Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Evo procitah celu temu, srecom nije duga.
Zeni lupio MI 11 lite, posle Note 9 Pro, i ne svidja joj se baterija, na 11 Lite ne drzi 2 dana, kao na 9 Pro.
I sada se lomim
Nisam koristio Nord 2 iako mi je bio u 3 telefona koja bih kupio-Samsung a52s je bukvalno u svemu duplo bolji telefon od tog mi 11 Lite,a kosta nekih 60ak eura vise...Mozda je ovaj bolji ali i kosta jos 80 vise u odnosu na Samsung,a Samsung je kupi i vozi...
 
Ovde je suština u punjacu ,ne toliko u bateriji .Odlična je i baterija ,Al ko sto rekoh ranije ,pojma više nemam kolko sota imam dnevno ,nebitno mi je skroz :) .
 
Батерија је одлична на Норду, ево ја сад имам скоро 6 сати СОТа и још 35% батерије и од скидања са пуњача је био на искључиво на 4г. Ово је први дан да је био искључиво на 4г и мало сам се прибојавао трајања батерије, након данашњег дана, баш сам задовољан. До сутра ујутро ће издржати, ујутро га ставим на пуњење пола сата и опет миран следећа 24.
 
A kakav je sa sd karticama?
Xiaomi nesto zeza, ne moze kartica da se podesi kao skladiste, to me je bas iznenadilo...
 
Nikakav, tj. nema slota. :)
 
Нема подршку за СД картицу тј нема прошириву меморију и нема улаз 3.5 мм за слушалице, две ствари које сам имао на самсунгу, међутим, за слушке може да се купи адаптер или блутут а СД картица ми не недостаје јер никад нисам напунио 128гб ни на самсунгу. Тако да коме треба проширива меморија, то овде нема.
 
Ali imas podrsku za OTG. Meni memorija kao memorija (skladisni prostor) ne treba, vise iz razloga prenosne memorije, tipa prebacim nesto sa telefona na USB i dalje na TV, Laptop, neki uredjaj itd

Kupio sam kingston microsd adapter sa jedne strane usb A sa druge usb C, odlicna stvar. Imao sam samsung microsd od 64GB pa rekoh da iskoristim.

Baterija je odlicna bez obzira na brzo punjenje. A napuni bukvalno ujutru dok se umijes. Prvi put da ne brinem je l' ostalo uvece 20-30% a nisam stavio na punjenje, a ustanem ujutru pola sata prije posla.

Ono sto zabrljavi proximity pa mora restart, izgleda da mi se desava posle bluetooth poziva preko amazfita. Sad da li je do sata ili telefona ne znam.

Za mjesec do dva trebala bi i 12ka da stigne. Nije zurba, bolje da odrade da valja nego na vrat na nos.
 
Neka preporuka za neku ULTRA TANKU maskicu za ovaj telefon? Ova sto se dobija u kutiji uz njega mi je previse debela i nema sanse da mogu da se naviknem na nju...
 
Vidim da ga svi uporedjuju sa A52s.
A kakav je u poredjenju sa A72?
 
Evo na prvu nadjoh jedan YouTube video gde je nord bolji.

 
Da li ima problema sa proximity senzorom, tj. da li se ekran uključuje tokom poziva pa da se onda nehotice mutira sagovornik ili prebavi na čekanje? To mi je jako iritantno sa Xiaomi telefonima, nikako da naprave ljudski proximity senzor.
 
Нема никаквих проблема са сензорима, уствари за сад нисам приметио да има било какав проблем са било чим, сем један дан кад је нешто одлепио па трошио батерију као луд, сад се умормалио и све ферцера без проблема. По мени дефинитивно најбоља куповина у овом ценовним рангу и својој класи.
 
Проблем је што нико не чита већ написано, генерално, тако је на свим темама. А ова има само пар страна.
 
Uzeo sam zeni Nord, mnogo je lep, a i cini mi se da jako lepo radi, koliko sam stigao da se poigram sa njime, dok sam podesavao sve.
Iskreno, Samsung sam hteo da zaobidjem po svaku cenu.
 
Ako je nekom muka da izmeri vreme punjenja ,stvarno puni od 0 do 100 za 30 m ,tačnije 30m i 45 sek :) .Jednom mesečno ću praktikovati od 0 do 100 punjenje ,a van toga punim od 30 do 90% .Inače dok sam pokušavao da ga istrosim ,imao sam problema sa 1% ,tu je stajalo nekih 20-25m ,pod opterećenjem :) .
 
Na YouTube sam našao par videa ,na oko ozbiljno i profi odradjenih ,gde objašnjavaju kako bi možda bilo idealno puniti baterije ,pogotovu ove sa brzim punjačem .Par njih pominje ,od prlike takav odnos procenata ..Naravno ,ne vodim ja računa sad da pratim te granice striktno ,al to mi bude neki orijentir .Uglavnom punjenje preko noći od 0 do 100% ,svi kažu da treba izbegavati ,da bi se što više produžio životni vijek ..

 
Poslednja izmena:
Ja sam joj kupio punjac od 33w, pa neka puni njime. Crveni kabl, samo sporiji power bank.
I 33w brzo napuni, a kamoli ova zver sto stize u kutiji.
 
Последњих 5 година пуним телефоне само ноћу, никад проблем нисам имао. Овај једини не пуним преко ноћи јер нема потребе. Ма приметио сам да има неку опцију оптимизираног пуњења па у току ноћи кад се пуни сам успори пуњење. Барем тако каже. Не треба се оптерећивати
 
Cime se Vi zamlacujete, ne vjerujem...😂

Ima korisna opcija optimiziranog punjenja, prekine se punjenje kad dodje do 80% i onda nastavi nekad posle odredjenog vremena. To se obicno i desi po noci, pa ujutru nastavi puniti.
 
Ма приметио сам да има неку опцију оптимизираног пуњења па у току ноћи кад се пуни сам успори пуњење. Барем тако каже.
Ima (ali ne koristim).
Ovo je prvi mob koji punim preko dana, za pola sata i to je to.

p.s. znam samo, da kada dođe vreme za novi mob, on će morati da ima min 65w punjenje.
 
Uzeo sam i ja telefon Nord 2 pre nekih 15 dana. Uzet u Telenoru, uz vaučer i bilo je baš povoljno.
Telefon je odličan, radi kao sat..prava raketa !
Baterija šljaka nekih 5h SOT-a sa sve klipovima, muzikom, DM, surf, igrice..znači baš baš dobra (meni odgovara). Svakako bi bilo bolje da SOT izgura na 7h ali sa ovakvim punjačem nema potrebe, ovo je dovoljno. Za 20'-25' punjenja baterija puna. Neko je nazvao ovde u temi punjač "trafo stanica" i nije mnogo pogrešio 🙂
Odziv ekrana, fenomenalan, kamera odlična, ne secka, ne koči, radi zaista dobro, dakle pun gas..baterija dobra, punjač sa druge planete, ne greje se, ovaj MT ispod haube radi kao singerica. Kamera jako, jako dobra, stvarno odlična.
Ekran gotovo savršen. Zgodan za ruku, dimenzije su mu savršene..niti malen, a ni prevelik..savršen. Ali kuckati poruke i pisati (kao sada na forumu) je sa ovim telefonom pravo uživanje.
Samo mi fali malko više osvetljenosti kada se gleda na suncu, daleko od toga da nije upotreblji samo kažem da ima malko više osvetljenosti ne bi smetalo.
I fali mi malko SD ali ništa strašno i ne premostivo. Da opet kupujem telefon uzeo bih >>Nord 2<< bez razmišljanja !!
Ja prezadovoljan ! Svaka preporuka za kupovinu !
 
Ево један пример батерије кад га нормално користим без играња игара, све време је 4г мрежа, аутоматско осветљење, АОД укључен, чисто да људи створе оквирну слику око батерије . До сада ни једном нисам имао испод 6 сати екрана од кад га имам.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-02-16-10-17-34-85_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-02-16-10-17-34-85_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 41
  • Screenshot_2022-02-16-10-17-43-46_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    Screenshot_2022-02-16-10-17-43-46_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
    69.4 KB · Pregleda: 43
Vrh Dno