Šta je novo?

Oneplus Nord 2

Žale se dosta i po drugim forumima, da sa android 13 su uništili noćni mod samo tako.
 
Jako je loše. Ne očekujem Pixel kvalitet, ali ovo mi je neupotrebljivo. Razmišljam o drugom telefonu samo zbog toga
 
Jel ste vi kupili Nord 2 zbog odličnog noćnog moda ? :D Nord ima pristojne kamere ,ali da mi je to prioritet ,pogotovu snimanje noću ,verov bih morao da zaginem za neki skuplji tel ..
 
Jesu. To su sve stvari koje su upropastili sa A13. A znajući koliko su ažurni sa apdejtom, neće skoro biti ispravljeno. I kao što sam rekao, ne očekujem Pixel kvalitet, samo da je upotrebljivo. A ovo sad i nije baš.
 
Jutros mi na Nord 2T stigao system update, piše security patches Sep 2023, a veličina 1.02 gb.
Ono što sam primetio da je ispravljen bug sa loginom na red club direktno iz settings (ranije mi je tu javljao neku grešku), kao i da je dodato search providno dugme odmah iznad glavnih ikona, i ima opcija da se isključi. Videću da li je geometrija po ćoškovima kamere ispravljena kasnije.
Ostalo sve ok, brzo, fluidno...
 
Da hoće bar nekim narednim updateom da malo unište Nord 2 ..kod mene je nekih 20 meseci ,pa da uzmem neki drugi :) . Uzima mi se nešto drugo ,ali i ne jer nemam razloga .Ovaj radi sve bolje i bolje ,čak ni baterija nije nešto osetno slabija ..
 
Da hoće bar nekim narednim updateom da malo unište Nord 2 ..kod mene je nekih 20 meseci ,pa da uzmem neki drugi :) . Uzima mi se nešto drugo ,ali i ne jer nemam razloga .Ovaj radi sve bolje i bolje ,čak ni baterija nije nešto osetno slabija .
I ja imam nord 2 22 meseca, ističe mi ugovor u yettelu, i jedino bih zamenio tel za REALME 11 pro. Ostalo mi je bez veze ili skupo. Ali, kako stoje stvari, neču uzimati ništa jer nord 2 odlično radi, baterija mi traje do 2 dana, stvarno nemam potrebe za zamenom.
Ja sam probao VOLTE prošle godine, meni je radio normalno... ali mi ne treba pa sam ukinuo uslugu.
 
I meni ubrzo ističe ugovor tj. ćerki a preko njenog broja sam uzeo telefon u A1 i tamo sam gledo i ništa mi od ponude telefona neama sa kojim bih dobio neki napredak u karakteristikama sa cenom od 4000 telefon + pretplata. Slično je i u yettelu, možda Realme 11 pro ali prelazi pretplatu od 4000 tako da nord 2 ostaje jer radi i dalje savršeno.
 
Imam problem sa direktnim prebacivanjem bilo kakvih fajlova sa telefona na PC. To je sve radilo do jula meseca, a posle apdejta onog većeg ništa, uopšte se ne pali opcija za biranje file transfer, nego samo punjenje... Uključen USB debugging, file transer i td ali ništa.
 
Instalirao ovo azuriranje i sve je OK. Radi prebacivanje bez problema..
 
Meni ne. Instalirao neki ftp na kompu i na telefonu Mobile to PC transfer i sve radi ok. Lakše mi nego da tražim dal je nešto u windowzu ili na telefonu odčekirano-čekirano :)
 
Da li mi moze neko reci od vlasnika ONEPLUS Nord 2 5G koliko slobodnog prostora ima na telefonu? Nikako mi ne ide u glavu da od 128 gb sam sistem (+ dodatne aplikacije) zauzme vise od 80gb memorije telefona
 
Nemam telefon ali tu nesto ne stima. Nemoguce je da telefon zauzme toliko mesta za sistem. Maximalno moze da zauzme 15-20 gb a da ono ostalo bude raspolozivo korisniku za koriscenje.
 
Sad bas gledam.....nisam nikad ulazio direktno u podatke aplikacija koje su instalirane na telefon i jednostavno sam se zaprepastio.
  • Viber Data 10 gb
  • Facebook data 1 gb
  • Petal maps data 8 gb

Da ne poverujem....

Ni ne cudi me sto nema mesta na telefonu.
 
Proveri video snimke i slike da li imas nesto u kanti, ja sam na xiaomi telefonu ostao bez mesta gledajuci instagram reels tako sto mi je on svaki video skidao u memoriju a da nisam znao pa sam na kraju zavrsio sa preko 1000 reels-a u svom telefonu.
 
Proveri video snimke i slike da li imas nesto u kanti, ja sam na xiaomi telefonu ostao bez mesta gledajuci instagram reels tako sto mi je on svaki video skidao u memoriju a da nisam znao pa sam na kraju zavrsio sa preko 1000 reels-a u svom telefonu.
Kakvo sve smece sacuvaju ove aplikacije bez da znamo za to. I lagano sve manje i manje prostora. Kada se malo bolje razmisli bez min 256gb ni ne vredi uzimati telefon za neke osnovne stvari za koje bi se koristio telefon (viber,navigacija,slike,muzika)
Kuda ide ovaj svet....lele ....
 
Da se meni nije desilo, ne bih verovao, slike sve govore. Odlepio se ekran iz lista mira, možda zbog ovog novog ažuriranja na android 12 🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂
Isto mi se desilo, danas primetio 😕 Nosim sutra u yettel da vidim kako ću, star malo više od godinu dana
 

Prilozi

  • IMG_0006.jpeg
    IMG_0006.jpeg
    78.1 KB · Pregleda: 49
  • IMG_0008.jpeg
    IMG_0008.jpeg
    141.3 KB · Pregleda: 48
Svasta. Moguce da se grejao prlikom punjenja i da se lepak rasusio. Jedino je sada problem sto nemaju zamenski Nord 2 da ti daju pa ce biti povrat novca ili da uzmes nesto iz ponude.
 
Isto mi se desilo, danas primetio 😕 Nosim sutra u yettel da vidim kako ću, star malo više od godinu dana
Moj savet ti je da ga odneseš u prvu radnju za popravku mobilnih i da ti zalepe ekran. I dan danas se kajem što nisam tako uradio. Možda Yettel iscima servis da ti srede to, al ako servis odbije, ostaćeš bez telefona moraćeš neku zamenu da uzmeš, a nema realno sad ništa u tom cenovnom rangu dobro kao taj Nord.
 
Moj savet ti je da ga odneseš u prvu radnju za popravku mobilnih i da ti zalepe ekran. I dan danas se kajem što nisam tako uradio. Možda Yettel iscima servis da ti srede to, al ako servis odbije, ostaćeš bez telefona moraćeš neku zamenu da uzmeš, a nema realno sad ništa u tom cenovnom rangu dobro kao taj Nord.
Ma ne znam, ne bi ga krpio sobzirom da je pod garancijom, još ako se opet nešto desi bolje mi je da ga se rešim, ja sam isto baš bio zadovoljan sa njim, možda nord 3 uzeti ili edge 40 koji se spominje često.
 
Isto mi se desilo, danas primetio 😕 Nosim sutra u yettel da vidim kako ću, star malo više od godinu dana
I meni je počeo da se odlepljuje ekran od kućišta u donjem desnom ćošku. Moj uzet u A1 pre 1.5god. Ne znam šta se ovo dešava. Javi sta si uradio,da znam šta mi je raditi.
 
Da li nosite telefone u fabričkoj maski/futroli ili ne ili možda i bez ikakve zaštite. Moj se nalazi u fabričkoj i zasad sve u redu, ona je pasent i neda mu da mrdne, jeste požutela ali je i najbolja od onih koje sam kupio i bacio.
 
Nazad
Vrh Dno