Šta je novo?

Oneplus Nord 2

^ Ok je to. Ali dok je telefon na punjaču i nije mu upaljen ekran. Na 11 je pokazivao nivo napunjenosti. Možda nisam bio dovoljno jasan.
 
Odraradih i ja update, deluje okej za sada. Jedna stvar koja mi baš smeta je što kad se otvori folder na home skrinu ikone kreću odozgo, nema šanse jesnom rukom da kliknem više a ne mogu da nađem gde da promenim to 😖
Edit: a da, i ikone u draweru su postale poveće..
Edit2: vidim da za ovo prvo nema pomoći, šmrc
Zar kad uradiš long press na početni ekran ti ne daje meni za ikonice gde možeš da menjaš veličinu i gustinu raspoređenosti?
 
^ Ok je to. Ali dok je telefon na punjaču i nije mu upaljen ekran. Na 11 je pokazivao nivo napunjenosti. Možda nisam bio dovoljno jasan.
Ne znam sto se opterecujes time kada se telefon od 1% do 100% napuni za 30 min. Na kraju ja sam kod sebe ukljuci dupli tap na ekran i ako me bas zanima koliko je napunio to odradim i vidim a ako bas negde zuris da odes, bukvalno je dovoljno 5 min da stavis telefon na punjac i koliko god da napuni vise je nego sto si imao a preguraces sigurno da zavrsis to sto si zapoceo.
 
Nije da se opterećujem, volim da bacim pogled i vidim koliko je telefon napunjen.
 
Kao da je bitno koliko je napunjen jer punjenje opet naglasavam traje pola sata, nije to vise po 2-3 sata pa da gledas koliko je napunjen telefon.

Ti ko malo dete kada mu stave omiljenu igracku u ves masinu da je operu pa on sve vreme gleda u ves masinu i ceka da zavrsi da ponovo zgrabi igracku. 🤣
 
Kako se ne vide procenti kada se vide, na AOD ekranu se vide procenti prilikom punjenja.
Ja mu nadjoh jednu novu manu, radi se o gašenju aplikacija, kada pritisnem zatvori sve neke aplikacije zatvori neke ne.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-15-22-16-09-02_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    Screenshot_2022-10-15-22-16-09-02_b783bf344239542886fee7b48fa4b892.jpg
    47.1 KB · Pregleda: 89
Da to sam i ja primetio da poslednju korišćenu aplikaciju - prozor, neće neki put da zatvori.
 
Da se meni nije desilo, ne bih verovao, slike sve govore. Odlepio se ekran iz lista mira, možda zbog ovog novog ažuriranja na android 12 🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂
 

Prilozi

  • IMG-93d6221ead46b5cb67c775f46905638e-V.jpg
    IMG-93d6221ead46b5cb67c775f46905638e-V.jpg
    155.7 KB · Pregleda: 84
  • IMG-4b79d0b8ef1d95aba09f69d92691734d-V.jpg
    IMG-4b79d0b8ef1d95aba09f69d92691734d-V.jpg
    170.6 KB · Pregleda: 81
  • IMG-be1f565227b29405d83acfdf8bb63cef-V.jpg
    IMG-be1f565227b29405d83acfdf8bb63cef-V.jpg
    132.3 KB · Pregleda: 78
  • IMG-2ba5a6d20b3c59905bedfaf8c012eb76-V.jpg
    IMG-2ba5a6d20b3c59905bedfaf8c012eb76-V.jpg
    91.6 KB · Pregleda: 80
Lele. a ja juče snimao blizu toplote roštilja. Možda se i meni to desi. Valjda neće
 
Verujem da je ovo baš retkost, manjak lepka u procesu proizvodnje ili tako nešto
 
Već sam ga reklamira u A1, dobio zamemski P30pro
 
Danas apdejtovao na A12 i na prvi pogled mi se ne dopada.

Ogroman broj izmena, kako u samom sistemu, tako i u pojedinačnim aplikacijama.

Sve i dalje lepo radi, samo mi deluje da animacije traju duže, pa mu treba više vremena da otvori aplikaciju. Iz tog razloga mi nekako deluje tromije.

Opciju za 50 Mpix nisam uspeo da nađem u kamera app-u.

Čitač otiska prsta sada radi neuporedivo bolje, preciznije i brže.

Pošto sam danas uradio apdejt, nisam imao vremena da podrobno sve istražim, videću u narednim danima.
 
I moj je iz A1 nadam se da mu se nece nista slicno dogoditi.

@tesseract

Kako nisi nasao 50 mpx kada ti se bukvalno nalazi na glavnom ekranu kada otvoris kameru u vrhu gore odmoh pored one tri tackice.
 
Jao, vidi stvarno, nisam ni provalio, hahaha.

Dobro je da nisu sklonili opciju. Moraću da isprobam kako radi kamera na A12, da li su stvarno zeznuli stvar.
 
Animacije možeš da ubrzaš, ja sam ih pa još usporio.
 
Napiši baš ishod te situacije, da li ćeš dobiti skroz nov telefon ili će samo da zalepe taj raspali
 
Kako se ne vide procenti kada se vide, na AOD ekranu se vide procenti prilikom punjenja.
Ja mu nadjoh jednu novu manu, radi se o gašenju aplikacija, kada pritisnem zatvori sve neke aplikacije zatvori neke ne.
Ja kad stisnem da zatvori sve ,zatvori sve osim onih zakljucanih,dakle nemam sličan problem ..Niti imam ijedan ,updateovo još ono kad se update pojavio na oxygen update-ru..
 
Verujem da će samo zalepiti. Mislim, mogao sam i ja da ga zalepim ili da odnesem negde da zalepe, to je par minuta posla, al kad je već u garanciji, neka oni to urade, da ne bi bilo jednog dana ako ga budem reklamirao za nešto drugo, nekih problema.

Što se tiče poređenja sa P30 Pro, biram ipak Nord2.
 
Animacije možeš da ubrzaš, ja sam ih pa još usporio.
Animacije sam ubrzao na max, da je moguće još bih ih ubrzao.

Lepo radi, za sada. Ali, nekako mi se izgubio onaj "šmek" koji je imala prethodna verzija. Ovako mi samo izgleda kao najobičniji Kinez.
 
Verujem da će samo zalepiti. Mislim, mogao sam i ja da ga zalepim ili da odnesem negde da zalepe, to je par minuta posla, al kad je već u garanciji, neka oni to urade, da ne bi bilo jednog dana ako ga budem reklamirao za nešto drugo, nekih problema.

Što se tiče poređenja sa P30 Pro, biram ipak Nord2.
A koliko je star?
 
Zameniće ti DISPLAY ili samo zalepiti UV lepkom... Ovo drugo više verovatno :). Čitao sam na netu da se desilo nekom Indijcu isto... Verovatno je takva tura bila, malo se štedelo na lepku :). Nista strasno neka zalepe i bitno da šljaka.

Sto se tiče A12 onaj ko ima probleme posle update-a treba da uradi fabrički reset.

Fotografije su istog kvaliteta, čak je noćni mod unapređen

Sistem brz kao i ranije

Mene je brinulo ovo za kameru kada sam uradio update međutim sve je ok. Dosta njih je pisalo (uglavnom Indijci) da je kvalitet fotografija lošiji nego ranije, međutim to nije istina.

Animacije mogu da se ubrzaju u podešavanjima launcher-a

Za bateriju treba neko vreme da se sredi, kao i posle svakog update-a, meni sad baš lepo drži.

Sve u svemu za ovaj novac nema bolje kupovine, u to sam siguran. Dugo sam birao telefon, uzeo S21 FE da pokušam da se vratim na Samsung, zgadio se i rekoh da probam OnePlus jer sam Xiaomi koristio godinama i od svih mi se najviše dopao.

Neko je pisao i za senzor blizine, meni se desi da se upali ekran prilikom razgovora ali samo kada stigne neka notifikacija. Tako je bilo i na A11 ako se dobro sećam. To je jedini bug koji sam našao za sada, problem je što neće da ugasi ekran posle toga, već krenem obrazom da otvaram svašta nešto kako pomeram telefon. Ali ako se odvoji od uveta i ponovo vrati onda proradi :). Svakako je bolji ovaj nego na Šaomo telefonima koji je virtuelan i ne valja nizašta, koliko god oni pričali da su ga rešili...

Krivo mi je samo što se OnePlus raspada u smislu da je otišao taj osnivač i da će spojiti Oppo i OnePlus. Možda sve to i ispadne dobro ko će ga znati
 
Ja sam nakon nadogradnje uradio fabrički reset, i prvi dan je baterija imala drain za 6 sati mirovanja skine 30%. Al odlepio se ekran pa ću morati da sačekam da ga vrate sa servisa da vidim dalje stanje. Pisao sam već da sam pri kupatilo bini, prva tri punjenja imao baš brzo trošenje baterije, posle se sve ustalilo.
 
Verujem da će samo zalepiti. Mislim, mogao sam i ja da ga zalepim ili da odnesem negde da zalepe, to je par minuta posla, al kad je već u garanciji, neka oni to urade, da ne bi bilo jednog dana ako ga budem reklamirao za nešto drugo, nekih problema.

Što se tiče poređenja sa P30 Pro, biram ipak Nord2.
Iskreno mislim da ti nece zalepiti ekran nego da ce ti ponuditi da uzmes neki nov telefon iz njihove ponude, bar ja ne bih pristao na tako nesto i insistirao bih na tome da mi daju nov telefon u vakum pakovanju. Mozes ti da pristanes i da srede telefon ali ko garantuje da sutra nece nastati bas zbog toga neki novi problem.
 
Nazad
Vrh Dno