Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Da ti nije uključen rise to wake?
Nije, to je druga stvar, ukljucuje ekran, nema to veze sa AOD.

Ako moze neko da potvrdi da li je AoD i dalje osjstljiv na svako mrdanje telefona posle factory reset, da ne radimo bez veze factory reset. Ja nemam nikakvih problema, biti bugova.
 
Da, još odavno kad sam prešao na A12, ja sam ugasio AOD, ali pali se dole čitač otisak čim ugasim ekran, i čim ponovo pomerim telefon on se upali
To je animacija otiska, mozes staviti na 'none' i nece se nista prikazivati. To je odvojeno od AoD-a.

Ja mislim da je ovo sve 'feature' o cemu pricam i da nije bug, jednostavno velika osjetljivost na pomjeranje uredjaja. Kad ne diras telefon ne prikazuje se AoD.
 
Pa nije to smak sveta, kad je telefon u džepu ili torbicu, bilo gde gde je prekriven proximiti senzor, AOD je ugašen.
 
AOD - Always On Display

Ambient Display - podizanje ili pomeranje uredjaja pokazuje na zakljucanom ekranu sliku

To su razlicite stvari...
 
Da li vam se posle reseta, pali AoD na svako cimanje telefona, ono da je bas osjetljiv. Ne volim te factory resete nikako. 🙃
Ugasi, podigni da bi ga probudio, i više ti se neće paliti.
 
Ugasi, podigni da bi ga probudio, i više ti se neće paliti.
Nisam te bas skontao. Mislim, dobra je stvar AoD i radi on ispravno, samo kazem preosjetljiv. Bukvalno stoji telefon na kaucu, sjednem pored ukljuci se AoD.

Ali tacno, kad se prekrije proximity sensor ne radi AoD kao ni DT2W sto i treba.

Ma sve je ovo dobro, vjerovatno su zamislili da bude tako osjetljiv na pokret AoD.

Xiaomi i custom ROMove nisam volio bas zbog tih stalnih factory reseta i preporuka da se sve slozi. Ne mozes vezati 3 builda da ne ide reset i opet sve Jovo na novo. Smaranje tesko, hocu da koristim tel.

Kod Oneplusa nema toga, pa ni na prelazu android verzija.
 
pa na svaki i manji pokret reaguje. moj mali pas se pomeri malo na kauču i pali se.
 
Da, još odavno kad sam prešao na A12, ja sam ugasio AOD, ali pali se dole čitač otisak čim ugasim ekran, i čim ponovo pomerim telefon on se upali
Ideš : Personalizovanja~uvek na ekranu ,pa podesi ovako
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-12-02-00-03-53-06_e4c56ca12ff849ac0a9dbc8dae07f3aa.jpg
    Screenshot_2022-12-02-00-03-53-06_e4c56ca12ff849ac0a9dbc8dae07f3aa.jpg
    53.2 KB · Pregleda: 35
  • Screenshot_2022-12-02-00-05-18-04_e4c56ca12ff849ac0a9dbc8dae07f3aa.jpg
    Screenshot_2022-12-02-00-05-18-04_e4c56ca12ff849ac0a9dbc8dae07f3aa.jpg
    47.2 KB · Pregleda: 28
Moze li pomoc...od pre 3-4 dana imam problem sa mejlom.
Tek kada udjem u app i refresujem je pojave mi se primljeni mejlovi.
U podesavanjima je sve kako treba da bude (i kako je bilo)
 
Meni se to jednom desilo, ovo je rešilo problem.

Clear data from app settings and restart the device. Setup Gmail again.
 
Nisam te bas skontao. Mislim, dobra je stvar AoD i radi on ispravno, samo kazem preosjetljiv. Bukvalno stoji telefon na kaucu, sjednem pored ukljuci se AoD.

Ali tacno, kad se prekrije proximity sensor ne radi AoD kao ni DT2W sto i treba.

Ma sve je ovo dobro, vjerovatno su zamislili da bude tako osjetljiv na pokret AoD.

Xiaomi i custom ROMove nisam volio bas zbog tih stalnih factory reseta i preporuka da se sve slozi. Ne mozes vezati 3 builda da ne ide reset i opet sve Jovo na novo. Smaranje tesko, hocu da koristim tel.

Kod Oneplusa nema toga, pa ni na prelazu android verzija.
Čekaj, AOD ako je uključen treba da radi stalno i ništa se nemenja i kada se podigne telefon. Ali ako ti se upali ceo ekran i vidi walper i obaveštenja e to se može paliti i gasiti. Na početnom ekranu zadrži prst i ulji u podešavanja i tu ugasi tu opciju.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-12-02-23-05-02-31_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    Screenshot_2022-12-02-23-05-02-31_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 24
Moze li neko da mi pomogne oko 1ne aplikacije.
Potrebno mi je da ta aplikacija non-stop fercera u pozadini i kada fon iskljuci ekran.
Iskljucio sam optimizaciju baterije za istu i odradio ono sto znam ali aplikacija radi neko vreme i iskljuci se (dok fon 'spava').
Postoji li neko setovanje da aplikaciju namestim da radi non-stop bez obzira na stanje telefona, tj. da se apk ne gasi sve dok je ja rucno ne iskljucim? (u pitanju je internet radio)
THX
 
Moze li neko da mi pomogne oko 1ne aplikacije.
Potrebno mi je da ta aplikacija non-stop fercera u pozadini i kada fon iskljuci ekran.
Iskljucio sam optimizaciju baterije za istu i odradio ono sto znam ali aplikacija radi neko vreme i iskljuci se (dok fon 'spava').
Postoji li neko setovanje da aplikaciju namestim da radi non-stop bez obzira na stanje telefona, tj. da se apk ne gasi sve dok je ja rucno ne iskljucim? (u pitanju je internet radio)
THX
Ovako, pored toga što si isključio optimizaciju za tu app moraš da je zaključaš u ram-u, i omogući sve ovo tj da radi gde god želi i da ima automatsko pokretanje (auto launch). Zaključavanje app radi u recents (nedavno korišćenje app) pa imaš ona 3 dugmeta gore i prva opcija. A ova druga , zadržiš na app ikonu pa ideš na app info pa na battery
 

Prilozi

  • IMG_20221203_091516.jpg
    IMG_20221203_091516.jpg
    72.8 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20221203_091608.jpg
    IMG_20221203_091608.jpg
    67.1 KB · Pregleda: 18
Moze li pomoc...od pre 3-4 dana imam problem sa mejlom.
Tek kada udjem u app i refresujem je pojave mi se primljeni mejlovi.
U podesavanjima je sve kako treba da bude (i kako je bilo)
Gmail preinstalirana app ili neka druga?

Išta priča , moraš da omogućiš da se sama startuje i da je zaključaš u ram-u
 
Ovako, pored toga što si isključio optimizaciju za tu app moraš da je zaključaš u ram-u, i omogući sve ovo tj da radi gde god želi i da ima automatsko pokretanje (auto launch). Zaključavanje app radi u recents (nedavno korišćenje app) pa imaš ona 3 dugmeta gore i prva opcija. A ova druga , zadržiš na app ikonu pa ideš na app info pa na battery
Rečeno-učinjeno.
Hvala na savetu. Videću da li funkcioniše pa javljam ishod :)
 
Jos 1no pitanjce:
- Kako da aktiviram VoLTE?
Nigde na fonu mi ne pokazuje a u mt:s-u mi je aktivirana ta opcija i na Samsungu i Motoroli radi OOB . . .
 
Jos 1no pitanjce:
- Kako da aktiviram VoLTE?
Nigde na fonu mi ne pokazuje a u mt:s-u mi je aktivirana ta opcija i na Samsungu i Motoroli radi OOB . . .
Ne radi na Nord-u, nažalost. Ja sam sve probao da namestim, jednostavno nema opcije u podešavanjima i nije omogućen za nas uređaj barem kod MTS-a.

A1 kartica ima opciju ali se ništa ne dešava kad se aktivira
 
Poslednja izmena:
Opasno se omisljam o ovome telefonu, mnogi ga hvale, narocito zbog OIS na glavnoj kameri.
Kako ste zadovoljni sada, znam da su mnogi odusevljeni bili nakon kupovine, da li se to sta promijenilo?
Moze li ko da postavi kakvu fotografiju, zanima me kamera prvenstveno pa i ekran kakav je sa 90Hz osvjezavanjem.
 
Opasno se omisljam o ovome telefonu, mnogi ga hvale, narocito zbog OIS na glavnoj kameri.
Kako ste zadovoljni sada, znam da su mnogi odusevljeni bili nakon kupovine, da li se to sta promijenilo?
Moze li ko da postavi kakvu fotografiju, zanima me kamera prvenstveno pa i ekran kakav je sa 90Hz osvjezavanjem.
Za pare koje sada moze da se nadje mislim da nema bolji uredjaj da se kupi.

Zadovoljan kao prvog dana sto sam bio, kamera odlicna u svim uslovima, ko nije sada nalozen na neke profi foto aparate ovaj nord 2 ce ga odusevi i da mu zavrsi 90% potrebe za nekim drugim foto aparatom, 90Hz osvezenje je ok jer smatram da je zlatna sredina izmedju 60 koje je ok ali kao sporo i 120 koje dosta vise trosi baterije, ovo nije tako brzo ko 120 ali opet brze od 60 a ne trosi bateriju ko na 120Hz.

Sve u svemu zaokruzen telefon za ljude koji nece da daju puno para a opet ocekuju neki kvalitet na svim poljima.

Da sada kupujem telefon gledao bi Nord 2T, OnePlus Ace ili OnePlus 10R sve zavisi sta bih mogo da nadjem, 2T sigurno se nalazi kod nas u prodaji a ova druga dva su znak pitanja.
 
Ja koristim sada iPhone 13 Pro i svakako znam da ce biti inferiorni.
U bih je nov oko 400e, na oglasima korsten slabo ima i kosta preko 300e, samo sam jedan vidio 250e (ko zna kakav je uzivo).
Cini mi se da je u Srbiji jeftinije malo.
 
Sto se tice iPhone 13 Pro i Nord 2 tu jednostavno nema sta da se poredi iPhone je bolji u svkaom pogledu, e sada ako hoces zbog OS da predjes na android ili jednostavno zelis jos jedan telefon neces pogresiti sa kupovinom. U razloge zasto menjas iPhone i uzimas Nord 2 necu da zalzim jer to je tvoja stvar.

E sada ako si u mogucnosti precesljas nas KP pa nadji neki koji ti se svidja pa ako si u mogucnosti rezervisi pa dodjes i kupis telefon, ne znam koliko bi te put kostao ali ako je razlika drasticna stavi na papir koliko bi te kostalo gorivo za kola ako imas ili povratna karta do Srbije pa uzmes sta ti se svidja.
 
Pa treba mi jos jedan, android. Nekad sam koristio A52s, on je u klasi sa ovim Nordom 2 i svi govore da je Nord superiorni pa zato o njemu razmisljam.
 
Evo ja koristim 13 pro, a pre njega Nord 2 i kratko 2T. Ako ti treba drugi telefon, Android, najtoplija preporuka za 2T jer sa njim nema greške. Trebao mi je drugi telefon i prodao sam Norda i uzeo Pixel 7. Kakva greška...sad radim suprotno, prodao sam Pixel i uzimam opet Nord. Sve što je KovacTibor napisao potpisujem 100 %. I ne, nikako se ne poredi sa ajfonom jer je to klasa za sebe, ali nevezano za to je izuzetan telefon.
 
Ja koristim sada iPhone 13 Pro i svakako znam da ce biti inferiorni.
U bih je nov oko 400e, na oglasima korsten slabo ima i kosta preko 300e, samo sam jedan vidio 250e (ko zna kakav je uzivo).
Cini mi se da je u Srbiji jeftinije malo.
OnePlus Nord je lutka od telefona :)
Izmenjao sve i svašta u životu ali ovako nisam bio zadovoljan nijednim telefonom.

Nord 2 je isto što i 2T samo jeftiniji. Ne znam kakva je situacija kod tebe cenovno...

Kamera (zadnja) u klasi uređaja najbolja (pogledaj dxomark). Prednju ni ne koristim, isto je Sony-jeva, završava mi posao za video call i poneki veoma redak seNfi sa prijateljima ..

Baterija top!

Sistem bez bug-ova, radi sve kao podmazano.

Ekran odličan, imao pre toga S21 FE (užas od telefona, nikad više Samsung) i razlika između 90hz i 120hz je meni neprimetna a svakako bolja zbog baterije

Generalno za 250-300 eura bolje nećeš naći

Nisam pisao ovo kao neki 1+ fanboy od 15 god, već na osnovu iskustva sa raznoraznim uređajima. U poređenju sa prethodnim S21 FE, sistem fluidniji, gestures (ne znam kako se kaže na srpskom) bolje urađene, štucalo je nešto na Samsungu i često su se dešavale neželjene radnje bez obzira na podešavanje istih, kamera dok se startuje (brzina kao da ima SD 615) prođe mi trenutak koji želim da fotografišem/snimim, baterija za plakati, udružena sa ultra sporim punjenjem, još sam dao par hiljada za "brzi" 25w charger a brzi punjač u kolima nije prepoznao kao brzi (posla Samsunga i iPhona), itd da ne crnim dalje, nekom je S21 FE top uređaj i to poštujem nikog ne želim da uvredim....

Sve u svemu kupuj i ne razmišljaj. Odradi update na A12 pa fabrički reset, podesi i uživaj.
 
Pozdrav svima. Kupio bih neke wireless slusalice za Nord 2, 5G do 30-40€.
Sta bi ste mi mogli preporuciti?
Moze i sa aliexpress a.
Hvala
 
Nazad
Vrh Dno