Šta je novo?

Orion Telekom

Ovi će sad da te zovu kad ističe rok od 8 dana i onda će da te informišu da su proverile kolege i zaključile da nikakvih problema i "smetnji" u radu usluge nema :D
 
Ovi će sad da te zovu kad ističe rok od 8 dana i onda će da te informišu da su proverile kolege i zaključile da nikakvih problema i "smetnji" u radu usluge nema :D
Orion svaki put kad zovem barem 20 minuta slusam reklame. Danas ih zvali za ovaj info oko povecanja cena i da pitam za moguci raskid ugovora, kazu zvace neko u roku od pola sata i nema ih satima da se jave.
Sad se setih, na moje pitanje da li oni to planiraju da istu uslugu naplacuju dva puta, rekli su da, tako je. 😂😂 Kakva sprdnja
 
Orion svaki put kad zovem barem 20 minuta slusam reklame. Danas ih zvali za ovaj info oko povecanja cena i da pitam za moguci raskid ugovora, kazu zvace neko u roku od pola sata i nema ih satima da se jave.
Sad se setih, na moje pitanje da li oni to planiraju da istu uslugu naplacuju dva puta, rekli su da, tako je. 😂😂 Kakva sprdnja
Barem su iskreni u svom neznanju.
Kad zoveš podršku pritisni 1. Odmah se jave :D
 
Mi smo pre Oriona imali ADSL od yuneta i da nije bilo ogranicenja u brzini istog i problema zbog zastarele Telekomove arhitekture ne bismo ih menjali. Oni nazalost optiku pruzaju firmama. a ja se nadam da ce se uskoro i prosiriti na fizicka lica jer je njihova korisnicka podrska najbolja od svih provajdera. Cim im posaljes email, istog trenutka zovu da vide sta je problem i odmah otklanjaju. Nema zivkanja i slusanja reklama pola sata, ma milina.
Mali offtopic: nemoj da se nadaš, njih je odavno kupio Telekom (mts) i po meni nema šansi da ponude optiku da ne bi sebi pravili konkurenciju.
 
Šta beše 1, prodaja?
Prodaja naravno. Tu navale nema kao na tehničku podršku.

@akki : Evo, sinoć opet skoro u isto vreme nestao net u 23:48, sad sam pokrenuo i network monitor na kompu da vidim kada će net doći.
Bio sam offline 3,5h
Sada imam dva otvorena tiketa bez odgovora od kojih je jedan star više od 24h.
 
Pa ne funkcionise tako tehnicka podrska, nemaju obavezu da te zovu ako ti rese problem, prosto zatvore tiket i to je to... Ne znam koji sf konkretno ima Orion ali vecina ni ne dozvoljava duple tikete, vec kada korisnik podnese novi dok je prvi aktivan samo se pridoda... naravno, za isti tip usluge...
 
Kayako.
Taj sistem im je katastrofa.
Oba tiketa imaju status "Open" - nisu čak ni "In progress".
Jedino što su uradili je da su na prvom tiketu promenili Department u "Sakriveno".
Hteo sam da i njima i sebi učinim uslugu i da ih ne zovem telefonom ali izgleda da ću morati da zovem i da tražim Marka s kojim sam se dogovarao oko izuzimanja od plaćanja harača,
i da ga zamolim da tehnička služba Oriona više ne čačka ništa noću na mom čvorištu.

Inače, da - sad imam internet ali umesto 500/150 Speed test mi pokazuje
Screenshot_3092.png
 
Poslednja izmena:
Evo, da se pohvalim: sinoć je prekid interneta bio opet oko 23:30 ali je trajao samo 7 sekundi.
Da nije bilo aplikacije za monitoring, ne bih ga ni primetio. :D
Danas me zove Petar iz Oriona, kaže: "Zovem u vezi sa Vašim tiketom. Jel bilo prekida interneta danas? Jel sad internet radi?"
Ja kažem: "Čekajte da proverim preko speed testa" - Čovek me stavi na čekanje!
Elem, posle minut dva, on se javi. Ja proverio, full brzina, kažem mu za tih 7 sekundi kad je već pitao, da bi on rekao "OK"
Ja ga pitao pa šta je to bilo da se net prekidao dva dana za redom u isto vreme a on kaže: "Pa bilo je radova na mreži tako da je moguće da dolazi do kraćih prekida interneta"
Na moje pitanje: "A jel prekid od tri i po sata kraći prekid?"
Dobio sam odgovor: "Pa neki nemaju net po dva dana tako da je to kraći prekid"

Eto čisto da znate: ako vam ne radi Orion internet par sati neki Mika sedi bez interneta već drugi dan i zbog toga ne treba da se bunite jer: radovi na mreži.

Screenshot_3097.pngScreenshot_3098.png
 
Poslednja izmena:
Evo ja da ih pohvalim. Preko wifi kida. 😁
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-21-15-16-06-738_org.zwanoo.android.speedtest_1.jpg
    Screenshot_2022-10-21-15-16-06-738_org.zwanoo.android.speedtest_1.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 134
Valja li čemu ovaj internet? Uzeo bih ga jer nemaju ugovornu obavezu i nije nešto skup. Konkretno ako neko sa Fontane ili oko starog Merkatora može da iznese svoje utiske bilo bi lepo. 😁 Nije mi nešto bitno da konstantno gura 200/20, ali da ne bude 10/1 i te fore, neki minimum neka bude 50 npr.
 
Neće padati toliko sigurno… ako i bude to se sredi lako na optici… čak i gpon light nema tolike oscilacije u najgorima vremenskim prilikama…

Sto se tiče utiska sa lokacije, ja imam na dve kod hotela YU, na jednoj sam doduše retko ali je uvek online server, druga je kod bake i nema nikakvih problema…

Isto je i na Dedinju gde sam češće kad sam u Bgd…
 
Posle napisana dva tiketa više nemam višečasovnih prekida...
ali bih voleo da znam šta im to i dalje trokira na svakih 12 sati pa imam prekid po par sekundi svakog dana u 11:55 i 23:55...
 

Prilozi

  • Screenshot_3168.png
    Screenshot_3168.png
    150.8 KB · Pregleda: 79
Poslednja izmena:
Posle napisana dva tiketa više nemam višečasovnih prekida...
ali bih voleo da znam šta im to i dalje trokira na svakih 12 sati pa imam prekid po par sekundi svakog dana u 11:55 i 23:55...
Ko će znati zašto im trokira. Znam za slučaj od pre godinu ili dve gde su svom dileru isključili internet u radnji. To je nalog koji je trajan i besplatan. To mu se desilo nekoliko puta, pa ti vidi sad Šta i kako. Svašta se od njih može očekivati.
 
Posle napisana dva tiketa više nemam višečasovnih prekida...
ali bih voleo da znam šta im to i dalje trokira na svakih 12 sati pa imam prekid po par sekundi svakog dana u 11:55 i 23:55...
Kojim ovo programom pratis speed i konekciju?
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Imam dual plus paket , hbo kanali nemaju vraćanje unazad, da li je neko tražio i dobio besplatno hbo go nalog?
 
Davali su HBO kod prvog povecanja cena bas lako, par mojih drugara je dobilo...
 
Kakav je net?
Vidim da imaju pakete 17 mes 50 % od UO na 24 mes.
 
@Nista pročitaj barem trenutnu stranicu teme i videćeš utiske. Optika im kida, ja za skoro 3 godine ne pamtim neki prekid duži od par minuta, ako je prekida uopšte nekada i bilo.

@CAMOPEJB iz znatiželje sam skinuo ovaj program koji koristiš da vidim da li će i meni prijaviti te prekide od par sekundi na svakih 12 sati i nije ih bilo.
cst1.jpg
Pošto sam test limitirao na 100Mbps, bacim pogled koliko je potrošio podataka za ovih 25 sati:
cst2.jpg
:ROFLMAO:
 
Pošto sam test limitirao na 100Mbps, bacim pogled koliko je potrošio podataka za ovih 25 sati:
cst2.jpg

:ROFLMAO:

Znači da @CAMOPEJB testiranjem narušavao sveukupni rad Orion mreže :p
 
Znači, ja narušavam a djakza ne? :LOL:
Jesu malo tupavo napravili aplikaciju - radi test brzine svakog sekunda bez mogućnosti produženja intervala.
Ako svakog sekunda povuče 100MB to mu dođe 8437.5 GB dnevno, ali s druge strane napravi ti sama tabelicu finu, ne moraš da setuješ ništa sam.
Nadam se samo da ne piše te podatke na SSD sa koga se pokreće...
 
Proveri SSD statistiku :D

Znači, ipak ja spram vas dvoje skromno narušavam rad mreže sa mojom skripticom 😂 Koja radi speedtest na svakih sat vreme (doduše ka 3 servera, redom), plus NetUptimeMonitor ping-uje na svakih 10s.
 
Pa i ja sam u prošlosti furao samo ping test na sekund i imao uptime 99.99% mesecima...
Al džaba kad sad mi se desi da ping bude 6ms a down 1.83Mbps ili packet loss 12% na par sekundi
Ispratiću ovo pa ako se stabilizuje, ostaviću mrežu na miru ;)
SSD aplikacija ne dira - proverio
 
Zašto mi Orion na odgovara na mejl koji 3 puta šaljem gde pitam da li će mi biti povećanje od 1.11?
 
Nazad
Vrh Dno