Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Evo ja vec dugo koristim samo samsugovu s i note seriju i sad sam 7zeo ovaj dok ne izadje s22u medjutim ovo je toliko dobar tel da ja prakticno nemam ni jednu zamerku i ne znam sta ce me odvuci da ponovo uzmem tel koji kosta preko 1000e. Slike glavnom kamerom su sjajne mozda za niansu losije nego s21u,ostale kamere ne koristim uopste,fluidnost ista kao na s21u ,brzi u renderovanju od s21u. Jedino sto je meni licno mana sto nema dolby atmos ali to vecini nije ni bitno. Nema ni ip sertifikat ni bezicno punjenje koje nikad i nisam koristio ali ima 65w sto je mnogo bitnije od bezicnog punjenja. Baterija bolja od s21u za 60-90min sota sve u svemu samo preporuka za ovaj model u svakom pogledu,jos kada bi na a12 ubacili dolby za mene bi to bio pun pogodak mada je i ovako pun pogodak
 
Znaci preporucili biste ovaj telefon? Iskreno nisam bas pri parama, gledam da kupim nesto sto bi koristio minimum 3 god. Ranije sam kupovao fon na pola godine ali sad mi se ne daju vise toliko para a i malo kriza. Koliko vidim preporucili bi ste ovaj fon? Brine me iskreno mediatek soc u njemu nisam bas odusevljen tim cipovima.
 
Znaci preporucili biste ovaj telefon? Iskreno nisam bas pri parama, gledam da kupim nesto sto bi koristio minimum 3 god. Ranije sam kupovao fon na pola godine ali sad mi se ne daju vise toliko para a i malo kriza. Koliko vidim preporucili bi ste ovaj fon? Brine me iskreno mediatek soc u njemu nisam bas odusevljen tim cipovima.
Pa mislim da ti dovoljno govori to što velika većina ovde piše samo pohvale .Što se tiče chipseta ,nebitno kako se zove ,dal exynos ,snapdragon ili kako ,bitno da leti .Ovaj leti ,očigledno ne troši mnogo bateriju ,kamera takodje više nego solidna ...Kažem slučajno sam uzeo ovaj telefon i ne kajem se ni sekund .Odličan je uvod za OnePlus telefone koje planiram da nastavim ubuduće da uzimam..
 
Cpu jezgra su flagship potpuno ista kao u recimo Snapdragon 778G koji je isto dobar SoC, samo sa malo vecim clockom pa zbog toga daje bolje rezultate. GPU dio, makar sirova snaga, mislim da je bolji na MTK.

Ali dobro, nije bitan samo cpu, gpu, chipset je odlican i u ostalim stvarima.

Vjerujem da je SD778 skuplji od D1200 a nije bolji. Ne samo on nego mnogi SoCevi iz Qualcomma.

Vidim da Oneplus usko saradjuje sa Mediatekom i to je dobra stvar.

Ne grije se mnogo i baterija dobra rekosmo zbog TSMC 6nm tehnologije.

Da li je telefon na duge staze ne znam, nista manje staze nego ostali sigurno.

Kome su bitni custom romovi ili mozda gcam MTK nije za njega.

Iskreno tesko da bih kupio neki drugi telefon a da nije oneplus a da ima mediatek, sa nekim krs softverom poput xiaomi i sl.
 
Nisam testirao iskreno imas na xda sve pa proveri ,samo sam probao i aplikavmcija radi ,ne radi uktrawide ali glavna radi
 
Да се прикључим власницима Норд 2 модела, мислим да сам узео последњи у А1, пошто су ми тај модел једва нашли на једном продајном месту у БГу.
По мени, телефон је прелеп, сама израда делује баш квалитетно, има лепих детаљ, као нпр, слајдер за утишавање на бочној страни. Свиђа ми се и што је мањих димензија од тренутног А71 који имам. Не свиђа ми се недостатак улаза за слушалице и слота за меморијску картицу, ал то је више мени остала нека навика да имам тзв бек ап варијанту, мада ми је скоро све на облаку.
Пуњење је брутално, отисак прста ради моментално, поредим ѕа самсунгом који већ имам, главна камера је више него добра, по мени одлична, стабилизација слике је одлична поготово се примети кад се зумира на максимално, кадар не мрда.
Што се саме брзине рада самог телефона тиче, то тек треба да истестирам.
Кад упоредим А71 и Норд, који су истог ценовног ранга у моменту куповине били, Норд ми делује доста комлетнији и бољи телефон, ал видећемо за пар дана кад га мало истестирам.
Да не заборавим, само паковање у ком долази телефон је баш лепо урађено, али пуњач и кабл који изгледају као трафо станица и далековода су врх. И онда кад се то упореди са Самсунгом и још некима који шкртаре на свему што стигну, ово је право освежење.
 
Tačno tako kad uporediš pakovanje i punjač samsunga a52s i norda 2 tu se itekako vidi na šta je samsung žalosno spreman da štedi.
 
Citam razno razne teme pa tako i ovu. Oneplus nikad nisam imao, zelio sam i vjerovatno cu i kupit kad tad. Sad imam gore-pomenuti, na losem glasu zbog kutije A52s. Prije njega iP12 a prije njega Mi 11.
Sve vise zakljucuje da vlasnici oneplus uredjaja sve vise postaju kao xiaomi sekta. Eeej pravite poredjenja na osnovu kutije, toliko dizete u nebesa zbog kutije. Van svake pameti.
Evo link za najprodavanije telefone prosle godine, prednjaci ajfon koji dolazi u manjoj kutiji da manje ne moze, bez icega tj punjaca. I pazi e, najprodavaniji u svijetu.
Ja trenutno koristim A52s, svidja mi se Nord 2 ovaj ali vidjecemo do kad ce nord imati podrsku, do kad ovaj, koliko ce a52s da izgubi na cijeni, koliko nord.
Vjerujem da je nord bolji ali vjerujem da je lakse prodati samsung nego oneplus za kojeg poprilican broj nije cuo ali da neko uporedjuje te kutije u kojima dolazi, van svake pametii, to ne vjerujem. 😂😂
 
Mene u startu odbije to sto kad otvorim oglase na hiljade Samsunga, Kurta i Murta prodaju/koriste, Oneplus nema par desetina, jer ga samo nekolicina i koristi.

Samsung, pogotovo budzet klasa nesto zadnje sto bih kupio svakako, ma koliko god prodavan bio.
 
Slazem se, isti takav sam bio. Kako me razocarao S9+ zbog baterije, i sam sam a i drugima preporucio i xiaomi budget uredjaje. Uzeo sam A52s na slijepo, vidio SD da je umjesto exy i nisam se pokajao. Eno cak i benčmark mu dao titulu telefon izbora urednika a ne mogu da osporavam ljude koji se time bave.
 
Pakovanje je nebitno ,Al punjač pravi razliku sa bilo kojim da ga uporedis :) .Znam,i meni bi bilo glupo da pridajem pažnju običnom punjacu..sve dok nemaš priliku da uzmeš u ruke ovaj od Nord 2 :) .Deluje kao punjač od laptop-a ,a kablo više liči na neko crijevo nego sam kabl :) .Tako da razumem svakog ko kad je Nord 2 u pitanju ,ubaci malo i punjač u priču :) .Ja nikad nisam bio fun boy ,ako ima šta loše napisacu,kao i za bilo koji tel koji sam imao .Al o ovome jednostavno za sad nemam šta ...
 
Nisam se ja nesto sad razocarao u Samsung, nego spoznao da ima nesto sto mi vise odgovara.

Imam iskustva, otvarao sam mnogo uredjaja zbog popravki (ne mislim na telefone ali slicna je prica) ova zvucna imena u izradi fusere i stede samo tako. I nema teorije da bih vise padao i zaletao se na brendove i preplacivao ih samo zbog imena.
 
Samsung je dobar kad mu se kockice poklope da ima dobru generaciju exy/snap, verzija UI i dizajn. Inace su nekako hit and miss... one plus uglavnom uvek ima solidne uređaje ali su i oni nekako ostali izolovani segment u industriji. Msm da ce samsung u flagship segmentu dosta problema imati sa apple-om jos da pixeli krenu malo da se popravljaju sa sve tensorom. Po meni je oneplus ipak neki gornji srednji segment i uvek odlična alternativa večno sve skupljim i skupljim flagship telefonima od apple i samsung
 
Ja se dvoumim evo 10-ak dana da li da uzmem Nord 2 (trenutno imam A72), zadovoljan sam telefonom baš ali bih volio da je za nijansu ovaj A72 fluidniji u radu, ipak se "osjeća"taj 720G u zadnje vrijeme...
 
Ljudi, šta je kod vas bio deal breaker da se opredelite za Nord 2 nakon razmišljanja? Ja već duže vreme vagam, nikako da prelomim, druga opcija mi je 52s, mada moram priznati da sam u ovom trenutku bliži N2. Jedino oko čega se razmišljam da li će mi Nord biti pouzdan nekoliko godina, mada u principu ja mogu da kupim neki Samsung i sutra da imam problema sa njim, ali ajde, on je nekako sinonim za sigurnosto...kao. I prosto mi je neverovatno koliko sam recenzija pročitao za ovaj model...ja jedva da sam naleteo na neku lošu, to mi uliva neku sigurnost što se tiče N2. Takođe sam primetio da su mnogi oduševljeni koji su prešli sa nekog flegšipa na ovaj telefon. Jedini koji pljuje non stop po OnePlus telefonima je onaj lik sa YT, crnac, ima 15 mil pretplatnika, taj ih blati non stop.
 
Имам А71 и Норд2. По мени Самсунг има бољи екран,тј светлији, нисам га још тестирао напољу, и сам А71 лепо лежи у руци, добар је УИ који баш испеглан. Оно што волим је да променим бренд кад мењам телефон, имао сам Хуавеи, неколико модела све до рата са Гуглом, сад сам се ломио између моторола едге 20 про, А50с и Норда. А52с ми се по изгледу не свиђа, сав ми је пластичан и девељушкаст. Далеко да је лош по спецификацијама. Још и крцкање, тј одвајање бочне лајсне...
За сад се привикавам на интерфејс Норда. Да је брз, брз је, батерија за сад баш лепо држи, камера главна је добра баш, морам да проверим какав је за музику преко слушалица, то би неко могао да подели, ко је тестирао, оно што ме мало нервира је фингерпринт који је убитачан брз али дал је могуће да морам да дигнем или тапнем телефон да ви фингерпринт радио? Дакле не могу да га активирам ако је непомичан на столу?
А иначе, телефоне ретко продајем, већ има ко да наследи тако да не бринем о пост продаји. Сваки Хуавеи сам продао у року од два дана, ево сад и за самсунг имам купца.
 
Rekao bih da je samo razočaran pravcem koji je OP zauzeo u poslednjih nekoliko godina. Pre toga ih je redovno hvalio.
Aha, e pa nisam znao...mislim ne pratim lika, u stvari prvi put sam ga video nedavno, tako da mi je to bio neki prvi utisak o njemu na osnovu tih klipova o OnePlus brendu.

@ Encarta, to je jedina mana što se mene tiče, osvetljenost ekrana, mada ja to uvek držim na minimumu, tako da mi neće smetati. Bitno mi je da boje nisu isprane.
 
али дал је могуће да морам да дигнем или тапнем телефон да ви фингерпринт радио? Дакле не могу да га активирам ако је непомичан на столу?
Ukoliko je nepomičan na stolu, moraš 2 puta da tapneš po ekranu i dobićeš otisak prsta.

Pošto sam pre Norda2 koristio samsung A serije, i to nešto više od 3 godine mogu da ih uporedim:
Samsung A serije je pouzdan i dosadan mobilni.
Prednosti u odnosu na Nord 2:
ekran (ali nije baš velika razlika, malo je bolje osvetljenje), imao sam VoLTe na Samsungu i zvuk u slušalicama je bio glasniji i malo kvalitetniji pri slušanju muzike.
Prednosti Nord2 u odnosu na Samsung A:
punjenje (ovaj punjač mi je vratio veru u mobilne 😀), mnogo lepši AOD, pakovanje telefona i šta se sve dobije u tom pakovanju.

Nećete pogrešiti koji god da izaberete, posle nešto više od mesec dana korišćenja Nord2, ja sam veoma zadovoljan.
 
@eborko pa zar nije razočaravajuće da vidiš da jedan od naj moćnijih brendova pakuje svoj telefon u takvom kartonu i daje ti mini punjač kao za neke dečije igračke. A zašto je benchmark proglasio a52s nesmem da napišem.
 
Први дан чачкања телефона, инсталирање и подешавање апликација, синхронизација разних налога, мало слушање музике, сат времена играња игрица на ултра подешавањима, генерално испробавање свега и свачега и тестирања функција, све је било на кућном вајфају, освежење екрана на 90 херца све време, осветљеност на 50%, након првог пуњења, батерија је и више него ок, видећу кад крене нормално свакодневно коришћење на 4г како ће бити. Иначе од 40-100% му је требало око 15 минута да се напуни.Screenshot_2022-01-30-21-52-54-87_0ba066473b79d6e213a1f6f52505e2ee.jpg
 
Što se tiče osvetljenja ,moze da smeta samo napolju na suncu .Ako uporedimo sa mi 9t koji sam imao pre ovoga ,da ,nešto je slabije osvetljenje napolju .Ali daleko da se ima problema da vidiš sadržaj na suncu ..samo je nešto slabije osvetljenje .Ali opet auto brightness radi dosta bolje nego na mi 9t.Nemam toliko potrebu da sam stelujem ,pogotovu u zatvorenim prostorima .
Dodao BiH da prvi put na jednom telefonu koristim face unlock ,dosad uvek isključivao jer mi se nije sviđalo kako radi .Ovde radi besprekorno.Jos jedna korisna stvar adaptive sleep.Prati kamera dal gledaš u tel,i neće ugasiti ekran,bez obzira diras li touch ili ne .
 
Poslednja izmena:
Evo utisaka o Nord 2 na recenzijama.
Gsmarena 4.1
Techadvisor 9
Notebookchech 85%
Tech2 4.3
The Guardian 4
Gadgets 360 8
Techradar 4.5
The Verge 8
Expertreviews 5
Phonearena 9.3
Pocketlint 4.5
Zdnet 8
 
Nazad
Vrh Dno