Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Gde uzimas hidrogel? Jel mozda salju na adresu?
Uzimam je u podzemnom prolazu u NI. Ubace u softver koji je telefon odaberu koliko da prekriva ekran (u zavisnosti od futrole koju koristiš) i odštampaju. Zalepe odmah... Mogu da pitam da li šalju kada budem prolazio tamo i da li imaju za Nord 2.

Par radnji u gradu imaju taj aparat za seckanje folija
 
Sad pročitah na mobilnom svetu rešenje za ne gašenje pojedinih aplikacija kada se pritisne dugme zatvori sve. Gore ima katanče i ono treba da se otključa i tad gasi sve.
 
A sto bi gasio sve app iz memorije? Cemu ti sluzi memorija ako ne za to da te iste app koje najcesce koristis da se brze pokrecu.

Zivite idalje u svetu kada su telefoni imali 512 rama ili cak 1 gb pa se tada gasile app iz memorije da bi telefon brze radio a danas kada telefoni imaju po 8 ili vise gb vi gasite app iz memorije, pa koja vam svrha da svaki put telefon ucitava istu app ako je koristite cesto. Primera meni stoji viber, messenger, facebook, instagram, deezer, vanced, samsung pretrazivac i jos neke zakljucane i date su tim app sve moguce dozvole da tu budu gde jesu i da se nikada ne gase, bas iz tog razloga kada nesto pokrene, da to radi odmah i da notifikacije isto stizu uredno za te app.

I telefon radi isto kao i kada su te app sve pogasene i kada su sve zakljucane u ramu.

Prestanite ljudi da zivite u 2000-toj godini prosla su ta vremena.
 
Pa ne predlažem ja da se aplikacije moraju gasiti već je mene i još neke bunilo to kako sada radi telefon a kako je radio na A11. Od kada sam kupio telefonon on je gasio sve aplikacije, kada je prešao na A12 od tada su neke ostajale upaljene i mene je bunilo zašto je to tako jer nisam znao da sada a možda je i na A11 postojala ta mogućnost da se neke aplikacije mogu zaključati i ne budu ugašene, eto to je to. Samo sam napisao da je to nova opcija na A12, da li je bila i na A11 to ne znam.
 
Nije nova opcija, da se zakljucavaju app u ram je moglo na A11, a to sto kazes da mu je sve bilo zakljucano na A12 je moglo samo ako mu je bilo tako namesteno na A11.
 
Moj telefon dok je bio na A11 nije imao ni jednu zaključanu aplikaciju pa nisam ni znao da je to tad moglo, kada sam ga ažurirao na A12 bilo ih je 4 koje se nisu gasile znači zaključane i sam je to sistem uradio i to je mene bunilo a nisam jedini, čitao sam o tome još na nekoliko mesta.
 
Gleaj kada si uradio update i ako nisi radio brisanje posle prelaska sa A11 na A12 nemoguce je da ti neke app koje nisu bile zakljucane odjedared postanu zakljucane. Ili si sam uradio pa ne znas kako i da nisi obracao paznju na to i da ti je to bilo tako jos sa A11 i kada si odradio update na A12 da si tek tada primetio zbog pisanja drugih.

Nije telefon svesno inteligentno bice pa da svojevoljno radi sta hoce. Ili si sam to uradio ili si davao nekome telefon da gleda pa da je taj to uradio.
 
Na A12 je u startu bio bag da kad stisne brisanje svih aplikacija, poslednja ostane otvorena, nije je gasio, a nije bila zaključana. Tako se i meni par puta desilo.
 
To je i kod mene slučaj, aplikacija verski kalendar nije zaključena, kada je otvorena sa još nekim aplikacijama onda se i ona gasi, a kada je otvorena samo ona na dugme neće da se ugasi.
Ma dobro to su samo neke sitnice, kad imam vremena uradiću reset taman da vidim hoće li se i aod ekran srediti, on se ponekad sam od sebe pali gasi kada je slabije svetlo.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-26-10-45-11-62_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    Screenshot_2022-10-26-10-45-11-62_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    94.9 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena:
Samo nigde logike da Nord CE 2 Lite 5G dobija update pre Nord 2.
 
Ja sam aktivirao opciju 'high performanse mode' prije par dana. Nisam primjetio grijanje niti uticaj na bateriju. Kao da malo tecnije radi u nekim situacijama, kao npr. skrolovanje na nekoj malo zahtjevnijoj stranici u Chrome-u, ili se mozda tripujem.
 
Mislim da će taj 'high performanse mode' više trošiti bateriju. Baš obrati pažnju...
 
Ja sam aktivirao opciju 'high performanse mode' prije par dana. Nisam primjetio grijanje niti uticaj na bateriju. Kao da malo tecnije radi u nekim situacijama, kao npr. skrolovanje na nekoj malo zahtjevnijoj stranici u Chrome-u, ili se mozda tripujem.
Trošiće ti više bateriju. Ali će biti male razlike u performansama. To ti je u suštini balanced - performance mode kernel-a.

Po mom mišljenju balanced uvek najbolji.

Baš lepo radi i ovako iskreno, nigde mi nije štucnuo.
 
Drugari, moram se oprostiti od ove teme, A1 je utvrdio da moj Nord kome se odlepio ekran nije za popravku i ponudili su da izaberem drugi aparat u istoj ceni. Iskreno sam se smotio žestoko jer mi je Nord odgovarao po svim parametrima a sad ne znam sa kojim ću ga zameniti.
 
A sta sam ti ja reko, tacno sam znao da nece hteti da se zezaju sa lepljenjem jer nemaju iskustva sa takvim stvarima.

E sada ako vec ne mozes pare da dobijes onda trazi da ti oni daju listu telefona koji bi cenovno da bude kao tvoj telefon, ako ti se ne svidi njihova ponuda slobodno izaberi neznatno skuplji telefon koji ti se svidja i to pravdaj tako sto ces kazes ja ne gledam telefone koliko vrede nego sta je moj bivsi telefon imao pa prema tome zelim nov uredjaj.

Nemoj da te zeznu pa da kazu prvo nam vi iznesite vase zelje u tom slucaju pucaj na jos vise. Oni su sada u pat poziciji i morace da ti izadju u susret ako hoce da sve bude ok.
 
Ponuda je očaj, nema ništa u rangu Nord 2 modela, eventualno Samsung S21 FE ili Xioami 12 lite, i oni su nešto skuplji, tj morao bih doplatiti neku kintu za moj paket, kojeg više ni nemaju svakom slučaju, gledaću da izbegnem doplatu, jer su skočile cene telefonima a njihov je problem što nemaju adekvatnu zamenu.
 
A paket, pa nećeš valjda morati i paket da menjaš. Samsung je baš skuplji, in tarifu više nemaju i u zamenskom paketu neo surf ja bih morao čak skoro 1600 din, više plaćati telefon i pretplatu. Nova 10 obrati pažnju na njega, jeste da ni ja ne bih imao vremena da se učim kako i prilagodim telefon bez googla ali verujem da su izmislili rešenja i za to.
 
Imam osjecaj sta god da uzmes neces biti zadovoljan kao sa Nord2, pa i skuplji uredjaj. Barem bi meni tako bilo, zaokruzeniji telefon (hw+sw) odavno nisam koristio. Punjenje, baterija, ekran, zvuk, kamera, performanse, signali (wifi+data), dizajn/velicina...

Ali bukvalno ni na jedan bug ili nesto slicno nisam naletio, da nesto crash-uje, da ne radi, da uspori, da mora neki restart itd.

Zena na Xiaomi-u ne moze sastaviti 20 dana, a da ne mora restart telefona, ili da je nesto ne zeza, nego zazmiri na sve to, ne dotice je, kao sto bi mene.
 
Ponuda je očaj, nema ništa u rangu Nord 2 modela, eventualno Samsung S21 FE ili Xioami 12 lite, i oni su nešto skuplji, tj morao bih doplatiti neku kintu za moj paket, kojeg više ni nemaju svakom slučaju, gledaću da izbegnem doplatu, jer su skočile cene telefonima a njihov je problem što nemaju adekvatnu zamenu.
U kojoj tarifi si i ako nije tajna koliko si placao ratu za Nord 2 sa paketom pa da vidimo sta ima da se nadje u ponudi.

Moj savet bi ti bio sledeci, uzmi najskuplji telefon koji mozes i prodaj ga za kes na kp i obavezno trazi novu garanciju za taj uredjaj sto ti daju a onda lepo sa tim parama kupi Nord 2 sa oglasa koji isto ima garanciju ili gledaj Nord 2T u vakum pakovanju ako mozes da nadjes pa cak i po cenu da moras malo da doplatis iz dzepa ali bolje koristiti uredjaj koji znas da je ok nego sada da se prilagodjavas drugim uredjajima a to nece biti to.

Kada ti se vec Nord 2 toliko dopada onda ti je ovo mislim najbolje resenje da ne lupas glavu a vec ti taj model odgovara i ima sve sto treba korisniku.

Iskreno stvarno bolji telefon od Nord 2 duze vreme nisam imao i da radi kao prvog dana. Kamera neprekoslovena u svim situacijama, zvuk extra dobar, baterija savrsena jednostavno zaokruzen telefon po mom misljenju.
 
3600 sam plaćao. NEO15 je 2800 plus rata za Nord 800 dinara.
Jedino približno, ali sa doplatom je Huawei 70, Xiaomi 12 lite o malo skuplji Samsung S21 FE 5G, tu je i IPhone 11. Govorim o doplati od 500-1000 dinara.
Na stranu sve to, Nord 2 mi je bombonica što se tiče veličine, izrade, izgleda, a o performansama i radu da ne pričam.
 
3600 sam plaćao. NEO15 je 2800 plus rata za Nord 800 dinara.
Jedino približno, ali sa doplatom je Huawei 70, Xiaomi 12 lite o malo skuplji Samsung S21 FE 5G, tu je i IPhone 11. Govorim o doplati od 500-1000 dinara.
Na stranu sve to, Nord 2 mi je bombonica što se tiče veličine, izrade, izgleda, a o performansama i radu da ne pričam.
Evo da odgovorim, tj dodam, sad sma dobio ponudu, jedini uz najminimalniju doplatu, je Xiaomi 12 lite, doplata oko 6000 hiljada. Svi ostali, koje sam naveo, su od 17-25000 dinara, odmah u kešu.
Modeli bez doplate su tuga božija.
 
Pa pogledaj na KP za koliko se isti moze prodati ili menjas sa nekim ko ima Nord 2T u vakum pakovanju.

Sada sve zavisi jel hoces da doplatis i da li mozes? Predpostavljam da ti nije bas do doplate ali bolje uzmi nesto sto realno moze da se proda brzo i cega nema puno na kp jer cim je trziste prezasiceno nekim uredjajem i cena vise ne moze da se odrzi visoko nego pada a kada necega ima malo onda mu se dize cena.
 
Nazad
Vrh Dno