Šta je novo?

Operation Flashpoint 2

S tom razlikom sto Far Cry 2 ima bolju grafiku od Dragon Risinga. Inace nije mi jasno kako onom Borisu Vorontsovu nije palo na pamet da skine piss filter sa FC2. Nije valjda da je to nemoguce izvesti. Mada siguran sam da je u slucaju OF2 to lako izvesti posto vec postoji fix za isti engine.

Daj da pisemo peticiju da se zabrani prekomereno koriscenje postprocess efekata u igrama.:) Kad nakucaju dovoljno negativnih bodova da im se oduzme "developer" dozvola i ponovo moraju da polazu za istu.:D
 
Meni je igra posle odigrane prve dvije misije odlicna :) Za sada - je sve kao sto sam i ocekivao, nije ARMA 2 simulacija ali je dobra pucacina, ne kalsicna arkada vise naginje nekom taktickom FPS-u. Svidja mi se dizajn menija, muzika i zvuk su vrh.:p Jedino na cemu je igra podbacila je grafika. Ali i takva kakva je meni je sasvim dovoljna, a najbitnije je to da ne koci i da nema bagova.

Poceo sam na Hard-Core i nije bas lagana, pogotovu u drugoj misiji kada pocnu helikopteri da vas rokaju a nema save opcije. Komandovanje saborcima je isto odlicno uradjeno, jednostavno, a i AI je Ok. Sve u svemu vrijedi da se odigra. :D
 
Poslednja izmena:
Dali moze da se igra iz treceg lica kao u ARMI 2?
 
^ Nisam siguran da li moze, ali sam u komande vidio da ima "change view" ne znam tacno da li je to samo za voliza?!
 
Poslednja izmena:
Daj da pisemo peticiju da se zabrani prekomereno koriscenje postprocess efekata u igrama.:) Kad nakucaju dovoljno negativnih bodova da im se oduzme "developer" dozvola i ponovo moraju da polazu za istu.:D



Bio je jedan strip, mislim da je "Penny Arcade" bio, u kome su terali shegu sa postprocesingom da je u stvari realnost izgleda tako zuckasto.
Pokusao sam da ga izbunarim, ali nisam uspeo
 
Mislis na VGCats :)

070119.jpg
 
^ Eeee, bas taj!

Moja greska.

"havent you heard? Real is brown!" lol
 
Slazem se . Odlican post G@W :D
 
Meni je igra skroz ok. Nemam iskustva u taktickim pucacinama ali ovo me bas drzi pred monitorom. Sto je duze igram na grafiku sve manje obracam paznju, ma razmazila nas grafika drugih igrara pa u svakoj trazimo krizu, farcry2... Po meni vredi odigrati.
 
http://pc.ign.com/articles/103/1033288p2.html

"Thankfully, on a strong PC, Operation Flashpoint: Dragon Rising looks great."

...ne znam sta je "pesnik hteo da kaze" :
Da treba jaka grafulja da bi dobro izgledao ?
Da nema neki auto-setup grafike?
Ili samo u DX10 izgleda dobro ?
 
Poslednja izmena:
Aaaaa,kako da ne.
Grafika je truba sa nalepljenim belim radama.

Jedino ako mi igramo neku konzolnu verziju koja se pokreće preko skrivenog emulatora :d
 
Poslednja izmena:
Eh zaboravio si da je u vojnoj simulaciji odmah posle tog bilja i majcina dusica :D
 
Aaaaa,kako da ne.
Grafika je truba sa nalepljenim belim radama.

Jedino ako mi igramo neku konzolnu verziju koja se pokreće preko skrivenog emulatora :d

Ajde reci mi objektivno...

Da nisi nista cuo ni video od OFP2 marketinga... i da je ovo najavljeno kao neka "ekspanzija za GRAW2":
- sta bi rekao... jel dobra ekspanzija ?
:type:
 
Ajde reci mi objektivno...

Da nisi nista cuo ni video od OFP2 marketinga... i da je ovo najavljeno kao neka "ekspanzija za GRAW2":
- sta bi rekao... jel dobra ekspanzija ?
:type:

Ne,ali stvarno.
Evo ti moje objektivno - po stilu me je potsetilo na GRAW u prvih pola sata i očekivao sam poslasticu.Stvarno me je prevarilo u početku tj izgleda da sam krenuo igru sa dobrim i napaljenim predubeđenjem i kada sam skontao šta igram....
Sve mi je bilo OK do izlaska iz prvog sela, i kada sam krenuo ka LZ onda je krenuo sunovrat,posle su ga tako razvukli i razvodnili da je očigledno da nema veze ni sa čim....ostao je samo funkcionalan meni sa komandama i ništa više.
Evo juče sam install GRAW sa patch 1.35 koji dodaje AA u igru i veći nivo težine (u odnosu na 1.06 sa kojim sam pre igrao) i brate uživam kao čovek po četvrti put.
 
Poslednja izmena:
U cemu je veci nivo tezine... vise "bad guys" ili te lakse pogode ?

Sad me lozis de reinstaliram...
 
Nema većeg broja loših momaka,već si lakša meta i treba ti manje metaka da popiješ da bi pandrknuo.I malo je bolji AI tvojih saboraca za razliku od pre.Prava poslastica.
Ubačen je AA u obliku edge smoothing kao u GRAW 2,i hardcore mod težine kojeg pre nije bilo - pre je bilo samo easy,normal i hard ili beše samo normal i hard,zaboravio sam.
 
Poslednja izmena:
Sta je, vise niko ne spominje igru?:D Evod a kazem da sam je presao i utisak je mlak. Ocekivao sam dosta bolje, ali i ovo moze da im se oprosti. Igrao sam na experienced nivou i mogu reci da su neke misije apsolutni trening zivaca, pre svega zbog APSOLUTNO RETARDIRANIH checkpoint-a. Negde su jedan do drugog, a negde kilometrima i objektivima daleko. Jos jedna zamerka je apsolutno lose odradjen komandni meni u kom mozes da komandujes samo dok stojis, a komande se biraju preko tastera za kretanje, tako da svako komandovanje saborcima pod paljbom je apsolutna smrt usled nemogucnosti da se pomeris dok saborcu naredjujes da ti pomogne. Stvarno *****ski, nema sta. Pozitivne strane igre su to sto mozes coop da igras sa bilo kime preko neta, u moju partiju su upali neki Amerikanci i Britanci, tako da sam sa njima presao prve dve misije, a ostalo sa ai-jem.Grafika i nije toliko gadna kao sto se pricalo, sve one piss boje su negde stavljane kao vizuelni smek da bi se misije razlikovale jedna od druge, a po meni najlepse su nocne misije, isto tako kao sto su i najigrivije. Sve u svemu, igra je iznad proseka i najvise me je podsetila na neku varijantu GRAW-a na otvorenom.
 
Gdin_M: "... a po meni najlepse su nocne misije"

...kao i kod drugih igara sa falsh-grafikom.

Trudio sam se iz sveg srca da ubedim sebe da nije lose... ali kad videh texture u onom selu i rabarskoj luci...
Sto se tice otvorenog prostora... pa bolji je onomad imao Oblivion.

Kad smo usli u helikopter... pa texture su ispod HL Opposing Force ?

Najveci plus igre je sto me podmladjuje... osetim u rukama Amigu64 ili Commodore, kao da mi neko skine 20 godina
 
Poslednja izmena:
Ochaj zhiwi.Ne da nema weze sa zahtevnoscu GRID-a nego su puzh i gepard...:D
GRID na mojoj mashini,pri 1080 rezoluciji,sa maximalnim grafickim podesavanjima +16xAF,16xAA,supersempling TA - 55-60FPS vsync on...
A OFDR sve na high,senke na 2048,16xAF,16xAA, supersempling TA ispod 17 FPS ne mrda dok ne pogledam u nebo...tad dodje do nekih 30FPS.Smeshno:D

Poredjenje sa GRAW-om je "nepristojno":)
GRAW je daleeeeeeeko bolja igra shto se tiche i grafike,i gameplay-a,i zvuka,i dozhiwljaja i taktike,naredbi..O fizici necemo ni da govorimo.Jedine slichnosti sa tim remek delom od igre(GRAW-om) su FPS i zhutilo...:)
Ocena od 1 do 10 - 5.Bilo bi 4 da mi se ne svidja muzika u meniju ( i to do pola dok ne pochne da pewa onaj mushki glas.:)
 
Ochaj zhiwi.Ne da nema weze sa zahtevnoscu GRID-a nego su puzh i gepard...:D
GRID na mojoj mashini,pri 1080 rezoluciji,sa maximalnim grafickim podesavanjima +16xAF,16xAA,supersempling TA - 55-60FPS vsync on...
A OFDR sve na high,senke na 2048,16xAF,16xAA, supersempling TA ispod 17 FPS ne mrda dok ne pogledam u nebo...tad dodje do nekih 30FPS.Smeshno:D

Poredjenje sa GRAW-om je "nepristojno":)
GRAW je daleeeeeeeko bolja igra shto se tiche i grafike,i gameplay-a,i zvuka,i dozhiwljaja i taktike,naredbi..O fizici necemo ni da govorimo.Jedine slichnosti sa tim remek delom od igre(GRAW-om) su FPS i zhutilo...:)
Ocena od 1 do 10 - 5.Bilo bi 4 da mi se ne svidja muzika u meniju ( i to do pola dok ne pochne da pewa onaj mushki glas.:)

Porediš grafiku/zahtevnost OFP2 sa vožnjom???

Dajte, ljudi, malo logike.
 
krastavac,engine od igara za vožnju i koristi :d
 
@.:GoRaNStEin:
Ma pusti logiku, ovde se uglavnom pisu komentari samo da bi se kontriralo (iako je to pravo svakog razumnog stanovnika interneta:D).
 
Malo su razocarali ali opusteno, najjace je sto se kroz vrata ulazi k'o u filmovima (razvaljivanje nogom i utrcavanje u prostoriju), samo sto u stvarnosti na kvaci sa druge strane vrata moze da stoji casa od jogurta u kojoj je rucna bomba sa izvucenim osiguracem pa ti rambo razvaljuj u holivudskom stilu :D
 
Poslednja izmena:
Malo su razocarali ali opusteno, najjace je sto se kroz vrata ulazi k'o u filmovima (razvaljivanje nogom i utrcavanje u prostoriju), samo sto u stvarnosti na kvaci sa druge strane vrata moze da stoji casa od jogurta u kojoj je rucna bomba sa izvucenim osiguracem pa ti rambo razvaljuj u holivudskom stilu :D

od jogurta :D
 
/\ stara fora al radi poso
 
Igra poseca na neki taktik shooter i nema nike veze sa OPF-om.:zgran:

Grafica je bila bolja u shotovima nego u igri. :sceptic:

A i Prvi OPF uz Kegety's Dll izgleda ipak bolje!
 
ako se ne gleda u zemlju...grafika je super... :-D
 
Vrh Dno