Šta je novo?

Orion Telekom

pa dobro nek bude na 300 ili 200 :D ako im je toliko veliko to na 500 :D
svakako cu javiti sta je bilo na kraju. za sada nisu nista odgovorili na mail

U ugovoru sa njima nigde ne pise da ce koristiti moju struju za opremu na krovu :)
posto sam u plavoj zoni najvise zbog nvidia 3080 koja radi aktivno 24/7 tih 30w sto mi trose mora da izadje jedno 100-200 din mesecno :D
 
U ugovoru sa njima nigde ne pise da ce koristiti moju struju za opremu na krovu :)
Ako tu opremu napajaju tvojom el. energijom, a tu istu opremu koriste i ostali stanari zgrade, sasvim si opravdan u potražnji nečega zauzvrat. Ja bih išao sa 500mbps, pa se nađite (u krajnjem slučaju) na pola.
 
ne znam da li sam jedini u zgradi. zgrada je sa 80 stanova..ali je uglavnom sbb tu. ja sam bio prvi korisnik a posle su delili reklamae drugima.dal je jos neko uzeo orion ne znam...

opet ni ne bih trazio nadoknadu u keshy ali bi mogli da mi download sa 100 podignu barem na sada minimalnih 500 :)

Meni su kao jedinom u ulazu dali nagradu, znači da znaju za te detalje i obraćaju pažnju na te stvari.
Ne znam da li je to praksa svuda po Srbiji doduše ali ne vidim zašto bi moj kraj bio poseban, ili zgrada.
Bio sam prvi u ulazu ali ne i prvi u zgradi.
Jedino ako se razlikuje prava optika od krovne instalacije, po pitanju nagrada mislim.
Cimni ih, pošalji tiket, nemaš šta da izgubiš :)
 
Meni su kao jedinom u ulazu dali nagradu, znači da znaju za te detalje i obraćaju pažnju na te stvari.
Ne znam da li je to praksa svuda po Srbiji doduše ali ne vidim zašto bi moj kraj bio poseban, ili zgrada.
Bio sam prvi u ulazu ali ne i prvi u zgradi.
Jedino ako se razlikuje prava optika od krovne instalacije, po pitanju nagrada mislim.
Cimni ih, pošalji tiket, nemaš šta da izgubiš :)
Sta je ta nagrada sto su ti dali?
 
Sta je ta nagrada sto su ti dali?

Ništa specijalno, više znak pažnje, rokovnik, olovka, maska za lice, prazna flašica i mislim da je to to, brendirano sve Orion.
Ali nisam ih cimao ništa, jedan dan zvonio telefon, menadžer prodaje kaže da je tu u mom kraju i da li može da dodje, ima nagradu za mene.
Reče mi i da je to jer sam prvi njihov korisnik u ulazu.
Inače su uglavnom svi na sbb-u, tu je još i mts optika.

Ti kao prvi u ulazu još im daješ i struju za ruter, možda mogu da spreme nešto slično za tebe, ali ne očekuj ništa previše.
Da ima više korisnika pa da i možeš da im tražiš nešto više, ali ovako si jedini pa samim tim i ta struja koju im daješ samo tebi znači tj. ne bi ni mogao bez toga da budeš njihov korisnik.
 
Pa tesko da sam i dalje sam u zgradi od 80 stanova. Iako ko zna :) Opet onda mogu da mi kazu da ce jednostano da raskinu ugovor ako necu da im dajem besplatnu struju.. A sigurno je do sada bar jos neki komsija presao na Orion jer je jeftiiji od SBB (jos eon preko browsera radi na orion netu ) :)
 
Pa ne verujem da imaju nešto protiv tebe, kažem ti meni i bez davanja struje niti bilo čega sličnog su poklonili pažnju, kako bih drugačije nazvao taj gest da kažem.
Pa možeš recimo da vidiš na Wifi kada tražiš mrežu, meni se pojavilo par Orion mreža, što znači da ima još korisnika u blizini, ima jedna zgrada preko puta, prilično je blizu, ne znam baš da li može da hvata signal baš taj ali činjenica je da mogu još Orion korisnika na mreži da "nahvatam", možda su u istoj mojoj zgradi ne znam stvarno, naravno možda ima i onih koji su menjali naziv Wifi mreže, kao ja recimo :)
Recimo ja sam pitao tog menadžera tj. rekao mu baš to, on kaže da sam sigurno prvi i jedini u ulazu, za druge po ulazima u mojoj zgradi i u zgradi preko puta ne zna.
Takodje monter koji je radio instalaciju je rekao da sam prvi pa je duže trajalo nešto što je sredjivao dole u prizemlju, jer je prva aktivacija.
 
Evo uslikao sam te poklončiće, izvinjavam se na potencijalnom spamu, nisam shill :)
Mislim da treba ljudi da znaju šta se sve dogadja, zašto da ne.
 

Prilozi

  • IMG_20210819_172647847.jpg
    IMG_20210819_172647847.jpg
    113.9 KB · Pregleda: 94
  • IMG_20210819_172751760.jpg
    IMG_20210819_172751760.jpg
    136.2 KB · Pregleda: 92
Da li mislite da se strujom iz jednog stana napaja kompletna oprema za više korisnika? Taj korisnik ode na odmor, isključi struju i npr. dvadeset dana niko u zgradi nema net?
 
To je Orion, radili su oni i luđe stvari. S toga mi nije ništa čudno i neočekivano.

A i kada se iz jednog stana napaja oprema za više korisnika (to obično rade manji provajderi), tu ide neki dogovor tipa "ovo ne gasiš uopšte" i tu je kraj. Čovek koji daje el. energiju dobije nešto zauzvrat zato što upravo to i radi - "ne gasi uopšte".
 
Da li je neko provalio da na smart tv aplikaciji (ili bar ovoj za LG webOS) kada se gleda nesto unazad to bude u 4:3 i u manjoj rezoluciji? 🤔
 
IMG_20210820_000805.jpg

Samo da proverim dakle..ovaj mali uredjaj (sa tri plave tackice :d ) pored rutera je to sto sluzi za napajanje opreme na krovu?

ili onaj jos manji (sa jednom plavom tackicom :d ) u koji ide mrezni kablic pa onda u ruter?

Amater sam za ovo skroz..znam da mi nervira sto mi tu stoji vise stvari :D a vec imam svoju guzvu kablova i uredjaja i bez ovih dodatnih stvari :) I mozda to stave kod svakom od nas? za slucaj da neko zaista ugasi struju u stanu? :)
 
Onaj sa jednom plavom je POE injektor.
 
Pogledajte prilog 315261

Samo da proverim dakle..ovaj mali uredjaj (sa tri plave tackice :d ) pored rutera je to sto sluzi za napajanje opreme na krovu?

ili onaj jos manji (sa jednom plavom tackicom :d ) u koji ide mrezni kablic pa onda u ruter?

Amater sam za ovo skroz..znam da mi nervira sto mi tu stoji vise stvari :D a vec imam svoju guzvu kablova i uredjaja i bez ovih dodatnih stvari :) I mozda to stave kod svakom od nas? za slucaj da neko zaista ugasi struju u stanu? :)
Onaj još manji sa jednom plavom tačkicom ti služi za napajanje opreme na krovu.

Ovaj sa tri plave tačkice ti je za fiksni telefon.
 
Inače koga interesuje specifikacija opreme, koristi se par ovih antena na oba kraja linka - kod korisnika i na krovu neke druge random zgrade gde imaju GPON optiku.


Uređaj je označen da koristi do 7W struje, to se ne smatra dodatnim troškom za korisnika, i zato ga operator i ne nadoknađuje korisniku.

Inače Orion svakom korisniku daje taj TP-Link Archer C6 i komplet opreme od MikroTik-a uključujući i PoE injector i napajanje, pa mi nije baš jasno po kom mehanizmu jedan korisnik napaja sve to, ako svaki korisnik ima PoE injector kod sebe - a ima svaki, znam iz zgrada gde više ljudi ima tu "bežičnu optiku".

Pre mislim da je u pitanju scenario da svakom korisniku zakače po antenu na krov i spoje kabl od antene pravo u PoE injector pa u ruter. To je dakle isti scenario kao sa običnom WiFi ponudom do 10 Mbps sa Ubiquiti AirGrid ili NanoStation, samo što sad koriste 60 GHz pa mogu da pruže veće brzine.
 
imam 1000 paket, i malopre preko oriona izmerih više puta brzinu oko 500? preko drugih servera ide oko 900...koja je sad brzina relevantnija?
Pa ti serveri su ponekad preotereceni tako da imas onoliko koliko ti najvise neki pokaze...... za brzine do 100-200 rade svi ok ali za 1000 i plus retko koji
 
"
Poštovani,

Svaki korisnik napaja samo svoj port, odnosno ukoliko isključi napajanje samo on neće imati uslugu, ostali portovi na switchu gde su drugi povezani će raditi.
"

ovo su mi odgovorili. Pretpostavljam da da je to tacno. I da dakle svako od nas napaja za sebe :)
 
Kako rade Arene na orion TV? Kakav je kvalitet slike i da li secka kad su neke bitnije utakmice?
 
Ako je laki box na wifi-u onda generalno zna da secka, ali preko kabla sve radi ok
 
Ma ovako ako uzmem sa druge mreze da radi na mi boxu
Ne znam da li možeš da uzmeš sa druge mreže, kod mene recimo na mi boxu neće da radi na bilo kojoj drugoj mreži osim na mobilnim mrežama. I to imam neki premium paket od 5,55 soma mesečno. Doduše, ima korisnika ovde koji kažu da im radi na drugim mrežama, tako da sve zavisi šta će da te zapadne.
 
Orion tv moze da se uplati kao nezavisna usluga mesec za mesec, to mora da radi na svim mrezama. Mozda nalozi iz pretplate imaju neka ogranicenja
 
Inače koga interesuje specifikacija opreme, koristi se par ovih antena na oba kraja linka - kod korisnika i na krovu neke druge random zgrade gde imaju GPON optiku.


Uređaj je označen da koristi do 7W struje, to se ne smatra dodatnim troškom za korisnika, i zato ga operator i ne nadoknađuje korisniku.

Inače Orion svakom korisniku daje taj TP-Link Archer C6 i komplet opreme od MikroTik-a uključujući i PoE injector i napajanje, pa mi nije baš jasno po kom mehanizmu jedan korisnik napaja sve to, ako svaki korisnik ima PoE injector kod sebe - a ima svaki, znam iz zgrada gde više ljudi ima tu "bežičnu optiku".

Pre mislim da je u pitanju scenario da svakom korisniku zakače po antenu na krov i spoje kabl od antene pravo u PoE injector pa u ruter. To je dakle isti scenario kao sa običnom WiFi ponudom do 10 Mbps sa Ubiquiti AirGrid ili NanoStation, samo što sad koriste 60 GHz pa mogu da pruže veće brzine.

Da li neko ima iskustva sa ovim, kakav je ping u odnosu na FTTH?
Još nešto, pošto je zgrada na kojoj bi mi ovo postavili najviša u okolini, kolike su šanse da mi grom sprži komp, u nekom nesrećnom spletu različitih okolnosti?

Da li je nekome Orion sproveo optiku direktno sa ulice-bandere do stana? Ovo bi mi najviše odgovaralo, ali mi je komercijalista koji je zvao rekao da to nije moguće, iako sam siguran da se nismo razumeli.
 
Pozdrav svima,
za cca mesec dana mi istice a1 kucni net, a posto mi je optika stigla do zgrade razmisljam o ovoj orion ponudi bez UO, pa me zanima kakvo je stanje sa internetom i ruterom? Secam se kad sam imao sbb da je noviji ruter u osnovnom paketu bio problematican i stalno pucao, pa sam zahtevao stariji model. Ali su mi dali drugi (iz skuplje pretplate) ubee model.. Ima li slicne situacije kod oriona ?
Daju li mozda neki paket na 12 meseci UO?
 
Da li neko ima iskustva sa ovim, kakav je ping u odnosu na FTTH?
Još nešto, pošto je zgrada na kojoj bi mi ovo postavili najviša u okolini, kolike su šanse da mi grom sprži komp, u nekom nesrećnom spletu različitih okolnosti?

Da li je nekome Orion sproveo optiku direktno sa ulice-bandere do stana? Ovo bi mi najviše odgovaralo, ali mi je komercijalista koji je zvao rekao da to nije moguće, iako sam siguran da se nismo razumeli.
Ping je između 1 i 2 ms, jitter do 1 i packet loss 0%. Što se groma tiče, nadam se da ne postoji mogućnost :)
 
Da li je nekome Orion sproveo optiku direktno sa ulice-bandere do stana? Ovo bi mi najviše odgovaralo, ali mi je komercijalista koji je zvao rekao da to nije moguće, iako sam siguran da se nismo razumeli.

Sproveo je meni sa ulice, valjda im je to primarno a antene sekundarno rešenje, za one koji ne mogu primarno.
Mislim pretpostavljam, ne znam, da je većina na pravoj optici.
 
Orion mi ne radi od nocas...zarkovo je u pitanju.jos neko ima.problem?

11ti sam u listo cekanja za tehnicke probleme pa odustah od poziva :/uZAS
 
Nazad
Vrh Dno