Šta je novo?

Orion Telekom

Najbolje da prelistas temu u glavnom je vise od pola sadrzalja kuknjava kako kome radi, pa probaj da izvuces dal ti se isplati,
U jednoj recenici ako ti je komsiluk zadovoljan uslguom da je tu na toj adresi dobro instalirana infrastruktura onda nema razloga da ne uzmes jer su definitivno najpovoljniji za ono sto nude,
Konkretno NBGD je vise nego dobar, ima tu uvek problema ako nesto treba podesiti dok se sve to namesti nije su bas strucni i brzi, ali ako radi i ne otpadne neka zica sa zgrade neces ni morati da ih zoves sem kada dodje do poskupljenja ili isteka ugovora, sto su znali da jave samo na sajtu pa da kasno kao korisnik provalis da si zakasnio sa ponistenjem ugovora (ali i to je vise do kuknjave samo, vecina opet nije ni mislila da predje kod drugih zbog 200din, posto i ostali "koriguju" cene svremena na vreme)

Nije telekom je druga firma skroz druga infrastruktura, Orion je nastao sjedinjavanjem Sezam pro, Neobee i jos nekih manjih provajdera pre 15tak godina, Direktor je i osnivac jedan od vodja otpora http://digitalconference.rs/sr/speaker/slobodan-djinovic/

Hvala na informacijama,bio sam ubedjen da je to Telekomova sestrinska firma. Ima li kojim slucajem neko iz Kikinde iskustva sa Orionom? Kakvi su kod nas?
 
Pozdrav, da li neko ima problema u vecernjim satima sa pingom tj latencijom na US serverima ili generalno? Pitam sto se tice optike. Hvala
 
Pozdrav, da li neko ima problema u vecernjim satima sa pingom tj latencijom na US serverima ili generalno? Pitam sto se tice optike. Hvala
Igram cesto NBA 2k24 turnire, od 20-00h bas je neigrivo, mnogo kasne reakcije igraca npr, posle ponoci u 90% slucajeva sve ok. Sad verovatno ima i do 2k servera, opterecenja mreze tada itd.
Isto je i kad sam na kablu ili wifi.
Na Karaburmi sam, koristim Dual Hypersonic paket, 4.5/1Gbs
 
Drustvo ima li nacina da se malo boostuje wifi internet brzina? Malo sam laik za ove stvari, a nisam uspeo da nadjem neke konkretne informacije na netu i forumu. Imam orion opticki internet brzine 1.5gbps ali preko wifi hvatam otprilike samo trecinu brzine. Da li moze u konfiguraciji rutera nesto da se cacne, ili mozda neki drugi ruter da kupim?
 

Prilozi

  • IMG_4602.png
    IMG_4602.png
    108.4 KB · Pregleda: 146
To je to otprilike, previse hoces.
Treba ti jaci telefon da bi hvatao jace brzine, a i bolji ruter sa wifi 6, oba ces morati sam da kupis.
 
kupis google pixel telefon
 
I kad to sve kupiš, dobiješ do 940Mbps jer po jednom ethernet portu na Orion ruteru imaš do 1000(u praksi 940Mbps).

Za tu brzinu ti treba wifi 6 ruter koji podržava 160MHz širinu kanala i telefon/laptop koji takođe ima wifi6 sa 160MHz širinom kanala.

Ne podržavaju svi wifi6 uređaji 160MHz već dobar deo njih ima limit na 80MHz. A tu ćeš videti između 700 i 800Mbps.

Tek Wifi7 sa MultiLink Operation (koji kombinuje paralelno više kanala - 2 na 5GHz i 2 na 6GHz recimo) može da izvuče i 4-5-6Gbps na wifi-ju.

Sve i da to nabaviš i da uzmeš neki od retkih telefona koji imaju wifi7, opet ćeš biti zaglavljen na 940Mbps jer gigabitni ethernet toliko omogućuje.
 
Pa da, moj Galaxy A52s nominalno ima Wifi6 ali u praksi je to maksimum 330mbps, i to je to.
 
Sta reci.. Hvala Naci-ju i kompletnom timu Orion-a na munjevitoj realizaciji usluga 👏
 

Prilozi

  • IMG_20240321_181642.jpg
    IMG_20240321_181642.jpg
    393.5 KB · Pregleda: 82
Sve i da to nabaviš i da uzmeš neki od retkih telefona koji imaju wifi7, opet ćeš biti zaglavljen na 940Mbps jer gigabitni ethernet toliko omogućuje.

Moze vise i sa njihovim Wifi6 ruterom, ali mora da se stoji pored njega 😂
 

Prilozi

  • IMG-10fd13c7ab5605de0f05156ebb14593c-V.jpg
    IMG-10fd13c7ab5605de0f05156ebb14593c-V.jpg
    274.6 KB · Pregleda: 73
Nemam komp sa 2.5gbit portom, inace ovo je test na starijem racunaru core i5 sa dva jezgra..
i da imas, njihov ruter nema 2.5G lan. Koristim 1500/500Mbps ali dobio sam HG8245Q2 koji je 4x1Gbps u WIFI5, pa max koji mogu da koristim na jednom racunaru je 940/500Mbps kako god okrenuo.
Moze vise i sa njihovim Wifi6 ruterom, ali mora da se stoji pored njega 😂
Ali njega ne daju na paketu koji @bravo88 ima.
 
I kad to sve kupiš, dobiješ do 940Mbps jer po jednom ethernet portu na Orion ruteru imaš do 1000(u praksi 940Mbps).

Za tu brzinu ti treba wifi 6 ruter koji podržava 160MHz širinu kanala i telefon/laptop koji takođe ima wifi6 sa 160MHz širinom kanala.

Ne podržavaju svi wifi6 uređaji 160MHz već dobar deo njih ima limit na 80MHz. A tu ćeš videti između 700 i 800Mbps.

Tek Wifi7 sa MultiLink Operation (koji kombinuje paralelno više kanala - 2 na 5GHz i 2 na 6GHz recimo) može da izvuče i 4-5-6Gbps na wifi-ju.

Sve i da to nabaviš i da uzmeš neki od retkih telefona koji imaju wifi7, opet ćeš biti zaglavljen na 940Mbps jer gigabitni ethernet toliko omogućuje.
Moram da se ispravim, kad testiram blize ruteru brzina je dosta bolja. Ruter mi je u hodniku inace zbog bolje raspodele signala po stanu, a juce sam merio iz dnevne sobe. Evo u hodniku dosta jace. Merio preko iPhone 15 Pro, on ima Wi‑Fi 6E (802.11ax) 2x2 MIMO ako se ne varam, a o ruteru koji mi je Orion dao ne znam mnogo.
 

Prilozi

  • IMG_4623.png
    IMG_4623.png
    99.1 KB · Pregleda: 74
Moram da se ispravim, kad testiram blize ruteru brzina je dosta bolja. Ruter mi je u hodniku inace zbog bolje raspodele signala po stanu, a juce sam merio iz dnevne sobe. Evo u hodniku dosta jace. Merio preko iPhone 15 Pro, on ima Wi‑Fi 6E (802.11ax) 2x2 MIMO ako se ne varam, a o ruteru koji mi je Orion dao ne znam mnogo.
za vece brzine moras imati WiFi 6 ruter on se dobija uz supersonic i hypersonic pakete
 
Ma nema tu mnogo pametovanja, sto si dalje od rutera i sto vise prepreka imas to je brzina slabija. Ista je prica i sa Wifi6 ruterom.

Ja ako odem na najdalju tacku u stanu od rutera tu imam 3 ili 4 armirana betonska zida izmedju i brzina je manja od 100/100. Kad stanem blizu rutera bude slicno kao sa screenshota gore. Telefon je S23 Ultra.
 
Ja imam problem sa Samsung a20 na 2.4 nece preko 30mbit download a upload vozi i do 50 🤣 Dok na Redmi isto 2.4 fura preko 60 u oba smera 😁
 
a na 5 Ghz? :O
 
Zavisi od čipseta, i od konkretnog podešavanja AP-a.

Meni na 2.4 (doduše ne na huawei-ju) ali isto 802.11n - radi do oko 50/70Mbps.

Qualcomm čipset na telefonu - Telefon Poco F3.
 
zasto je bitno imati najvecu mogucu wifi brzinu na telefonu?

Kao da ce telefon brze da radi na 300 ili 1300mbita...:rolleyes:
necete ni primetiti razliku.
 
@bakara ja jedino vidim razliku kad instaliram aplikacije, inače nikakva razlika.

30 ilj 50Mbps na telefonu - za sve odlično završava posao.

Na kablu 940Mbps i na Orionu i na mts-u, wifi na laptopovima - 200-800Mbps, telefoni kolko rade, tolko.
 
Ovaj tel nema 5G :D Pretpostavljam da je neka kompatibilnost u pitanju jer na honor ruteru izvlaci 50 bez problema.. A komp na 2.4 moze i preko 120 na istom kanalu (ont ruter) :p
 
Ovaj tel nema 5G :D Pretpostavljam da je neka kompatibilnost u pitanju jer na honor ruteru izvlaci 50 bez problema.. A komp na 2.4 moze i preko 120 na istom kanalu (ont ruter) :p
hahaha druze onda je vreme za novi tel :p
 


nekih 7 metara od rutera, onaj njihov gae ruter sa gbit portovima i wifi6
 
Neko pomenu, stranicu - dve ranije, ovaj Sagem@fast ruter... Kakva su iskustva s njim?
 
Ja sam pitao, ali niko nije odgovorio.
Sagem sada daju umesto huawei rutera
 
ja sam dobio Huawei pre nekih nedelju dana :cautious: koji je model tog Sagema?

i zna li neko koji je tacno proizvodjac/model rutera/media convertera koji daju uz 10Gbit paket?
 
Neko pomenu, stranicu - dve ranije, ovaj Sagem@fast ruter... Kakva su iskustva s njim?
Skroz ok iskustva, naš je u kući u hodniku, ravnomerno raspoređuje signal u svim nivoima u prizemlju, na spratu ima mrtvih uglova gde se izgubi 5ghz i ostane samo 2.4 ghz. Ne znam kakav je huawei pre toga sam imao neki njihov telekomov za adsl što verovatno nije za poređenje.
Ja sam pitao, ali niko nije odgovorio.
Sagem sada daju umesto huawei rutera
Ja sam napisao još krajem februara da sam dobio taj ruter i stavio i brzinu merenja.
ja sam dobio Huawei pre nekih nedelju dana :cautious: koji je model tog Sagema?

i zna li neko koji je tacno proizvodjac/model rutera/media convertera koji daju uz 10Gbit paket?
sagemcom f@st 5657
 
Pozdrav braćo forumaši…

Situacija sledeća, SBB mi je dosadio… EON je sigurno najbolji proizvod na tržištu ali me vaćare da plaćam za svaki tv itd itd…. Net je plus minus, zna često da zakucava…

Gledam akciju Oriona (koliko znam preprodavac mts-a, optiku imam u zgradi) pa vidim da ima nekuh raznih situacija rutera podešavanja itd pa me posavetujte da li uzimati najjači paket, koji ruter da tražim da bi imao najbolji protok, kakav je mučeni laki 4k? I sve što možete da mi kažete da mi pomognete prilikom odabira…

Hvala unapred! 🍻
 

Prilozi

  • IMG_5406.png
    IMG_5406.png
    180 KB · Pregleda: 45
Nazad
Vrh Dno