Šta je novo?

OrionTV (aplikacija )

zuke

Slavan
Učlanjen(a)
31.08.2007
Poruke
1,632
Poena
395
Možemo ovde pisati sta imamo o OrionTv servisu ,da ne spamujemo po drugim temama .Inače ubačeni i arena premium kanali ,još nisu arena 6,7 i 8 ,al eto nadamo se da će i to uskoro .Inače dozvoljeno je gledati na 3 uredjaja istovremeno ,što je za mene lično glavna prednost u odnosu na arena cloud ,s obzirom na obzir da ja problema (za razliku od mnogih na androidu ) gotovo nikakvih nisam imao na cloudu ..

Trenutno je kvalitet slike slabiji možda 720p ako ne manje na orionu ,al pretpostavljam da još nešto čačkaju jer ne mogu da verujem da će im ovo biti standard .Inače dok sam imao free mesec dana,kvalitet slike na orionu ,odličan .
 
Posto bih uzeo pripejd paket "PRO+SPORT"Interesuje me kakav je kvalitet slike kada se koristi aplikacija koja je instalirana na EON Box-u?
 
Moze pomoć? Gde da skinem oriontv za fieestick 4k? Nasao sam neku verziju ocigledno stariju i ne mogu da se ulogujem
Hvala
 
Da li je neko zainteresovan da delimo troskove?
 
Kod:
https://apkplz.net/app/rs.maketv.orionott
 
Zna li neko da li radi cast sa android telefona na Hisense televizore? Aplikaciju za Vidaa tv os nisam našao u app store-u.
 
Posto bih uzeo pripejd paket "PRO+SPORT"Interesuje me kakav je kvalitet slike kada se koristi aplikacija koja je instalirana na EON Box-u?
U mom slučaju slika preko eona nije najbolja ,tj.nije fullhd .Ne znam kako je kod ostalih ,ali ne vidim razlog zašto bi bila drugačija .Na mobilnom i preko eona ,slika je primetno lošija nego npr .na Smart TV tj.samsungu .Jedino tu sam zadovoljan slikom .Takodje ja na eonu imam i onog mikro zastajkivanja i duhova kad se lopta kreće brže ,što nije slučaj kad gledam preko Samsunga .Dole imate slike kako izgleda preko mobilnog (ista stvar što se tiče kvaliteta je i kad gledam Orion preko eona ).
Prva slika Orion ,druga arena cloud ..
 

Prilozi

  • Screenshot_2021-11-05-07-39-50-579_rs.maketv.oriontv.jpg
    Screenshot_2021-11-05-07-39-50-579_rs.maketv.oriontv.jpg
    137.6 KB · Pregleda: 159
  • Screenshot_2021-11-05-07-38-55-434_com.arenacloudtv.android.jpg
    Screenshot_2021-11-05-07-38-55-434_com.arenacloudtv.android.jpg
    213.8 KB · Pregleda: 158
Dodao BiH samo još ,da sam poslednjih meseci koristio većinu ovih legalnih aplikacija gde ima arena ,i nijedna nije savršena samo je pitanje šta nam najmanje smeta .Dosta ljudi se u temi arena cloud žali na taj servis .Utisak je da većina njih koristi na nekom od android boxova ili android TV (ili chromecasta ),na kojim očigledno ima problema zbog verovatno lose optimizacije .Jedino problem koji sam ja imao sa xloudom je oni duhovi oko lopte kad ide brže (nije to meni ni neki problem al eto).Kao veći problem BiH naveo što moze u isto vreme samo jedan uredjaj .Druga aplikacija Orion .Ima tu prednost jer možeš 3 uredjaja u isto vreme ,ali slika nije svuda full .Znači najbolje je na Smart TV (lg i Samsung ),a lošije preko eona(verov i svih android boxova,mada nisam probao na drugom )i preko mobilne aplikacije .Takodje interfejs na Smart TV je dosta los ,zastareo .Preko eona (tj android boxova )je mnogo bolje .Treća aplikacija je supernova .Slika slična kao kod arena clouda ,mada interfejs bolji .Takodje ima onih duhova oko lopte .Supernova sam probao sam na samsungu tako da ti ne mogu nešto više ,mada verv je slična situacija i na drugim uređajima ..
 
Jedan update što se tiče Orion aplikacije preko eon boxa ..Gore sam pisao da je slika loša bila ..I bila je do pre neki dan kad se popravila i sad je već u HD rezolucijii, ista je kao na Smart TV .Ne znam šta je bilo ,jedino sta sam uradio je da sam izbrisao nalog sa eona i opet ubacio (mada BiH se zakleo da sam već bio to uradio i pre ali nije tada uspelo ).Eto ,Orion sve u svemu sad dobar ,mana što nemaju još arene 6,7 i 8 ..
 
Ima li neko jedno mesto u orion tv sa Arenama, uz moju mesecnu naknadu?
 
Pozdrav, da li bi neko ustupio mesto u okviru oriona, aktivacija smart tva u zamenu za eon smart tv aktivaciju koju ja nudim?
 
Uspešno smo razmenili naloge na smart tv aplikacijama kolega Compadre91 i ja 🍻
 
Imam jedno slobodno mesto orion tv app, ako je neko zainteresovan.
 
Imam grupu od nas 3, jedan gleda na tv, na na shield jedan na mobilnom.
 
Jel su to smanjili malo kvalitet slike, ili mi se cini?
 
Da li su kod Orion IPTV sve Arene (pod sve mislim i Fight i Esport) 1920x1080@50fps?

Zadnje što pamtim, 1280x720@50fps.

Ako su FHD@50fps sjajno onda. Onda samo čekamo još AS 6/7/8/1x2 da ubace.
 
Na besplatnoj Orion TV aplikaciji za Android, crni je ekran i nema zvuka na HRT1 kanalu, ostali kanali rade. Tako je i na telefonu i tabletu. Da li neko ima ovaj problem?
 
Na besplatnoj Orion TV aplikaciji za Android, crni je ekran i nema zvuka na HRT1 kanalu, ostali kanali rade. Tako je i na telefonu i tabletu. Da li neko ima ovaj problem?
Upravo proverio, kod mene je isti slucaj
Usput, interesuje me da li je neko uzeo onaj pro paket lifetime, ili nesto slicno se zvao. Za 10 000 din kao doživotno aktivirana app. Vise nemaju tu ponudu
 
Imam Xiaomi box koji na Gplay ne vidi Orion TV aplikaciju, (g nalog Srbija). Kada odem preko kompa da je potrazim, pise da nije kompatibilna sa mi boxom.
Skinem apk v4.0, posaljem na Mi box, instaliram. Radi, ali uz dva velika problema.
Prvo, aplikacija se ne vidi medju drugim instaliranim, nego je u delu ''sistemske aplikacije'', a kada je pokrenem, dobijem telefon izdanje. Interfejs je rotran za 90%, pa kada nekako uspem da pustim kanal, nakon sto polomim vrat, program ide normalno.

Kod burazera na EON boxu najnormalnije vidi i instalira Orion tv koji radi bez greske. Koliko znam, ne postoji posebna app za box, a druga za telefon. Ima li neko ovaj problem i šta predlažete?
 
Naravno da postoji poseban SmartTV app (package id "rs.maketv.orionott")
i poseban za mobilne (package id "rs.maketv.oriontv")

SmartTV app:

Kod:
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.maketv.orionott

Skini apk ovde pa prebaci na taj Ćomi:
Kod:
https://apkcombo.com/apk-downloader?__cf_chl_tk=V0SleKkZakDAaoo_duQlt2o11BD3r5O8RwqViHjjjGE-1646995160-0-gaNycGzNCL0#package=rs.maketv.orionott&device=tv&sdk=28

Ili

https://apksos.com/app/rs.maketv.orionott

Pošto si prethodno skinuo i instalirao verziju za telefone. Nju uzmi i obriši sa boxa.
 
Poslednja izmena:
Inače,od aplikacija naših pružaoca usluga,najfliudnije radi.Mi tv stick.
 
Imam promo kod za kupovinu pripejd tv. Može da se iskoristi kad kupiš jedan paket drugi mesec je gratis. Ko koristi tv pripejd kod oriona neka se javi. Može na paket od 1300 ili 1100.
 

Prilozi

  • Screenshot_20220311-164012_Firefox.jpg
    Screenshot_20220311-164012_Firefox.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 93
Hvala @shamanNS
Proradilo je, sve ok. Jedino sto na Laki boksu mogu da biram visok kvalitet slike(v4.0) a na ovoj 3.15 verziji Mi boksu samo nizak i srednji kvalitet. Mada mi slika deluje isto na prvi pogled (visoki 4.0 vs. srednji kvalitet 3.15).
 
Poseti ponovo drugi link jer su u međuvremenu izgleda dodali i tu najnoviju 3.1.9.

v4.0 na Play Store je mobilna aplikacija. Šta ima na Laki boxu to već ne znam... Niti da li bi taj apk sa Laki boxa radio na drugim uređajima.
 
Како ради премотавање у Орион апликацији?
 
Како ради премотавање у Орион апликацији?
Lepo. :) Nemaju svi kanali nažalost, ako te zanima specifično neki pitaj da proverim. :)

Premotavanje nije u istoj rezoluciji kao i na najvišem kvalitetu tog kanala. Na primer Arena 1 Premium Live je 1080p a putem premotavanja je 720p.

Samo premotavanje je lako putem trake, ne postoji pregled kao na EON / YT.

Jedna kul stvar je da dok gledaš nešto premotano možeš da pređeš na Početni ekran i kad kod se budeš vratio Orion tačno nastavlja gde si stao za razliku od EON koji odmah baca na Live. Ako želiš da premotaš neki program koji je i dalje u toku Orion to radi lepo kao EON, ne brljavi sa vremenima kao prokleti Iris Smart.

Sve u svemu jednostavan i logičan interfejs.
Imam promo kod za kupovinu pripejd tv.
Koliko sam video promo kod je isti za sve, nisi putem SMS dobio tvoj lični / jedinstveni promo kod.

Pošalji mi na PM za svaki slučaj da proverim, ako i ti imaš isti kao i ja znači imaju svi, pa možeš i javno da pustiš ovde. Taj promo kod su dobili samo registrovani korisnici koji su ili nekada plaćali ili probali onaj trial.
 
Nazad
Vrh Dno