASE: HD nema vraćanja
ArenaFight: HD nema vraćanja
NBA TV: SD raspad

Sama aplikacija nije loša i bolja je od move smart I iris smart konkurencije - što i nije tako teško :)
 
Poslednja izmena:
Na kom uredjaju gledas Orion?
PS: I Nordic je u 50fps. Ali SFVIP je s*ranje od playera.
 
Poslednja izmena:
TCL android TV 2GB RAM-a, probaću za par dana i na Sony TV-u sa boljim hardverom, ali nije do toga...
 
Da li neko zna da li Orion pušta interlaced strim ili progressive u 50 frejma?
 
Evo na primer meni nema HD kanala, samo neki koji nisu u ponudi, arene su sve sd i sa lošijim kvalitetom dosta nego Iris TV, ništa ne pomaže da se sređuje... Jedino sto je aplikacija dosta fluidnija i brža i bez nekog štekanja u odnosu na Iris Smart. Mada je slika blago rečeno jedva gledljiva...
 
Samsung TV Series 6 (Tizen 2017), cim udjem u podešavanja (da bih promenio kvalitet) više nema izlaska :(
Sve zivo i ne zivo sam probao, brisao kesh, resetovao TV, i dalje isti problem, default kvalitet slike zlo i naopako.
Da li je neko imao slican problem?
 
Imam i Orion Smart TV i EON tv aplikacije na istom televizoru (preko Google Tv Chromecast), i do skoro nije bilo neke velike razlike u kvalitetu slike, malo bolji je bio eon. Međutim, od pre nekog vremena razlika je ogromna, iako na Orionu imam visok kvalitet i HD kanale, to sada ne može da se uporedi sa slikom na EON kanalima koja je vrhunska. Ne znam šta su uradili ali na Orionu je slika mnogo lošija na HD kanalima. O filmovima u njihovom video klubu da ne pričam, mislim da nijedan nije u HD.
 
Da odgovorim sam sebi na pitanje.
Rešenje je da gledam samo na telefonu.
Zvao sam podršku i rekli su mi da znaju za problem sa Tizenom, obrisali su mi TV, STB nemam tako da su me z***bali samo tako eto
 
Evo na primer meni nema HD kanala, samo neki koji nisu u ponudi, arene su sve sd i sa lošijim kvalitetom dosta nego Iris TV, ništa ne pomaže da se sređuje... Jedino sto je aplikacija dosta fluidnija i brža i bez nekog štekanja u odnosu na Iris Smart. Mada je slika blago rečeno jedva gledljiva...
Probaj da isključiš lokaciju, dozvoli aplikaciji pristup memoriji i nemoj automatski da se loguješ pin-om nego ga ručno unesi, restart box-a pa vidi da li imaš hd kanale. I koristi aplikaciju sa njihovog sajta ne sa play store-a.
 
Da li ti pri svakom pokretanju aplikacije traži odabir kvaliteta slike? Ako ne, nadam se da si odabrao najbolji :)
 
Da li ti pri svakom pokretanju aplikacije traži odabir kvaliteta slike? Ako ne, nadam se da si odabrao najbolji :)
Traži, traži pri svakom pokretanju aplikacije... Npr Una TV mi je HD i Euronews je HD.... Hvala ti što pokušavaš, vidim da su se ovde nekome od kolega samo odjednom pojavili HD kanali....
 
Ima li neko poteškoća sa aktiviranjem Samsunga TV-a? Tizen OS naravno.

Samo učitava, kada probam ponovo da unesem isti kod kaže već je aktiviran. Kada unesem novi kod opet samo loading...
 
Da li neko zna kako iz Orion tv aplikacije na Laki boksu izbrisati stari nalog?
Pre nekoliko meseci sam kupio Laki boks i uplaćivao sam pripejd IPTV paket dok u novembru nije bila ponuda za postpejd paket. Postpejd paket se može koristitI na 3 uređaja i uspešno sam instalirao aplikaciju na smart tv i telefon, a imam problem sa aplikacijom na Laki boksu.
Problem je u tome što kad kliknem na ikonicu tv aplikacije , otvori se strana sa starim pripejd nalogom koji je istekao i nudi se opcija da upišem pin kod a ne da promenim korisničko ime tj. da izbrišem stari nalog i zamenim ga sa novim.
Probao sam da vratim uređaj na fabrička podešavanja ali se ništa ne dešava, ostane staro korisničko ime po pokretanju aplikacije.
Zvao sam na onaj broj 011 4100 100, ali se javila neka devojka koja se očigledno ne razume, jer mi je samo resetovala lozinku za novi nalog. To joj naravno nisam tražio i nije rešilo problem.
Rešenje problema bi bilo da može da se deinstalira aplikacija i instalira posle nova, ili da može nekako da se izbriše staro korisničko ime. Ako neko ima ideju kako to uraditi nek podeli sa nama.
 
Da li neko zna kako iz Orion tv aplikacije na Laki boksu izbrisati stari nalog?
Pre nekoliko meseci sam kupio Laki boks i uplaćivao sam pripejd IPTV paket dok u novembru nije bila ponuda za postpejd paket. Postpejd paket se može koristitI na 3 uređaja i uspešno sam instalirao aplikaciju na smart tv i telefon, a imam problem sa aplikacijom na Laki boksu.
Problem je u tome što kad kliknem na ikonicu tv aplikacije , otvori se strana sa starim pripejd nalogom koji je istekao i nudi se opcija da upišem pin kod a ne da promenim korisničko ime tj. da izbrišem stari nalog i zamenim ga sa novim.
Probao sam da vratim uređaj na fabrička podešavanja ali se ništa ne dešava, ostane staro korisničko ime po pokretanju aplikacije.
Zvao sam na onaj broj 011 4100 100, ali se javila neka devojka koja se očigledno ne razume, jer mi je samo resetovala lozinku za novi nalog. To joj naravno nisam tražio i nije rešilo problem.
Rešenje problema bi bilo da može da se deinstalira aplikacija i instalira posle nova, ili da može nekako da se izbriše staro korisničko ime. Ako neko ima ideju kako to uraditi nek podeli sa nama.
Poslao sam ti sta da probas.Moguce da ce morati da se brise orionov rom ako ti ne prodje ono i da ubacis onaj sto sam ti rekao ali gubis garanciju onda.
 
Na žalost ne postoji opcija da se obriše orion tv aplikacija, verovatno je sistemska aplikacija. Neke koje sam sam instalirao imaju ponuđeno da se deinstaliraju. Skinuo sam sa orionovog sajta aplikaciju i pokazuje u pokrenutim procesima 2 ikonice ali je problem što uvek prvo pokrene tu staru, a do nove ima puno klikova.
Neverovatno mi je da se vraćanjem na fabrička podešavanja ne dobije ništa, kao da je najobičniji restart.
 
Rešen problem juče. Pohvala za tehničku podršku 🍺 , uspeli su izbrisati stari nalog iz aplikacije, sad sve radi kako treba.
 
Uzeh postpaid paket sa 50% popusta na 24 meseca, generalno cenovna ponuda je vrh, kvalitet je ok na android boxu sa .apk instalacijom sa sajta dok sa onom iz google prodavnice stream radi na katstrofalnih 576p. Sami sebi prave anti reklamu time. Pokusao sam da ih dobijem preko podrske cisto da pitam zasto u toj aplikaciji iz google prodavnice ne moze da se poveca kvalitet na full HD ili bar na 720p, ali one snajkice sto se javljaju na telefon pojma nemaju o cemu govorim. Prebacivale su me par puta jedna kod druge i na kraju kaze zovi da pitas posle 21h, tad je najbolje. Znaci, komplet raspad sistema. :ROFLMAO: Ko ovo uzme sa nekim prosecnim znanjem koriscenja tehnike i nema pojma kako instalirati .apk, moze samo da se slika kad instalira ono njesra iz play prodavnice i vidi kako se pikseli razlivaju po ekranu.
 
Za LG webos je bio update aplikacije pre par dana, , na prvu ono malo sto sam primetio je promenjena boja aplikacije i interfejsa, radi OK kao i stara.

Probajte vi sto imate novije LG televizore sto ste imali problema sa aplikacijom i da je niste videli u storu, mozda su to ispeglali ovim update-om.
 
Je l su ovo na Android TV app ukinuli vraćanje u nazad i za jednina dva kanala koji su to imali (Arena Premier 1 i 2)? Na običnoj Android app još uvek radi vraćanje.
 
Поздрав људи! Купио сам Hisense smart TV са VIDAA оперативним системом. Не могу никако да инсталирам Orion TV апликацију на њега. Има ли ико неки савет?

Свашта сам покушавао, звао сам и Orion подршку и пробао све што су ми рекли: на стору не постоји Orion TV апликација, пробао сам преко USB-а и не види фајл, пробао сам директно са Orion TV сајта да скинем апликацију. Просто као да VIDAA OS не препознаје .apk фајлове, што је и логично пошто није Android OS.

На Orion TV сајту пише експлицитно да може на Hisense TV са VIDAA OS, ал што кажу и на тараби је писало па није :) Битно ми је да или некако инсталирам или да будем сигуран да не може њихова апликација никако на VIDAA OS, па да их зовем и тражим да ми дају бесплатно tv box.

Такође ако неко има неко друго решење пишите. Пробао сам screen sharing са телефона али мутна је слика и сецка, пробао сам са телефона преко кабла (купио сам USB-C на HDMI адаптер) мало је боље али и даље мутно.
 
Samo Eon ima na novijoj Vidaa platformi
 
Samo Eon ima na novijoj Vidaa platformi
Хвала! Знаш ли да ми кажеш нешто више, да ли је могло на старијој верзији VIDAA-е а на новој не може или како?

И ако неко зна ако може на било којој верзији VIDAA-е како се тачно инсталира, да ли преко стора или преко USB-а? Битно ми је да знам да ли ме ови из Орион подршке само завлаче или стварно на неким верзијама VIDAA-е може а на неким не.
 
Na starijim Vidaa 3.0 nema Eon-a a od 4.0 ga ima.

Za Orion Tv aplikaciju vidim i ja piše kao može na Vidaa ali ja koliko znam na 3.0 je nema. Inače sve se instalira sa njihovog stora, a sa fleša ne može. Ako si pretražio na storu i nema je to je to, nažalost nema rešenja... Možda neke najnovije Vidaa i podržavaju, to ne znam...
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko problema da mu izlazi iz aplikacije čim se otvori? App za telefon, android.
 
Nazad
Vrh Dno