Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Pa vidi, teško da će ponuditi nov aparat za ovakav problem koji je lako rešiv, barem za njih. Za to i postoji reklama ija, garantni rok i servis. Da je neki veći kvar, izgorela ploča, ekran itd, onda bi bilo drugačije. Sa druge strane, u njihovoj ponudi nema ništa što bih prihvatio u tom cenovno rangu.
 
Iskreno moraju da ti ponude telefon u toj vrednosti po kojoj si ga ti tada uzeo, ako ti ponude jeftiniji nisi u obavezi da ga prihvatis a skuplji mogu da ti ponude samo o svom trosku. Ako je tada bio 350 evra a sada se nalazi za 270 evra (lupam cene, ne znam koje su tacne) ti bi onda mogo da gledas nesto sto je ravno tvom cenovnom rangu.
 
Animacije sam ubrzao na max, da je moguće još bih ih ubrzao.
Navika sa nova launchera, ranije na drugim telefonima sam koristio nova launcher i uvek sam usporavao animacije, a ovo je prvi telefon na kom ne koristim nova launcher.
 
Ima li nacina da funkcionisu shortcut-ovi na oneplus launcheru, a da nije promjena launchera?
 
Na A11 je na AOD ekranu imalo onih prečica u obliku pokreta V ili O i još neki valjda beše i ja sam to baš koristio ali sada to na A12 izgleda više nema. Ja sam tako palio led blic i kameru.
 
Ja se sada jurim sa podrškom Lidla, jer prijavljuje da moj broj mobilnog se koristi i da kontaktiram njihovu teh. podršku. Inače odradio sam brisanje svih podataka na fabričko. Posle apdejta.
 
Na A11 je na AOD ekranu imalo onih prečica u obliku pokreta V ili O i još neki valjda beše i ja sam to baš koristio ali sada to na A12 izgleda više nema. Ja sam tako palio led blic i kameru.

Idalje postoje te precice za kameru i za paljenje lampe, meni je ostalo to aktivirano jer sam sa A11 presao na A12 i nisam imao potrebu da sve brisem i ponovo telefon setujem da bi sve leglo na mesto nego telefon radi kao sto je radio sa A11.

Kada otvoris settings kucaj Screen-off gestures i tu ti se nalazi to sto te zanima.
 
More, posle par dana upotrebe A12, mogu da kažem da mnogo lepo radi, sviđa mi se. Bio sam sumnjičav, ali me nisu razočarali sa ovim update-om. Naročito što čitač otiska radi KAKO TREBA, za razliku od prethodne verzije, gde je bio stvarno katastrofa. Konačno su to popravili.
 
@KovacTibor hvala našao sam, gestovi na isključenom ekranu, tu se nalazi. Ma nisam radio reset, posle ažuriranja na A12 su ti gesti nestali.
 
Prebacio sam sluzbeni broj u Nord 2 i baterija je sad sa Dual sim-om katastrofalna... Pre sam imao laganih 4-5h sot-a, a sada npr samo preko noci on izgubi 20-25% sa ugasenim netom i ugasenim wifi-jem... Krenem danas u 07h na posao sa 100%, i samo slusam muziku u busu i izgubim nekih 5%, zatim na poslu (sve vreme na wifi) od 08h do 16h sam obavio 2-3 kratka poziva i koristio kalkulator na fonu nekih 30min, outlook 15ak minuta i on je za to sve spao sa 95% na 50%... Bukvalno imam 40min sot-a za pad od 100 do 55%... Ne znam da li je ovo normalno... Ni u ludilu nisam mislio da dual sim moze da toliko jede bateriju, ispada da imam 3 puta losiju autonomiju sa dual simom... Jel koristi jos neko dual sim na Nord 2 , kakvi su vasi utisci?

Inace da, Android 12 kida, nekako je fluidnije i brze, bolje radi otisak... Mnogo sam se nervirao sto se toliko ceka A12 ali na kraju je vredelo...
 
Prebacio sam sluzbeni broj u Nord 2 i baterija je sad sa Dual sim-om katastrofalna... Pre sam imao laganih 4-5h sot-a, a sada npr samo preko noci on izgubi 20-25% sa ugasenim netom i ugasenim wifi-jem... Krenem danas u 07h na posao sa 100%, i samo slusam muziku u busu i izgubim nekih 5%, zatim na poslu (sve vreme na wifi) od 08h do 16h sam obavio 2-3 kratka poziva i koristio kalkulator na fonu nekih 30min, outlook 15ak minuta i on je za to sve spao sa 95% na 50%... Bukvalno imam 40min sot-a za pad od 100 do 55%... Ne znam da li je ovo normalno... Ni u ludilu nisam mislio da dual sim moze da toliko jede bateriju, ispada da imam 3 puta losiju autonomiju sa dual simom... Jel koristi jos neko dual sim na Nord 2 , kakvi su vasi utisci?

Inace da, Android 12 kida, nekako je fluidnije i brze, bolje radi otisak... Mnogo sam se nervirao sto se toliko ceka A12 ali na kraju je vredelo...
Iskljuci Volte u podesavanjima za taj sluzbeni broj
 
Nego da pitam, jel ima neko ko je skinuo foliju sa Nord 2 ekrana i da ga tako koristi i da li je za svo to vreme koriscenja dobio neke ogrebotine po ekranu?
 
Prebacio sam sluzbeni broj u Nord 2 i baterija je sad sa Dual sim-om katastrofalna... Pre sam imao laganih 4-5h sot-a, a sada npr samo preko noci on izgubi 20-25% sa ugasenim netom i ugasenim wifi-jem... Krenem danas u 07h na posao sa 100%, i samo slusam muziku u busu i izgubim nekih 5%, zatim na poslu (sve vreme na wifi) od 08h do 16h sam obavio 2-3 kratka poziva i koristio kalkulator na fonu nekih 30min, outlook 15ak minuta i on je za to sve spao sa 95% na 50%... Bukvalno imam 40min sot-a za pad od 100 do 55%... Ne znam da li je ovo normalno... Ni u ludilu nisam mislio da dual sim moze da toliko jede bateriju, ispada da imam 3 puta losiju autonomiju sa dual simom... Jel koristi jos neko dual sim na Nord 2 , kakvi su vasi utisci?

Inace da, Android 12 kida, nekako je fluidnije i brze, bolje radi otisak... Mnogo sam se nervirao sto se toliko ceka A12 ali na kraju je vredelo...
I kod mene se tako malo brže prazni baterija inače imam dual sim, pogotovo kada sam na 4G, jedno vreme mi je bilo normalno, sad verovatno ja predpostavljam da telefon pamti radnu naviku neku pa se baterija formira itd.. pa je zbog toga tako
 
Nego da pitam, jel ima neko ko je skinuo foliju sa Nord 2 ekrana i da ga tako koristi i da li je za svo to vreme koriscenja dobio neke ogrebotine po ekranu?
Ja od prvog dana nemam foliju na ekranu a zaštitnu masku sam imao dva meseca i batali. Greota mi da ga trpam u taj oklop.
Inače, nikada na telefonima nisam imao folije na ekranima. Za sad nemam nikakvih ogrebotina na samom ekranu, jedino na bočnim lajsni ama mikro ogrebotine kad se baš zagledaš, ostalo tip-top.
 
Pitao sam za foliju jer moja je ko nova kao da je sada telefon izvadjen iz kutije ali imam osecaj da folija na ekranu je tamnija ili mi se cini. Pisao sam ranije ali niko nije dao odgovor, sto se tice maske ja je koristim ali imam ocecaj da je pozutela. Imam novu belu ali mi se ne svidja kako izgleda. Ne smem da se usudim da nosim telefon bez maske jer mi je koza suva na rukama i klizi pa se bojim da ne ispadne.
 
Prebacio sam sluzbeni broj u Nord 2 i baterija je sad sa Dual sim-om katastrofalna... Pre sam imao laganih 4-5h sot-a, a sada npr samo preko noci on izgubi 20-25% sa ugasenim netom i ugasenim wifi-jem... Krenem danas u 07h na posao sa 100%, i samo slusam muziku u busu i izgubim nekih 5%, zatim na poslu (sve vreme na wifi) od 08h do 16h sam obavio 2-3 kratka poziva i koristio kalkulator na fonu nekih 30min, outlook 15ak minuta i on je za to sve spao sa 95% na 50%... Bukvalno imam 40min sot-a za pad od 100 do 55%... Ne znam da li je ovo normalno... Ni u ludilu nisam mislio da dual sim moze da toliko jede bateriju, ispada da imam 3 puta losiju autonomiju sa dual simom... Jel koristi jos neko dual sim na Nord 2 , kakvi su vasi utisci?

Inace da, Android 12 kida, nekako je fluidnije i brze, bolje radi otisak... Mnogo sam se nervirao sto se toliko ceka A12 ali na kraju je vredelo...
Isključi volte za taj drugi sim i prebaci na 3g/2g.
 
Ta fabrička zaštita ekrana tj. folija je meni mnogo sakupljala prašinu i nju sam skinuo i zalepio staklo, i po tom zalepljenom staklu prst lepše klizi.
 
Nego da pitam, jel ima neko ko je skinuo foliju sa Nord 2 ekrana i da ga tako koristi i da li je za svo to vreme koriscenja dobio neke ogrebotine po ekranu?
Skinuo sam je bio vrlo brzo .Mislim da sam je malo oštetio i nisam mogao tako da je trpim .Od tada nisam stavljao drugu (ima već 7,8 meseci od kako imam telefon ).Neshvatljivo malo imam tih mikro linija .Naravno poredim sa drugim telefonima od prije koji su se dosta brže grebali.Padao mi je sigurno 10 tak puta ,Al srećom je bila ona fabrička futrola ,koja je tu sigurno odredila glavni posao .Tako da od mene samo pozitivni utisci što se tiče izdrzljivosti ..
 
Od poslednjeg update-a, zeni su se izgubili vidzeti za brzo pozivanje. Ja sada pokusavam da nadjem, ali kao da in nema. Ima samo da se doda contakt na ekran, pa se orvori prozorcic iz kojega onda moze da se poziva. Nije kraj sveta, naravno, nego da li ima direct dial ili su to izbacili?
 
Kad već spomenuste zaštitu ekrana, ja sam stavio staklo koje prekriva ceo ekran, ali me nerviraju one crne ivice okolo, po 2mm oduzimaju od vidljive površine ekrana. Nisam našao da li ima da se nađe staklo bez ovih ivica, odmah bih naručio.
 
Kad već spomenuste zaštitu ekrana, ja sam stavio staklo koje prekriva ceo ekran, ali me nerviraju one crne ivice okolo, po 2mm oduzimaju od vidljive površine ekrana. Nisam našao da li ima da se nađe staklo bez ovih ivica, odmah bih naručio.
To je najbolje što može. Ako uzmeš bez ivica, videće se opet i biće ružno. Možda Nillkin ima neko staklo, skraćeno...

Ja sam počeo da koristim one hidrogel folije, 1000 din, odštampaju po meri, zalepe i ćao.

Generalno mi ne padaju telefoni pa i zbog toga.

Kod supruge obavezno ide staklo 😄

Ova fabrička je kod mene za sada ok, nije loša.

Hidrogel je naravno bolji...
 
Od poslednjeg update-a, zeni su se izgubili vidzeti za brzo pozivanje. Ja sada pokusavam da nadjem, ali kao da in nema. Ima samo da se doda contakt na ekran, pa se orvori prozorcic iz kojega onda moze da se poziva. Nije kraj sveta, naravno, nego da li ima direct dial ili su to izbacili?
Da to nema i nema vidget ni za tapa talk.
 
Fabrička folija dodatno zatamnjije ekran, lepo se vidi razlika kad se skine.
 
@encarta

Znaci nisam lud kada sam jos kad ikada u ovoj temi napisao da mi se cini da je folija preko ekrana mat. Ne bih je skidao jos ali ne znam odakle im ideja da stave mat foliju za zastitu ekrana.
 
A ja je nikad ne bih skidao da nije magnet za prašinu, cvećar sam i dok radim uslovi su takvi i nakupi prašinu.
Nego jel neko primetio da mu se ponekad gasi i pali aod ekran? Posle restarta neki dan nema.
 
Ako se prekrije proximiti senzor, AOD se gasi, a da se gasi sam od sebe, to nisam video kod mene.
 
Ima li neka nova fora za screenshot, ono sa prevlacenjem 3 prsta mi ne radi vise, hvala
 
Vrh Dno