Šta je novo?

Online kupovina od prodavaca u Srbiji - iskustva

Dzaba sam krecio...nemaju na stanju, prodato.
Ali hvala u svakom slucaju na odgovoru.
 
Da li je neko kupovao nesto preko sajta lirs ili imikom, hteo bi da uzmem monitor preko njih pa me interesuju iskustva?
 
Da pitam ovde...

Malo mi nejasno. Je l' ovo podrazumeva plaćanje bez uračunate kamate, dakle ako platim Master kreditnom online samo će mi podeliti cenu na ravnomerne rate?

Screenshot_2023-05-22-18-02-52-91_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
 
@Solidify da, ali u samo slučaju MasterCard installment Komercijalne banke biće bez kamate i to je moguće samo na njihovim POS terminalima, odnosno eCommerce prihvatnim mestima. U slučaju Inteze na MasterCard HIT važiće isto to, samo što ćeš plaćati mesečno i po 50 dinara proviziju kao taksu za administriranje svake rate, osim kod Magnifica paketa.
 
A da pitas u svojoj banci?

Piše lepo da Komercijalna banka ima Ugovor sa dotičnim trgovcem te je plaćanje beskamatno, ali kao što kolega iznad reče piše za plaćanje na POS terminalima.

No, ne bi mi jasno jer kod drugog trgovca piše plaćanje online na rate istom karticom iste banke bez kamate, što jeste slučaj kad sam plaćao.

Pa mi prosto nije bilo jasno da li je ovde isti slučaj, nego je "bez kamate" izostavljeno, ili stvarno prolazi beskamatno samo na licu mesta.

Nego ja opet nisam razumeo skroz. 😂 Dakle ako platim Master Card installment online, idu rate normalno ili ne?
 
Nađoh najpre ovu temu za onlajn kupovinu kod nas pa da pitam ovde...
Naručio sam nešto na sajtu monitor.rs juče. Nalog nisam registrovao, potvrdio sam narudžbinu, tako je bar pisalo.
E sad, ništa na mejl ne stiže, nikakva potvrda ili tako nešto.
Da li oni samo to pošalju po kuriru ili kako to već ide, ima li neko iskustva?
 
Zdravo
Obično stiže 3 mejla. Prvi da je porudžbina kreirana, a druga dva su vezana za status ("u obradi" i "poslato").
Tako je meni bilo za prethodnih par kupovina.
 
Nađoh najpre ovu temu za onlajn kupovinu kod nas pa da pitam ovde...
Naručio sam nešto na sajtu monitor.rs juče. Nalog nisam registrovao, potvrdio sam narudžbinu, tako je bar pisalo.
E sad, ništa na mejl ne stiže, nikakva potvrda ili tako nešto.
Da li oni samo to pošalju po kuriru ili kako to već ide, ima li neko iskustva?
Meni su jednom laptop doneli licno
 
Jel se nekom nekad desilo da mu traze jmbg kad porucuje nesto sa kp-a? Prodavac na kp (ima 1400+ pozitivnih ocena) mi napisao: Pošto uplaćujete kao fizičko lice na račun firme biće mi potrebno ime i prezime i vaš JMBG da vas dodam kao kupca.
Prvi put mi neko trazi jmbg kad kupujem.
 
G...tron,jel se nekom desilo da naruci nesto ,a da robu ne dobije?
Na crni petak sam po povoljnoj ceni narucio laptop,u trenutku narucivanja je bilo na stanju.
Posalju mi dva tri maila ,da je porudzbenica kreirana,da u toku nedelje stize u radnju koju sam oznacio priliko narucivanja.Trebalo je da me obaveste telefonom kad stigne u radnju.Posle 8 dana odem u tu radnju,kazu mi da je prodato,tj nema.
 
Neozbiljni su .Pisao sam im mail,mada znam da nema nista od toga.
 
Danas pozitivni razvoj dogadjaja,zvali su me iz "G...trona" i ponudili slican laptop.Specifikacije skoro iste ,razlika u sifri.Naravno po ceni onog kojeg sam narucio.
 
Poy da li bi pazarili ovu jaknu vredi li ima neko iskustva? hvala

 
Ljudi interesuje me vaše iskustvo.Dali je neko kupovao preko neta od ove firme https://maxshop.rs/ ?Imaju neku tehniku po povoljnoj ceni ,ali dosad nisam nikad ništa uzimao od njih. Ako neko čita,cenio bi svačiji odgovor..
 
Ja cekam 10 dana jaknu sa Factcool , navodno je u magacinu u aks kurirskoj sluzbi , ono jeste da oni dovlace iz inostranstva ali ako mi ne stigne do 14 feburara posle 2 dana drzavni praznik pa vikend pa onda ima da mi stigne tek od 19 februara , ima da mi prisedne jakna.
 
Kakva su iskustva sa Factcool firmom? Nema puno ni na ovom forumu, ni na netu generalno o njima..
 
Oni skoro 90% robe vuku od Sports Direct-a i cene su im dosta veće od njih. Ja to uglavnom rešavam kupovinom preko posrednika sa KP, izadje dosta jeftinije.
 
Lirs.rs neozbiljni za izbegavati

Slažem se. Naručio NVME, platio, nisu imali na stanju, posle su mi nudili isti taj po mnogo većoj ceni. Zahtevao sam da mi vrate novac. Nervira me njihov logo i naziv koji mnogo podseća na List rs. Upravo zbog toga sam i naračio od njih.
Oni skoro 90% robe vuku od Sports Direct-a i cene su im dosta veće od njih. Ja to uglavnom rešavam kupovinom preko posrednika sa KP, izadje dosta jeftinije.

Baci mi na PM ko korekno donosi sa Sport Direct a
 
Kakva su iskustva sa Factcool firmom? Nema puno ni na ovom forumu, ni na netu generalno o njima..
Ako imaš FB, prelistaj stranicu Efektive, stalno "maltretiraju" vlasnika Factcoola iz mnogih razloga :) Non-stop menja cene artikala, naplaćuje neka "osiguranja paketa", itd.
 
Znaci zbogom :)
 
Ova ePlaneta vise od 24h obradjuje porudzbinu.. na facebook nista nisu ni odg.

Prosli put sam pazario usb flash narucen u utorak, narednog utorka je tek stiglo.

U prevodu preespori suu.
 
Ako mogu u ovoj temi da pitam, šta se dešava sa KP? Kupio bih neke sitnice, a kad god probam da uđem na KP, samo me sačeka poruka "uskoro ćemo ponovo biti dostupni", tako je već nekoliko dana.
 
U pravu si, ostane mi uključen VPN bez potrebe, nisam ni skontao da zbog toga ne mogu da pristupim KP.😅 Hvala🙂
 
Ova ePlaneta vise od 24h obradjuje porudzbinu.. na facebook nista nisu ni odg.

Prosli put sam pazario usb flash narucen u utorak, narednog utorka je tek stiglo.

U prevodu preespori suu.
Imaju akciju besplatne postarine, verovatno i vise narudzbina.
Meni su jednu poslali prepolovljenu a za drugu jos cute.(obe juce narucih)
 
^ kod mene je ovaj mis xd da imam u rezervi posto me postojeci zezucka

a u razmisljanju sam da uzmem nesto malo ozbiljnije

 
Nazad
Vrh Dno