Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Pozdrav svima. Kupio bih neke wireless slusalice za Nord 2, 5G do 30-40€.
Sta bi ste mi mogli preporuciti?
Moze i sa aliexpress a.
Hvala

Ja sam gedao ovako nesto ali ih nisam nasao kod nas za porucivanje, ima ali predhodni model.

I juce vidim ove u radnji na Gig po ceni 3.700 dinara:

 
Najverovatnije neka aplikacija vuce bateriju... Restartuj telefon, ako se ne popravi situacija, onda trazis krivca :) trebao bi telefon da obavesti ako neka app trosi bateriju u pozadini... Na A13 je to lepo odradjeno...
 

Prilozi

  • IMG_20221207_183055.jpg
    IMG_20221207_183055.jpg
    48 KB · Pregleda: 38
  • IMG_20221207_183122.jpg
    IMG_20221207_183122.jpg
    49.1 KB · Pregleda: 41
  • IMG_20221207_183134.jpg
    IMG_20221207_183134.jpg
    35.6 KB · Pregleda: 47
Takav problem nemam, u toku noci mi skine 4-8% ne znam ni ja koliko tacno skine ali sigurno nije 30%.

Jedino da odradis update na Android 12 pa reset na fabricko podesavanje pa onda sve sto si imao od app setovanje od nule.
Najverovatnije neka aplikacija vuce bateriju... Restartuj telefon, ako se ne popravi situacija, onda trazis krivca :) trebao bi telefon da obavesto ako neka app trosi bateriju u pozadini... Na A13 je to lepo odradjeno...
Na kom uredjaju imas A13?
 
Takav problem nemam, u toku noci mi skine 4-8% ne znam ni ja koliko tacno skine ali sigurno nije 30%.

Jedino da odradis update na Android 12 pa reset na fabricko podesavanje pa onda sve sto si imao od app setovanje od nule.

Na kom uredjaju imas A13?
Burazeru pise da mu instagram, fb i viber jedu najvise bateriju.
 
Ja sam imao problem sa baterijom, nijedna app ne vuče bateriju. Rešio sam tako što sam ugasio voLTE na sim2
 
@KovacTibor
OnePlus 8
Ali i stariji OOS ukazuje na potrosace...
 
Meni na Yettelu ne skine prakticno nista sa ukljucenim power saving modom. Volte zavisi i od operatera, nije moguce svuda koristiti.
 
Ja sam to za volte pročitao ovde pre par stranica i meni je pomoglo, inače je telefon iz A1 i obe kartice su mi A1
 
Da li neko zna kako se mogu isključiti ove optimized opcije kod podešavanja power savings za bateriju?

Npr ne želim da mi isključuje always on display i horizon light kada uključim power saving.

Može se reći da je jedina ozbiljnija mana Oneplus telefona ta veoma restriktivna optimizacija baterije.
 

Prilozi

  • 318602353_1120310625349270_2426816613890241410_n.jpg
    318602353_1120310625349270_2426816613890241410_n.jpg
    85.1 KB · Pregleda: 28
Od danas sam i ja vlasnik Nord 2T pa se polako navikavam na oxygen posto sam presao sa Mi 9t pro.
Da li moze neko da mi posalje na PM odakle da instaliram vanced za Oneplus?
 
To ne postoji samo za oneplus već za sve androide, mada nisam siguran da radi na najnovijim verzijama androida na Op, jer se ta aplikacija više ne apdejtuje.
 
Da li neko zna kako se mogu isključiti ove optimized opcije kod podešavanja power savings za bateriju?

Npr ne želim da mi isključuje always on display i horizon light kada uključim power saving.

Može se reći da je jedina ozbiljnija mana Oneplus telefona ta veoma restriktivna optimizacija baterije.
Pa zato se i zove ''power savings'' jer gasi nepotrebne servise i podesavanja da bi sacuvao sto duze bateriju...
Sasvim logicno....
 
Ne znam je l' skontao da nije isto 'power saving mode' i 'save power' opcija. Mislim, sve je fino objasnjeno, i nikakve mane tu ne vidim.
 
U prethodnim verzimaja je sofver imao opciju battery optimization, gde se moglo birati sta ce da radi, a sta ne u power saving ili u redovnom modu, sada to vise ne postoji, podesavanja su bez veze zakomplikovali, da se stalno mora rucno menjati kada se menja izmedju redovnog i ps moda.
 
Podesavanja ista ostala kao i na Android 11. Sta rucno mijenjati...?

Vidim da nisi to najbolje povezao, power save, power saving mode, app optimization i sl. pojmove.
 
power saving u battery podesavanjima. nikakva podesavanja za aplikacije ne pominjem.
 
Da li se dešava nekom da kada se pozove neki broj odmah izbaci kao da je istoj osobi zauzeto? I tako nekoliko puta zaredom. Kada se malo sačeka proradi sve, ili posle restarta...

Bukvalno posle sekundu, dve izbaci...

Sinoć sam ugasio Carrier Services app. I prebacio sam na LTE/WCDMA izbor mreže za glavnu karticu (MTS). Čitao sam da Pixel 6, 6 pro i ostali noviji imaju ponekad taj problem i da se rešava kada se ugasi mogućnost povezivanja na 2G.

Druga kartica mi radi normalno (VIP) i ona je podešena na 3G/2G.

Možda je samo do mog primerka, osim ovoga sve radi savršeno. Ne dešava se svakako stalno ali ponekad zna da se desi. Menjao sam som karticu tako da to nije problem sigurno.
 
A što si gasio Carrier Services app?
Pa po recenzijama sa Google prodavnice kažu da im pravi problem sa mobilnim podacima, signalom, prekidanjem poziva itd...

Moguće da veze nema, ona služi za RCS za google messages....

Ali rekoh ajde sve kad sam se pozabavio time.

Danas ceo dan sve ok sa onim podešavanjima, videću u budućnosti. Mada se i ovako nije nešto često dešavalo
 
Da li se dešava nekom da kada se pozove neki broj odmah izbaci kao da je istoj osobi zauzeto? I tako nekoliko puta zaredom. Kada se malo sačeka proradi sve, ili posle restarta...

Bukvalno posle sekundu, dve izbaci...

Sinoć sam ugasio Carrier Services app. I prebacio sam na LTE/WCDMA izbor mreže za glavnu karticu (MTS). Čitao sam da Pixel 6, 6 pro i ostali noviji imaju ponekad taj problem i da se rešava kada se ugasi mogućnost povezivanja na 2G.

Druga kartica mi radi normalno (VIP) i ona je podešena na 3G/2G.

Možda je samo do mog primerka, osim ovoga sve radi savršeno. Ne dešava se svakako stalno ali ponekad zna da se desi. Menjao sam som karticu tako da to nije problem sigurno.
Meni se desava cesto
 
Ja to nikad nisam gasio i nikakve probleme nisam imao. Ne bih uzimao recenzije sa Gugla zdravo za gotovo
 
Ja to nikad nisam gasio i nikakve probleme nisam imao. Ne bih uzimao recenzije sa Gugla zdravo za gotovo
Pa ne bih ni ja gasio da apsolutno savršeno radi....

Kažem možda uopšte nije do te app...

Ali su i na xda pisali ljudi, pogledaj ako te zanima...

Ko nema problem sa ovim ne treba da čačka ništa.

Pitao sam ovde ko ima i da li neko uopšte ima... Usput napisao moguće rešenje...

Pozzzzz
Meni se desava cesto
Probaj ovo što sam predložio

Možda prvo ovu varijantu za mrežu, LTE/WCDMA, za sim koji te zeza. Ako imaš dobar 3G signal tu gde živiš naravno.

Network Type Switcher je app kojom možeš to da selektuješ.
 
Ovo sam i ja primetio kod sebe da se desava bas cesto na nekim brojevima da pozovem i odmah me izbaci poziv kao da je linija zauzeta. Ne predstavlja mi problem ali cu ovih dana da telefon resetujem na fabricko samo da resim bankovnu app, ionako ga nisam posle nadogradnje na A12 resetovao. A mozda se i baterija dozove pameti jer neki dan na pitanje kolege sam napisao da telefon za noc trosi 4-8% a ispostavilo se da trosi 10-12% mada telefon je konstantno na 4g+ i osvetljenje ekrana na 25-30%.
 
Ovo sam i ja primetio kod sebe da se desava bas cesto na nekim brojevima da pozovem i odmah me izbaci poziv kao da je linija zauzeta. Ne predstavlja mi problem ali cu ovih dana da telefon resetujem na fabricko samo da resim bankovnu app, ionako ga nisam posle nadogradnje na A12 resetovao. A mozda se i baterija dozove pameti jer neki dan na pitanje kolege sam napisao da telefon za noc trosi 4-8% a ispostavilo se da trosi 10-12% mada telefon je konstantno na 4g+ i osvetljenje ekrana na 25-30%.
Definitivno će ti bolje raditi tel. Ja nisam zazalioe što sam odvojio malo vremena za to.

Što se tiče poziva znači da se i drugima dešava povremeno....

Moguće rešenje je da se stavi LTE/WCDMA sa onom app...

Ja nisam imao problem od tada.

Druga kartica na 3G/2G i naravno ugašen VOLTE.
 
Nazad
Vrh Dno