Šta je novo?

Operation Flashpoint 2

:laugh:
Ti jovo nisi neki ljubitelj prirode, poenta je da razgledas floru i faunu, dok ne natrcis na neprijatelja :d.
 
Lol, tezak je ovdi teren za bajs...:D Kad lik koci bukvalno na svaki kamen...znaci trcimo u jurisu pucamo na sve strane, i ja ladno zapinjem za hebeno kamenje koje moram da zaobilazim 5m...puno iritirajucih stvari, zaista...ono sto mi se svidelo, je kad puknem lika iz daljine u glavu. Devijacija putanje, a i brzina metka se oseti bas fino, pa je merak:)
 
Hvala za tutorial !
Probacu misiju preci iz pocetka, jer ovo nema sanse, verovatno je vreme u pitanju, negda sam ga izgubio previse, pa ovi moji napadaju dok sam na pola puta do SAM-ova i ovi ih skinu od sale...
 
Vrlo je moguce, ako se dobro secam, jeste otkucavalo neko vreme kad se penjes uzbrdo ka tim AA polozajima.
 
Izasao je patch i DLC sa 4 nove multi i 2 singleplayer mape od strane radnika sindikata iz Vitala.
 
Instaliro patch , poco iz pocetka, preso sve iz prve misije i vozio se helikopterom i preterano zezo, sleto na ove "nase" u helikopteru sto nas cekaju, prevrto ih i tako dalje, i odjednnom mi pukne film i izbrisem je. Igra je dobra (iako joj je grafika losija za danasnje pojmove , dok sam je igro nisam to primecivao, tek kada sam se zezo, ALI zato i ne koci na starijim konfama). Samo nije bas za mene, ima oko 27 komandi koje mogu da izdam saigracima a ja neznam nista osim PRATI ME ! i TRCI BRZO !
Malo se tu gubim... Dobro je uradjeno i menjanje oruzja, prilicno treba vremena skoro ko u zivotu ali ne treba zbog toga da stojim u mestu kad menjem puske.
I tako, ima i + a i - strane.
Pozz
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne znam sto je ova igra toliko popljuvana. Ima neki smek koji je imao i original. Samo ja igram bez patcha, sta on donosi ?
Primetio sam da se AI odmah u pocetnoj misiji cudno ponasa, pucam na vojnike, oni stoje... ?!?
 
Dali mozda postoji qucik save patch il neki mod il bilo sta, frustrirajuce je da satima prelazim jedno te isto, na nekim deonicama nece da snimi vec samo posle glavnih questova... uzas
 
Naravno da ne postoji, inace kako bi ti igra drugacije isla na zivce sistemom checkpointa?:D
 
Jedina olaksavajuca stvar su ti zuti markeri na mapi, na njima dobijas autosave, i to je sve...

Btw, kad bi ova igra imala qs, trajala bi tri sata max:p
 
...boze kako glupa igra, sa debilnim komandama, ili je ovaj glavni lik retard? Svaki put kad treba da izvuce novo oruzje, ili da zada neku komandu on mora da se ukopa u mestu?! Sta ne moze da radi dve stvari odjednom?! Auuu...krs
 
Imam veliki problem sa input lag-om, tj. igra kasni sa reagovanjem na komande. Framerate je retko ispod 30, ali ne bi trebalo da kasne komande.
Probao sam da samnjim detalje na minimum, ali je isto, imam 30-40 fps. Jedino nema lag-a kada stavim rezoluciju na 640x480, tada imam 40-50 fps.
Vertical Sync je isključen u igri i NV Control Panel-u, tripple buffering takođe. Igra se ponaša kao da imam 64 Mb VRAM-a... već se oseća kašnjenje na 800x600, na 1024x768 baš nervira, a na 1280x1024 je praktično neigrivo, vojnik se ponaša ko da je pijan, najgore je u bliskim borbama, kada treba brzo i precizno da se nišani, jednostavno je nemoguće. Imam #2 patch, v1.02
Instalirao sam softver i driver za miša, isključio ''enhance pointer precision'' u Control Panel-u, u NVvidia CP je podešeno ''maximum pre-rendered frames'' na 1, VSync je force off, tripple buffering off.
Igra ima ugrađen ''mouse acceleration'', to jest kretanje miša nije 1:1 u odnosu na podlogu, ali toga ima u drugim igrama, pa nisam imao problema.

konfa:
AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2>2.7 GHz @ 1.35v
2 Gb DDR2 667 MHz @ 600 MHz (zbog stabilnosti, nisam hteo da povećavam voltažu)
GeForce 8600 GT 256 Mb
Windows 7 Ultimate 32 bit, 197.45 whql driver, directx 11 od februara 2010.

Minimum za OFP: DR je 2.4 GHz dual-core, 1 Gb RAM-a i 7600 GT 256, moj komp je iznad toga, ali imam taj problem. Čak i na slabijim mašinama radi normalno, tj. nema kašnjenja komandi, a ima problema sa lag-om i na mnogo jačim mašinama od moje. Na zvaničnom Codemasters-ovom forumu ima puno ljudi sa istim problemom, ali nema rešenja, da li je neko ovde imao taj problem i da li ga je nekako rešio?

Ili bolje da konačno batalim PC i nabavim Xbox 360 verziju?
 
Imam veliki problem sa input lag-om, tj. igra kasni sa reagovanjem na komande. Framerate je retko ispod 30, ali ne bi trebalo da kasne komande.
Probao sam da samnjim detalje na minimum, ali je isto, imam 30-40 fps. Jedino nema lag-a kada stavim rezoluciju na 640x480, tada imam 40-50 fps.
Vertical Sync je isključen u igri i NV Control Panel-u, tripple buffering takođe. Igra se ponaša kao da imam 64 Mb VRAM-a... već se oseća kašnjenje na 800x600, na 1024x768 baš nervira, a na 1280x1024 je praktično neigrivo, vojnik se ponaša ko da je pijan, najgore je u bliskim borbama, kada treba brzo i precizno da se nišani, jednostavno je nemoguće. Imam #2 patch, v1.02
Instalirao sam softver i driver za miša, isključio ''enhance pointer precision'' u Control Panel-u, u NVvidia CP je podešeno ''maximum pre-rendered frames'' na 1, VSync je force off, tripple buffering off.
Igra ima ugrađen ''mouse acceleration'', to jest kretanje miša nije 1:1 u odnosu na podlogu, ali toga ima u drugim igrama, pa nisam imao problema.

konfa:
AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2>2.7 GHz @ 1.35v
2 Gb DDR2 667 MHz @ 600 MHz (zbog stabilnosti, nisam hteo da povećavam voltažu)
GeForce 8600 GT 256 Mb
Windows 7 Ultimate 32 bit, 197.45 whql driver, directx 11 od februara 2010.

Minimum za OFP: DR je 2.4 GHz dual-core, 1 Gb RAM-a i 7600 GT 256, moj komp je iznad toga, ali imam taj problem. Čak i na slabijim mašinama radi normalno, tj. nema kašnjenja komandi, a ima problema sa lag-om i na mnogo jačim mašinama od moje. Na zvaničnom Codemasters-ovom forumu ima puno ljudi sa istim problemom, ali nema rešenja, da li je neko ovde imao taj problem i da li ga je nekako rešio?

Ili bolje da konačno batalim PC i nabavim Xbox 360 verziju?

Batali PC verziju jer tvoj PC nije bas najsjasniji, tako da sve novo sto izadje bolje igraj na box-u
 
Batalio sam, kao i Codemasters, nema više patcheva, fixeva, ne bi vredelo ni da im pošaljem e-mail na tehničku podršku. Igra je očigledno napravljena za konzole, a PC verzija je skarabudžena najgore.
 
Nazad
Vrh Dno