Šta je novo?

Orion Telekom

Па сад стабилних...биће стабилних док се не накаче на исту антену још двојица, тројица. И онда је свима стабилно :)
Ствар је у томе што они поставе горе антену са којом упуцавају предајник, на том линку имају 1Gbps, а онда доле испод антене ставе свич и праве развод ка корисницима.
Али која је права лепота овог решења? Тај свич мора некако да се напаја, а струје на крову нема. Да, тако је, из корисничких станова му шаљу напајање кроз PoE.
Ма милина.
Koliko to trosi struje? Pitam jel ja sam taj sto u mojoj zgradi dajem struju za taj svich
 
Ako je link 1Gbit to moze sasvim lepo da radi i do 10 korisnike, veci je problem ako se izmedju antene i predajnika iznikne nova zgrada...
Takodje direktni linkovi ako su uradjeni ok a posto se koristi ubique oprema nema tu straha to je prakticno identicno optici ako ne bas ko ja vuces povremeno 100 terabajta ;)
 
@techone koristi se MikroTik nRAY 60GHz PtP link, ne Ubiquiti. Ubiquiti koriste samo za 10/2 Mbps pakete, uz NanoStation Loco M5. Za 20/4 i 30/6 pakete koriste Cambium ePMP. Korisnicima prodaju pakete do 500 Mbps na ovom "GPON Lite". Može da radi dobro ali i ne mora, zavisi od specifičnosti lokacije.
 
da da pomasao sam, u NS radi ok ovi koji su uzeli cak su skidali plotove moje :eek: (znaci ~4-5TB po danu) neki, ok nisu dugo pa sad ovi iz oriona mogu da odahnu
 
Koliko to trosi struje? Pitam jel ja sam taj sto u mojoj zgradi dajem struju za taj svich
Пази, не знам који модел свича користе, али потрошња иде између 15W и 30W.
Мислим да можеш да видиш снагу на PoE адаптеру који је код тебе укључен.
 
Пази, не знам који модел свича користе, али потрошња иде између 15W и 30W.
Мислим да можеш да видиш снагу на PoE адаптеру који је код тебе укључен.
malo dakle., ne znam dal imam opciju da im trazim dodatno jeftinije paket..ali tesko :D
 
Je l' Orion NATuje svoje korisnike ? Dobio sam skroz okej ponudu da predjem, ali mi je bitan torrent :D
 
Meni zna torrent da povuce i 40 mega u sekundi sto je bomba za ove javne, kontam da bi privatni tek leteli 😁
 
Top. Ponuda je 12 meseci po 1 dinar i onda regularna cena onog triple classic paketa. Nije lose, samo da nisam NATovan i da je net stabilan, brzina mi i nije toliko bitna..
 
Proveri samo da ti nisu podvalili 12 gratis plus 24 posle ;)

Preko kabla net radi savrseno, preko wifi-a zavisi od rutera i konfiguracije stana :)
 
Top. Ponuda je 12 meseci po 1 dinar i onda regularna cena onog triple classic paketa. Nije lose, samo da nisam NATovan i da je net stabilan, brzina mi i nije toliko bitna..
Orion ne NATuje svoje korisnike. Net je stabilan a i brzina ako nemaš puno komšija nakačenih na čvorište. Znam da su neki preko 12 mes. gratis dobijali i 20% popusta.
Pitaj i za to ;)
 
Може ли ми неко ко користи Орион ТВ апликацију рећи у којој резолуцији су аренаспорт канали, пошто би их гледао на ТВ-у од 43 инча
 
Ima oznaku da je HD, a slika je skroz okej. Evo kako izgleda kod mene na 65", ako upload ne ubije kvalitet
 

Prilozi

  • 20210813_155806.jpg
    20210813_155806.jpg
    225.1 KB · Pregleda: 74
  • 20210813_155706.jpg
    20210813_155706.jpg
    319.6 KB · Pregleda: 75
Хвала на одговору, инсталирао сам њихову апликацију и пустио неке од канала, у принципу што ти кажеш није то лоше мада није ни то то. Мислим да је арена клауд ипак боља опција што се квалитета слике тиче.
 
Pozdrav, ljudi. Zanima me sta mislite o ponudi Oriona da bez ugovorne obaveze se uzme opticki internet, brzina 200mb/s za hiljadu dinara (doduše, priključak je 6000)? Jel pouzdan, da li ko ima iskustva sa ovom akcijom? I da, da li postoji neka fora za izlaz na krov, posto na zgradi nemamo izlaz na krov? To su naveli kao jedan od uslova.
 
To nije "prava" optika, vec se na krov zgrade spusti "antena" i onda se odatle vuce do stanova.

Iskustva sa tim su mesana, prelistaj unazad malo pa ces videti :)
 
Mene danas zvali da me pitaju da produzim ugovor ali na 30 meseci, tj 24 + 6 meseci koliko mi je ostalo. Reko dajte neke pogodnosti, dali mi tih 6 meseci po dinar. Ipak cu ja sacekati istek ugovora, pa cemo se cuti ponovo ako u medjuvremenu ne bude bolje ponude, mada tesko da moze bolje od 500/50 za 1590din.

Sto se tice optike, po hiljaditi put, ko ima mogucnost za optiku, neka slobodno uvede, dobro radi i 3x je jeftinija od konkurencije.
 
Vidis ti to, krate me za upload. Dobro je sto nisam produzio :D
 
Indijanac koji mi je nudio optiku i licno ubacivao flajere u mojoj zgradi sad nakon provere nudi "optiku" preko krova, a odjednom nudi i Telekom BOX optiku, ocito neki frilenser koji radi za procenat kod oba provajdera.
 
imam 1000 paket, i malopre preko oriona izmerih više puta brzinu oko 500? preko drugih servera ide oko 900...koja je sad brzina relevantnija?
 
Kontaktirao sam danas orion preko maila i pitao da ili prestanu da koriste struju iz mog stana ili da mi ponude neko korektno resenje za to. Da li mislite da na osnovu ovoga mogu da dobijem brzi net recimo? trenutno mi je 100/10 brzina.. Nije da mi treba brze ali kad vec trose moje resurse...? Kapiram da treba da mi to nekako nadoknate (mislim da nije nesto nekorektno sa moje strane da trazim barem brzi net? )

Tih 15-30w sto trose jeste malo ali imam uredjaj vise u stanu plus ipak nesto platim za to eps-u da bi njihova oprema radila :) ako komp sa 3080 trosi oko 300w okvirno trosi jedno 2500 din na aktivan rad non stop 24/7, kapiram da je onda i ovo jedno 200 din mesecno moje struje sto im poklanjam :D

Ili mislite da preterujem? :D
 
Poslednja izmena:
Šta te košta da probaš, i svakako nije neosnovano tražiti neku nadoknadu, ako nisi jedini koji koristi Orion u zgradi.
 
Pozdrav solomonbg,

To ti je identicno kao da imas opremu ubnt opremu na krovu , koja takodje ima poe injektoru kod tebe da bi ti radila usluga .
 
Da li neko zna da li na podruciju Novog Sada, deo Podbare da li ima uslova za optiku kod Oriona. Zovem ove supljoglavce i saljem i email ali ne odgovaraju. Pa ako neko zna ili koristi njihovu optiku neka napise.
 
Šta te košta da probaš, i svakako nije neosnovano tražiti neku nadoknadu, ako nisi jedini koji koristi Orion u zgradi.
ne znam da li sam jedini u zgradi. zgrada je sa 80 stanova..ali je uglavnom sbb tu. ja sam bio prvi korisnik a posle su delili reklamae drugima.dal je jos neko uzeo orion ne znam...

opet ni ne bih trazio nadoknadu u keshy ali bi mogli da mi download sa 100 podignu barem na sada minimalnih 500 :)
 
Nazad
Vrh Dno