Šta je novo?

Online kupovina od prodavaca u Srbiji - iskustva

Prefpostavljam da je ovde mesto da opisem sledece .

Kupio sam gorenje usisivac on line preko e kupi i platio sam kreditnom karticom na 6 meseci. Dobio sam korektno informaciju o kupovini i predracun.

Medjutim dan kada je roba trebala da stigne dobio sam email sa informacijom da je proizvodjac obavestio prodavnicu da nemoze da isporuci. Predlozili su mi da izaberem jedan od dva druga predlizena usisivaca isto od gorenja.
Odgovorio sam da mi to ne odgovara.
Odmah su me obavestili da ce narudzbinu odkazati a da ce naplacena sredstva uskoro vratiti.

Pogledao sam sta je na kreditnoj kartici uradjeno. Prva rata je odmah proknjizena a ostalih 5 rata je rezervisano.
Mislim da ce mi prvu ratu vratiti na karticu a da ce se ove rezervisane rate
stornirati.
Da li je tako .
Obavesticu vas za koliko dana ce se novac vratiti.
 
Da li je neko kupi nešto ovde?

Cene televizora su dosta bolje nego u beogradskim radnjama, pa me zanimaju iskustva.
 
E kupi kako je navwlo za tri dana ajde da kazem ponistilo kupovino odnosno rezervisana sredstva vratila .
 
Da prenesem pozitivno iskustvo sa kupovinom veš mašine od Inelektronika. Naručio onlajn u četvrtak uveče, u petak me pozvali da pitaju da li odgovara isporuka u utorak ili u sredu, platio odmah e-bankingom, u utorak pozvali da potvrde isporuku u sredu između 15 i 17h. Došli kad su rekli, uneli na treći sprat, odblokirali i priključili mašinu, sve besplatno. Pritom živim u prometnoj ulici gde je teško i stati, a kamoli parkirati se. Fiskalni račun se podrazumeva. E, da mi je svaka kupovina bele tehnike prošla ovako... :) Bilo je kod drugugog prodavca za nijansu jeftinije, ali kad sam pročitao uslove dostave - te ne može ovo, te ne može ono, te doplaćuje se... odlučio sam da platim malo skuplje i nisam se pokajao.
 
Prošle nedelje naručim čarape na Planetasport
bile su na -30% i besplatna isporuka.
Pod istim imenom ide više modela, ali je cena različita, ja kupim dokolenice, najskuplje, oni pošalju jeftinije sokne, jer je u međuvremenu popust pao na 20% pa sada sokne koštaju koliko su bile dokolenice u trenutku kupovine. I sokne su ok, ali mi sada za zimu više odgovaraju dokolenice i ja rekoh zadržaću ove i da naručim ponovo, aj što su poskupele, nije strašno, međutim sad su uveli i poštarinu.
Sad se dopisujem i tražim da mi pošalju besplatno, čekam odgovor.
 
Eo iskustva s tehnomanijom.Poruceno tefal tiganjce po 1390 din na akciji.
Danas me zovu i otkazu porudzbinu nema na stanju.
Poteram chat sa tehnickom podrskom gde mi potvrde da imaju i da mogu da narucim.
Na moje pitanje zasto mi je otkazana porudzba i posle uvida u istu mi kazu da je nije moguce realizovati ali da mogu da napravim novu porudzbu.Naravno po novoj ceni🤣
 
To je bas tuzno za njih da se tako blamiraju, bas ih mi je zao, a furaju se da su ozbiljna firma.
 
O Tehnomaniji bruji ceo forum i šire, a čitam da su se ponovo ljudi pecali na neke akcije .
 
Tehnomanija cesto ima apsolutno najjeftiniju cenu, sasvim je logican motiv zasto tamo.
 
Inelektronik za dobar deo stvari ima sopstveni lager. Ne mogu da tvrdim da li za sve. Vrlo profesionalni za belu tehniku.
BC Group samo pozitivna iskustva, narucivao sam 10ak puta (usisivac, rernu, mikrotalasnu, indukcionu plocu, ruter, ves masinu, sitnu elektroniku...) svaki put sve u najboljem redu. Nije bilo otkazanih porudzbina i stizalo je u roku.

Gigatron...pre dve godine im dao sansu za laptop koji je bio fizicki na stanju u TC Usce, trebalo im je dve nedelje da ga isporuce na drugi kraj NBG...Jos jedan faul su imali i skoro sa ves masinom..izbegavao bih
 
Prošle nedelje naručim čarape na Planetasport
bile su na -30% i besplatna isporuka.
Pod istim imenom ide više modela, ali je cena različita, ja kupim dokolenice, najskuplje, oni pošalju jeftinije sokne, jer je u međuvremenu popust pao na 20% pa sada sokne koštaju koliko su bile dokolenice u trenutku kupovine. I sokne su ok, ali mi sada za zimu više odgovaraju dokolenice i ja rekoh zadržaću ove i da naručim ponovo, aj što su poskupele, nije strašno, međutim sad su uveli i poštarinu.
Sad se dopisujem i tražim da mi pošalju besplatno, čekam odgovor.
ti poruči sa Eplanete, tamo je besplatna poštarina 😁
 
Teskomanija:

Meni isto. Cini mi se da je to neka glupost da te navuku da kupis po visoj ceni, kao bait and switch, sto bi trebalo da bude nezakonito i da se prijavi.
Meni oni deluju kao kompletno neozbiljna firma kao i vecina firmi ovde.
 
Jednostavno, Tehnomaniju bez obzira na cenu iskljuciti potpuno.
Moja iskustva sa e kupi i Metalac su veoma pozitivna. U obe sam kupovao po 5 ili 6 puta i sve bilo ok. Samo jednom e kupi nije imao robu i otkazao, pare se vratile za 2 do 3 dana.
Dva puta sam na Ananas kupovao, po veoma niskim cenama i oba puta besplatna dostava i sve u najboljem redu.
 
Izgleda se dešava neki ooooozbiljan belaj u Gigatronu. Navodno im je hakovan sistem, makar tako mi je juče napomenuo jedan od zaposlenih.

Nisu im dan i po radili sistemi pa nije bilo moguće nikakvo plaćanje u radnji (niti kešom niti karticama). Call Centar im je bio van funkcije skoro dva dana, a evo i ovo su upravo objavili na IG-u:

Screenshot 2023-02-15 at 15.11.06.png
 
U zadnje vreme je hakovano dosta domacih online sopova, tako da je sasvim moguce.
 
Da, ali zamišljam npr. koliki je čist gubitak što takav mega-lanac prodavnica nije radio puna dva dana. To se meri stotinama hiljada evra.

Kapiram da je neki oooozviljan zez u pitanju, tipa ransomware ili tako nešto.
 
Sa ePlanete imam 2 porudžbine, od kojih je jedna posle mesec dana otišla na reklamaciju. Vratili su novac za nekih 7-10 dana. Tako da skromno ali pozitivno iskustvo. Utisak mi je da su im malo jače cene od konkurencije.
 
Da li je BC Group generalno pouzdana? Gledam telefon da uzmem, svuda u maloprodaji ista cena, samo kod njih jeftinije za par hiljada...
 
Imas u temi nekoliko iskustava kolega sa bc group. Ja mogu da kazem da sam zimus kupio monitor i tv i sve je doslo relativno brzo, par dana i sve je proslo ok. Iskoristi i vip cenu, samo se registrujes i to je to.
 
@Perkelle

+1 - pozitivna iskustva ( duzi niz godina ) sa BC Group

EDIT : Dobavljaci - druge firme nekad znaju malo da gnjave pa se desi da isporuka kasni par dana
 
Poslednja izmena:
gigatron minus, sporo - dvojka
tehnomanija isporucili nekako - trojka
metalac sporo ali odlicna prijateljska komunukacija - vrlo dobrar
dm odlicno, profi. vrh top mnogo puta najjaci --- vukovci
aksa odlicno odlican
djak odlicno + profi - vukovac
ananas solidno ali moze bolje - trojka
 
hah... ; ) ali sam zaboravio etsports i zaru.

zara onako. cesto dele porudzbine na nekoliko paketa. ne zna se preko koga salju. jedna porudzbina bude i iz 3 dela.
etsport je dobar, salje skoro pa odmah.

najbrze slanje djak porucim danas sutra ujutu na paketomatu.
na paketomat salje i dm ako moze da se paket fizicki ostavi u kaseti. imaju ubedljivo najbolje pakovanje. ne stede na ispuni i popuni kutije.
 
Da li je BC Group generalno pouzdana? Gledam telefon da uzmem, svuda u maloprodaji ista cena, samo kod njih jeftinije za par hiljada...
Za većinu proizvoda koji se prodaju kod nas oni su i naj jeftiniji, ako ti se nežuri sačekaj vikend jer tad obično daju i akcije tj. niže cene za neke proizvode. Prilikom narudžbine imaš i praćenje iste a valjda ti i na meil stižu promene, meni je bilo tako.
 
Hvala svima, bukvalno sam napravio porudžbinu juče, a dobio je već danas. 😁

Tačno sam se iznenadio kad su me zvali još da provere da li ću biti kući da se najave... Ako sam skontao imaju svoj razvoz ili šta.

Ovako brzo sam dobijao još samo iz CT Shopa, mada i oni imaju svoj razvoz pa verovatno u tome leži prednost.
 
Kupovao sam ja masinu i klimu.

dobio sam to sto sam i kupio,
tako da to i nije neko reprezentativno iskustvo :cool:
 
Nazad
Vrh Dno