Šta je novo?

Operation Flashpoint 2

Поента ових игара, OFP и ArmA, није леп изглед него нешто сасвим друго...
 
Pa nije to poenta, ali je super sto je tako, zar ne? :)
 
Mislim da nema sanse da je ono shot iz igre. Eh, al je Operation Flashpoint bila dobra igra.
 
Поента ових игара, OFP и ArmA, није леп изглед него нешто сасвим друго...
totalno se slazem sa tobom, ja jedino ne patim za grafikom of-a, a druge igre ni neinstaliram ukoliko nemogu da idu sa max. detaljima i sto se tice atmosfera je prava ratna, a ne neki health-i i sl. sr***a kao kod drugih igrica na istu temu...nadam se da ce ovako izgledati of2 sledece godine
 
ne radi ga ista ekipa, hoce li biti dobar kao prvi deo?
 
Flashpoint™ je jedino zajedničko i ništa više...ovo nije nastavak Flashpoint-a već uboga nova igra! :wall:
 
ako je ono slika iz igre onda ce biti bruka
 
Званични назив игре је Operation Flashpoint™2: Dragon Rising и биће представљена од 23-26.08 на Games Convention 2007, Немачка. Codemasters је избацио и први трејлер за игру линк :p Трејлер је одличан само се надам да OFP2 неће бити BF клон :S:
Coming in 2008 for major console platforms and PC, Operation Flashpoint 2: Dragon Rising marks the long-awaited return of the total conflict simulator. It will challenge a new generation of players to survive the chaos and rapidly evolving situations of military combat in a new and contemporary theatre.

“Set on a vast oil-rich island, located off the eastern coast of Russia, north of Japan, Operation Flashpoint 2: Dragon Rising’s fiction occurs during a time of tension between Russia and China over the island’s disputed ownership,” explains Andrew Wafer, Brand Manager for Operation Flashpoint 2: Dragon Rising, at Codemasters. “The game will open as Chinese forces launch an offensive and, referencing the title, as the dragon rises over the island, players will find themselves in a situation that is set to flare up into a flashpoint like never before.”
 
mozda ovaj put i ne bude tako zanimljiva i revolucionarna jer je tema vec sazvakana(moderno ratovanje),jedino gejmplej moze izvuci stvar!mada i tu je konkurencija postavila neverovatne repere...
 
Kuda bolji reperi od OP 1. Obozavao sam taj utisak "realnosti" i timske igre. Masovne akcije na sirom otvorenom polju... Krisom sam kod burazera igrao (imao je tada bolji komp). A sada, ne znam ni sam kako mi se to desilo, preskocio sam ArmA. (Jesam li se zaheb'o?) Jedva cekam da izadje. Divna igra, divna. Jedan od prvih originala koje sam kupio (GOTY edition)
 
Kuda bolji reperi od OP 1. Obozavao sam taj utisak "realnosti" i timske igre. Masovne akcije na sirom otvorenom polju... Krisom sam kod burazera igrao (imao je tada bolji komp). A sada, ne znam ni sam kako mi se to desilo, preskocio sam ArmA. (Jesam li se zaheb'o?) Jedva cekam da izadje. Divna igra, divna. Jedan od prvih originala koje sam kupio (GOTY edition)

Naravno da ime OFP ima velikog uticaja, ali ne sme se zaboraviti da OFP 2 ne radi Bohemia Interactive nego sam Codemasters...

ArmA je jako dobra, i misli da si se za'ebo sto je nisi igrao, posebno ako si igrao OFP
 
ArmA-u je radio Bohemia? Nabavicu.

Pa, dobro, moj post se ionako uglavnom odnosio na OF1. Samo izrazavam nadu da ce OF2 biti pribliznog kvaliteta...
 
ArmA-u jeste radio Bohemia Interactive i trenutno rade na drugom delu...
 
Sto bi moj ortak rekao kada je video trailer za Bioshock:" Cak i ti na tvojoj 8800gts neces moci da je igras" !
Zna li se minimum hw. spec. za ovu igru ili je ovo bio crtez sa radnog stola.
 
OF2 ove zime

Mozda, mozda ...

Operation Flashpoint 2 This Winter [March 20, 2008]
Videogaming247 reports learning from Codemasters that Operation Flashpoint 2: Dragon Rising is slated for release this "winter" (thanks Gamer's Hell). They quote a spokesperson as saying "launch timing is to be revealed as a countdown over next couple of months." The original Operation Flashpoint was released almost seven years ago, breaking new ground in realism with its military gameplay (though the sequel is being developed internally, rather than by Bohemia Interactive Studios, whose own follow-up is ArmA: Armed Assault).
 
To apsolutno nikakve veze nema sa mogućnošću endžina. Pa Westwoodov W3D je korišen za Emperor Battle for Dune i C&C Renegade, a jedna igra je strategija a druga FPS. Ili Crome engine, korišćen za istoimenu pucačinu i Xpand Rally.
 
To apsolutno nikakve veze nema sa mogućnošću endžina. Pa Westwoodov W3D je korišen za Emperor Battle for Dune i C&C Renegade, a jedna igra je strategija a druga FPS. Ili Crome engine, korišćen za istoimenu pucačinu i Xpand Rally.

Slazem se. Gledao sam neki snimak koji prikazuje mogucnosti Gamebyro endzina (Oblivion) i kako je pogodan za izradu igara bukvalno svih zanrova.
 
To apsolutno nikakve veze nema sa mogućnošću endžina. Pa Westwoodov W3D je korišen za Emperor Battle for Dune i C&C Renegade, a jedna igra je strategija a druga FPS. Ili Crome engine, korišćen za istoimenu pucačinu i Xpand Rally.
Kako nema?.

U čemu će se onda razlikovati ovaj OFP2 i recimo Call of Duty 4 ili koji već slični četiri zida FPS?.

Poenta mog pitanja je bila da ako u jednom momentu odlučim da me boli k za misiju, mogu da sednem u kamion i odem 10km negde u šumu i tamo čekam da se misija završi ili nezavrši.
Nije dobro ako imam putanju po kojoj moram da idem, tj. nemam izbora sem tog koji je zapisan, skriptovan.
 
Poslednja izmena:
Kako nema?.

U čemu će se onda razlikovati ovaj OFP2 i recimo Call of Duty 4 ili koji već slični četiri zida FPS?.

Poenta mog pitanja je bila da ako u jednom momentu odlučim da me boli k za misiju, mogu da sednem u kamion i odem 10km negde u šumu i tamo čekam da se misija završi ili nezavrši.
Nije dobro ako imam putanju po kojoj moram da idem, tj. nemam izbora sem tog koji je zapisan, skriptovan.

Je l' si ti procitao sta ti covek napisao?
 
Ja sam presao OF vise puta, znaci i sve one dodatne misije, u toku glavnih misija.
Znaci bas sam fan. Grafika je bila osrednja u to vreme, ali kao sto neko rece, to i nije glavni adut ovakvog tipa igara.

E onda sam instalirao ArmA, i totalno se smorio. Valjda od kada sam kupio ova noviji komp, postala mi bitnija grafika :D, zezam se, nije tako. Ali ova igra je po meni mnogo nedoradjena, graficki najvise, teksture, uzas, ali nije samo to.
Krenuo sam prvu misiju, i dodjem dzipom do nekog sela, i totalno sam se smorio. Znaci tu neke kuce i par ljudi (civila) koji izgledaju bas kao da ih je neki programerski tim stavio tu :d :p, uopste se ne uklapaju u sliku, ne mogu bas lepo da objasnim. Nesto kao hodaju po ulici, totalno van svake pameti (moz misliti ljudi hodaju po ulici :d, ne mogu lepo da objasim taj feeling odbacivanje ove igre). Uglavnom sam batalio, jer mislim da nije dorasla OF-u.

E sad, ne znam sta da ocekujem od OF2, ako bude iole licila (po gameplayu) na prvi deo (znam da ne rade isti ljudi), uz kvalitetnu grafiku, sigurno cu je igrati :type:.
 
Nadam se, kao i Zdravko, da ce "pravi" OFP2 biti makar 1.0 verzija za razliku od ArmA-e koja je vise nalikovala alfa verziji freeware igre na kojoj radi jedan autor...
 
Vrh Dno