Šta je novo?

Orion Telekom

Ne postoji više, sad postoji samo MAX. U stvari - postoji svuda sem na Lakiju.
 
Mislio sam na max, na telefonu, preko oriona, piše da nije dostupan u regionu ,odjavio se, prijavo se, isto, nije dostupan
 
Max preko Oriona kao dodatak?
 
Do njih je, pogledaj temu za Max ovdje na Benchu, bukvalno su iskustva od provajdera do provajdera. Meni na Yettelu radi plug and play, a na Laki boxu sam morao da radim sideload APK pošto ko zna kada i da li će Orion da se smiluje da apdejtuje.
 
probaj da ih pitas da ti daju ruter sa 10Gbit portom, bas bi bilo zanimljivo znati da li bi prihvatili to
Da bas bi bilo dobro znati kako ce mu odgovoriti na pitanje koje od svih pitanja ima najmanje sanse da se odgovori pozitivno :)
Mislio sam na max, na telefonu, preko oriona, piše da nije dostupan u regionu ,odjavio se, prijavo se, isto, nije dostupan
Tacnije dostupan je ali su nas uredno odjavili :) sa subskripcije, ni meni ne radi kaze proverite sa vasim provajderom :)
Da bas bi bilo dobro znati kako ce mu odgovoriti na pitanje koje od svih pitanja ima najmanje sanse da se odgovori pozitivno :)

Tacnije dostupan je ali su nas uredno odjavili :) sa subskripcije, ni meni ne radi kaze proverite sa vasim provajderom :)
evo samo sam instalirao Max ulogovao se i radi lepo, znaci samo moras drugu applikaciju da instaliras ;)
 
Poslednja izmena:
Da bas bi bilo dobro znati kako ce mu odgovoriti na pitanje koje od svih pitanja ima najmanje sanse da se odgovori pozitivno :)

Tacnije dostupan je ali su nas uredno odjavili :) sa subskripcije, ni meni ne radi kaze proverite sa vasim provajderom :)

evo samo sam instalirao Max ulogovao se i radi lepo, znaci samo moras drugu applikaciju da instaliras ;)
Da, u pravu si za drugu aplikaciju, probao, radi, hvala
 
In the meantime:

Postovani, pristup uslugama je onemogucen zbog havarije na optickoj trasi. Sanacija se ocekuje do kraja dana. Molimo Vas za strpljenje.

Pogodjeni delovi Nbg, Zemuna, Surčina i okoline…
 
Do njih je, pogledaj temu za Max ovdje na Benchu, bukvalno su iskustva od provajdera do provajdera. Meni na Yettelu radi plug and play, a na Laki boxu sam morao da radim sideload APK pošto ko zna kada i da li će Orion da se smiluje da apdejtuje.
Može li pomoć oko verzije aplikacije za sideload? Instalirao sam dve verzije, obe crashuju kada pokušam da pustim bilo koji film ili seriju?
Inače, kontaktirao sam Orion korisničku podršku da bih dobio neku info oko toga kada će apdejtovati svoj store. Odgovor je bio baš sadržajan "Tranzicija je u toku, molimo za malo strpljenja" 😂
 
Da da, tranzicija je u toku, samo da su znali mjesecima unaprijed tačan datum i sve probleme koji treba da se riješe, pa da su se spremili, ovako...
Testirao sam gomilu verzija TV aplikacije i zaključio da je problem do samog uređaja: Play store ga ne vidi kao TV box nego kao tablet, tako da on u suštini nema Android TV interfejs i sve što ide s tim, već neki generic Android 9 build na koji je neko traljavo nalijepio launcher. Sve verzije za Android uređaje ne pucaju, ali pošto su rađene za touch, jedini način da se koriste je pomoću miša na Lucky remote, ili uz miša i tastaturu (može da se bocne dongle u onaj rezervni USB port i radi sve odmah kako treba).
 
speedtest ka orionu mi je ok, ali ka spoljnem i ping ka google je trenutno 80-90ms, kontam da su neki radovi
NS je u pitanju
 
Primijetio sam usporenje, isto NS.
 
u BG isto shmrljavo radi danas
 
Isto je i u Nisu.
Youtube otvara dosta sporije.
Gmail baguje...itd itd..
 
imam pitanje, da li se jos nekome desava da se internet resetuje sam od sebe ili ruter ne znam sta je od ta dva, posto lampica Lan prekine da sija na nekoliko sekundi pa proradi opet, nekad se to desava i vise puta u toku dana. Da li je problem do rutera ili je nesto na mrezi, u pitanju je novi wifi 6 ruter, internet uvedem pre mesec dana.
 
imam pitanje, da li se jos nekome desava da se internet resetuje sam od sebe ili ruter ne znam sta je od ta dva, posto lampica Lan prekine da sija na nekoliko sekundi pa proradi opet, nekad se to desava i vise puta u toku dana. Da li je problem do rutera ili je nesto na mrezi, u pitanju je novi wifi 6 ruter, internet uvedem pre mesec dana.
nije normalno ponasanje zovi ih tesko ce ti neko pomoci sa foruma, ako nije do rutera sredice remote, a ako nije ni do rutera onda ce morati da se cimaju i oko kablova
 
da li je neko primetio da se izgleda ruta ka Google-u (i ko zna cemu) promenila danas? Ovo je statistika ka 8.8.8.8 u poslednjih nedelju dana:
1716551346099.png

Cisto za uperedjivanje, nije linija problem, ovo je latencija ka 1.1.1.1
1716551432475.png
 
Koji ti je ovo alat? 😃
Ja bas imam Google DNS kao primarni, moraće izgleda da se menja privremeno.
 
Dve godine nisam imao probleme, medutim u poslednjih 2 meseca hocu da poludim.

Ispada 5GHz SSID redovno i sam se proseta na kanal koji on hoce, a ne koji mu je manuelno naveden, kad on hoce, bez neke logike ili zakonitosti...
Imam otvoren tiket, za sad su fiksirali par puta kanale, sto oni sto na kanale koje ja vidim kao najmanje zauzete, medjutim ONT sam odseta sa tih praznih na prva 4 (32-44) posle par dana. A najcesce to uradi dok sam u teams pozivu, kao za baksuz.
Kad mu bas nije dan, onda potpuno prestane da emituje SSID na 5GHz, pa moram da se zavlacim iza TVa da ga gasim...

Posto zivim u zgradi, 2.4GHz opseg je maltene neupotrebljiv od ometanja drugih rutera, pa moram 5GHz.

Jel imao neko slicno ponasanje? Huawei HG8245Q2 je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
taj je problematican ruter meni su menjali 2 ili 3 puta zbog wifija trazi da te menjaju za WiFI 6 ako ih ima na stanju
 
Šta se dešava sa optikom na Nbg? Imam jedva 100 mb/s, korisnički servis radi od 10h, nema nikakve najave održavanja mreže ili slično
 
Da li moze neko da okači speed test preko kabla sa Metro Hypersonic ili slabiji da vidim Ping i ostalo, Hvala
 
Nazad
Vrh Dno