Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Da li nosite telefone u fabričkoj maski/futroli ili ne ili možda i bez ikakve zaštite. Moj se nalazi u fabričkoj i zasad sve u redu, ona je pasent i neda mu da mrdne, jeste požutela ali je i najbolja od onih koje sam kupio i bacio.
Moj je od prvog dana u fabričkoj,od skoro u Nillkin masci. Ne verujem da je to razlog odlepljivanja.
 
Koristim nord2t 15 meseci ,moj je uvek u futroli Imak ili Nillkin . Test padanja je prošao nekoliko puta uspešno.Jedino taj srebrni okvir okolo ima malko ogrebotina,valjda češe futrola .Pored utora za punjenje se isto ogrebala, to prilikom prikopčanja na punjač kada se malko promaši. Nervira me što nema da se uzme zaštitno staklo za ovaj tel. kod nas.
 
Isto mi se desilo, danas primetio 😕 Nosim sutra u yettel da vidim kako ću, star malo više od godinu dana
Odneo ga direkt u Comtradeov servis koji je ovlašćeni za yettel, završili ga brzo za 3 dana, išao danas da ga dignem, pitao šta je radjeno na uredjaju rekli LCD, videh da nije ostalo moje zaštitno staklo, ništa nisu dirali, zalepili su ga i to je to. Meni odgovara ovako, ipak je možda i bolje što nisu ništa menjali, poslušao sam kolege sa foruma, upravu ste stvarno ne znam ni sam šta bi uzeo pametnije, a još sada bezveze da dodajem još novca.
 
Imam problem, kada uparim tel sa bluetuth transmiterom i kada dodje poziv zvoni samo media ne i telefon. Ako neko koristi neku vrstu pomagala telefoniranja prilikom vožnje ,dal zvoni i tel i media ili samo media ?
 
Kako Nord 2 i Nord 2T stoje sa ažuriranjima. Znam dok sam imao ovaj prvi da nisu bili nešto ekspeditivni.
 
Nord 2 više ne dobija glavna ažuriranja, ona sigurnosna ažužiranja je dobijao, zadnje je bilo oktobra meseca. Dali su promašili neki mesec nisam na to ni obraćao pažnju ali mislim da jesu.
 
Posle skoro 2 godine ,predjoh sa Nord 2 na nothing phone 2 :) . Odlicno me je sluzio ,cim sam toliko izdrzao ,Al vreme je bilo .Neke utiske koga zanima ima u temi o nothing 2 ,da ne spamujem I ovde .Ukratko osim vibration slide dugmeta I veoma brzog punjenja ,sve ostalo je na strani nothing 2,sto naravno nije nista ni cudno .Pisem zbog onih koji imaju Nord 2 ,a premisljaju se mozda da uzmu nothing 2 kao sledeci ..
 
Ja se razmišljam za neki od pixela, otom potom.

Pre neki dan sa čalkalicom lagano očistio ulaz za usb na telefonu. Dosta prašinice, i sada opet normalnije, kod drugog uključenja punjača, krene da puni ultra brzo. Pre toga tek iz desetog puta.
U farmerkama non stop telefon i u fabrici. Ima sve i svašta
 
Ako se neko pita jel vredi prelazak (zbog cene I svega ) ..pa sve zavisi kako ces da kupis .Ako je za kes ,600e na KP ,mozda I ne vrij3di .Jer tad imas par opcija vise ,poput pixela 7 pro ..Ali ako uzimas u yettel ,misljenja sam da nema bolje kupovine .Oni su generalno skupi ,desi se par bugova(Sto SE tice Cena) sa njihove strane .Prosli je bio Nord 2 ,a sad je najbolja kupovina( u yettelu), Nothing phone 2 :) .
 
Citam sad probleme sa NORD 2 sto se tice ekrana,i za divno cudo ja ga imam 2 godine i nikakvih slicnih problema nisam imao. Isto je uzet u YETTEL i sve samo reci hvale imam za njega.
 
Kakve probleme ? Ljudi ,meni je taj tel bolje radio na kraju nego na pocetku :) . Cak ni baterija nije mnogo losija a ne nesto drugo .. Uzet u Januaru 2022 u telenoru
 
Kakve probleme ? Ljudi ,meni je taj tel bolje radio na kraju nego na pocetku :) . Cak ni baterija nije mnogo losija a ne nesto drugo .. Uzet u Januaru 2022 u telenoru
Eto meni ce sada krajem Decembra biti 2 godine,i dalje radi kao da je iz kutije izvadjen
 
Mom nordu će biti 2 godine u januaru i nemam nameru da ga menjam jer ništa bolje neću naći sa pretplatom tarifa plus telefon za 4000 din. A i što bih ga menjao kada mi završava sve potrebne zadatke.
Čak ga nisam ni jednom od kupovine resetovao, što mi se do sada nije desilo ni sa jednim telefonom da ga toliko dugo ne resetujem.
 
Pa I nema nista bolje za te pare .Eto posto sam moj stavio na oglase pratio sam malo cene,za te pare ,izmedju 170 I 200 e polovni , (Ali I za nesto vise ) nema bolje telefona ..
 
Mislio sam da je do mene, jer mi je telefon jednom ostao na kiši par minuta. Nisam znao da ima još slučajeva kome se ekran odlijepio. U mom slučaju sitno u donjem uglu, tako da mi ne smeta, pogotovo jer tel koristim sa maskicom. Telefon mi je van garancije tako da ne planiram ništa još da diram.
 
Par postova iznad imas dva slucaja, jedan na ovoj strani sigurno i jedan na predhodnoj.

Nego jel se isplati sada kupovina Nord 2 telefona?
 
Što se tiče Nord 2, telefon je stvarno za preporuku. Ja sam prešao sa Redmi Note 10 pro i prezadovoljan sam. Hardverski i dalje moćniji od većine novih iz srednjeg ranga, softverski stvarno utegnut i stabilan. Kamere pristojne, baterija odlična plus brzo punjenje. Plaćen 180€ prije pola godine. Služiće me još sigurno dok se ne pojavi nešto kao dostojan naslednik, a da nije preskupo.
 
Ja sam se razmišljao da ga zamenim sa s21 fe ali odustajem. Sem androida 14 ništa drugo ne bih dobio.
Dve godine puni januara.
Da li je neko na nordu 2 koristio nova launcher. Ako jeste da li je u aplikaciji imao srpski jezik? Pojavila se beta verzija 8.08 i rekoh da vidim šta može ali nema srpski.
 
Ja sam se razmišljao da ga zamenim sa s21 fe ali odustajem. Sem androida 14 ništa drugo ne bih dobio.
Dve godine puni januara.
Da li je neko na nordu 2 koristio nova launcher. Ako jeste da li je u aplikaciji imao srpski jezik? Pojavila se beta verzija 8.08 i rekoh da vidim šta može ali nema srpski.
Takođe i realno vjerovatno je Samsung u svemu za nijansu bolji osim baterije koja je najslabija tačka i još sporo punjenje. Razmazilo me je dopunjavanje baterije kad dođem popodne sa posla. Za 15-20min je puna i miran sam naredna 24h. 6-7h uključenog ekrana, nikad nigdje punjač ponio nisam.
Meni je interesantan S22+, ali i on ima onu faličnu seriju koja se gasi.
Sa Nova launcherom mislim da je problem double tap, tako da sam odmah obrisao. Bar one verzije koje sam ja probavao.
 
Imam plaćeni verziju Nova lančera, ne sećam se za srpski, al nije bilo nikakvih bagova.
 
Definitivno ova beta verzija 8.08 nema srpski, u zvaničnoj sa prodavnice piše da je ona prevedena ali i ona nema. Kada postavim telefon na hrvatski, hrvatski jezik ga ima. Ali dobro, nord 2 ima sve što mi je potrebno, jedino se widgeti mogu preklapati na novoj i to mi hvali. Sve je isto i sa prime verzijom kada se instalira.
 
Sa Nova launcherom mislim da je problem double tap, tako da sam odmah obrisao. Bar one verzije koje sam ja probavao.
Tako je, zaključavanje dupli dodir na nova launcheru ne radi, to video sinoć. A to je jedna od bitnijih stavki zbog keje sam novu koristio na predhodnim telefonima. Dali je to samo na nordu i oxigen os-u neznam ali nije ni bitno, i tako sam se na ovom telefonu naviko na njegovom osnovnom pokretaču.
 
Šta li donosi sa tako velikim apdejtom?
Kada sam koristio xiaome telefone ti sigurnosni apdejti bili do 100 mb.
 
Screenshot_2024-01-26-22-39-12-11_9492aa3750dca76abb7c25b39a5f1e8e.jpg
Januarski security patch kao i uvek redovno stižu
 
Nazad
Vrh Dno