Šta je novo?

Optički internet i tehnička pitanja

Uuuuu pa skupo do djavola kome se isplati? To mu verujem nije opcija zlatni na Mts jeftiniji za tu brzinu jos ako si vec na optici i hoces na zlatni 24 po 50% uz IDP broj, ma milina za god. tu cu varijantu odraditi, sad sam probao rekli su mi ne moze ali da se javim 3 meseca pre kraja ove UO i da ce mi tada izaci u susret u znak kao dugogodisnjeg koriscenja i redovnih izmirenja racuna.
 
Specifično 600/300 box2 ali ako ne daju to godinu dana za dinar onda 600/300 box3

Kod yetela možeš da imaš više upload(500) samo ako uzmeš onaj gigabit booster za dodatnih 2000 din mesečno, onda nema veze da li imaš kod njih mobilni ili ne, ali verovatno će ti trebati i dodatak statički IP kod njih od 480din mesečno da bi realizovao toliko veliki upload (inače ne možeš biti server zbog CGNAT)

Kod mts-a je 1000/500 dostupno samo u najvećem box4 paketu što nije bash za tu cenu...
Iskreno uzeo bih taj gigabit booster ako ce ici do 500 upload. Sto je veci upload to bolje. Ako ima opcija i za vise od toga uzeo bih to. Samo jedna stvar mi nije jasna kod tog boostera. Da li se brzina od 500 upload dodaje na vec postojeci paket koji sam uzeo pa se sve sabira ili je max 500?
Takodje, zbog cega mora biti statitcka ip adresa a ne dinamicka? Na koji to nacin utice na brzinu uploada?

Hvala
 
Sa boosterom paket ti se pretvara u 1000/500 za taj mesec, nema veze šta imaš normalno(naravno paket mora da podržava booster dodatak). Yettel ne daje dinamički IP nego deljen CGNAT ako ne kupiš statičku. Naravno CGNAT utiče na to ko može na tebe da se prikaci (tj. Niko ne može moraš ti na njih). Ako ti upload treba samo za cloud to nije problem
Takodje dodatci kao što je booster i static IP nisu deo promocije za dinar pa se uvek plaćaju u fullu za mesec tokom kojeg su aktivni
 
Poslednja izmena:
Iskreno uzeo bih taj gigabit booster ako ce ici do 500 upload. Sto je veci upload to bolje. Ako ima opcija i za vise od toga uzeo bih to. Samo jedna stvar mi nije jasna kod tog boostera. Da li se brzina od 500 upload dodaje na vec postojeci paket koji sam uzeo pa se sve sabira ili je max 500?
Takodje, zbog cega mora biti statitcka ip adresa a ne dinamicka? Na koji to nacin utice na brzinu uploada?

Hvala
Zdravo, aktivacijom Hipernet speed booster-a na raspolaganju ti je download brzina do 1000 Mbps i upload brzina do 500 Mbps. Još uvek ne postoji mogućnost za veći protok od navedenog. Cena dodatka je 1999 RSD mesečno. Neovisno od toga koji Hipernet paket poseduješ, uz takozvani booster dobijaš gore spomenute performanse.
 
Sa boosterom paket ti se pretvara u 1000/500 za taj mesec, nema veze šta imaš normalno(naravno paket mora da podržava booster dodatak). Yettel ne daje dinamički IP nego deljen CGNAT ako ne kupiš statičku. Naravno CGNAT utiče na to ko može na tebe da se prikaci (tj. Niko ne može moraš ti na njih). Ako ti upload treba samo za cloud to nije problem
Takodje dodatci kao što je booster i static IP nisu deo promocije za dinar pa se uvek plaćaju u fullu za mesec tokom kojeg su aktivni
Uzeo sam Orion net paket - HYPERSONIC....4.5gb/1gb i cena je 1500 dinara mesecno...ne znam da li u Evropi ima iko ove brzine.
Zdravo, aktivacijom Hipernet speed booster-a na raspolaganju ti je download brzina do 1000 Mbps i upload brzina do 500 Mbps. Još uvek ne postoji mogućnost za veći protok od navedenog. Cena dodatka je 1999 RSD mesečno. Neovisno od toga koji Hipernet paket poseduješ, uz takozvani booster dobijaš gore spomenute performanse.
Hteo sam da uzmem Yettel ali ga i dalje nema u mom delu grada, tako da sam odustao. Svakako sam dobio brzine koje su za cak i svetske standarde neverovatne a to je 4.5/1 gb download/upload. Predlazem vam da brze sirite optiku jer ovako ostajete bez musterija. Pozdrav i hvala na odgovoru.
 
Pogledaj kakve pakete nudi Vivacom (član United group) u Bugarskoj i za koje cene ;)
A to što imaš pristup Orion optici u Srbiji je retkost, ne nude drugi toliko napumpane brzine
Ok slažem se, ali recimo neka imam i pola toga što platim opet plaćam 3x jeftinije nego yettel ili MTS.
 
U Švajcarskoj 25/25Gbps internet za fizička lica košta 7700 dinara mesečno.

Nije greška, 25/25Gbps.
 
Tesko kod nas simetrija za fizicka lica, ima retkost da neko nudi ali se papreno placa i to naravno ne te brzine.
Tesko da ce biti u skorije vreme neki komercijalni cenovnik sa simetricnim jako velikim brzinama tipa 1+/1+ Gbps.
 
XGSPON (verzija na koju ce provajderi polako da migriraju) upravo podržava simetričnu konekciju. Takođe 25GPON i 50GPON su sve simetrični standardi.

Ne vidim zašto neki provajder ne bi ponudio simetriju. I onako se upload manje koristi od downloada, tako da ako sada nema zagušenja na download strani, neće ga biti ni za upload.
 
Tehničko pitanje u vezi mesh sistema. Uzeo bih xiaomi, 2 uređaja, plan da sklonim dodatni ruter sa drugim ssid i da instaliram mesh. Da li ostaje yettel ruter zte mislim da je, ili može mesh da radi i bez njega? Hoće li da daju podatke za ppoe?
 
Zdravo, aktivacijom Hipernet speed booster-a na raspolaganju ti je download brzina do 1000 Mbps i upload brzina do 500 Mbps. Još uvek ne postoji mogućnost za veći protok od navedenog. Cena dodatka je 1999 RSD mesečno. Neovisno od toga koji Hipernet paket poseduješ, uz takozvani booster dobijaš gore spomenute performanse.
nezavisno? :)
U Švajcarskoj 25/25Gbps internet za fizička lica košta 7700 dinara mesečno.

Nije greška, 25/25Gbps.
a ovaj protok ti treba za teleportovanje? :)
 
Tehničko pitanje u vezi mesh sistema. Uzeo bih xiaomi, 2 uređaja, plan da sklonim dodatni ruter sa drugim ssid i da instaliram mesh. Da li ostaje yettel ruter zte mislim da je, ili može mesh da radi i bez njega? Hoće li da daju podatke za ppoe?
Daju emailom na [email protected] a možeš i sam da izvučeš

Samo pazi da koji god ruter uzmeš mora da podržava VLAN za internet na WAN portu jer mora da se postavi na 710 za hipernet
 
Poslednja izmena:
Tehničko pitanje u vezi mesh sistema. Uzeo bih xiaomi, 2 uređaja, plan da sklonim dodatni ruter sa drugim ssid i da instaliram mesh. Da li ostaje yettel ruter zte mislim da je, ili može mesh da radi i bez njega? Hoće li da daju podatke za ppoe?
E da si postavio dan ranije, mogao sam detaljnije da ti odgovorim. Kolega doneo xiaomi ax3000 na posao da mu podesim.
Definitivno postoji router mode koji može da se kači na modem, samo je pitanje detaljnih podešavanja, kao što rajko reče. U principu to je full ruter koji podržava kačenje mesh satelita.
 
Koliko sam razumeo ne bih morao da sklanjam njihov zte već da ovaj mesh xiaomi ax povežem na njega i da imam iatu wifi mrežu, sa istim ssid?
Snaći ću se oko podešavanja, danas je mesh na akciji u mi store za 6290 dinara pa bih uzeo da mi ne prodje akcija.
 
Koliko sam razumeo ne bih morao da sklanjam njihov zte već da ovaj mesh xiaomi ax povežem na njega i da imam iatu wifi mrežu, sa istim ssid?
Snaći ću se oko podešavanja, danas je mesh na akciji u mi store za 6290 dinara pa bih uzeo da mi ne prodje akcija.
Vrlo prosto:
  • Ako koristiš uslugu fiksne telefonije preko Yettel hiperneta - mora da ostane njihov ZTE ruter i da imaš double nat
  • Ako ruter koji kupiš nema mogućnost definisanja VLAN taga na WAN strani - mora da ostane njihov ZTE ruter i da imaš double nat
  • Ako ruter koji kupiš ima mogućnost definisanja VLAN taga na WAN strani - možeš da koristiš direktno tvoj ruter povezan na ONT uz PPPoE podatke koje dobiješ.
 
Mesh u AP modu mora da napravi novi ssid. Tek sateliti proširuju mesh wifi. To se razlikuje od repeatera koji obnavljaju postojeći wifi.
Po meni bi bilo bolje da se na ZTE, ako već mora da se koristi, isključi wifi kako bi jedini wifi bio mesh sistem
 
U ponedeljak stiže mesh pa cu da isprobam.
 
Izbačen zte ruter, instaliran xiaomi mesh ax3000 (2 uređaja) . Od podrške dobio preporuku da ostavim zte u bridge modu, mogao sam i to ali nemam više nijednu slobodnu utičnicu a mesta za produžni nemam :) (i naravno dobio ppoe parametre).

Rezultat koji sam dobio je izvanredan. Prethodnu varijantu zte + u drugoj sobi tenda spojena lan kablom i 2 ssid mreže zamenila varijanta svuda isti ssid i sve bežično povezano.

Hvala svima odavde na pomoći.
 
Okači skrinshot gde si ubacio VLAN 710 da znaju ostali koji hoće da koriste Xiaomi (blokiraj pppoe user pass ako je na istoj strani)
 
Okači skrinshot gde si ubacio VLAN 710 da znaju ostali koji hoće da koriste Xiaomi (blokiraj pppoe user pass ako je na istoj strani)
Kad si vec pomenuo, da sakrije un i pass, da li je uopste moguce koristiti tudji net na svojoj lokaciji. Ja sam jednom iz radoznalosti probao firmin mts hg kod kuce, ali to nije radilo.
Verovatno postoji i lokacijski blokovi gde se koja usluga moze koristiti.
A recimo da probas stan do stana da koristis jednu uslugu, sta onda?
 
Ne radi pppoe login sa druge lokacije ako je tamo trenutno konektovan uređaj. Samo jedna sesija sa jednim PPPoE setom podataka.
 
Takodje i ONT je registrovan (preko serijskog broja) samo na portu/spliteru na kojem je bio, ne može se pomerati na drugi optički priključak osim ako se ne desi da je na istom Splitu (bliže komšije)
 
Pozdrav ekipo,
Da nema neko broj agenta prodaje za Pančevo,mada može i Bg mislim da im je svejedno?
 
@Yettel Srbija

Posto je MTS prrosledio drugom stanu slot za optiku, a koji je bio namenjen mom stanu (u ovom stanu nisam koristio optiku) , koliko je vremena potrebno da bi se sredilo, otprilike?
Trenutno koristim mobilni internet jer moram da radim od kuce pre nego sto otputujem, a deugi internet nemam.
Vase kolege su mi razlicito odgovarali: Jedna ekipa mi je rekla da ce se srediti danas, dok druga spominje sutra ili cak 02/06. Ja od 02/06 necu biti u Srbiji neko vreme, a ovaj stan, sem mene, niko ne koristi i nece moci da se sklopi ugovor o koriscenju usluga.
Hvala
 
Poslednja izmena:
@Yettel Srbija

Posto je MTS prrosledio drugom stanu slot za optiku, a koji je bio namenjen mom stanu (u ovom stanu nisam koristio optiku) , koliko je vremena potrebno da bi se sredilo, otprilike?
Trenutno koristim mobilni internet jer moram da radim od kuce pre nego sto otputujem, a deugi internet nemam.
Vase kolege su mi razlicito odgovarali: Jedna ekipa mi je rekla da ce se srediti danas, dok druga spominje sutra ili cak 02/06. Ja od 02/06 necu biti u Srbiji neko vreme, a ovaj stan, sem mene, niko ne koristi i nece moci da se sklopi ugovor o koriscenju usluga.
Hvala
Zdravo,

Voleli bismo da proverimo detaljnije o čemu se radi, pa ćemo te zamoliti da nam proslediš podatke i više detalja u inboks, putem privatne poruke. :)
 
Pozdrav,

Da li Yettel ima u ponudi SIP Trunk i kakav je proces prebacivanja sa E1/PRI tehnologije na SIP?
 
Nazad
Vrh Dno